Zaman: 30 May 2017 10:25

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: BORSA MAĞDURLARI
Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2012 02:45 
Kullanıcı avatarı

Schalke yazdı:
r-k yazdı:
Schalke yazdı:
Borsadan aldığım zevki hayatta başka hiçbirşeyden alamıyorum.bende zarardayım ama günü gelince kara geçerim borsadan yeri geldi para da kazandım ama bunun zevki çok başka!ytd

Evet Ark.Biraz kazanınca çok zevk alırsın,ama sakın kendini kaptırma.Unutmayalım kumara alışan biride kolay kolay kopamaz kazandıkça daha çok ister;kaybettikçe kazanma umuduyla devam eder.Sonuç neyi varsa kaybeder.

Birde şöyle düşünelim.Buradan kazanılan her kuruş bir diğerinin kaybettiği kuruş olup "ah" lı paradır.Öyle sanıyorumki kimseye yaramaz.Naçizane fikrim en iyisi hiç bulaşmamaktır.Şahsen ana parama döneyim çıkacağım birdahada tüm gücümle girmemeye çalışacağım.

Görüşüne saygı duyuyorum ama bir şunu da söylemeden edemeyeceğim.
Borsa oynanmaz yatırıne oldu kiılır bu şekilde bakarsak kaybetme riskimiz azalır.yoksa altında alsan hisse de alsan zarar edersin.
Bak ben kuyumcuyum geçen hafta altının hası 100 liradan bir gecede 96ya indi.
Sabah 04.00 de açılıyor gece 23 e kadar işlem goruyor ons..fakat bekleyenler tabiiki kazanacaktır.
Yatirım olarak bakarsanız hiçte kumarla alakası yok.saygılar.YTD

Slm Kardeşim bende senin görüşüne saygı duyarım.Sen yatırım dersin.Senin görüşündür.Altın misalide konumuzun birdiğer şeklidir.Ben yatırımı bir buğday tanesi görürüm.Toprağa atarsın başak verir on buğdayım olur.Efendim onunda garantisi varmı?Doğal şartlar vs.vs.vs. ile bir taneyide kaybedebilirsin dersen; zaten Hayatın kendisi bir kumar veya yatırım değilmidir.Neyin garantisi varki...İyi geceler.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2012 03:33 
Kullanıcı avatarı

Slm Alivepro kardeş;
Kardeş borsa altın gibi değildir kıyaslaman yanlış olmuş bence bende senin gibi başladım borsaya bana söylenen "girme batarsın" nasihatlarını gülerek karşıladım ve girdim. ama olay hiçde dışardan görüldüğü gibi değil düşünsene paran 1 haftada yarıya düşüyor ve ondan sonra bekle babam bekle birde bedelli çaktılarmı vay haline tabi bu dediklerimden yine bişey anlamıycaksın kardeş gir ve boyunun ölçüsünü al diyeyim ozaman :) sen hiç bir hisseye giripyte taban yediğine şahit olmamışsın satmaya bile fırsat vermiyor namuzsuz o anki yüz halini tahmin etmek zor değil ettiğin küfürlerde cabası.

Aynen kardeşim.Tamamen katılıyorum.Kişilere bunu anlatmak hakikaten zor.Ama ne demişler bin nasihat yerine bir müsibet daha kolay anlatır.Yanlış anlaşılmasın kimseye müsibet görsün demiyorum.Vede borsaya girmeyi kimseye tavsiye etmiyorum.Bunu borsa Türkiye'de başladığından buyana azçok ilgili birisi olarak söylüyorum.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2012 00:58 
Kullanıcı avatarı

