Zaman: 22 Tem 2017 17:39

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: ASUZU - Anadolu Isuzu Oto. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2014 12:00 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İşletme

Adamlar yurtdışında firma kuracağız, hisse alacağız, parayı savuracağız, belki de ortaklardan para isteyeceğiz diyorlar % 10 yapıyor hisse.
Bizim adisuzu, % 2.18 net para dağıtacağım diyor, nanay. :((((

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2014 09:59 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

talebe yazdı:
Adamlar yurtdışında firma kuracağız, hisse alacağız, parayı savuracağız, belki de ortaklardan para isteyeceğiz diyorlar % 10 yapıyor hisse.
Bizim adisuzu, % 2.18 net para dağıtacağım diyor, nanay. :((((

%2.18 mi hisse başı 2,18 TL mi ikisi arasında dağlar kadar fark var.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2014 12:04 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

Hisse başı 2.18 tl,,,,,1000 lota,,2018 tl.
%13 gibi.
mayısta vermeyi düşünüyor,,,mayısa kadar neler olur neler.
kırım gerginliği
seçimler
kaset bombaları,
c.başkanlığı seçimleri
cck nın özerklik ilanı edip etmeyeceği,

bunlar var ya bunlar,,,taam bir başbelası.:)

En son endex1 tarafından 03 Mar 2014 14:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2014 12:07 
Kullanıcı avatarı

festinalente yazdı:
bu kağıdın en az 40 tl olması lazım ama borsadaki düşüş bittikten belki sonra adamlar işi biliyorlar 50 binler civarina gelmeden insanlarin girmeyecegini endeksi bilerek dusuruyorlar kaset falan hikaye sahsi fikrimdir

neye göre,
neden,
bu ortamda mı
kim yükseltecek,
hangi beklenti ile.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2014 21:08 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hukuk

6
endex1 yazdı:
festinalente yazdı:
bu kağıdın en az 40 tl olması lazım ama borsadaki düşüş bittikten belki sonra adamlar işi biliyorlar 50 binler civarina gelmeden insanlarin girmeyecegini endeksi bilerek dusuruyorlar kaset falan hikaye sahsi fikrimdir

neye göre,
neden,
bu ortamda mı
kim yükseltecek,
hangi beklenti ile.

Karli sirketler herzaman pirim yapar diye dusunuyorum kim yukseltecek biliyormusun sabredemeyip satanlar mukabilinde alan uyaniklar yukseltecek bu ortamlar bilincli bir duzenek onceden iyi dusunursen bir balon olusturdular habire endeksi yukselttiler ama kimse girmedi giren hemen geri kacti sonra turlu oyunlar oynadilarve geri asagi cekmeye basladilar bu alcak finansal baronlar ve uzantilari eninde sonunda duzeltecekler kucuk yatirimci bizlerin zarari 1 ise onlarin 1000 ancak ve ancak filler tepisirken altta ezilmemenin yolu sabretmekten geciyor iyi sabirlar bol kazanclar ben asuzu falan filan alin demiyorum enayi gibi zararina mali vermeyelim yeter ytd ......

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2014 15:24 
Kullanıcı avatarı

21.03.2014 - 13:37
www.borsagundem.com

Anadolu Isuzu kâr dağıtım politikasında değişiklik yaparak genel kurul onayına sunulmasına karar verdi

Anadolu Isuzu'dan KAP'a yapılan açıklamada detaylar şöyle açıklandı:

''Şirket Yönetim Kurulumuz 21.03.2014 tarihli toplantısında, Sermaye Piyasası Kurulu'nun 23 Ocak 2014 tarih ve II-19.1 sayılı Kar Payı Tebliği ile uyumlu olarak Kar Dağıtım Politikası'nın aşağıdaki şekilde değiştirilmesine ve 2014 yılında yapılacak Olağan Genel Kurul'da ortaklarımızın onayına sunulmasına karar vermiştir.

