Zaman: 17 Ağu 2017 06:48

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ANELE - Anel Elektrik Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2010 20:59 
Kullanıcı avatarı
Konum: Her hissenin yönünü bilseydim İSTANBUL un yarısı benim olurdu!!
Meslek: Astronomi ve Uzay Bilimleri

Şirket Adı Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş.
IMKB Kodu ANELE E
Kayıtlı Sermaye 50.000.000 YTL
Öd. Sermaye 46.600.000 YTL
Tak. Sak. Oranı % 39,00
Kuruluş Tarihi 12/03/1986
Halka Aç. Tarihi 09.06.2010
Faaliyet Alanı Yurt içi ve yurt dışında her türlü Elektrik ve İnşaat Taahhüt

Anel Grup, bir teknoloji ve mühendislik platformu olup 1986 yılında kuruldu. Taahhüt, telekom, enerji, savunma, bilişim çözümleri ve profesyonel elektronik sektörlerinde Katar, Libya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Üdün, Mısır, Azerbaycan, Gürcistan, Rusya Federasyonu, Kazakistan, Ukrayna ve Bosna Hersek'te de çalışmalarını sürdürüyor. Bazı projeleri arasında; İstanbul Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı Doha Havalimanı, Batum Havalimanı,Tiflis Havalimanı, Marmaray Projesi, Katar Kongre Merkezi, Libya Tripoli Havalimanı, Milgem Projesi, Fujitsu PC üretimi, Türkiye'de tek cep telefonu üretimi (General Mobile), Türkiye'de ilk tam otomasyon güneş enerjisi modülü üretimi bulunuyor. Anel Grup bünyesinde, Anel Mekanik, AnelTech, AnelEnerji, AnelEs, AnelSis, AnelMarin, Anel E-Sistem, AnelYapı, AnelArge, AnelMep, AnelMak, AnelDoğa şirketleri ve Çelikel Vakfı bulunuyor.

Mesaj Başlığı: Re: ANELE-Anel Elektrik Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2010 21:04 
Kullanıcı avatarı

***Şirketimiz ile ODEBRECHT-TAV-CCC JV (ODTC) ("İşveren") arasında Yeni Uluslararası Tripoli Havalimanı Projesi Elektrik, Mekanik ve Yangın Koruma işleri için ön sözleşme imzalanmıştır.
Sözkonusu sözleşme uyarınca Doğu Terminal binası için Şirketimizin konusunda olan Elektrik, Mekanik ve Yangın Koruma iş tutarı 89.750.000 Euro olup, ilk aşamada bu projenin 10.350.000 Euro'luk kısmı için çalışma başlamıştır. Sözleşme uyarınca, Yeni Uluslararası Tripoli Havalimanı projesine işverenin Batı Terminal binasının Elektrik, Mekanik ve Yangın Koruma işlerini de eklemesi halinde Şirketimizin üstleneceği işlerin tutarı toplam 165.000.000 Euro olacaktır.

***Şirketimizin bağlı ortaklığı Anel Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Anel Enerji") ile Almanya'da kurulu Ralos New Energies AG ("Ralos") arasında 01.06.2010 tarihinde hisse transferi ve ortaklık protokolü imzalandığı, söz konusu protokol uyarınca 31.08.2010 tarihinde, Ralos'un kısmen sermaye artırımı kısmen Rıdvan Çelikel'in paylarını alarak toplamda 470.000 euro karşılığında Anel Enerji'nin %5'ine sahip olacağı, 31.08.2010 tarihinden itibaren 2 yıl içinde Ralos'un, Anel Enerji'deki ortaklık payını %50'ye çıkarma opsiyonuna sahip olduğu, Şirketimizin halka arz izahnamesinde belirtilmiştir. Söz konusu protokole ilişkin görüşmeler Ralos'un Almanya'da devam eden sermaye artırımı ve Frankfurt Borsası kayıt süreci nedeniyle gecikmeli olarak devam etmekte olup, gelişmeler kamuoyuna açıklanacaktır.