Borsa-mış hıh Bugün ne olduda bu kadar düştü.Kıyametmi koptu.Misal bendeki hisse iflasmı etti.Ah ah ana paramı bir kurtarsam, borsa benim lugatımdan silinmiştir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2012 01:15 
Kullanıcı avatarı
Konum: Yazik oldu bütün emeklerime degermiydi senin gibi KALPSIZE...
Meslek: Belirtmedi

madem borsaya giriyorsunuz adamgibi kagit alin
cok kazanmak icin her tavan tavan giden kagida atlamayin
o kagitlara girmeyinen kumar oynamanin arasinda bir fark yok.
sabirli olmayi ögrenin
bir daldan inip digerine atlamayin
baslarda bende hep aldim sattim giden kagitlara atladim
cok sabirsizdim.
ama simdi sabrin ne oldugunu ögrendim .bütün zararlarimi kurtardim ve iyide kardayim
netasla-konyayla gözdeyle.ücündede maliyetim cok düsük 2-3 senedir tutuyorum
ve tutmayada devam ediyorum

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2012 02:28 
Kullanıcı avatarı

Furkan kardeş borsada nekadar tecrübelisin bilmem ama ben Türkiyede borsa başladığından beri ilgiliyim.Bu seneki kadar rezalet durumda görmedim.Hisseye atlama konusuna gelince Borsada işleme açıldığında EKGYO aldım.Ülkenin enbüyük GYO kağıdı,borsada Garantiden sonra en çok işlem gören kağıdı,inşaat ve konut konusunda en önde olan şirket vs.vs.vs ;ben bu kağıda güvenmeyip neye güveneyim.Sabır konusuna gelince yaklaşık 1.5 yıldan beri bekliyorum.Sen buna bilmeden atlamak diyorsan; ben hiçbirşey bilmiyorum.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2012 12:33 
Kullanıcı avatarı
Konum: Yazik oldu bütün emeklerime degermiydi senin gibi KALPSIZE...

r-k yazdı:
Furkan kardeş borsada nekadar tecrübelisin bilmem ama ben Türkiyede borsa başladığından beri ilgiliyim.Bu seneki kadar rezalet durumda görmedim.Hisseye atlama konusuna gelince Borsada işleme açıldığında EKGYO aldım.Ülkenin enbüyük GYO kağıdı,borsada Garantiden sonra en çok işlem gören kağıdı,inşaat ve konut konusunda en önde olan şirket vs.vs.vs ;ben bu kağıda güvenmeyip neye güveneyim.Sabır konusuna gelince yaklaşık 1.5 yıldan beri bekliyorum.Sen buna bilmeden atlamak diyorsan; ben hiçbirşey bilmiyorum.

sende haklisin arkadasim
türkiyede borsamiz resmen kumar oldu
ekgyo gibi bir sirket hersene üstüne koyamiyorsa yazik bu borsaya
ben genel anlamda yazdim
bordlarda okuyup görüyoruz.tavan giden hisselerde millet siraya giriyor almak icin
sonrada buralar aglama duvari oluyor
mesela cemas hisse 2 tl den 15 tl leri gördü millete güzelce verdiler simdi 1.7 tl de
dikkatli olmak lazim.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2012 14:41 
Kullanıcı avatarı

ARKADAŞLAR BU BORSAYA GİRELİ 5 AY OLDU..
DIŞARIDAN BAKARKEN BORSA BİR YATIRIM ARACIYMIŞ GİBİ
YATIRIYORSUN PARANI , ŞİRKETDEĞER KAZANDI SENİNDE PARAN DEĞER KAZANIYOR ........GİBİ

OLAY ÖYLE DİĞİLMİŞ
SPEKLER,TAVANLAR TABANLAR,İÇİ BOŞ ŞİRKETLER
KAZANAN ARACI KURUM VE BANKALAR BİRNEVİ KUMAR MASASI
VE BIRAKMAK KOLAY DEĞİL HEPİMİZİN MAZERETİ AYNI
ANA PARAMI KURTARAYIM Bİ DAHA GİRERSEM......

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2012 00:30 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diş Hekimliği

bu başlık altında yorum yapan herkeze sonsuz tşkler,çok güzel açıklamışlar ,muz cumhuriyetinin borsasından da hayır gelmez,dokunan yanar

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2012 13:34 
Kullanıcı avatarı

Schalke yazdı:
r-k yazdı:
Schalke yazdı:
Borsadan aldığım zevki hayatta başka hiçbirşeyden alamıyorum.bende zarardayım ama günü gelince kara geçerim borsadan yeri geldi para da kazandım ama bunun zevki çok başka!ytd

Evet Ark.Biraz kazanınca çok zevk alırsın,ama sakın kendini kaptırma.Unutmayalım kumara alışan biride kolay kolay kopamaz kazandıkça daha çok ister;kaybettikçe kazanma umuduyla devam eder.Sonuç neyi varsa kaybeder.

