Zaman: 19 Oca 2018 06:24


Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sonraki
 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: AKBNK - Akbank Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2012 17:07 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-BGC İSTANBUL, 2'NCİ ÇEYREK SONUÇLARINDA HALKBANK VE VAKIFBANK'I BEĞENİYOR
BGC İstanbul, Türk banhkalarının 14 Ağustos'a kadar açıklayacaları 2012 2'nci çeyrek mali sonuçlarının operasyonel açıdan yılın en güçlüçeyrek dönem sonuçları olmasını beklediğini bildirdi. 2012 2'nci çeyrek sonuçları öncesinde tercih ettikleri bankalar olarak Halkbank ve Vakıfbank'ı işaret eden BGC, Halkbank ve Vakıfbank'ın ikinci çeyrek sonuçlarının ardından 2012 yılı için projeksiyonlarının da yukarı yönlü revize edilmesini yüksek olasılık olarak gördüklerini vurguladı. BGC İstanbul, 2012 2'nci çeyrekte Akbank'ın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 düşüş ile 560 milyon TL, Garanti Bankası'nın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 düşüş ile 751 milyon TL, Halkbank'ın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artışla 653 milyon TL, İş Bankası'nın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2 artışla 822 milyon TL, Vakıfbank'ın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18artışla 282 milyon TL, YKB'nin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7düşüş ile 410 milyon TL, Bank Asya'nıngeçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9 düşüş ile 51 milyon TL, Albaraka Türk'ün geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 artışla 39 milyon TL kar açıklayacağını tahmin ediyor. Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: AKBNK - Akbank Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2012 16:28 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

*ECZACIBAŞI MENKUL, AKBANK İÇİN FİYAT HEDEFİNİ 6.46 TL'DEN 7.45 TL'YE ÇIKARDI, TAVSİYESİNİ 'PİYASAYA PARALEL GETİRİ' OLARAK KORUDU


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: AKBNK - Akbank Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2012 17:23 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

Bankacılık Sektörü – 2. Çeyrek Kar Tahminleri / Oyak Yatırım – (20.07.2012)
Bilanço Analizleri Tem 20, 2012
Yavaşlayan büyümeye uyum sağlandı…

Krediler ve karlılık. Merkez Bankası’nın kararlarının bankaların karlılık kalitesini arttırmasını kimse beklemiyordu. Komisyon gelirlerindeki yasal düzenlemenin olumsuz etkisi olmasa, karlılıkta artış kaçınılmazdı. Seçici kredi büyümesi bankaların karlılığını olumlu etkilemeye devam ediyor. Nispeten yüksek kalan mevduat faizleri, daha yüksek getirili KOBI ve tüketici kredileriyle bertaraf edilmiş gözüküyor. Hazine kâğıtlarından elde edilen karların büyük kısmı gerçekleşmiş bulunuyor. Bu da önümüzdeki dönemde bankaların bunları krediye çevirmesine imkân sağlayacaktır. Yabancı kaynakta sıkıntı olmadığını düşünürsek hâlihazırdaki kredi büyümesi sürdürülebilir duruyor.

Basel II olumlu. Bankalar sermaye tüketen krediler yerine son dönemde kredilerinde seçici davranıyorlar. Bu bazı bankaların verimlerinin artmasına sebebiyet veriyor. Bu gelişmenin olumsuz tarafı, bankalar önümüzdeki dönemde düşük getirili yatırım kredilerini finanse etmekte isteksiz olacaklardır. Bunun yerine sermayeyi yüksek getirili kredilerde, talep olduğu sürece, değerlendirmeyi sürdüreceklerdir.

Gider kontrolünün sonuna gelindi. Maliyetlerin daha fazla aşağıya çekilmesi zor gözüküyor. Bu sebeple şube ağını daha verimli kullandıran KOBI ve tüketici kredilerinin önemi daha ön plana çıkıyor. Son dönemki gelişmelere bakınca, VAKBN KOBI kredilerinde büyümesiyle ve ISCTR kredi büyümesi ve tahvil alımları ile iyi bir zamanlama yakalamış gözüküyor. HALKB ve YKBNK yüksek getirili kredi vermeye devam ediyor. Özet olarak, verimlik artışı gider gelir dengesi daha yüksek olan bankaları olumlu etkiliyor.

