Zaman: 18 Tem 2018 08:02


Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sonraki
 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: ASUZU - Anadolu Isuzu Oto. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2010 00:05 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 25 Eki 2010 10:38
Mesajlar: 399
Meslek: Belirtmedi

Teşekkür ederim, nihayet Borsayorumu.com sitesinde, 18 Kas 2010 23:48 tarihi itibari ile bir asuzu sayfası da oldu. İlk mesaj da benden olsun. Yeni konumuz hayırlı olsun borsadaşlar.


En son Borsadaş tarafından 19 Kas 2010 00:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ASUZU - Anadolu Isuzu Oto. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2010 00:09 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 25 Eki 2010 10:38
Mesajlar: 399
Meslek: Belirtmedi

Geçen hafta en çok zarar ettiğim hisse oldun asuzu, blanço iyi gelecek diye aldık 7,16 dan sonra 6,66 dan verdik. Baktık 5 milyon zarar var evdeki hesap çarşıya uymadı, stoploss uyguladık, belki bundan çok düşmez ama en azından çıkmaz da bari bu arada çıkma ihtimali olanları bir değerlendirelim dedik. ytd.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ASUZU - Anadolu Isuzu Oto. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2010 20:03 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Haz 2010 16:22
Mesajlar: 111
Meslek: İnşaat Mühendisliği

ISUZU, DÜNYANIN EN GENİŞ DİZEL MOTOR ÜRETİM VE SATIŞ AĞINA SAHİP


Ülkemizde bir elin parmakları kadar sınırlı sayıda olan ticari araç üreticilerimizden Anadolu Isuzunun Malzeme İkmal Müdürü M. Kemal Özer ile şirketlerinin satın alma süreçleri ve yan sanayicilerle ilişkileri hakkında bilgiler aldık.

M.KEMAL ÖZER kimdir?

19.05.1966 tarihinde Ankarada doğdu. 1983 yılında Aryemer Lisesinden mezun olduktan sonra 1987 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayinde,12.03.1990 tarihinde Üretim Planlama ve Stok Kontrol Müdürlüğünde Üretim Planlama Mühendisi olarak göreve başladı, 01.01.1997 tarihinde Üretim Planlama Şefi, 01.07.2006 tarihinden itibaren Üretim Planlama ve Stok Kontrol Müdürü olarak görev yaptı. 01.07.2009 tarihinden itibaren de Malzeme İkmal Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Ülkemizde bir elin parmakları kadar sınırlı sayıda olan ticari araç üreticilerimizden Anadolu Isuzunun Malzeme İkmal Müdürü M. Kemal Özer ile şirketlerinin satın alma süreçleri ve yan sanayicilerle ilişkileri hakkında bilgiler aldık.

M. Kemal Özer; 250 yerli, 30 yabancı tedarikçi ile çalışan Şekerpınar fabrikasının yılda 7000 kalem malzeme alımı gerçekleştirdiğini belirtti.

SUBCONTURKEY: Global Isuzu ve Türkiye Isuzu tarihçesi hakkında bilgi verir misiniz? Kocaeli fabrikanızda neler üretiyorsunuz, kapasiteniz ve şuandaki üretim adetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

M. Kemal Özer: Isuzu Motors Limited, dünyanın önde gelen ticari araç ve dizel motor üreticilerinden biridir. Tarihi boyunca otomotiv sektöründeki yeniliklere öncülük etmiş olan Isuzu, 1936 yılında Japonyanın ilk dizel motorunu üretmiştir. Bugün de çevre dostu dizel teknolojisi araştırmalarının öncüsü konumundadır. 1936 yılında ürettiği Japonyanın ilk hava soğutmalı oto dizel motorundan bu yana 19 milyona yakın dizel motor üretmiştir. Isuzu ürünleri dünya çapında 130 dan fazla ülkede bulunmaktadır. Ayrıca Avrupa, Kuzey Amerika, Japonya ve Asyanın birçok bölgesinde de dizel motor üretim tesislerine sahiptir. Isuzudan başka hiçbir dizel üreticisi dünya çapında bu denli geniş bir dizel motor üretim ve satış ağına sahip değildir. 1000 cclik güç ünitesinden 24 litrelik ağır iş makinalarının motorlarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Anadolu Isuzunun deneyimi ve birikimi ise 1965 yılında kamyonet ve motosiklet üretimine başlayan Çelik Montaja dayanıyor. 1986 yılına kadar Skoda kamyonet üretimini sürdüren şirketimiz, 1983te Isuzu ile lisans anlaşması yaparak Temmuz 1984te İstanbul Kartaldaki fabrikasında Isuzu araçlarının üretimine başladı. 1999 yılında Gebze Şekerpınardaki yeni fabrikamıza taşınarak, Ağustos 1999dan bu yana üretimimizi burada sürdürmekteyiz.

