Zaman: 16 Eki 2019 21:06

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Bir Borsa Spekülatörünün Anıları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2012 01:40 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Eczacı

30.07.2012 tarihinden itibaren kitaptan edindiğim bilgileri sizinle paylaşacağım arkadaşlar öncelikle bu konu başlığı hisse senedi önerisiyle ilgili değildir ve kişiler kesinlikle ve kesinlikle hisse ile ilgili sorular sormasınlar ve zaten konu geliştikçe bunun ne doğrultuda yanlış olduğunu anlayacaksınız kiminiz erkenden borsayı terkedecek kiminizi ufku açılacak borsada gerçek yatırımcıya dönüşecek bu sayede herkes için hayırlısı olsun...
kemdimden bahsetmek isterim borsa hayatım 8 buçuk yıldan ibarettir ve çok şükürkü yüzümü güldürmüştür borsa ama son zamanlarda borsa yorum siteleri internetteki zararlı bilgilerden dolayı zarar etmeye başladım bunun sebebi net ve açık kendi bildiğimi uygulamıyordum ve başkalarının bilgileri beni zehirlemeye başlamıştı ve bir kısımı hariç bütün paramı nakite çevirdim ve nerede hata yaptığımı bulmam gerekiyor bunu sizde deneyebilirsiniz biryerlerde hata var ama nerde yada biz buraya ait değiliz amaçok iyi yatırımcılar var onların çok iyi olmasını sağlayan etken nedir? İyi Geceler...

Mesaj Başlığı: Re: Bir Borsa Spekülatörünün Anıları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012 15:03 
Kullanıcı avatarı

borsa hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilseniz kesinlikle bir müddet hayali paralarla işlem yaparak kendinizi denetlemelisiniz ilk başta çok yanılacaksınız ama 1 2 yıllık deneyimden sonra yanılma payınızın azaldığını farkedeceksiniz buda gerçek yatırıne oldu ki zamanının geldiğini gösterecektir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012 15:07 
Kullanıcı avatarı

2 tip yatırımcı vardır hiç birşey bilmeyen ve birşey bildiğini zannedenler hiç birşey bilmeyen yatırımcı kaybetmekle terbiye edilip eğer bu savaştan sağlam çıkarsa bilinki onun adı bundan sonra birşey bildiğini zanneden yatırımcı olacaktır onlar borsa düştüğünde alıp çıktığında satmayı öğreneceklerdir bu yüzden birşey bildiğini zannedecekler aslında iyi fikir bu ama sonunda bir tüyo bunu yerle bir edecektir unutmayın borsada asıl düşmanlarınız heyacan,tüyo adı altındaki spekülasyonlar ve borsaya lanet okuyanlardan uzak durun çünkü borsanın suçu yoktur asıl suçlu körü körüne yatırıne oldu kiır...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012 15:10 
Kullanıcı avatarı

bazı tahtalar hep aynı hareketi yaparlar bunları tespit etmeli ne olduğu belirsiz sürpriz hareketler yapan hisselerden uzak durmalı aynı hareketi yapan hisselerin nerde başlangıç gösterdiği ve ne tür birşekilde sonbuluşa yöneldiğini tespit ederek kar marjı sağlanabilir unutmayın küçük yatırımcı hep zengin olmayı hayal ettiği için küçük yatırımcıdır küçük kar marjlarıyla yetinmek gerekir...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012 15:11 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diğer

Dostum tebrikler,,, bu başlığı izliyor olacağım.
En sonunda dediğini yaptın, sanırım 2-3 ay önce hangi sayfadaydı tam hatırlamıyorum ama sermaye arttırımı konusunda ters düşmüştük seninle ve bu kitaptan bahsetmiştin ve bu amacından. Şimdi gerçekten sermaye arttırımı konusunu bu kitap (bu kişi) nasıl değerlendirmiş çok merak ediyorum ve sayfanı izliyorum.

Hayırlı olsun inşallah...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012 15:21 
Kullanıcı avatarı

sinanyk yazdı:
Dostum tebrikler,,, bu başlığı izliyor olacağım.
En sonunda dediğini yaptın, sanırım 2-3 ay önce hangi sayfadaydı tam hatırlamıyorum ama sermaye arttırımı konusunda ters düşmüştük seninle ve bu kitaptan bahsetmiştin ve bu amacından. Şimdi gerçekten sermaye arttırımı konusunu bu kitap (bu kişi) nasıl değerlendirmiş çok merak ediyorum ve sayfanı izliyorum.

Hayırlı olsun inşallah...

inşallah herkese katkısı olur kitabı sürekli tekrarlıyorum ve çok şey öğrendim inşallah elimden geldiğince paylaşacağım...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2012 01:53 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

arkadaşım bilgisi olmayan adam birinden tiyo almaya çalışır.Benden kağıt tavsiyesi isteyen çok mesela ben vermem ben sadace yatırım nasıl yapılır o konu hakında yazıyorum. sen bence karşıt yatırım isimli kitabı oku bence senin açından daha iyi belki bir karşıt yatırımcı arkadaşımız olur

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.