***Bağlı ortaklığımız Anel Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Anel Enerji"), ile Toyota Tsusho Corporation ("Toyota Tsusho") arasında Türkiye'de güneş enerjisi santrali kurmak üzere bir bağlayıcı olmayan işbirliği protokolü imzalanmıştır. Söz konusu protokol uyarınca, Türkiye'de yenilenebilir enerji yasasının çıkmasından ve her iki tarafın projenin "ekonomik olarak yapılabilir" ("feasible")olduğuna karar vermesinden sonra Anel Enerji ile Toyota Tsusho'nun ortaklığı ile kurulacak şirketin lisans alarak güneş enerjisine dayalı elektrik üretimi yapması planlanmaktadır.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2010 21:05 
Kullanıcı avatarı

Şirketimizin %5 oranında iştiraki Anel Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Anel Enerji") ile Toyota Tsusho Corporation arasında güneş enerjisi üretmek için ortak şirket kurmaya yönelik görüşmeler devam etmekte olup, taraflar arasında gizlilik sözleşmesi imzalanmıştır. Şuan itibariyle, şirket kurulumu ve yatırım konusunda herhangi bir alınmış karar bulunmamaktadır.

Diğer taraftan, Güneş Enerjisi santrali kurulumu ile ilgili olarak Konya ve Gaziantep başta olmak üzere arsa alım faaliyetleri devam etmektedir. Güneş santrali kurulumlarının hayata geçmesi ülkemizde yenilenebilir enerji yasasının çıkması sonrasında olabilecektir.

Şirketimizin bağlı ortaklığı Aneles Elektronik Üretim ve Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Aneles") ile Mitsubishi Corporation arasında güneş enerjisi paneli üretimi konusunda görüşmelere başlanmış olup, şuan itibariyle üretim ve yatırım konularında alınmış herhangi bir karar bulunmamaktadır. Öte yandan Avusturya şirketi Kioto Photovoltaics GmbH ("KIOTO") ile imzalanan sözleşme çerçevesinde güneş paneli üretim faaliyeti devam etmektedir. Şirketimizin 18.03.2010 ve 10.05.2010 tarihli özel durum açıklamalarında belirtildiği üzere, bu sözleşme 2011 ilk çeyrek sonuna kadar 8 MWp civarında polikristal güneş modülü üretimi içermektedir. Sözleşmenin tarafları KIOTO, Anel Enerji ve AnelES'tir.

Şirketimizin iştiraki Anel Enerji, 18.11.2009 tarihli özel durum açıklamamızda bahsedildiği üzere KKTC'nde 1,3 MW'lık güneş santrali kurulumunu yürütmektedir. Söz konusu ihaleye katılım Anel Telekom tarafından yapılmış olup, saha kurulum işlemleri Anel Enerji tarafından yerine getirilmektedir. KKTC elektrik otoritesinin saha hazırlama çalışmaları yakın zamanda sonuçlandığından santral kurulumunun Ağustos ayı içinde başlaması beklenmektedir. Söz konusu santralde kullanılacak güneş panelleri AnelEs tesislerinde KIOTO için üretilen paneller olacaktır. Avrupa Birliği ile yapılan anlaşma kapsamında sözleşme bedelinin %60'ı avans olarak alınmıştır. Basında yer alan haberlerde sehven Belçika Firması olarak nitelendirilen ve bu projede işbirliği yapılan firma ise İtalyan Enerqos SPA'dır.

Grup şirketimiz ve ortaklarımızdan Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş.'nin ("Anel Elektrik") 28.06.2010 tarihli özel durum açıklamasında belirttiği üzere, Anel Elektrik ile Suudi Arabistan'ın inşaat gruplarından Saudi Bin Ladin Grup'un ilişkili şirketlerinden BT Applied Technology ("BTAT") ile şirket kurmak üzere hissedarlık anlaşması imzalamış olup söz konusu anlaşma uyarınca, Anel Elektrik, Suudi Arabistan'da münhasıran BTAT ve Saudi Bin Ladin Grup ("SBG") ile çalışacak ve SBG'nin elektrik-mekanik işlerini yürütecektir. Unvanı "Anel SA" olarak şirketin kuruluşuna ilişkin bürokratik işlemler devam etmekte olup, bu şirketin amacı başta Cidde Havalimanı olmak üzere Bin Ladin Grup tarafından alınacak projelerin elektrik ve mekanik taahhüdünü yürütmektir. Cidde havalimanının elektrik mekanik işlerinin toplam tutarının 1 milyar dolar dolayında olması beklenmektedir.