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Anadolu Grubu, Isuzu Motors Limited ve Itochu ortaklığında halka açık bir anonim şirkettir. Ana faaliyet alanı ise hafif kamyon, kamyonet, küçük otobüs ve pick-up gibi ticari araçların üretimi ve pazarlanmasıdır. Şekerpınar fabrikamızdaki toplam üretim kapasitesi 13155 araçtır. Kriz öncesi dönemde üretimİ 7250 Kamyon, 2750 Midibüs olarak gerçekleştirirken, 2009 yılında üretim %75 oranında azaldı. 2010 yılı için ise kapasite tamamen talebe bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ASUZU - Anadolu Isuzu Oto. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2010 20:06 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Haz 2010 16:22
Mesajlar: 111
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Omaş Lojistik ve Pirim Gıda'nın tercihi Anadolu Isuzu

Anadolu Isuzu Kocaeli Bayisi Karataş Otomotiv tarafından Omaş Lojistik AŞ'ne satışı yapılan 10 adet Isuzu NLR kamyonetler düzenlenen törenle teslim edildi. Anadolu Isuzu'nun ikinci teslimatı Pirim Gıda'ya oldu. Satışı yapılan 15 adet N serisi araçlar teslim edildi.

Anadolu Isuzu Kocaeli Bayisi Karataş Otomotiv tarafından Omaş Lojistik AŞ’ne satışı yapılan 10 adet Isuzu NLR kamyonetler düzenlenen törenle teslim edildi. Anadolu Isuzu’nun ikinci teslimatı Pirim Gıda’ya oldu. Satışı yapılan 15 adet N serisi araçlar teslim edildi.Teslim törenine Omaş Lojistik Genel Müdür Mehmet Ekinci, Anadolu Isuzu Pazarlama ve Satış Direktörü Fatih Tamay, Pazarlama Müdürü Efe Yazıcı, Bölge Satış Şefi Atakan Gürler, Isuzu Karataş Bayii Satış Müdürü Serkan Coşkuner katıldı. İki ticari araçla çıktıkları yolda hizmet kalitesinden taviz vermeden büyüdüklerini belirten Mehmet Ekinci ,“Omaş Lojistik olarak ticari araç kiralama, nakliye ve depolama alanında hizmet veriyoruz. Şu an 80’i geçkin araca sahibiz ve bu araçların çoğunu Isuzu markası oluşturuyor” dedi. Ekinci daha sonra şunları söyledi: “Kaliteye ve satış sonrası hizmetlere önem veriyoruz. 2005’ten bu yana ticari grupta araçları test ettik ve Isuzu marka araçlar ile yola devam etme kararı aldık. Isuzu’yu tercih etme nedenleri arasında; yakıt ekonomisinin olması, dayanıklılığı, yaygın servis ağı, hizmet kalitesi, bakım ve parça servisinin ekonomik olması, parçasının her yerde bulunabilmesi ve satış sonrası hizmetleri bakımından kaliteli olması var. ““Liderliğimizin özünde kalite var”Ticari potansiyel açısından önemli bir bölge olan Gebze’de Anadolu Isuzu’nun önemli iş ortağı olan Karataş Bayii’nin hızlı bir şekilde büyüdüğünü belirten Satış ve Pazarlama direktörü Fatih Tamay, fiyatın önemli olduğunu ancak kalite, dayanıklılık ve gelişmiş servis hizmetin daha önemli olduğunu belirtti. Tamay, “İşte asıl lider olduğumuz neden de bu. Liderliğimizin özünde kalite, liderliğimizin temelinde yaygın servis hizmeti var bunların sonucu olarak tercih ediliyoruz. Küçük otobüs segmentinde başarılı bir yıl olacak. Pick-up a söz söylemeye bile gerek yok. Geçen yılı lider kapattığımız gibi bu yılda lider olarak bitirmeyi ümit ediyoruz “ Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Müdürü Fatih Tamay’ dan sembolik araç anahtarını alan Mehmet Ekinci birlikte poz verdiler.Pirim Gıda 16 yıldır Anadolu Isuzu’yu tercih ediyor