2. çeyrekte ön plana çıkanlar. Katılım ve yatırım bankalarında ciddi bir sürpriz gözükmüyor. Artan kredi marjları azalan komisyon gelirleri ve faaliyet giderleri dolayısıyla karlılığa tam yansımıyor. SKBNK’ın karının geçen çeyrek civarında gerçekleşmesini bekliyoruz. YKBNK temettü geliri olmayan bu çeyrek giderlerin etkisiyle çeyreksel olarak düşük bir kar açıklayacak. VAKBN düşük kara rağmen aktif kalitesini arttırıp, çeşitlendiriyor. ISCTR beklenenden az temettü geliriyle geçen senenin altında kar açıklayabilir. AKBNK’ta kredilerin yeniden fiyatlanması beklenenden uzun sürüyor. GARAN ise komisyon gelirlerindeki yöntem yüzünden benzer bankalardan göreceli olarak daha zayıf kar açıklayabilir. HALKB’ın karlılığı beklentilerin çok önünde gidiyor.

Tavsiye değişiklikleri. ISCTR’yi son dönemki performansı sonrası ENDEKSE PARALEL getiriye çekiyoruz. ASYAB ve ALBRK’yı Basel’den beklentimizden daha az etkilenen SYR’leri sebebiyle yukarı çekiyoruz. HALKB ön plana çıkan tavsiyemiz olurken, AKBNK için kısa vadede çok olumlu bir görüşümüz yok. Bankalar için genel olarak Nötr görüşümüz devam ediyor.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: AKBNK - Akbank Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2012 17:33 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

Bankaların 2012/6 Aylık Bilanço Tahminleri / Finans Yatırım – (16.07.2012)
Bilanço Analizleri Tem 16, 2012
İMKB Bankaları: 2Ç12’ye ilişkin tahminler

Bankalar 2Ç12 kâr tahminleri: Bir önceki çeyreğe göre %2 daralma (yıllık bazda %2 düşüş) ve 2011 yılının ilk yarısına kıyasla 2012 yılının ilk yarısında %1’lik bir daralma olmasını öngörüyoruz.

Bankalar için kâr dönemi 23 Temmuz’da Şekerbank ile başlıyor ve Ağustos ayının ikinci haftasına kadar devam ediyor (solo sonuçlar için son açıklanma tarihi). Bu notla birlikte İMKB’de işlem gören bankalarla yaptığımız toplantılardan edindiğimiz bilgileri ve ikinci çeyrek için tahminlerimizi özetlemeye çalıştık. Takibimizdeki bankaların kârlarında bu çeyrekte %2 daralma olmasını öngörüyoruz. Bu yılın ilk yarısında bankaların kaydedeceği kârın geçen yılın ilk yarısına göre çok az bir miktar düşük kalacağını tahmin ediyoruz (-%1). Bu arada, tüne oldu kiıl için bazı öngörülerimizde kayda değer değişiklikler yapıyoruz: 1) Sektör için kredi riski maliyeti tahminimizi aşağı çekiyoruz. 2) Yılın geri kalanında mevduat maliyetlerinin daha önce tahmin ettiğimizin de üzerinde yapışkan kalacağını düşünüyoruz. 3) Faaliyet spread’lerinin modellerimizde öngördüğümüzden daha erken bir zamanda yatay bir seyre girmesi beklenebilir (Bu çeyrekte olabilir). 4) Alım satım kârı yılın geri kalanında sepetteki volatilitenin azalması ve TL gösterge faizinin düşmesi nedeniyle daha yüksek olabilir.

