Zaman: 24 Eyl 2017 09:49

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233 ... 237  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: AFYON - Afyon Çimento Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2015 16:20 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İşletme

mordak2007 yazdı:
Cevabın için teşekür ederim. Benim hissem Halk Banktan. Şimdi Ak Banktan mı almam lazım, yoksa Halk Bank tan alabilirmiyim.

Sen en iyisi Banca di Roma dan al, almak istediğini.
Ne demek istediğini anlasam, doğru dürüst cevap yazardım. :))

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2015 17:03 
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
çok pis operasyon kokusu alıyorum, demedi demeyin..ytd

Demiş bir vatandaş.
Operasyonun temizi olur mu hiç????
Tabi ki de, leş gibi kokar.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2015 17:07 
Kullanıcı avatarı

Aracı kurumu aradım, yaz evladım dedim:

Rüçhanlar tez 153 den satıla...

Parası olan gelsin almaya. :))))

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2015 17:18 
Kullanıcı avatarı

latif yazdı:
talebe yazdı:
Aracı kurumu aradım, yaz evladım dedim:

Rüçhanlar tez 153 den satıla...

Parası olan gelsin almaya. :))))

talebe hocam s.a.
Toplam 264 kullanıcı çevrimiçi :: 6 kayıtlı, 0 gizli ve 258 misafir

bu 252 misafir kim?

Misafir işte, Tanrı misafiri. :))
Kimi Gokıl ile gelmiş, kimi zaten biliyor mekanı.
Yabancılar da bayağı ilgili haa.
Zaman zaman her sayfaya pisliyorlar, adiler. :((

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2015 08:32 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

Merhaba,
Bedelli Hisse senedi alımı ne gibi + sı veya - si olur.
Öneri verebilir misiniz ben bu işte daha yeniyim :(

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2015 17:24 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

PARTS yazdı:
Merhaba,
Bedelli Hisse senedi alımı ne gibi + sı veya - si olur.
Öneri verebilir misiniz ben bu işte daha yeniyim :(

Sn Parts;
Bedelli hisse senedi alımı diye bir işlem yoktur. Bedelli sermaye arttırımı adı altında yapılan bir işlem varki; bu işlem hissenin ait olduğu şirketin sermayesini arttırmaya yönelik olarak "sadece hissedarlarından" daha uygun fiyatlı yeni hisseler (rüçhan kuponu) karşılığında para toplamasıdır. Her hissedara, elinde bulunan hisse senedi sayısı kadar rüçhan kuponu dağıtılır. Rüçhan kuponlarının nominal değeri genellikle 1 TL olur. Bu aşamada hisse senedi sahiplerinin iki seçeneği mevcuttur.

1-) Parası varsa sermaye arttırımına katılıp elindeki hisse sayısını arttırıp, o şirketteki hisse oranını aynı seviyede tutmak.
2-) Bedelli sermaye arttırımına katılmayacaksa kendisine verilmiş olan rüçhan kuponlarını olabildiğince hızlı şekilde satarak (beklenen her gün rüçhan kuponlarının değeri düşer) kendi hesabına nakit girişi sağlamak.

Bu seçeneklerin avantajları ve dezavantajları; o şirketin işleyişi ve şirketin hisselerinin borsadaki geçmiş hareketleri ve gelecekteki olası hareketlerine göre değerlendirilmelidir. Yani o hissenin güvenilirliğine göre bir tercih yapılmalıdır...

Umarım açıklayıcı olmuştur... Yatırım Tavsiyesi Değildir

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2015 00:11 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar, benim 100 lot Afyon vardı şimdi ise baktım: 100 lot Afyon E, 100 lot Afyon R var bu nedir acaba?
Ayrıca ruzgarin_oglu78 rüçhan kupon haklarımızı nasıl satabiliriz? Yöntemi nedir?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2015 00:44 
Kullanıcı avatarı

Benimde bu bedelli işine aklım basmadı benimde 153 adet hissem vardı ve bedelliye katıldım bundan sonraki süreç nasıl olacak bilmiyorum açıkçası farklı farklı yorumlar var kardamıyım zarardamıyım anlayabilmiş değilim,rüçhanlar satılabiliyormu bugün bankayı aradığımda rüçhanların normal paya dönüşmesi için 90 günlük bir süreden bahsetti,90 gün içersinde herhangi bir gün olabilirmiş,bu süreci anlaşılır bir şekilde açıkalayabilen tecrübesine güvenen kişilerin bilgisine ihtiyacım var teşekkürler.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2015 01:17 
Kullanıcı avatarı

mordak2007 yazdı:
Arkadaşlar, benim 100 lot Afyon vardı şimdi ise baktım: 100 lot Afyon E, 100 lot Afyon R var bu nedir acaba?
Ayrıca ruzgarin_oglu78 rüçhan kupon haklarımızı nasıl satabiliriz? Yöntemi nedir?

Afyon-R olan size verilmiş olan rüçhan kuponlarıdır. Eğer aracı kurum olarak bir banka hesabı kullanıyorsanız; internet şubesinde "hisse senedi satış" alanına giderek orada "Afyon R" için satış talimatı verebilirsiniz.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2015 01:27 
Kullanıcı avatarı

serpoşşş26 yazdı:
Benimde bu bedelli işine aklım basmadı benimde 153 adet hissem vardı ve bedelliye katıldım bundan sonraki süreç nasıl olacak bilmiyorum açıkçası farklı farklı yorumlar var kardamıyım zarardamıyım anlayabilmiş değilim,rüçhanlar satılabiliyormu bugün bankayı aradığımda rüçhanların normal paya dönüşmesi için 90 günlük bir süreden bahsetti,90 gün içersinde herhangi bir gün olabilirmiş,bu süreci anlaşılır bir şekilde açıkalayabilen tecrübesine güvenen kişilerin bilgisine ihtiyacım var teşekkürler.

Kurumlar genellikle yazılı kurallara bağlı olarak konuşurlar. Ancak ben birkaç kez farklı bedelli sermaye arttırımlarına katılmış birisi olarak hiç anlatılan gibi bir süreç yaşamadım...

Bildiğim kadarıyla Afyon bedelli arttırım süreci 06.07.2015'te sona eriyor. Rüçhan kuponlarının son satış tarihi ise 30.06.2015 olması lazım...

1-) Bedelliye katıldıysanız artık rüçhanları satamazsınız. Çünkü rüçhan kuponlarını nasıl kullanacağınız ile ilgili tercihinizi yapmışsınız. Bedelliye katılmadan önce rüçhanları satabilirdiniz ama o zaman da bedelliye katılma seçeneği ortadan kalkardı.

2-) Bedelliye katıldığınıza göre şu an hesabınızda 153 adet Afyon-E hissesi, 153 adet de Afyon-Y hissesi olmalı... Bedelli katılım süresi dolduktan sonra birkaç gün içinde (büyük olasılıkla ertesi gün) hesabınızdaki senetlerin hepsini "306 adet Afyon" olarak göreceksiniz...

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233 ... 237  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.