Zaman: 19 Şub 2017 14:51

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: ALGYO - Alarko GMYO Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2015 13:56 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

öğle öncesi 26.90 kapattı,,2 ileri 1 geri tırmanma işlemini devam ettiriyor.YTD:

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2015 19:10 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk’ten Borsagundem.com’a bomba açıklamalar...

Dolar, dolar, dolar… Tüm dünyanın gündemi… Tabi Türkiye’nin de…

Öyle başdöndürücü bir çıkış trafiği yaşatıyor ki, takip etmek zorlaşıyor. Şirketler, dövize yatırıne oldu ki, yeni bir portföy hazırlığı içinde olanlar düşünüyor. Hesabı kapatsam mı, kapatmasam mı? Satsam mı tutsam mı? Alsam mı, almasam mı?

Sorular kritik olunca haliyle yanıtları da ayrı bir önem kazanıyor.

Yatırımcıların kafasını meşgul eden, firmaların kasasını tehdit eden Doları ‘bir bilen’le konuşalım dedik. Altın ve Para Piyasaları’nın usta ismi Mehmet Ali Yıldırımtürk’le Borsa İstanbul’da erişime açılıan Dünyanın ve Türkiye’nin ilk online altın alım-satım platformu Gold Takas’ın toplantısında buluştuk, konuştuk.

Kurdan altına bomba tahminleri ve öngörüleriyle yatırımcıların ve kurumların büyük bir güvenle izlediği Mehmet Ali Yıldırımtürk, son gelişmeler ışığında Doların 6 Haziran’a kadar 2.80’i göreceğini söyledi. Peki, ya sonra?. Yanıt hazır, hiç teklemedi: “6 Haziran’dan sonra 2.50-2.45’leri hatta 2.36’ları görebilir…”

Bu dalgalı ortamda, vazgeçilmez serveti altın için çıkış yolu arayan Türk yatırımcıları da fazla bekletmeyen ‘Altın’ adam Yıldırımtürk ‘alma-satma’ polemiğinde uyardı, noktayı koydu: “Çok zorunlu olmadıkça bu seviyelerden altın almanın çok doğru olduğunun kanaatinde değilim. Ama orta ve uzun vadede küçük miktarlarda alıne oldu ki isteyenler için de seçimi beklemelerini söyleyebilirim.”

Borsagundem.com aracılığıyla tasarruf sahiplerine seslenen Yıldırımtürk, “Şu an mevcut pozisyonlarını eğer TL cinsinden ise korumaları, döviz cinsindeyse bir miktar TL’ye dönmeleri, altında ise bir miktar TL’ye dönmelerinin daha doğru olduğu kanaatindeyim. Ama bunu daha iyi takip edebilen, hesaplayabilen ya da uzmanına danışanlar için de elinde TL olanlara devlet tahvili almalarını öneririm” dedi.

İşte Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk’ün çok konuşulacak yanıtları…

6 HAZİRAN’A KADAR 2.80’İ GÖREBİLİRİZ

-Dolar nerede durur? Önümüzdeki günler için bir öngörünüz var mı?

Mehmet Ali Yıldırımtürk: Biliyorsunuz yılbaşından beri özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, faiz indirimi konusunda Merkez Bankası’na çok eleştirileri oldu. Tabi belirsiz bir ortam ve söylemler olunca kısa vadede döviz açığı olan işletmeler bu gelişmeden tedirgin olarak, döviz açık pozisyonlarının vadesi gelmemiş olanları bile kapatma eğilimine girdiler. Böyle olunca fiyat ister istemez yükseldi.
Bakın Merkez Bankası’nın elinde çok gelişmiş bir veri seti var. Bu arada da tüm gelişen piyasaların üzerinde böyle bir demokrasinin kılıcı gibi, Amerikan Merkez Bankası’nın faiz artırım beklentisi var. Bu hayli rahatsız edici. Çünkü bizim gibi gelişmekte olan ülkeler de tamamen dış kaynaklı ekonomilerini yönetiyorlar ve yabancı ağırlıklı bir portföyleri var. Tabi buradan yabancılar her an çıkabilir endişesiyle de tedirginlik var. Hatta Rusya’ya uygulanan ekonomik ambargo nedeniyle daha fazla yaşandı ve yüzde 17 faiz artırmak zorunda kaldılar.
Burada da özellikle FED bu süreci çok iyi yönettiği kanaatindeyim. Hala ser verip sır vermiyor. Hangi tarihte faiz artıracağını belirtmiyor. Gelen ekonomik veriler olumsuz olursa piyasalara olumlu yansıyor, olumlu olursa piyasalara olumsuz yansıyor ve bu süreç biraz daha böyle devam edecek gibi görünüyor. Ama döviz açık pozisyonlarında ciddi bir mesafe alındı.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2015 10:19 
Kullanıcı avatarı