Teslim törenine Pirim Gıda Sahibi Ali Büyükdağ, Anadolu Isuzu Pazarlama ve Satış Direktörü Fatih Tamay, Pazarlama Müdürü Efe Yazıcı, Bölge Satış Şefi Atakan Gürler katıldı. 16 yıl önce Isuzu kamyonu aldığını belirten Ali Büyükdağ zamana meydan okuyan Isuzu kamyonunu anlatırken “Ben yaşlandım Isuzu yaşlanmadı, bu kadar sağlam, bu kadar güvenilir araçlara sahip olduğu için Isuzu markasını tercih ediyoruz” dedi.Isuzu’nun bir dünya markası olduğunun altını çizen Büyükdağ: “220 araçlık filomuz var. Bunların 60 tanesi kamyon ve hepsi Isuzu. Kalitesine, güvenilirliğine ve yakıt konusunda cimriliğiyle memnun olduğumuz Isuzu araçlarımızı daha gelişmiş yepyeni Isuzu araçlarıyla yeniliyoruz. Bugün 15 kamyonumuzu yeniledik önümüzdeki günlerde de kalan kısmını yenileyerek çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Coca - Cola A.Ş. Distrübütorleri ile uzun zamandır çalıştıklarını belirten Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay; da bir konuşma yaparak “Büyük bir marka olan Coca Cola A.Ş. Disbürütörü Pirim Gıda ile çalışmaktan zevk duyuyoruz. Bize olan güvenini idrak ediyoruz ve bu güvenin daha iyi yerlere gelebilmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay’dan sembolik araç anahtarını alan Ali Büyükdağ birlikte hatıra fotoğrafı çekindi.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ASUZU - Anadolu Isuzu Oto. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2010 20:10 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Haz 2010 16:22
Mesajlar: 111
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Anadolu Isuzu'dan Bir İlk Daha
Anadolu Isuzu İle Bp Ekonomik Ve Emniyetli Sürüş İçin El Ele Verdi

BP tarafından Anadolu Isuzu için üretilen ve Isuzu'nun 7.5 tonluk NPR model kamyonun donanım, performans ve araç özelliklerine birebir sahip olan Castrol Ekonomik ve Emniyetli Sürüş Simülatörü Antalya Auto Trans Fuar'ında düzenlenen törenle Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay'a teslim edildi.

Az yakıt tüketerek, daha emniyetli araç kullanabilme tekniklerine sahip Castrol Ekonomik ve Emniyetli Sürüş Simülatörü sayesinde yakıt kullanımındaki azalmaya bağlı olarak karbon emisyonlarında da düşüş sağlayacak. Anadolu Isuzu, emniyetli ve ekonomik sürüş konusunda bugüne kadar verdiği teorik ve pratik eğitimleri bundan sonra simülatör eğitimiyle de desteklenerek devam edecek.

Erkan: " Isuzu Müşterileri Hem Ekonomik Hem de Emniyetli Bir Sisteme Kavuşacak"

BP Madeni Yağlar Pazarlama Müdürü Yapıncak Gürkan Erkan similatörü Tamay'a teslim ederken:

"Kendi alanında bir ilk olan bu similatör, Anadolu Isuzu'nun ekonomik ve emniyetli araç kullanımına verdiği öneme güçlü bir katkı sağlayacak. Anadolu Isuzu sürücüleri simülatör üzerine aldıkları eğitimler sayesinde, aynı mesafeyi daha az yakıt tüketecek, bunun yanı sıra araçlarını da daha emniyetli şekilde kullanmayı öğrenecekler. Bizim yaptığımız testlere göre yüzde 10 ile 30 oranında tasarruf sağlayan bu simülatör ile özellikle filolar önemli kazançlar sağlayacaktır" dedi.