Birde şöyle düşünelim.Buradan kazanılan her kuruş bir diğerinin kaybettiği kuruş olup "ah" lı paradır.Öyle sanıyorumki kimseye yaramaz.Naçizane fikrim en iyisi hiç bulaşmamaktır.Şahsen ana parama döneyim çıkacağım birdahada tüm gücümle girmemeye çalışacağım.

Görüşüne saygı duyuyorum ama bir şunu da söylemeden edemeyeceğim.
Borsa oynanmaz yatırıne oldu kiılır bu şekilde bakarsak kaybetme riskimiz azalır.yoksa altında alsan hisse de alsan zarar edersin.
Bak ben kuyumcuyum geçen hafta altının hası 100 liradan bir gecede 96ya indi.
Sabah 04.00 de açılıyor gece 23 e kadar işlem goruyor ons..fakat bekleyenler tabiiki kazanacaktır.
Yatirım olarak bakarsanız hiçte kumarla alakası yok.saygılar.YTD

Selam arkadaşlar.Ben hala kaybettiğim miktarı kurtaracağım günü bekliyorum.Borsa kumar değil yatırım aracıdır diyen arkadaşıma bugün bigpara yazarının yazdığı yazıyı ekliyorum.Yorum size ait.
Yıl 2008.

Dönemin İMKB başkanı Hüseyin Erkan, Dünya Borsalar Federasyonu Çalışma Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi oldu.
Aynı yıl, Fidel Castro Küba devlet başkanlığını bıraktı.

Bunlar elbette sizi biraz olsun gülümsetmek için sıralanmış, ilgisiz eşzamanlılıklar. Ama içlerinde sona sakladığım bir tanesi var ki, borsayı bir yatırım aracı olarak algılanmakta güçlük çekenleri düşününce, insanı acı acı gülümsetiyor: Türklerin turistik otellerimizin kumarhanelerine girmesi 1984 yılında yasaklandı. 1985 yılında da borsa açıldı.
Nilüfer GÜLATA - Diğer Yazıları

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2012 16:21 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Elektirik / Elektronik Mühendisliği

beşiktaş yazdı:
BÜYÜK TUZAĞA DÜŞMEYİN
Borsa'da 35 kişinin gözaltına alınması ile sonuçlanan dünkü operasyon 'keriz silkeleme ve manipülasyon' terimlerini tekrar gündeme soktu. Peki borsada bu işler nasıl yapılır, hangi araçlar kullanılır? Özellikle amatör yatırımcılar ne yapmalı ve hangi hisselere karşı uyanık olmalı?

Piyasada uzun yıllardır işlem yapan yatırımcılardan elde ettiğimiz bilgilere göre keriz silkeleme operasyonları genellikle şöyle gerçekleşiyor:

Bir kişi veya bir grup önce işlem yapacağı hisseyi belirliyor. Bu hisse genellikle işlem hacmi düşük ve halka açıklık oranı az hisselerden seçiliyor. Eğer söz konusu şirketin hisseleri çok fazla yatırımcının elindeyse önce bu hisselerin toplanması gerekiyor. İşte 'keriz silkeleme' denen operasyon burada başlıyor.

Şirketin hisselerini toplamak isteyen grup hisse üzerinde satış baskısı kurarak fiyatı düşürüyor. Bu sırada şirketle ilgili olumsuz haberler yayılıyor, yatırımcıların beklentileri kötüleştiriliyor. Hissedarlar da daha fazla kaybetmemek için ellerindeki hisseleri satıyor. Aynı anda diğer grup bu hisseleri topluyor

dr-hause-besiktas-imkb-gorus-ve-receteleri-t4036.html

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.