Zaman: 23 Şub 2017 00:56

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 262, 263, 264, 265, 266, 267  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: ASELS - Aselsan Elektronik Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2014 12:24 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

pamuk yazdı:
sayın mf__A kardeş güzel dileklerine katılıyorum inşallah tez zamanda çift haneli rakamları görürüz. fakat ikinci halka arz baskı sı devam ediyor sabırla bekliyoruz .nakit buldukça alıne oldu kiıyorum .

Kardesim gecen yıl ne çok yazışırdık, bu sene beklemede geciyor,, hayırlısı ...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2014 18:28 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İşletme

ferhat344 yazdı:
kapanışa yakın hisseye el attık. ytd.

Ben de diyorum kim el attı bu hisseye; 10,13 olan hisse, 10,03 den kapandı.
Ya bi elleme şu hisseleri...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2014 19:20 
Kullanıcı avatarı

talebe yazdı:
ferhat344 yazdı:
kapanışa yakın hisseye el attık. ytd.

Ben de diyorum kim el attı bu hisseye; 10,13 olan hisse, 10,03 den kapandı.
Ya bi elleme şu hisseleri...

Üstadım 'bu hisse sahipli' desene! Gelen geçen 'el atarsa' sonumuz netasa'dan halice olur, demedi deme:))))))

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2014 22:45 
Kullanıcı avatarı

bugün sessiz kaldı asil

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2014 11:30 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Gemi Mühendisliği

geçen akşam tlvz müdürün açıklamaları var arge ye çok önem veriyoruz ve maliyetler için ikinci hatta üçüncü arzı düşünüyoruz diyor ama nerdeyse 1,5 sene geçti halka arz olayını yapamadılar...buda hissede negatif olumsuzluk yaratıyor bence bir an önce bu halka arzı halletmeleri gerekir..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2014 23:24 
Kullanıcı avatarı

hafta sonu başka sitelere göz attım otakarın yükselişinin Altay tankının yakında seri üretiminden başlayacagından oldugu ve anormal fiyatlar dan bahsediliyor...bedelli askerlik parasının savunma sanayıne aktarılacagı beklentisi bunda büyük faktör...

Halbuki Aselsan da Altay Tank Atış Kontrol Sistemlerini üretecek ve ayrıca Atak gibi ve benzeri bütün savunma projelerinde var bana çok ilğinç geldi bu son durum....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2014 10:23 
Kullanıcı avatarı

ilk 100 büyük şirket raporunda yer alan Aselsan, 87'den 65'inciliğe yükselerek 22 basamak sıçradı-Sabah

Türk savunma sanayi, rakiplerini geride bırakırken ilk 100'deki
yerini de sağlamlaştırıyor.
Sabah Gazetesi'nden Barış Ergin'in haberine göre, Stockholm Barış
Araştırmaları Enstitüsü'nün (SIPRI) ilk 100 büyük şirket raporunda yer
alan Aselsan, 87'den 65'inciliğe yükselerek 22 basamak sıçradı.
Böylece Aselsan, listede en hızlı yükselen dördüncü şirket olarak
dikkat çekti. Cirosunu 2013'te 860 milyondan 1.1 milyar dolara çıkaran
Aselsan, Mitsubishi, Kawasaki ve Samsung gibi büyük markaları da
geride bıraktı.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2014 19:55 
Kullanıcı avatarı

Aselsan Tübitak ile Türksat uydusu için 139.18 milyon TL'lik sözleşme imzaladı http://goo.gl/9e1VYa

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2014 14:32 
Kullanıcı avatarı

Türkiye'nin ilk çip fabrikası açılıyor
Saç telinden ince ve dayanıklı

ASELSAN ve Bilkent Üniversitesi ortaklığında kurulan savunma, uzay, haberleşme ve enerji sektörleri için bir saç telinden daha ince ve dayanıklı malzemelerin üretileceği Türkiye'nin ilk çip fabrikası 23 Aralık 2014 Salı günü, düzenlenecek törenle atılacak.
"AB-MikroNano" şirketin temiz odaları ve ilk kez denenecek teknolojilerle inşa edilecek binasının temeli, Bilkent yerleşkesinde yer alan Bilkent Cyberpark Teknokent bölgesinde Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın katılımıyla düzenlenecek törenle atılması planlanıyor.
Türkiye, bu tesiste üretilecek GaN temelli çipler sayesinde savunma radarı, elektrikli araba, yüksek hızlı tren ve 4G/5G cep telefonu sistemleri gibi stratejik teknolojiler üretebilen dünyanın 4. ülkesi konumuna yükselecek.

Bilkent Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (NANOTAM) Başkanı ve AB-MikroNano şirketinin Genel Müdürü Prof. Dr. Ekmel Özbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ASELSAN ve NANOTAM'ın uzun yıllardır nano ve mikro teknolojiler üzerine ortak pek çok teknoloji geliştirdiğini anlattı.
Üretilen çiplerden elde edilen sonuçların, hedeflenen performansların çok üzerinde çıkması sonucunda ASELSAN ve BİLKENT yönetimlerinin bu konuda ortak şirket kurma kararı aldığını dile getiren Özbay, şirketin üretime geçmesiyle Türkiye'nin bu alanda ticari nano mikro çip üretimini yapabilen dünyadaki 4. ülke konumuna yükseleceğini bildirdi.

İŞTE DÜNYAYI TİTRETEN YÜZDE 100 YERLİ SİLAHLAR

Şirketin 30 milyon dolarlık bir yatırımla kurulduğunu aktaran Özbay, "Şirketimiz üniversite-sanayi işbirliği açısından Türkiye'ye örnek olacak. Türkiye'de ilk kez bir üniversite elini taşın altına koyuyor ve üniversitede geliştirilen teknolojinin ticarileşmesi için sanayi ile beraber bu tür bir işbirliğine giriyor. 'Spin-off' olarak adlandırılan ve ABD'de sayıları onbinleri bulan bu tür yüksek teknoloji şirketleri Türkiye'nin kalkınması ve ferahı açısından çok önem taşıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2014 12:04 
Kullanıcı avatarı

UYUYAN DEV UYANIYOR GALİBA...

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 262, 263, 264, 265, 266, 267  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.