Tamay: "Bu Ülkeye Vicdani Borcumuz Var, Bunun İçin Çalışıyoruz"

1999 yılından beri devam eden Anadolu Isuzu ile BP işbirliğinin Castrol Ekonomik ve Emniyetli Sürüş Simülatörü'nü ortaya çıkardığını belirten Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, simülatörün 81 ilde Isuzu filosuna sahip müşteriler tarafından kullanılacağını belirtti.

İster ekonomik sorumluluk, ister sosyal sorumluluk deyin bu sistem ile aracın daha ekonomik daha verimli ve daha güvenilir nasıl kullanılacağını Isuzu müşterilerine göstermek amacıyla bu işbirliğine başladık. Bu ülkeden para kazanıyoruz bu yüzden bu ülkeye vicdani bir borcumuz var ve bunu ödemek için çalışıyoruz diyen Tamay sözlerine şu şekilde devam etti:

"Anadolu Isuzu değerli müşterilerini, filo çalışanlarını eğitip, bilinçlendirmek adına gerek 125 bayi ağımızla gerek halkla ilişkiler çalışmalarımızla, gerek çalışanlarımızla birlikte hizmetler vermeye devam edeceğiz. Bugüne kadar teorik olarak devam eden eğitimlerimize artık similatör eğitimleriyle devam ederek daha etkili sonuçlar alacağımıza ve Isuzu'nun sadece satışta değil satış sonrasında da kullanıcının yanında olduğunu bir kez daha kanıtlayacağımıza inanıyorum."

Yılsonunda kamyon ve küçük otobüs pazarında 1'inci, Pick-up segmentinde de geçen yıla göre yüzde 25 daha fazla araç satmamıza karşın 2'inci olacağını belirten Tamay sözlerine"
Gelecek yıl hedefimiz bu 3 segmentte de lider olmak. Bu aşamada satış sonrasındaki çalışmalarımız çok önemli" diyerek son verdi.

Ekonomik Ve Emniyetli Sürüş Simülatörü'nün Özellikleri

Gerçeğe uygun: Isuzu NPR model kamyon kabininin tüm özeliklerine sahiptir.

Hareketli platform: Sürüş sırasında güçlü bir gerçeklik duygusu verir.

Gerçeğe uygun görüntü ve ses sistemi: 120° açılı, HD kalitesinde görüntü, surround ses sistemi, dikiz ayna yazılımı bulunur.

23 kilometre sanal parkur: Şehir içi - şehir dışı, trafik işaretleri, kavşaklar yer alır.

Sürücü giriş ekranı: Her bir sürücünün kaydını tutar.

Farklı sürüş koşulları: Hava, trafik yoğunluğu ve yol şartları istenilen duruma ayarlanabilir.

Araca etki eden dirençler değiştirilebilir: Rampa, dolu ya da boş araç, rüzgâr, kaygan yol vb.

Sanal reklam: Şehir içi ve dışı güncellenebilen sanal reklam panolarına ilan verilebilir.

Yeniden gösterim: Sürüş kayda alınır ve ekranda tekrar izlenebilir. Eğitmen, bu kaydı izleyerek sürücüyle birlikte sürüş analizi yapabilir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ASUZU - Anadolu Isuzu Oto. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2010 20:13 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Haz 2010 16:22
Mesajlar: 111
Meslek: İnşaat Mühendisliği

ANADOLU ISUZU SERVİS AĞINI GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORKARATAŞ OTOMOTİV HİZMETİNİ “YETKİLİ SERVİS” İLE TAÇLANDIRDI

Ticari araçlar sektörünün öncülerinden Anadolu Isuzu, Türkiye’deki yaygın servis ağına bir yenisini daha ekledi. Anadolu Isuzu Kocaeli Bayii Karataş Otomotiv’in yetkili servis bölümü, gerçekleştirilen törenle hizmete girdi.Kocaeli Bayii Karataş Otomotiv’ in Yetkili Servis açılış törenine Anadolu Isuzu Genel Müdürü Ömer Ablay, Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Anadolu Isuzu Pazarlama Müdürü Efe Yazıcı, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Karataş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karataş ile çok sayıda davetli katıldı.