Bankacılık spread’lerinin artmasını, düşük TÜFE’ye rağmen bono tarafının etkisinin olumlu olmasını ve kredi riski maliyetinde hafif bir yükseliş gerçekleşmesini öngörüyoruz Açıklanması yakınlaşan ikinci çeyrek rakamlarının sergilemesini beklediğimiz belli başlı trendlere dikkatimizi çeviriyoruz. 1) Bankacılık spread’leri ile başladığımızda, sektörün TL tarafındaki ortalama bankacılık spread’lerinin bu çeyrekte geri çekilmesini bekliyoruz. Son üç çeyrekte gördüğümüz üzere kredilerdeki getirinin artması 2Ç12’de de bir miktar mesafe kat edebilir ancak kredilerdeki getirinin tavan seviyesine ulaştığını ve yılın ikinci yarısında gerileyeceğini düşünüyoruz. Sektörün fonlama tarafındaki rekabeti başarılı bir şekilde yönettiğini (ticari bankalar tarafından ihraç edilen menkul kıymetlerin mevduat piyasasındaki baskıyı azaltması sayesinde) ve TCMB’nin göreceli olarak daha ucuz olan repo fonlamasından fayda sağladığını düşünüyoruz. 2) İkinci olarak, geriye dönük gerçekleşme metodolojisini kullanan bankaların (ISCTR ve AKBNK hariç tüm bankalar) TÜFE’ye endeksli olan getirilerinde düşüş görülebilir. Sonuç olarak, nominal bazda net faiz geliri bir önceki çeyreğe göre artış kaydedebilir fakat net faiz marjının bu çeyrekte tavan seviyesine ulaşacağını ve önümüzdeki çeyreklerde de bu seviyelerde yatay seyredeceğini düşünüyoruz. 3) Üçüncü olarak, komisyon geliri; tüm bankaların komisyon ve ücret yaratan faaliyetleri için güçlü bir momentum öngörse de, yöneticilerin çoğunluğunu finansallar tarafındaki ‘‘komisyon geliri”nin bir önceki yıla göre yeni uygulanmaya başlanan komisyon geliri kayıt yöntemindeki değişiklik nedeniyle azalabileceği konusunda endişeli bulduk. Sonuç olarak, kredi riski için şunu söyleyebiliriz: Yaptığımız toplantıların ardından kredi riski maliyetinin sorunlu kredilerdeki geri dönüşleri ve kredi stokundaki büyümenin yanında alınan karşılıkları da dahil ederek tahminimizin altında kalabileceğine dikkat çekiyoruz.

Bu kâr dönemi için strateji: TSKB, SKBNK ve ISCTR pozitif. ALBRK ve VAKBN’den uzak durun.

Kâr beklentilerini, piyasa görüşünü, temel analizimizi (stratejik görüş) ve son dönemdeki fiyat hareketlerini hesaba katarak oluşturduğumuz metodolojimizle 2Ç12 kâr dönemine girerken bankacılık sektöründeki hisselerin değerlerini karşılaştırmaya çalıştık. Buna göre; TSKB, SKBNK ve ISCTR’nin operasyonel performanslarında gördüğümüz pozitif görüşümüzün henüz piyasanın beklentisine ve dolayısıyla hisse fiyatlarına tamamen yansımamış olabileceğini düşünüyoruz. Buna karşılık, VAKBN’nin 2Ç12 sonuçları yüksek alım satım zararı, komisyonlardaki düşüş ve yüksek karşılık giderleri ile piyasayı hayal kırıklığına uğratabilir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: AKBNK - Akbank Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2012 18:31 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 08 Eyl 2010 11:26
Mesajlar: 2
Meslek: Öğretmen

son 2 aydır sürekli trade imkanı veren akbnk totalde %25 civarı para kazandırdı. ilginçtirki millet hep zarar yazan beklentili hisselerde,bekleyip duruyor..akbnk topigi ise çok sessiz.bence haketmiyor..


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: AKBNK - Akbank Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2012 16:50 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 29 Ara 2011 22:14
Mesajlar: 91
Meslek: Hukuk

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Akbank'ın ilk yarı finansal sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, Akbank'ın 2012 yılı ilk altı ayında 1 milyar 435 milyon lira brüt kâr elde ettiğini belirterek, brüt kâr üzerinden 329 milyon lira vergi karşılığı ayıran Akbank'ın konsolide net kârının 1 milyar 106 milyon lira olduğunu bildirdi.

