Zaman: 24 Ağu 2017 04:13

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz. Sayfaya git Önceki  1 ... 1617, 1618, 1619, 1620, 1621, 1622  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: AFYON - Afyon Çimento Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2012 01:10 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Jeoloji Mühendisliği

Herkesin düşüş beklediği dönemde çıkışa geçen ve yeniden 60 bin puaın üzerini deneyen İMKB için yeni hedef 120 bin puan...

İşte Gedik Yatırıne oldu kiçi Satış Müdürü Eral Karayazıcı tarafından hazırlanan 'Kim Haklı Çıkacak?' başlıklı rapor...

Uluslararası piyasalarda 2011 son çeyrekte başlayan dengelenmeyi takiben yılbaşından itibaren tempo kazanan pozitif seyir geçen hafta gerçekleşen ECB ( Avrupa Merkez Bankası ) likidite ihalesine kadar devam etti.

Geride kalan 3 aylık sürede borsalar ortalama % 20 değer kazanırken, dolar dünya genelinde % 7 değer kaybetti. Ancak en çarpıcı gelişme Avrupa tahvil piyasasında yaşandı ve pek çok uzmanın umudu yitirip kesin iflas ederler dediği İtalya'da faiz oranı % 7,5 'den, İspanya'da ise % 6,7 'den % 4,9'a geriledi.

ECB ikinci likidite ihalesi ve genel konsensüsün aksine bizim büyük önem verdiğimiz AB mali birlik anlaşması geçen hafta gerçekleşti. Biz bu pozitif beklentinin varlığının şubat ayı boyunca kalıcı düşüşleri engelleyeceğini ve gerçekleşme günü yaklaş***********ça çekim gücü ile piyasaları pozitif yönde destekleyeceğini tahmin ediyorduk. Buraya kadar bir sorun yok, ancak beklentinin gerçekleşmesini takiben piyasalarda beklenti bitti algısı ile kısa süreli ( 3-4 hafta ) satıcılı bir sürecin yaşanabileceği görüşündeydik. Bu nedenle geçen salı ECB ihalesi sonrası piyasaların reaksiyonunu heyecan ve merakla takip ettik.

ECB ihalesi sonrası piyasalar Emtia ve döviz piyasaları bizi şaşırtmadı, ihale sonrası başta Altın tüm emtialara önceden satın alınan ve yeterince fiyatlandığını düşündüğümüz ECB ihalesi sonrası sert satış geldi. 29 Şubat çarşamba günü saat 12:14'de 1786 dolar'dan işlem gören altın ( aynı gün ABD Merkez Bankası Başkanı Bernanke'den de bir destek bulamayınca ) 10 saat içinde % 5,5 değer kaybederek 1688 dolara gerilerken, bu dakikalarda 1,3470 'den işlem gören Euro/Usd paritesinde de ibre aşağı döndü ve hafta % 2 oranında geri çekilme ile 1,32 seviyesinde tamamlandı. Ancak dünyanın en büyük dört marketinden ikisi olan para ve emtia piyasaları satış yerken tahvil ve hisse piyasaları bu ikiliden ayrışarak farklı bir görüntü ortaya koydu.

İhale öncesi % 5,35 faiz oranı ile işlem gören İtalya tahvil piyasasında biz beklenti bitti algısı ile alışların kesileceğini ve talep azalınca faizlerin ılımlı bir seyirle de olsa yukarı gideceğini düşünüyorduk. Bu cephede yanıldık, İtalya tahvil piyasasına talep devam etti ve faiz geçen haftayı % 4,9 seviyesinde tamamladı.

ECB ihalesi sonrası ilk reaksiyon aşağı olsa da sonradan toparlanan borsalar ise kararsız bir seyir ortaya koydu. Alman Dax endeksi çarşamba günü ihale sonuçları açıklanırken 6.952 puandan işlem görüyordu.