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Ömer Albay yaptığı konuşmada, Karataş Otomotiv’in Isuzu fabrikasına çok yakın bir noktada bulunduğuna dikkat çekerek,“Karataş ile yapılan ortaklıktan son derece mutluyuz, beraber daha iyi çalışmalar yaparak hizmet vermeye devam edeceğiz”. dedi.

Karataş: “Isuzu Bizim İçin Bir Nevi Okul”Anadolu Isuzu ile 2009 yılında çalışmaya başladıklarını belirten Karataş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karataş, Anadolu Isuzu’nun bütün araçlarını satmanın yanı sıra, servis ağı ile satış sonrasında da yetkili servis hizmetleriyle çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. “Isuzu bizim için bir nevi okul” diyen Karataş, 5 bin metrekarelik alanda hizmet vereceklerini söyleyerek sözlerine son verdi.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ASUZU - Anadolu Isuzu Oto. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2010 20:16 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Haz 2010 16:22
Mesajlar: 111
Meslek: İnşaat Mühendisliği

ANADOLU ISUZU'DAN TURİZİMCİLERE UYGUN KREDİLİ OTOBÜS

Türkiye’nin en önemli turizm firmaları Anadolu Isuzu’nun Esma Sultan Yalısı’ndaki yemeğinde bir araya geldi.
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ( TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, sektörün duayen isimlerinden Ali Osman Ulusoy ile turizm taşımacılığının önde gelen isimlerinin buluştuğu gecede Turizm taşımacılığının bir numarası olan Turkuaz’ın yenilenen modeli ile Isuzu’nun 2 yeni üyesi Novo’nun da tanıtımı yapıldı.
İş Bankası ile yaptıkları özel bir kredi anlaşmasını açıklayarak geceye damgasını vuran Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay “Turizm taşımacılarına vefa borcumuzu ödüyoruz” diyerek 31 Mayıs’a kadar araç almak isteyen taşımacılara İş Bankası’ndan 100 bin liraya kadar 0. 59’dan başlayan faiz oranları ile 36 aylık kredi alabilmelerine imkan sağlandığını söyledi.

“Turizmcilere vefa borcumuz var”
Türkiye turizmi ile Anadolu Isuzu’nun hikayesinin birbirine benzediğine işaret eden Tamay turizmin gelişmesinin Isuzu’nun da gelişmesi anlamına geldiğine dikkat çekerek turizm taşımacılarının katkıları ile araçlarını mükemmelleştirdiklerini kaydetti. Tamay “Turizm Taşımacıları Derneği üyeleri bizimle o kadar içli dışlılar ki; eleştirilerini açıkça söylüyorlar. Biz de bundan yola çıkarak kendimizi geliştiriyoruz. Otobüslerimiz bu gelişimin sonucu” diye konuştu.
Novo’ya sipariş yağıyor
Turizm sezonunun iyi başladığını ve senenin iyi geçecek bir sene olacağını düşünen Tamay Turizmde yüzde 40’lık bir artış beklediklerini söylerken, geçen yılın Ağustos ayında piyasa çıkarılan Novo’nun da iyi bir sene geçireceğini dile getirdi. Tamay daha sonra şunları söyledi.
“2009’da krizin tavan noktasında Euro 4 motorlu Novo ailesini yarattık. Bu bir meydan okumaydı. Biz en iyiyi yapıyoruz, bu araçlar türünün en iyisi. Bu araçlarla 2010 yılının başından itibaren ciddi mesafeler almaya başladık. 5’li 10’lu hatta yüzlü partiler halinde siparişler almaya başladık. Siparişi veren şirketler de Türkiye’nin en önemli şirketleri. Bu şirketler arasında gerek servis taşımacılığı gerek turizm taşımacılığı yapan şirketler var. Davetimize katılan ancak henüz Novo sahibi olmayan dostlarımızın da bir sonraki buluşmamıza kadar en az bir tane Novo alacaklarında eminim”
İstanbul’da turizm taşımacılarının filolarının hem yeni hem de kaliteli araçlardan oluştuğuna dikkat çekerek konuşmasına devam eden Tamay bu yıl 25 milyon turist beklendiğini, ancak 50 milyon turistin de hayal olmadığını belirtti.

