Zaman: 16 Eki 2019 21:00

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Borsa Eğitimi
Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2010 23:30 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım.
Borsa hakkında çok az bilgim var,bana bu konuda eğitim alabileceğim web adresi ve kaynak kitap önerebilirmisiniz.Bu işi öğrenebilmeyi çok istiyorum,bilgisizce yaptığım işlemlerden çok zarar ettim:(

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2010 12:41 
Kullanıcı avatarı

Böyle bir kaynak gördüm internette pek bilgi sahibi değilim ama bir baksanız sanırım faydalı olabilir
http://www.xticaret.com/xticaret/?808_7389

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2010 13:14 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

MERHABALAR BEN İZMİTTEN AHMET;
ARKADAŞLAR SİZDEN Bİ KONU HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM BİLEN VARSA CVP VERİRSE SEVİNİRİM
BEN BORSAYA VE ARANIZA YENİ KATILDIM. VE 15/10/2010 TARİHİNDE TACİRLER MENKUL DEĞERLERLE ÇALIŞMAYA BAŞLADIM. TACİRLERLE GÖRÜŞMEMDE BANA 0,00075 KOMİSYON VE YILLIK BİR DEFAYA MAHSUS HESAP EKSTRESİ ÜCRETİ DIŞINDA HİÇBİR KESİNTİ YAPILMAYACAĞINI SÖYLEMELERİNE RAĞMEN DAHA İLK GÜNDEN HESABIMDAN HESAP AÇILIŞ ÜCRETİ ADI ALTINDA HESABIMDAN 10,00 TL BİR ÜCRET KESMİŞLER. VE BENDE BNA İTİRAZ ETMEYE HAZIRLANIYORUM. BANA BU KONUDA YARDIMCI OLABİLECEK ARKADAŞLAR VARSA LÜTFEN YARDIMCI OLSUNLAR.TACİRLERİN BANA 13/10/2010 TARİHİNDE MAİLDEN VERMİŞ OLDUĞU CVP AŞAĞIDA GÖNDERİYORUM KENDİLERİ BİZZAT BÖYLE BİR KESİNTİ YOK DEMELERİNE RAĞMEN KESMİŞLER .ŞİMDİDEN TŞK.
10/13/2010 10:36:39 AM

Komisyon oranımız tek bir rakam değildir. Skala şeklinde tanımlanmaktadır. Onbinde 7.50 den aşağı doğru azalmaktadır. İşlem hacminiz yükseldikce ödediğiniz komisyon düşmektedir. Hesap açılış ücretimiz veya alt limitimiz bulunmamaktadır.(MKK nın yıllık hesap işletim ücreti 1.5 ,TL dir.) Komisyon oranlarımız yılbaşlarında değişmektedir. Son 2 yıldır herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Değişiklik internet sayfamızda duyurulmaktadır. Online tanımlanan hesap numaranız ve şifreniz ile tüm işlemlerinizi internetten yapabilmektesiniz. Aracı kurumlar borsa ve diğer piyasalarda işlem yapabilmeniz amaçı ile çalışmaktadırlar. Hisse senetleriniz MKK nezdinde saklandığı için, kurumunuzun başına bişi geldiğinde sorun olmayacaktır. Nakdinizin bir kısmı(57.874 TL) yatırımcıları koruma fonu tarafından karşılanmaktadır. Online para transferi işlemlerinde 100 TL ve altı için 5 TL, üzerinden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Takas pozisyonunuz müsait olduğu sürece istediğiniz zaman para transferi veya hisse virmanı yapabilirsiniz. Matriks veya IBS yüzeysel ekranlarımızı ücertsiz kullanbilirsiniz. Anlık emir iletimi yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve yardım için 0212 355 46 09 veya 46 93 no lu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Geç yanıt verildiğinden dolayı üzgün olduğumuzu belirtil, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

TACİRLER MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Nispetiye Cd. B3 Blok Kat : 9 Akmerkez - Etiler / İSTANBUL
Tel : 0212 355 46 46
Faks : 0212 282 09 98
Eposta : webmaster@tacirler.com.tr

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2010 19:16 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar benimde bir sorum olacak taban ve tavan fiyatı neye göre belirleniyor o günün ortalama hisse fiyatına göremi yoksa kapanış fiyatına göremi belirleniyor

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2010 21:33 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Meteoroloji Mühendisliği

http://www.paragaranti.com/pages/okul.jsp

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2011 19:32 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Hocam cahillihimi bağışlayın bir soru sormak istiyorum.
Trgyo hissesinden 50 lot kadar bir alıne oldu kiım fakat portföyüm sayfasında Trgyo'nun takas'ta olduğu gözüküyor para hesabımdan çekilmiş ama hisse mevcut hisselerimin yerine takas'taki hisselerin içinde gözüküyor.
Şimdi ben 6.58'den aldım bu hisse düşse yada çıksa ben satış yaptığım zaman o anki fiyatından mı işlem olacak yoksa aldığım fiyattan mı bu olayı anlayamadım.
Bana bu takastaki hisse ile mevcut hisse arasındaki farkı anlatabilirmisiniz?
Bana bir zararı olur mu ve neden bu şekilde bir işlem yapılıyor ben düşüşten veya yükselişten nasıl etkileneceğim?
Beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Şimdiden saygılar ve teşekkürler.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2012 09:51 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Eğitim

Arkadaşlar merhabalar.

Bedelsiz tam olarak ne demektir? ne demek değildir?
bedelsiz verecek kağıttan çıkılması gereken en rasyonel an ne zamandır?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2012 15:50 
Kullanıcı avatarı

http://borsaforexegitimi.blogspot.com/

http://investegitim.blogspot.com/

yukarıda ki siteyi inceleyebilirsin, tavsiye ederim.

Mesaj Başlığı: Hisse Senetlerini Nasıl Alırız Satarız?
Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2012 13:51 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Hisse senetlerini fiziki olarak kendiniz alıp satamazsınız. Borsada hisse senedi alıp satmak için bir borsa aracı kurumuna yada bankalar bünyesindeki aracı kurumlara hesap açtırıp, yetki vererek alım-satıne oldu ki. Hisse senedi alım satımdaki fiyatını sizde belirleyebilirsiniz bu limitli fiyattır, aracı kurumu serbest te bırakabilirsiniz bu fiyatta serbest fiyattır.
Hisse senetleri ve borsa hakkında bilgi için : http://www.borsanasiloynanir.net/borsa- ... ir-satilir adresini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Borsada kendinizi eğitirseniz bir ÖMÜR BOYU borsadan para kazanabilirsiniz. Tavsiye ederim arkadaşlar.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2014 12:44 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Eczacı

Borsa eğitimi ve borsanın en kolay nasıl öğrenileceği konusunda aşağıdaki yazıyı inceleyebilirsiniz.
http://www.borsanasiloynanir1.com/adim-adim-borsa-egitimi-borsa-nasil-ogrenilir/

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.