İlk reaksiyonla sekiz saat içinde her ne kadar % 1,5 değer kaybedip 6846 puana gerilese de, devamında toparlandı ve haftayı 6926 puanda tamamladı. Dünya piyasalarında ağa babalar emtialar ve tahvil piyasalarıdır. Döviz ve hisse piyasaları genellikle bu iki lokomotifin izine yol alırlar. Yol ayrılıkları geçici olur. Ancak iki ağa baba olan tahvil piyasaları ile emtia piyasaları bu kez farklı mesajlar veriyor. Hangisinin haklı çıkacağını bizde merak ediyoruz.

Borsada hedef 120 bin puan!
ytd. alıntıdır.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2012 09:07 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

aldırdılar sabancı alacak diye 105 den bekliyoz tren gelecek diye

Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2012 20:01 
Kullanıcı avatarı

babasoldier yazdı:
Millet nerdesiniz metexw nerdesin hani kimse yokmu nerde yorumlar tahtayi kapattinizmi yoksa herkes satti benmi kaldim burda forumda tahtada benim herhalde tek basimada kalsam kagitlarimi yedirmem kimseye beklemeye devam ne olacaksa olsun sonuna kadar burdayim cimsa kaca cagirirsa cagirsin bende onu cagiracam gel 200 lere gorusuruz diyecem vala bende ne inatciymisim ilk defa bir kagitla resmen nikah kiydim birakmam kimsede kalmamis kendim yazar kendim okurum artik YTD

walla arkadaşım ben unttum ve bakmıyorum 2014 de kadar 50000 zarar sabancı toplamayla kar edeceğine beklemeyı tecih etmekfen başka brsey yok birbildiği var demek afynsa herkese hayrlı olsun 300 400 ler hayel oldu konya en istıkrarlı sı cimentolarda en diri duran kagıt 3 gune kalmaz yine 300 olur hayırlısı bakalım...... paramız pul oldu brgün de altın olur merak etme sen ferdidennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2012 00:45 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar ben pes etmeyecem ne kadar daha devam edecekler acaba afyonun değeri bu değildir .

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2012 11:29 
Kullanıcı avatarı

kimse kalmamış yorum yapan ne oldu herkes sattımı yoksa benimde hiç umudum kalmadı bencede 300-400'ler hayal maliyet 220 yarıdan fazla zarardayıne oldu ki bir bilen??yol gösterecek ???
çimsayı düşündüm birde hoş takibimde değildi düne kadar ne zaman ses getirdi ne zaman kazandırda afyon kazandıracak... sabancı ne yapacak olan bize oldu 2014 demiş arkadaşım 2014'de 400 olsa ne yazar paranın değerimi kalacak ??
bende yok sayıyorum bu parayı artık pula döndü zaten allah bizi bu duruma düşürenlerin yanına bırakmasın inşallah..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2012 12:52 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

afyon çimento : bıkkınlık tiksinti adını bile duymak istemediğim bir şey ama dönerim gene sana

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2012 15:45 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İletişim-Teknoloji

allah yardımcın olsun veallah sabır versin sen ve senin gibi olanlara giden geri gelmiyor bu hisse ofiyatı buşartlarda görürmü onu hiç sanmıyorum . ama burası borsa . y.t.d.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2012 15:57 
Kullanıcı avatarı

afyon çimentoyu alan başkan mehmet göçmen bu kadar insan aldığı şirketi bu kadar kötüleyemez biraz insan aldığı şirket için olumlu şeyler söyler hep olumsuzluklardan bahsediyorsun birazda olumlu şeylerden bahset şirketiniz değerlensin ben ve sen ne kadar değerli olduğunu biliriyoruz ama yatırmcılarımız bunu görmüyor

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2012 16:26 
Kullanıcı avatarı

nereye kadar düşüreceksiniz düşürün bakalım en son 82 gördük

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012 13:01 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

10 yıllık alınabilcek bir hisse...

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz. Sayfaya git Önceki  1 ... 1617, 1618, 1619, 1620, 1621, 1622  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.