İstanbul Kongre merkezleri 2015’e kadar dolu
Gecede bir konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise Türkiye’nin geleceğinin turizmde olduğuna vurguladı. İstanbul kongre merkezlerinin 2015 yılına kadar dolu olduğunu belirten Ulusoy, “bu durumda bize düşen görev kendimizi yenilemek. Aracımızla, şoförümüzle, esnafımızla kendimizi yenilemek zorundayız” derken taşımacılığın yüzde 90’ının karayolu ile yapıldığı tek ülkenin Türkiye olduğuna işaret etti. Turizm taşımacısının kaza oranının milyonda bir olduğunu hatırlatan Ulusoy; “Bu sizin dikkatiniz, bu işinize duyduğunuz saygının göstergesi. Biz size güveniyoruz ve güvenmeye devam edeceğiz, sizlerin sayesinde şoförleriyle çalışanlarıyla Türkiye daha da ileriye gidecektir” sözleriyle turizm taşımacılarına seslendi.

Bu otobüsler Avrupa’da bile yok
Turizm Taşımacılar Derneği Başkanı Sümer Yığıcı da kürsüye geldiğinde araçların fiyatına değindi. ”Biz taşımacılar tam pansiyon hizmet edip yarım pansiyon ücreti alırken, araçların fiyatlarının da yarım pansiyon olmasını istiyoruz” diyen Yığıcı bu yıl daha büyük bir turist beklentisinde olduklarını ifade etti. Yığıcı, deri koltuklu, televizyonlu otobüsler Avrupa’da bile yok ama bizde var diyerek turizm taşımacısı standardının yükseldiğinin altını çizdi.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ASUZU - Anadolu Isuzu Oto. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2010 20:19 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Haz 2010 16:22
Mesajlar: 111
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Bartın yolları Anadolu İsuzu’ya emanet

Anadolu İsuzu Türkiye’nin tüm bölgelerinde teslimatlarına devam ediyor. Bartın Belediyesi ile işbirliği yapan İsuzu, 14 adet Novociti’yi törenle teslim etti. İsuzu ayrıca Somaklı Turizm’e birer adet Novo ve Novo Lux teslim etti.

Teslimat törenine Anadolu İsuzu Satış Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Anadolu İsuzu Pazarlama Müdür Efe Yazıcı, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Mustafa Güzoğlu katıldı. İsuzu Novociti’lerin teslimatını, İzmit bayisi Çimenler Otomotiv yaptı.
Türkiye’de toplu taşıma yapan küçük otobüsler içinde engellileri taşımaya uygun tek aracın Novociti olduğunu hatırlatan Fatih Tamay, İsuzu’nun yaklaşık 50 ülkeye araç ürettiğini vurguladı. Tamay konuşmasını şöyle sürdürdü: “Üretim yaparken herkesi düşünmek zorunluluğu hissediyoruz. Gelecek yılın ortasından itibaren engellileri taşımaya müsait olmayan araçlar çıkamayacak trafiğe, biz bunu bir buçuk yıl önce öngörüp araçlarımızı buna göre yaptık. Avrupa için yaptığımız üretimlerde engelli parkurunu yaparken neden Türkiye için de üretmeyelim dedik. İyi ki üretmişiz, iyi ki pazara erken koymuşuz. Böylelikle ülkemizde bulunan özürlü vatandaşlarımızı rahatlıkla yolculuk yapabilecek.” Türkiye’deki yerel yönetimlerden çok büyük ilgi gördüklerini söyleyen Tamay, Bartın Belediyesi’nin de bu oluşuma katkıda bulunmasından ve İsuzu tercih etmesinden dolayı teşekkür etti.


Bartın Belediyesi Başkanı Cemal Akın ise İsuzu’ya özürlü vatandaşlara gösterdiği bu önem için diğer firmalardan hep bir adım önde olduğunu, araçların konforlu olmasının yanı sıra şehre uygunluğu sebebiyle Novociti’yi seçtiklerini söyledi. Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Mustafa Güzoğlu da filolarında bulunan 14 araca, 14 adet İsuzu Novociti ekleyerek güçlendiklerini, Novociti’yi seçerken çevre dostu Euro 4 motorunun da etkisinin olduğunu söyledi.


