Zaman: 16 Eki 2019 20:26

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Borsa'ya başlangıç ?!
Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2011 17:33 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

neotyrant yazdı:
amontana1 yazdı:
neotyrant yazdı:
arkadaşlar bir sorum olacak...

Bir bankanın hisse senedi bölümünden alım satıne oldu kiıyorum. Bugün anlamadığım bir şey oldu. Şöyle ki... bir kağıta serbest alış dedim. Emir gerçekleşti... detayına baktığımda görüyorum şu kadar hisseyi şu fiyattan almışım diye. Ama hesaba bakıyorum bu kağıtların almış olduğum toplam değerinin hesabımdaki parayla alakası yok. Daha açık şöyle anlatayım... 9500 lira param vardı. 170 tane 51.25'ten hisse aldım. 8712 lira ediyor. BU paranın gerisi nereye gitti peki? Çünkü hisse senedi alımı için kullanabileceğim tutar sadece 5 lira... geriye kalan para nerede? bir yerde bloke mi tutuluyor?

overall inda kullanilabilir bakiye olarak gozukmesi lazim bankayi ara sor bence

orada yazıyor 51.25'ten alındı diye ama serbestten aldığım için ne bileyim daha yüksekten almış olma ihtimali var mı? Bir kısmını yani...

islem gecmisinde kactan alindi yaziyorsa ordan alinmistir, tamamen sisteme bagli bir hata olmali

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2011 18:07 
Kullanıcı avatarı

amontana1 yazdı:
islem gecmisinde kactan alindi yaziyorsa ordan alinmistir, tamamen sisteme bagli bir hata olmali

tamam çok teşekkürler. Bir konuşacağım...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2011 18:49 
Kullanıcı avatarı

TeknikTemelReis yazdı:
ARKADAŞLAR.BURDAN BORSAYA YENİ BAŞLAYACAK OLAN TÜM ARKADAŞLARA SESLENMEK İSTERİM..
BORSADA İŞLEM YAPACAKLARIN ÖNCELİKLE TEKNİK ANALİZ KONUSUNDA BİLGİ VE TEÇRÜBELİ OLMALARI ŞART...
TEKNİK ANALİZ POROĞRAMLARI KULLANMALARI ŞART..
DUYUMLARA VE YORUMLARA KARŞI TETBİRLİ OLMALARI ŞART..
BORSADA ALIM YAPILIRKEN ASLA VE ASLA BİR SEFERDE YÜK
LÜ ALIM YAPILMAZ..
ALIMLAR TEKNİK ANALİZLERİN ORTA VADEDE GÜNLÜK,60DK.,5DK ANALİZLERİ DİP SEVİYELERDEYKEN KADEMELİ ALIMLAR YAPILMALIDIR..
HİSSENİN AYLIK,HAFTALIK ANALİZLERİNİN YÖNÜ VE FİYAT ARALIĞI KONTUROL EDİLİP KAR MARJI NA BAKILMALIDIR..
ALINAN HİSSENİN ORTALAMA ALIM MALİYETİNİN ÜZERİNE GELİNDİĞİNDE ALIM YAPILMAMALI VE SATIM İÇİN FIRSAT KOLLANMALIDIR..
HİSSE ASLA VE ASLA UZUN VADE YATIRIM YAPILMAMALIDIR..

Hocam saygılar sizi yakalamisken adel hakkındaki yorumunuzu alabilirmiyim
UZUN VADEDE SADECE HİSSENİN (dip seviyelerde)DÜŞÜŞ TRENT İNDE İKEN ALIMLAR YAPILMALI DIR..
HİSSE ALMADAN ÖNCE IMKB100 IMKB30 IMKB50 TEKNİK ANALİZ İ YAPILMALIDIR..
HİSSE ALMADAN ÖNCE IMKB İLE ALAKALI İÇ VE DIŞ HABERLER MUTLAKA HESABA KATILMALIDIR...
HİSSE ALMADAN ÖNCE MUTLAKA ARACI KURUMUNUZ İLE YADA IMKB DE İŞLEM YAPAN GÜVENİLİR KİŞİLERE DANIŞMALISINIZ.......
SAYGILAR.............BOL KAZANÇLAR.......

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2011 18:53 
Kullanıcı avatarı

Hocam adel için gorusunuz nedir

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2011 14:34 
Kullanıcı avatarı

hoccam bu teknık analızlare ve haftalık aylık grafıklere bakın demıişsınız . bunlar geçmiş dekı fıyat dalgalanmalarını gösterıyor . acaba gelecek hafta yada yarın endeks nasıl olur bunuhnn tahmınını nasıl yapıcaz nelere bakmalıyız . mesela şu an endeks 52 bınlerde acaba pazartesı nasıl başlar bunu nasıl anlarız ? ve endeks düşüşle mı yoksa yukselişlemıu kapatır bunu anşlamının yolu nedır ? şimdidien teşekkurler

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2011 15:08 
Kullanıcı avatarı

ben de şu varantları soracağım nedir bu en çok kazandıranlarda oluyor ama fiyatları ilginç 0.10 gbi bi de yatırım hesabında bunlar gözükmüyor..kimi ehli olmazsa tehlikeli diyor..endeksin bir haftada düşürdüğünü bunlar on dakikada yapar falan nasıl bilgi alabilirim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2011 18:47 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Mütercim-Tercümanlık

ben borsaya yeni başladım bir şey sormak istiyorum bugun senet aldım ama 1 günlük yazıodu uzun vadede nasıl alabilirm acaba

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013 15:29 
Kullanıcı avatarı

Erdi o senin dediğin seansın tamımında emri kullanmaktır hisse senedini aldıgında satmadığın sürece sendedir.

Bende birşey sorcam üstadlar bedelsiz hisse senedi dağıtacak hisse senetleri var elimde mesela bedelsiz tarihin'den 1 gün önce satarsam bedelsizden yararlanabilirmiyim?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013 15:38 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İletişim-Teknoloji

bedelsiz tarihinden önce hisse alan bedelsizden yararlanır bedelsiz tarihi dolmadan satanlar bedelsizde yararlanamaz.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.