3 aylık konsolide kar beklentiler dahilinde 25.8 milyon tl geldi.
pddd=0.61

fiyat 27.85 de.bugün en yüksek 28.35 i gördü.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2015 11:58 
Kullanıcı avatarı

endex1 yazdı:
3 aylık konsolide kar beklentiler dahilinde 25.8 milyon tl geldi.
pddd=0.61

fiyat 27.85 de.bugün en yüksek 28.35 i gördü.

ne etti bu ya,,bilanço güzel geldi diye salmak mı lazım 26.80 e indi.:)
utan utan aslan dan utan,,aslan 16 pddd den iken sen hala 0.59 pddd sin.
yuh sana:)
2 gıdım çıktı diye hemen şımardı:)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 May 2015 14:09 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

Yılın ilk üç ayında dolar kuru yüzde 11 artarken Ankaralı Merkez’e rağmen parasını dolara yatırdı

Yılın ilk üç ayında kurdaki artıştan en kârlı çıkan il Ankara oldu. Yeni yıla 2.3430 TL’den giren dolar kuru hızla tırmanıp mart sonunda yüzde 11’lik yükseliş ile 2.5968’e çıkarken en büyük desteği Ankaralılardan aldı. Habertürk'ten Rahim Ak'ın haberine göre, Merkez Bankası dövizi sakinleştirmeye çalışırken Ankaralılar bu dönemde en az 3.7 milyar dolar alarak bankalara mevduat olarak yatırdı. Yani bir yandan kurun yükselişine katkı yaparken bir yandan da kendileri bu yükselişten kârlı çıktı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Fintürk verilerine göre Ankara’nın döviz mevduatı tutarı yılbaşında 42.9 milyar lirayken Mart 2015 sonunda yüzde 33 artışla 57.3 milyara çıktı. Aynı dönemde dolar kuru yüzde 11 yükseldiği için Ankaralıların döviz mevduatının net yüzde 22 arttığı görülüyor. İl bazında döviz mevduatı dağılımına yer verilmediği için dolar üzerinden hesap yapıldığında Türkiye’nin toplam döviz mevdutanı dolar bazında üç ayda 4.6 milyar dolar artarken bunun 3.7 milyar dolarının yani yüzde 80’inin Ankara kaynaklı olduğu ortaya çıkıyor. Verilerin ayrıntıları artışın yüzde 83’ünün bireylerin değil şirketlerin döviz mevduat artışı olduğu bu şirketlerin ağırlıklı olarak yerli özel bankalarda DTH mevduatını artırdığı görülüyor. 14.2 milyarlık DTH artışının sadece 4 milyarı kamu bankaları kaynaklı.

Artan dolar mevduatı başkenti genel mevduat artışında da ilk 9 arasına soktu. Ankara’nın toplam mevduatı 158 milyardan 172 milyara çıkarken yüzde 9’luk önemli bir artışa imza attı.

Read more: http://www.finansgundem.com/para-piyasa ... z3YyikdQ7J

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 May 2015 14:50 
Kullanıcı avatarı

ALGYO ,gelen 3 aylık 25 milyonluk karla 28.35 e kadar yükselen kağıt,,şimdi 24.85 lerde.
zarar eden kağıtları uçururlarken,iyi bilanço açıklayan birçok kağıt,beklenen primi yapmadı,yaptırmadılar.
Bunda kağıt yapuıcıların ve patronların büyük payı var.YTD:

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2015 11:53 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

bedelsiz potansiyeli koşarak ilerliyor. algyo kendini maratona hazırlamış. her an 100 metre de rekor yapabilir. 50 bedelsiz var üstünde. 2015 e 12 aylık bilancoda 60 bedelsiz potansiyelli olabilir yani konya ya yakın. bu iş böyle devam ederse aceleye gerek yok. aslında gayrimenkulleri gösterildiğinden daha değerli.. elindeki dolarlar bu günkü borsa değerinde. ve gayrimenkuller bedavaya geliyor . borsa ilginç.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2015 07:54 
Kullanıcı avatarı

endex1 yazdı:
ALGYO ,gelen 3 aylık 25 milyonluk karla 28.35 e kadar yükselen kağıt,,şimdi 24.85 lerde.
zarar eden kağıtları uçururlarken,iyi bilanço açıklayan birçok kağıt,beklenen primi yapmadı,yaptırmadılar.
Bunda kağıt yapuıcıların ve patronların büyük payı var.YTD:

