Zaman: 17 Eki 2019 05:39

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz. Sayfaya git Önceki  1, 2

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: temettü (yardım lütfen)
Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 May 2010 14:16 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İletişim-Teknoloji

sedat yazdı:
selam dostum bende ilkkez bu gün golts dan temettü aldım.. hisse başına 0.43 lira .. yatırmışlar ama şöyle normalde hisseyi alış fiyatım 68.50 liraydı şimdi 68.07 lira gözüküyor yani ortalamam düşmüş nakit yatırmamışlar.. kaldıki şimdi istersem bu ortalama ile satabailiri iki güne felan gerek yok. O iki gün muhabbeti hisse alış satı da nakit in hep 2 gün bloke olur. yani sattım para çekim diyorsan 2 gün bekliyorsun...

Bence şu şelkilde:
Örneğin bugün hisse başı 0,5 veren X hissesi dün 7,5 iken alış yaptın ve günsonu 7,5 iken kapandı.
Temettü vereceği gün Hisse Açılış Fiyatı: Kapanış Fiy. - Temettü Fiy -> 7,5 - 0,5 = 7,00 olur. 2 işgünü sonra TakasBank hesabına yatar.
Önemli olan hisse 7,00 ve daha az iken alıne oldu ki. Yanlışım varmı?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 May 2010 14:19 
Kullanıcı avatarı

aselsancı yazdı:
sedat yazdı:
selam dostum bende ilkkez bu gün golts dan temettü aldım.. hisse başına 0.43 lira .. yatırmışlar ama şöyle normalde hisseyi alış fiyatım 68.50 liraydı şimdi 68.07 lira gözüküyor yani ortalamam düşmüş nakit yatırmamışlar.. kaldıki şimdi istersem bu ortalama ile satabailiri iki güne felan gerek yok. O iki gün muhabbeti hisse alış satı da nakit in hep 2 gün bloke olur. yani sattım para çekim diyorsan 2 gün bekliyorsun...

Bence şu şelkilde:
Örneğin bugün hisse başı 0,5 veren X hissesi dün 7,5 iken alış yaptın ve günsonu 7,5 iken kapandı.
Temettü vereceği gün Hisse Açılış Fiyatı: Kapanış Fiy. - Temettü Fiy -> 7,5 - 0,5 = 7,00 olur. 2 işgünü sonra TakasBank hesabına yatar.
Önemli olan hisse 7,00 ve daha az iken alıne oldu ki. Yanlışım varmı?

Aselsancı kardeşim benim :) ben bugün golts dan temettü aldım diyorum ve 68.50 lira olan ortalamam 68.07 lira olmuş diyorum .. sen hala bence diyorsun :shock: ya hiç mi itimadın yok kardeşine :D ..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 May 2010 14:21 
Kullanıcı avatarı

aksue dün 4.76 dan kapadı bugün 4.61 den açtı benim alış fiyatım 4.86 idi şuan 4.73 görünüyor ancak lot sayısında yada hesabımdaki parada bi artış yada hesabıma yatan bi para yok 2 gün sonra hesabıma extra bir paramı yatacak benim acaba daha net bir açıklama alabilirmiyim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 May 2010 14:25 
Kullanıcı avatarı

tamam işte arda kardeş ortalaman düşmüş aynı benim ki gibi .. hisse adedin değişmiyor.. hisse adedin bedelli yada bedelsiz bölünmede değişiyor.. Ben de temettüyü nakit hesaba geçiyorlar diye biliyordum burda daha önce bi arkadaş bu şekilde anlatmıştı.. Ama ben hesabımda gördüğüm değişiklik üzerine anladım ki temettü ortala düşürüyor... ilginç dimi :ugeek:

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 May 2010 14:53 
Kullanıcı avatarı

benim bildiğim kadarıyla temettü nakit kar payı dağıtımı anlamı taşıyor bunu bence 2ila 4 gün içerisinde anlayacaĞIZ

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 May 2010 18:23 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İletişim-Teknoloji

Sana itimadım var ama Vakıfbanka yok :D
Ben Turkcell ve Mardinde temettü aldım, 2 gün sonra para hesaba nakit yattı. Dediğimi gibi hisse fiyatı temettü kadar düştü, alış ortalamam da bir değişiklik olmadı.

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz. Sayfaya git Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.