20 Aracın üzerinde bir filoya sahip olan Somatlı Turizm de araç seçimini İsuzu'dan yana kullandı. Personel ve servis taşımacılığı yapan firma filosuna birer adet Novo ve Novo Lüx kattı. Firma sahibi Mehmet Somatlı aldıkları araçla filolarının daha güçlü olduğunu, İsuzu'u alımlarına devam edeceklerini söyledi. Somatlı aldıkları Novo Lux'u turizm aracı olarak kullandıklarını da sözlerine ekledi.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ASUZU - Anadolu Isuzu Oto. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2010 20:23 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Haz 2010 16:22
Mesajlar: 111
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Isuzu Erdiloğlu İzmir'de açıldı

Anadolu Isuzu, İzmir Erdiloğlu 4S Plaza’yı, gerçekleştirilen törenle hizmete açtı. Anadolu Isuzu Genel Müdürü Ömer Lütfü Ablay, Isuzu'nun İzmir'de pazar lideri olduğunu bu yatırım ile beraber İzmir'deki liderliğin perçinleneceğini söyledi.

Anadolu Isuzu'nun İzmir bayisi Erdiloğlu Otomotiv'in yeni plazasının açılışına Anadolu Isuzu Genel Müdürü Ömer Lütfü Ablay, Satış Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Pazarlama Müdürü Efe Yazıcı, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, CHP İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Necip Kalkan, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu'nun yanı sıra Anadolu Isuzu Genel Müdürü Danışmanı Sojiro Hiyoshi katıldı.

Törende konuşan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Ömer Lütfü Ablay, Isuzu'nun yıllardır İzmir bölgesinde pazar lideri olduğuna dikkat çekti. Bu yüzden Ege Bölgesi'nin Isuzu için son derece önemli olduğunu belirten Ablay, Isuzu'nun 2010 hedefinin beklentilerin üzerinde gerçekleştireceğini söyledi. 2011'de de bu yılın yüzde 25 üzerinde bir rakamla kapatma hedefinde olduğunu dile getiren Ablay, bayi teşkilatının da bu hedefle birlikte büyüyeceğini, karlı işler yapacağını ifade etti.

Ablay hem kamyonda, hem de küçük otobüsteki liderliği bu yatırımla daha da ileri götürmek için kararlılığımız" var derken Erdiloğlu Otomotiv'e verilecek destek ile İzmir bölgesindeki liderliğin daha da perçinleneceğini belirtti.

Erdiloğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erdil Isuzu'nun 41 bayisi ve 1125 servis ile hizmet verdiğini söylerken, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Necip Kalkan açılışa katılanların bu bayinin başarılı olacağının göstergesi olduğunu belirtti. Kalkan; "Bu açılışa siyaset dünyasından, iş dünyasından, esnaf temsilcilerinden, sivil toplum örgütlerinden katılımlar olması başarının geleceğini gösterir. Toplumun her kesimini kucaklayan bir bayiye bu işi teslim ettiniz. Erdiloğlu Otomotiv ile Isuzu İzmir'deki beklentilerine ulaşacaktır "dedi.

Konuşmaların ardından Anadolu Isuzu Genel Müdürü Ömer Lütfü Ablay, CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, Ticaret Odası Meclis Başkanı Necip Kalkan, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Erdiloğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erdil ile birlikte Erdiloğlu Plazanın açılış kurdelesini kesti.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ASUZU - Anadolu Isuzu Oto. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2010 20:31 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Haz 2010 16:22
Mesajlar: 111
Meslek: İnşaat Mühendisliği

İhracat Lideri Anadolu Isuzu Hannover'de gövde gösterisi yaptı

Anadolu Isuzu, 22 30 Eylül tarihleri arasında Hannover'de gerçekleştirilen 63. IAA Ticari Araçlar Fuarı'nda, kalitesiyle adını kısa sürede Avrupa'ya duyuran

Anadolu Isuzu, 22 – 30 Eylül tarihleri arasında Hannover’de gerçekleştirilen 63. IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda, kalitesiyle adını kısa sürede Avrupa’ya duyuran Novo Lux, Novociti Ultra, Citimark ve Turquoise serisi araçları ile gövde gösterisi yaptı.