10 aylık prim %49,,,,28.25 de.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2015 20:10 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

kimseler yok:)

kront sayfasına yazdıklarımı buraya yazmalıydım aslında..

fincecik kardeş, bir diğer hissem 2 sene içerisinde 100 tl hedef hesapladığım Algyo.
Yani 1 e 3 potansiyeli var. Ben aldım, unuttum. Her gün bakarsan bir şey olmayacaktır, haftasonları haftada 1 kere bakarsan çok güzel para kazandıracağını düşünüyorum. Neden? Çünkü tipik yeni bir egeen doğuyor.
Artan ana faaliyet karı, kasasındaki dövizin şuanki piyasa değeri kadar tutar olması!!!!, dövizin gelecek 2 sene süresince yüksek seyreceğini düşünmem (fed), şuanki pddd ve fk değerlerinin olağanüstü bedava olması, ve muhteşem döviz karı..
Bir de yanına 1-2 ciddi ihale çıkar kazanırsa, 100 ler çok rahat gelebilir.
Unutmamalı, bir zamanlar konya egeen gibi fiyatı 300 lerde olan kağıtlar da 2-3 sene tarihi zirvelerini geçememiş, ne zaman tarihi zirvelerini yukarı hacimli kırmış, sonraki 2 senede %200 %300 vermiştir.
Bu sene bu senaryoma uyan şirketler ALGYO, PETKM dir.
2 sene evvel PNSUT AKCNS idi. mesela.
Önceki seneler KONYA idi.
Geçen sene EGEEN idi.
Tarihi zirveyi hacimle tek çubuk şeklinde kırmak, bedelsiz potansiyeli, bana dehşet birşeylerin olacağını söylemekte..
Ama burası borsa, yarın iner 5 tl olur, bana kızmayın.
Ben analizimi yaparım, hedefimi belirlerim, olur olmaz ya nasip..
Pnsut ve Algyo şeklinde devam ediyorum..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2015 20:15 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

ustadborsaci yazdı:
kimseler yok:)

kront sayfasına yazdıklarımı buraya yazmalıydım aslında..

fincecik kardeş, bir diğer hissem 2 sene içerisinde 100 tl hedef hesapladığım Algyo.
Yani 1 e 3 potansiyeli var. Ben aldım, unuttum. Her gün bakarsan bir şey olmayacaktır, haftasonları haftada 1 kere bakarsan çok güzel para kazandıracağını düşünüyorum. Neden? Çünkü tipik yeni bir egeen doğuyor.
Artan ana faaliyet karı, kasasındaki dövizin şuanki piyasa değeri kadar tutar olması!!!!, dövizin gelecek 2 sene süresince yüksek seyreceğini düşünmem (fed), şuanki pddd ve fk değerlerinin olağanüstü bedava olması, ve muhteşem döviz karı..
Bir de yanına 1-2 ciddi ihale çıkar kazanırsa, 100 ler çok rahat gelebilir.
Unutmamalı, bir zamanlar konya egeen gibi fiyatı 300 lerde olan kağıtlar da 2-3 sene tarihi zirvelerini geçememiş, ne zaman tarihi zirvelerini yukarı hacimli kırmış, sonraki 2 senede %200 %300 vermiştir.
Bu sene bu senaryoma uyan şirketler ALGYO, PETKM dir.
2 sene evvel PNSUT AKCNS idi. mesela.
Önceki seneler KONYA idi.
Geçen sene EGEEN idi.
Tarihi zirveyi hacimle tek çubuk şeklinde kırmak, bedelsiz potansiyeli, bana dehşet birşeylerin olacağını söylemekte..
Ama burası borsa, yarın iner 5 tl olur, bana kızmayın.
Ben analizimi yaparım, hedefimi belirlerim, olur olmaz ya nasip..
Pnsut ve Algyo şeklinde devam ediyorum..

işin özeti, bugün algyo alan ben, aynı anda hem ARSA, hem DOLAR döviz, hem de KONUT almış oldum. 3 lü yatırımı borçsuz bir şirketin hissesi ile yaptım. Neden şimdi aldın dersen, e tarihi zirveyi daha yeni kırdı..Gerisi nasip..

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.