KAR DAĞITIM POLİTİKASI

Şirketimiz Türk Ticaret Kanunu hükümleri, Sermaye Piyasası Düzenlemeleri, Vergi Düzenlemeleri ve diğer ilgili düzenlemeler ile Ana Sözleşmemizin kar dağıtımı ile ilgili maddesi çerçevesinde kar dağıtımı yapmaktadır.
Şirketimiz, her yıl dağıtılabilir karının en az %50'si oranındaki tutarın nakit ve/veya bedelsiz hisse olarak dağıtılmasını benimsemiştir.
İşbu kar dağıtım politikasının şirketin uzun dönemli büyümesinin gerektireceği yatırım ve sair fon ihtiyaçları ile ekonomik koşullardaki olağanüstü gelişmelerin gerektireceği özel durumlar hariç sürdürülmesi şirketimizin temel amaçları arasında yer almaktadır.
Kar payı ile ilgili Yönetim Kurulu tarafından her hesap dönemi için ayrı karar alınır ve Genel Kurul onayına sunulur. Kar payı dağıtımına, en geç Genel Kurul toplantısının yapıldığı yılın sonuna kadar olmak kaydıyla, Genel Kurul tarafından belirlenecek tarihte başlanır. Şirket yürürlükteki mevzuat hükümlerine uygun olarak kar payı avansı dağıtmayı veya kar payını eşit veya farklı tutarlı taksitlerle ödemeyi değerlendirebilir.''
http://www.borsagundem.com

Anadolu Isuzu kâr dağıtım politikasında değişiklik yaparak genel kurul onayına sunulmasına karar verdi

Anadolu Isuzu'dan KAP'a yapılan açıklamada detaylar şöyle açıklandı:

''Şirket Yönetim Kurulumuz 21.03.2014 tarihli toplantısında, Sermaye Piyasası Kurulu'nun 23 Ocak 2014 tarih ve II-19.1 sayılı Kar Payı Tebliği ile uyumlu olarak Kar Dağıtım Politikası'nın aşağıdaki şekilde değiştirilmesine ve 2014 yılında yapılacak Olağan Genel Kurul'da ortaklarımızın onayına sunulmasına karar vermiştir.

KAR DAĞITIM POLİTİKASI

Şirketimiz Türk Ticaret Kanunu hükümleri, Sermaye Piyasası Düzenlemeleri, Vergi Düzenlemeleri ve diğer ilgili düzenlemeler ile Ana Sözleşmemizin kar dağıtımı ile ilgili maddesi çerçevesinde kar dağıtımı yapmaktadır.
Şirketimiz, her yıl dağıtılabilir karının en az %50'si oranındaki tutarın nakit ve/veya bedelsiz hisse olarak dağıtılmasını benimsemiştir.
İşbu kar dağıtım politikasının şirketin uzun dönemli büyümesinin gerektireceği yatırım ve sair fon ihtiyaçları ile ekonomik koşullardaki olağanüstü gelişmelerin gerektireceği özel durumlar hariç sürdürülmesi şirketimizin temel amaçları arasında yer almaktadır.
Kar payı ile ilgili Yönetim Kurulu tarafından her hesap dönemi için ayrı karar alınır ve Genel Kurul onayına sunulur. Kar payı dağıtımına, en geç Genel Kurul toplantısının yapıldığı yılın sonuna kadar olmak kaydıyla, Genel Kurul tarafından belirlenecek tarihte başlanır. Şirket yürürlükteki mevzuat hükümlerine uygun olarak kar payı avansı dağıtmayı veya kar payını eşit veya farklı tutarlı taksitlerle ödemeyi değerlendirebilir.''

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgular ... ?id=346997

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2014 21:19 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İşletme

Bugün 20,35 i denedik ve 20,10 ile kapattık dükkanı.

2,18 TL net temettü dağıtmayı düşünüyorlar mayısta.
Tabi temettüyü verdikleri gün, temettü kadar düşecek hisse.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2014 11:57 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

Usta bir forumdaş varmı cevap yazabilecek?
Sorum şu
Temettü verileceği gün borsa acılır acılmaz hisseyi satsak yinede temattü alabiliyormuyuz?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2014 23:35 
Kullanıcı avatarı

ParayoksaCayvar yazdı:
Usta bir forumdaş varmı cevap yazabilecek?
Sorum şu
Temettü verileceği gün borsa acılır acılmaz hisseyi satsak yinede temattü alabiliyormuyuz?

29 mayıs seans kapanışında elinde hissesi olan herkesin hesabına hissesi oranında temettüsü yatar
30 mayıs günü seans acılır acılmaz satabilirsin
29 mayıs agırlıklı ortalama kac ise misal 22.18-2.18 olur 30 mayıs hissenin acılış fiyatı 20 tll olur sende 20 tl den satmış olursun görünürde bir fark olmaz ama satmadan temettüne hisse alırsan hisse adetin cogalmış olur

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2014 01:19 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

Yani temattü denilen şeyin hiçbir yarar tarafı yok aslında?

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.