Zaman: 24 Mar 2017 11:10

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: ARBUL-Arbul Tekstil Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2015 21:55 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

merhaba arkadaşlar.arz fiyatından çok aşağida diye 1,10 giriş yaptım.yorumu olan varmi iyimi ettik kötümü bilmiyorum.hayirlisi bakalim.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2015 10:38 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Memurluk

talebe yazdı:
Kütahya da pazarlanmış, İstinyede BİST de işlem görüyormuş.
Öyle diyorlar.

kütahya ne alaka yahu :) yoldan geçerken yemek yerler en fazla millet burada :) (kütahyalıyım)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2015 11:59 
Kullanıcı avatarı

ben bu siteye pek giriş yapmıyorum sadece yorumları takip ediyorum.arbul u 1,10 larda görünce almıştım ben aldıktan sonra 0,83 lere kadar düştü.alma sebebim ise zamanın birinde sanfm almıştım.halka arzı 2,15 di daha sonra düşe düşe 1,10 düştü ve sonra 5,60 çıktı.şimdi ise 3 lerde.buda tekrar yükselirse ufak bir kar la satırm diye aldım.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2015 17:40 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İşletme

jeuxhome yazdı:
talebe yazdı:
Kütahya da pazarlanmış, İstinyede BİST de işlem görüyormuş.
Öyle diyorlar.

kütahya ne alaka yahu :) yoldan geçerken yemek yerler en fazla millet burada :) (kütahyalıyım)

Bazıları hem yemek yemiş, hem de lokanta sahiplerini soymuş.
Silahşör öyle diyor, ben bilmiyorum.

silahşör yazdı:
http://www.borsagündem.com sitesinden alıntıdır :

Kütahya’da Bakanlar Medya hisselerinden sonra Arbul hissesi pazarlama faaliyetleri başlamış. Halka arz sonrası hisseleri 6 lira seviyesinden 15 liraya kadar yükselten ve daha sonra Kütahya’da pazarlayan Futbolcu Spekülatör, para kaybeden yatırımcılara "Zararınızı Arbul hisselerinde çıkaracağım" taahhüdünde bulunmuş. Bakanlar Medya hisseleri 4 ay gibi kısa sürede 15 lira seviyesinden 2 liraya kadar düşmüştü. Kütahya’da çok sayıda kişiye bu hisseden aldırıldığı bu yüzden batan bazı esnafın kepenklerinin hala kapalı olduğu ileri sürülüyor.

Benzer bir olay 2000’li yılların başında da yaşanmıştı. Yüzde 1000’in üzerinde prim yapan Arsan hisseleri Urfa’nın Siverek ilçesinde pazarlanmıştı. O dönem borsa kulislerinde “Siverek’te artık alışveriş bile Arsan hisseleriyle yapılıyor” diye konuşuluyordu.
Şimdi benzer manzara Kütahya’da yaşanıyor. Borsagundem.com’a gelen iddialara göre Futbolcu Spekülatör, Bakanlar Medya’da zarar ettirdiği kişilere Arbul hissesi aldırıyormuş.

SPEKÜLATİF HİSSELERDE İŞLEM YAPAN KURUMLAR

Kısa bir süre önce 2 liradan halka açılan hisse 2.60 liraya ulaştı bile. Zaten hissenin takasına bakıldığında A1 Capital, Tera Menkul, Gedik Yatırım, Euro Menkul gibi spekülatif hisselerde ağırlıklı işlem yapan kurumların olduğu görülüyor.

HİSSEYİ KÜTAHYA’DA PAZARLAYAN BİR EKİP VAR

İddialara göre hisseyi Kütahya’da pazarlayan isimler ise Zeynep A. ve Ali E. ile Mustafa E. isimli kardeşlermiş.
Bakanlar Medya ve Rodrigo’daki hesaplar ise Neta Yatırım’dan A1 Capital’e geçmek şartıyla alınmış.
Futbolcu Spekülatör’ün yanında Ziya M. isimli oyuncunun da olduğu öne sürülüyor.
Arbul hisselerini halka arz fiyatının çok altında iskontolu bir fiyattan aldığı söylenen Futbolcu Spekülatör’ün Kütahya ve İstanbul’daki adamları kapı kapı hisse pazarlamaya çalışıyorlarmış.

BU HİSSELERDEN UZAK DURUN

Uzmanlar bu tarz hisselerde yatırımcının kazanma şansı olmadığını hatta tüm parasını kaybetme riski olduğunu söylüyor. Ayrıca Kütahya’da mağdur olan yatırımcıların da haklarını Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) ve savcılıklara suç duyurusu yaparak araması gerektiği belirtiliyor.
Bu arada, Anadolu’daki saf yatırımcıları keşfeden manipülatörlerin son dönemde yurdun çeşitli bölgelerinde benzer hisse pazarlama faaliyetlerinde bulunduğu biliniyor
19.05.2014 de başka bir sitede yapılan bir yorumdur,alıntıdır

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 May 2015 01:25 
Kullanıcı avatarı

coolfashion yazdı:
bugün intibariyle bu lanet hisseden kurtuldum nerden bulaştım o da gerçe bir muamma neyse yolu açık olsun bu lanet olası ömrümü yedi ama spek denen adiyede bir des oldu banada bir ders oldu alana şimdiden hayırlı olsun :)))))))))

zamansız çıktın bence coolf. bu hissenin bunca sıkıntısını cefasını boşuna çektin. bence şimdi alıp, yada maliyet azaltıp bundan sonra sefasını sürecektin. gelecek günler en çok artan hisselerin içinde bu hisseyi sıkça görebiliriz. şahsen geçen perşembe günü giriş yaptım. (097 den) . ytd

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 May 2015 11:25 
Kullanıcı avatarı

coolfashion yazdı:
bizsattık eşek gibi gidiyor tospa olsun alanda hayrını görsün kısmet bukadarmış :))

Seninle aynı maliyette biri daha var. :)))))

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 May 2015 11:26 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Memurluk

talebe yazdı:
coolfashion yazdı:
bizsattık eşek gibi gidiyor tospa olsun alanda hayrını görsün kısmet bukadarmış :))

talebe kardeş, içakır snei soruyordu :)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 May 2015 11:53 
Kullanıcı avatarı

jeuxhome yazdı:
talebe yazdı:
coolfashion yazdı:

talebe kardeş, içakır snei soruyordu :)

Sağolasın dostum.
Bu avatarın hangi tarafındasın. :)))

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 May 2015 14:03 
Kullanıcı avatarı

Bir haftada üçte birini verdim zaten.
Kalanında çok az bir kar var. Toplamda az bir zarardayım.
Biraz beklemek istiyorum.
Dgate ve Alctl gibi olur mu acaba diye hayal ediyorum. :((

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 May 2015 15:59 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Fotoğrafçılık

http://www.marketwatch.com/investing/st ... trycode=TR
y.t.d.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.