Türkiye’nin toplam küçük otobüs ihracatının yüzde 61’ini gerçekleştiren, ağırlıklı AB ülkesi olmak üzere toplam 22 ülkeye ihracatını gerçekleştiren Anadolu Isuzu, Hannover Fuarı’nda biri özel tasarım olmak üzere üç modelini sergiledi. Geçtiğimiz yıl Belçika’da düzenlenen Busword Kortrijik Otobüs Fuarı’nda Novo Lux, Citimark ve Turquoise modelleri ile fuara damgasını vuran Anadolu Isuzu, 63. IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda da toplu taşıma için özel olarak tasarlanan Novciti Ultra modeli ile görücüye çıktı.

Ablay: “Dünya Markası Isuzu Büyümeye Devam Ediyor”

Üretilen araçların sadece Türkiye pazarı için değil aynı zamanda Avrupa pazarı içinde tasarlandığını belirten Anadolu Isuzu Genel Müdürü Ömer Ablay: “Yetkili satış ve satış sonrası hizmetleriyle bünyemize yeni katılan Almanya ve Avusturya toplam 24 olan bayilerimiz ile dünya standartlarında hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Isuzu’nun ilk 7 aylık performansı ile ilgili bilgi veren Ablay, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Anadolu Isuzu bu yıl 25 yılını bitirdi. Türkiye’nin küçük otobüs ihracatı yüzde 55’ini AB ülkesi olmak üzere toplam 24 ülkeye yapıyoruz. Türkiye pazarında ise ilk 7 aylık rakamlara göre aynı başarımızı tekrar ediyoruz. Küçük otobüste Türkiye pazarının lideriyiz.”

Konforu ile Adından Söz Ettiren “Novociti Ultra”

NOVO ailesinin 7.5 m uzunluğunda yepyeni toplu taşıma aracı Novocıtı Ultra şehir içi toplu taşımada güvenilir ve ekonomik çözümler sunmaktadır. 2001/85 Avrupa Direktiflerine tam olarak uygun bu modelde engelliler için engelli rampası, düşük basamak yüksekliği gibi tüm regülâsyonlar sağlanmıştır. Arka havalı süspansiyon sistemi sayesinde araç 60 mm alçalarak engelli kişilerin kolay iniş ve binişi sağlanmaktadır. Novocıtı Ultra ile arkası düztaban bir araç tasarlanmış ve müşterisinin beğenisine sunulmuştur. Güvenlik açısından da tüm Novo ailesinde olduğu gibi Novociti Ultra’da ABS, ASR ve Immobilizer standart olarak sunulmaktadır. Türkiye’de sınıfının Avrupa regülâsyonlarına uygun ilk ve tek araçtır.

Avrupa’nın tercihi “Turquoise”

Anadolu Isuzu’nun kalitesi kanıtlanmış küçük otobüsü Turquoise, 190 beygirlik Euro5-EEV Common Rail motoru ile fuarda katılımcıların beğenisine sunuldu. 26–30 arası yolcu koltuğu kapasitesi bulunan Turquoise, yolcularına büyük bir otobüsün sunacağı tüm konforu sağlıyor.

Estetik görünümü ile rakipleri arasından sıyrılan Turquoise, kısa ve orta mesafeli seyahatler, turistik geziler ve personel/turist transferleri için ideal bir yol arkadaşı. Turquoise büyük otobüs kalitesinde seyahat konforu sunarken, bir minibüs kadar ekonomik ve kıvrak olmayı

başarabiliyor. Turquoise, tüm sektörü, “orta”da olmanın sunduğu avantajlar ile tanışmaya davet ediyor. 4.2 m3 bagaj hacmi ile sınıfının önderi.

Şehir İçi Toplu Taşımacılıkta “Citimark”

Anadolu Isuzu, 9m segmentinde Citimark modeliyle de şehir içi toplu halk taşımacılığına hizmet vermektedir.


Çevrimdışı
 Profil  
 

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sonraki


 Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafirGeçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.