Zaman: 17 Oca 2017 17:54

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: BORSA CAİZMİ CAİZ DEGİLMİ HELALMİ HARAMMI DETAYLARI
Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2012 00:31 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

veyselcicek1971 yazdı:
bir konu varki kafama takılı durur siz ne dersiniz? YÜCE ALLAH KUR-AN AYETİNDE DİYORKİ EY İNSANLAR BERABER YAŞADIĞINIZ ÜLKELERİN KURALLARINA UYUN, yanlışım varsaÖNCE TÖVBE EDEYİM, sonra tüm okuyanlardan özür dilerim, kuralları devlet koymuşsa bizlerin uyması gerekmezmi, ne dersiniz

Kardeş öyle bir ayet yok, belki başka bir ayetteki "içinizdeki emir sahiplerine uyun" ibaresi ile karıştırmış olabilirsiniz. Elbetteki içinde yaşadığımız devletin kurallarına uyacağız ama Allahın kuralları ile çelişiyorsa o zaman tercih sizin.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2012 00:42 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Maden Mühendisliği

ustadlar benim aklımda su soru var aradım bulamadım eger bu sorunun yanıtını bulursam kendimce kararlar verebilicem .sorum su ben hissesini aldıgımda bir sirketin bu para sirket kasasına gidermi sirket istedigi zaman bu paramı kullanıp yatırıne oldu ki.yoksa sirket bundan kar elde etmeyip sadece eregli demir çelikde oldugu gibi kagıtlar sirketten bagımsız gibi sirket üretimini yapıp kagıtlarda kendi kendine hareketmi ediyor

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2012 00:48 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İşletme

bilmem55 yazdı:
ustadlar benim aklımda su soru var aradım bulamadım eger bu sorunun yanıtını bulursam kendimce kararlar verebilicem .sorum su ben hissesini aldıgımda bir sirketin bu para sirket kasasına gidermi sirket istedigi zaman bu paramı kullanıp yatırıne oldu ki.yoksa sirket bundan kar elde etmeyip sadece eregli demir çelikde oldugu gibi kagıtlar sirketten bagımsız gibi sirket üretimini yapıp kagıtlarda kendi kendine hareketmi ediyor

Şirket sahibi olduğu nominal değeri 1 TL olan hisselerinden piyasa fiyatında satmadıkça herhangi bir para kasasına girmez. Tabi hisse fiyatı nominal değerinin üzerindeyse. Bence.
Bedelli sermaye artırımı hariç.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2012 00:55 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Maden Mühendisliği

talebe yazdı:
bilmem55 yazdı:

Şirket sahibi olduğu nominal değeri 1 TL olan hisselerinden piyasa fiyatında satmadıkça herhangi bir para kasasına girmez. Tabi hisse fiyatı nominal değerinin üzerindeyse. Bence.
Bedelli sermaye artırımı hariç.

peki benim paramla yatırıne oldu kiıcaksa neden borsaya açılır bi firma

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2012 04:01 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İşletme

Luser iddialı başlamış ama devamını getirememiş nedense.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2012 07:47 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

ne caizi allah aşkına kumarın en önde gideni borsa. küçük gariban insanların elindeki parayı nasıl alırım diye binbir takla atılan binbir dolap çevrilen,sadece ağa babaların para kazandığı yer nasıl kumar olmaz. 12.000 tl zararım var. bunu kumar masasında kaybedince kumar oluyoda borsada kaybedince nasıl olmuyo.kazansaydım böyle konuşurmuydum bilmiyorum. insanoğlu işte

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2012 09:28 
Kullanıcı avatarı

Luser Kardesim Yazılarını Bekliyoruz Ve Okuyoruz Takip Ediyoruz.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2013 22:35 
Kullanıcı avatarı

Luser abi nerelerdesin...Özledik sizi...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2013 11:21 
Kullanıcı avatarı

[/b]
iboborsa yazdı:

luseri netaştan hatırlıyorum.en cok zarar ettiğim kağıttı.onun hakkında hiç iyi şeyler düşünmüyorum.gelse yazsa buralara eminim cok çıngar çıkar aramızda.!!!!!!

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2013 00:20 
Kullanıcı avatarı

züğürt ağa yazdı:
[/b]
iboborsa yazdı:

luseri netaştan hatırlıyorum.en cok zarar ettiğim kağıttı.onun hakkında hiç iyi şeyler düşünmüyorum.gelse yazsa buralara eminim cok çıngar çıkar aramızda.!!!!!!

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım... merak ettim netaş ı kaçtan almıştınız... borsa tarihinin en çok kazandıran kağıtlarından birinde en tepeden mal alıp zarar ediyorsak önce kendimizi sorgulamamız gerekmez mi...

yanılmıyorsam 6 liralardan 300 lere gitmişti...

bedelsiz açıklamadan önce alan herkes en az 2 kat kar etmişti...

böyle bi ortamda zarar ediyorsak , bunun asıl sorumlusu sadece sanal alemden tanıdığımız Luser yada birbaşkası mı yoksa biz miyiz

yanlış anlamayın samimi bir soru...

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.