2023 yılında Türkiye'nin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında olmayı hedeflediğini ve bunun da ancak güçlü bir bankacılık sektörü ile mümkün olabileceğini ifade eden Binbaşgil, ''Türkiye bölgesinin ve dünya ekonomisinin yükselen değeri. Ülkemizin uzun vadeli hedeflerine ulaşmasında, başarısı her geçen gün daha da yükselen bankacılık sektörümüz önemli bir rol oynayacak. Biz de Akbank olarak dünyaya örnek teşkil edecek bankacılık uygulamalarını hayata geçirmeye, aynı zamanda da bilançomuzu sürdürülebilir ve sağlıklı bir şekilde büyütmeye devam ediyoruz. Bankamız büyüme ve karlılıkta giderek artan bir performans sergiliyor. Toplam aktiflerimiz yılın ilk yarısında 145 milyar lirayı geçti'' değerlendirmesinde bulundu.

Hakan Binbaşgil, daha da şeffaflaştırdıkları ve basitleştirdikleri kredi süreçleri ile müşterilerine hızlı bir şekilde finansal çözümler sağladıklarını vurgulayarak, ''Akbank olarak tüm dağıtım kanallarımızla, ihtiyatlı şekilde müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kredi desteği sağlamaya devam ediyoruz. Kurumsal, KOBİ ve bireysel kredilerde piyasanın üzerinde bir büyüme sağlayarak pazar payımızı artırmaya devam ettik. Toplam kredilerimiz 2012'nin ilk altı ayında yüzde 11,5 büyüme ile 83 milyar liraya ulaştı'' dedi.

KOBİ'lerin daha fazla desteklenmesinin Türkiye'nin uluslararası ticaretteki payının artırılmasına önemli katkı sağlayacağının altını çizen Binbaşgil, şunları kaydetti:

''Bugün markalaşan, yenilikçi ürünler sunan şirketlerin global piyasalarda öne çıktığını görüyoruz. KOBİ'lerimiz Ar-Ge faaliyetlerini artırdıkları, yaratıcı ve ileri teknoloji ürünlerinin imalatına ağırlık verdikleri ölçüde uluslararası pazarlarda benzer başarıları yakalayacak potansiyele sahip. Ülkemizin üretim ve istihdamına önemli katkılar sağlayan KOBİ'lerimize inanıyoruz. Avantajlı ürün-hizmet ve çözümlerimizle KOBİ'lerimize desteğimizi sürdürüyoruz. 2012 yılında KOBİ'lere yönelik kredilerimiz yılın ilk altı ayında yüzde 12 arttı. KOBİ ve kurumsal kredilerimizin toplamı ise yılın ilk yarısında 53 milyar liraya ulaştı.''


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: AKBNK - Akbank Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2012 15:28 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

*ŞEKER YATIRIM, AKBANK İÇİN FİYAT HEDEFİNİ 6.50 TL'DEN 7.55 TL'YE ÇIKARDI, TAVSİYESİ 'ENDEKSE PARALEL GETİRİ'


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: AKBNK - Akbank Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2012 15:49 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Eki 2010 16:02
Mesajlar: 651
Meslek: Belirtmedi

baysa81 yazdı:
*ŞEKER YATIRIM, AKBANK İÇİN FİYAT HEDEFİNİ 6.50 TL'DEN 7.55 TL'YE ÇIKARDI, TAVSİYESİ 'ENDEKSE PARALEL GETİRİ'

7,55 hedef vardida citi neden 5.30 dan mallari bosaltti citimi keriz bu fiattan mal almayi dusunenlermi. oyun icinde oyun ceviriyorlar ortalik toz duman her tarafta bombalar patliyor insanlar oluyor ortadoguda savas patlamak uzere sanki. bosverin hisse senedini eldeki paraya sahip cikmak gerek bence


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: AKBNK - Akbank Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2012 12:29 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

*DEUTSCHE BANK, AKBANK'IN EN BEĞENİLEN, SABANCI HOLDİNG'İ İSE EN AZ BEĞENİLEN HİSSELER LİSTESİNE EKLEDİ


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: AKBNK - Akbank Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2012 12:30 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

*RENAİSANCE CAPİTAL, AKBANK İÇİN FİYAT HEDEFİNİ 6.20 TL'DEN 6.50TL'YE YÜKSELTTİ, TAVSİYESİ 'TUT'


Çevrimdışı
 Profil  
 

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sonraki


 Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafirGeçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.