Anel Elektrik izahnamesinde açıklandığı üzere Anel Al- Arabia Ltd. LLC'nin kurulma çalışmaları devam etmekte olup, bu şirketin ortakları arasında BT Applied Technology bulunmamaktadır. Anel Elektrik izahnamesinde bahsedildiği üzere Anel Al-Arabia şirketi telekom, bilgi teknolojileri alanında faaliyet göstereceği için bu şirketteki Anel Elektrik paylarının Şirketimize devredilmesi planlanmaktadır. Dolayısıyla Suudi Arabistan'da elektrik mekanik taahhüt işlerini yürütmek üzere Anel Elektrik'in %35, BTAT'nin %65 oranında iştirak edeceği Anel SA, öte yandan Anel Elektrik'in paylarını devretmesi sonrasında Şirketimizin %10 oranında iştirak edeceği ve telekom ve bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösterecek Anel Al-Arabia şirketleri bulunmaktadır.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2010 21:07 
Kullanıcı avatarı

Şirketimiz ("Anel Elektrik"), Suudi Arabistan'ın inşaat gruplarından Saudi Bin Ladin Grup'un ilişkili şirketlerinden BT Applied Technology ("BTAT") ile şirket kurmak üzere hissedarlık anlaşması imzalamıştır. Söz konusu anlaşma uyarınca, Şirketimiz, Suudi Arabistan'da münhasıran BTAT ve Saudi Bin Ladin Grup ("SBG") ile çalışacak ve SBG'nin elektrik-mekanik işlerini yürütecektir.

Söz konusu anlaşma uyarınca, Suudi Arabistan'da kurulacak ve başlangıç sermayesi 1.000.000 riyal olacak şirkette, Anel Elektrik %35, BTAT %65 oranında pay sahibi olacaktır. Söz konusu şirket, Suudi Arabistan'da başta yeni yapılacak Cidde Kral Abdülaziz Uluslar arası Havalimanı'nın elektrik-mekanik işleri olmak üzere Suudi Arabistan'da Elektrik ve Mekanik taahhüt alanında faaliyet gösterecektir

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2010 21:10 
Kullanıcı avatarı

2010/9 aylık bilanço ; 16.139

Anlaşmaların ardı arkası kesilmiyor, temel olarak oldukça sağlam hisse, yeni arz olduğu için dağınık, nereye kadar çekilir bilinmez...orta-uzun vade olumlu...biriktirilebilir....yatırımtavsiyesideğildir

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2010 21:30 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diş Hekimliği

hocam al seviyesi kaç acaba ,nerden girmek lzaım hisseye

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2010 21:45 
Kullanıcı avatarı

lidokain yazdı:
hocam al seviyesi kaç acaba ,nerden girmek lzaım hisseye

dostum biriktirilebilir dedim, yani daha geniş bakmak şirkete tamamen ortak olmak lazım.. Geleceği parlak bir şirket. Yeni arz oldu ne kadar çekilir bilinmez, belki 1 sene yatay gider belki endekste çok olumsuz bir durum oluşursa 3.00 liraya çekilir. O nedenle biriktirilebilir dedim. 5 senelik bir pencereden bakmak lazım...ytd

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2010 21:48 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diş Hekimliği

hala öğreniyorum bir anda galeyana geldim .o perspektifi kazanmak zor olacak ama sanırım sizlerin yardımıyla olacak teşekküler

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2010 22:06 
Kullanıcı avatarı

lidokain yazdı:
hala öğreniyorum bir anda galeyana geldim .o perspektifi kazanmak zor olacak ama sanırım sizlerin yardımıyla olacak teşekküler

bireysel emeklilik gibi düşün, heray 3-5 at unut, 10 sene sonra bireysel emeklilik 3 veriyorsa bu 10 verir...ytd

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2010 22:41 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Sekreterlik

cuma günü haberden sonra iyi gidiyordu.
Sonra neden verdiler acaba.Kağıt borsa yükselirken değer kaybetti.
Acaba halka arz fiyatı çok mu yüksek?

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.