Zaman: 26 Mar 2017 21:52

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: BORSA YORUMU
Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013 13:17 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

s.a storm kardes çok tesekkür ederim emeğine sağlık allah razı olsun kolay gelsin

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013 13:24 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Yazar

alimsezer yazdı:
s.a storm kardes çok tesekkür ederim emeğine sağlık allah razı olsun kolay gelsin

senden de razı olsun

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013 13:31 
Kullanıcı avatarı

reco 01 yazdı:
merhaba hocam aslan çimento yorumu alabilirmiyiz? tşk...

senin şu çimentocuya bi bakim beş dakka:)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013 13:53 
Kullanıcı avatarı

ASLAN

Resim

senet yukarı çıkış yapma gayreti içinde görünüyor

stoploss zarar kısa kes noktası 37,90 nın altıdır

destek noktası: 38,00-40,00 arası

eğerki yukarı çıkmaya devam ederse 40,00 ın üstünde kalması gerekir

direnç olarakta 45,00 i geçmesi gerekir

45 i geçtikten sonra orta ve ya uzun vade hedefi daha sonra yüklü alımlarla 50,00-75,00-85,00 rakamlarını düşe kalka test edebilir

zaten temettü vercekmiş galiba, temettü rakamı kadar fiyatlar da aşağı inecektir, bunu da gözardı etme

rakam ve yorumlar tekniğe dayalı tahminlerdir, illa bunlar olucak diye bir kesinlik yoktur,

ayrıca

senedin mali bölümleri inecelen memiştir, ileride oluşabilecek bedelli yada bedelsiz sermaye arttırımları, sermaye azaltımı, temettü, şirketin zarar açıklaması veya senet hakkında kötü berbat bir haber gelmesi tahminlerimizi alt üst edebilir, bunuda dikkate alınız

ayrıca

yaptığıne oldu ki,teknik analize dayalı yorum ve tahminden ibaret oludğundan dolayı beklentinize uygun yorum, tahmin ve rakamlar ve sonuçlar gerçekleşmeyebilir, kısaca yatırım tavsiyesi değildir

Adres Cami Mahallesi Kaplan Caddesi
No:149 41700 Darıca / KOCAELİ
Telefon 262 - 7454747

Faks 262 - 7454342

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 312 - 4156453

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 312 - 4322705

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır

Özet Bilgi 2012 Yılı Kar Dağıtımı
Yönetim Kurulu Kararı hakkında

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 27.02.2013
Konunun Görüşüleceği Genel Kurul Tarihi 29.03.2013

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Peşin

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit
Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar
Payı - Net (TL)
ASLAN(Eski),TRAASLAN92F3 0,4504650
0,3828950

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi
31.05.2013

***ASLAN***ASLAN ÇİMENTO A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

***ASLAN***ASLAN ÇİMENTO A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

Adres Cami Mahallesi Kaplan Caddesi No:149 41700 Darıca / KOCAELİ

Telefon 262 - 7454747

Faks 262 - 7454342

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 312 - 4156453

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 312 - 4322705

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır

Özet Bilgi 2012 YILI OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANTI SONUCU HAKKINDA

EK AÇIKLAMALAR:

2012 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı , 2012 Yılı Olağan Genel Kurul Hazır Bulunanlar Listesi ve 2012 Yılı Kar Dağıtım Tablosu ekte sunulmuştur.

Kar Payı Dağıtımı Konusu Görüşüldü mü? Evet

Genel Kurul Türü Olağan

Tarihi ve Saati 29.03.2013 11:30

Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012

Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012

Genel Kurul Yapıldı mı? Evet

Alınan Kararlar 1-Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Vergi Usul Kanununa göre hazırlanan Bilanço ve Gelir Tablosu onaylandı.
2-Yıl içinde Yönetim Kurulunda meydana gelen değişiklikler onaylandı.
3-Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ayrı ayrı ibra edildi.
4-2012 yılı karının dağıtımı ile ilgili öneri kabul edilerek karın 31 Mayıs 2013 tarihinde dağıtılmasına karar verildi.
5-Bir sonraki Olağan Genel Kurul toplantısına kadar görev yapacak Yönetim Kurulu ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri seçildi.
6-Yönetim Kurulu üyelerinin ücretleri tespit edildi.
7-2013 hesap dönemine ilişkin denetim yapacak Bağımsız Dış Denetim firması seçildi.
8-Esas sözleşme'nin 26 No'lu maddesinin tadili onaylandı.
9-Türk Ticaret Kanunu'nun 395 ve 396 ncı maddeleri uyarınca Şirket ile Yönetim Kurulu üyelerinin gerek kendi ve gerekse başka şahıslar nam ve hesabına iş yapabilmelerine ve Şirketin faaliyet konusuna giren türden işlemleri başka şirketleri temsilen ifa edebilmelerine izin verilmesine karar verildi.
10-Genel Kurul toplantılarına ilişkin İç Yönerge kabul edildi.
11-2013 yılı bağış sınırı belirlendi.

Alınan Kararlar Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Alınan Kararlar Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Alınan Kararlar Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Peşin

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net (TL)

ASLAN(Eski),TRAASLAN92F3 0,4504650 0,3828950

Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi

31.05.2013

Pay Biçiminde Kar Payı Dağıtılacak mı? Hayır

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=270073

IMKB

(29/03/2013 - 15:51:23)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013 13:55 
Kullanıcı avatarı

suleymanunlu_ yazdı:
YA TRABZON, BATMIŞ BİR HİSSEYE Mİ YATIRIM YAPTIK? TEKNİK FALAN İŞLEMEZ ARTIK.

sen onu ****** hocaya sor

not: gece geç yattığımdan dolayı, daha kahvaltı yapmadım, kendi portföyümdeki senetlerimi incelemem lazım, sitede teknik analizci üstadlar siz arkadaşlara yardımcı olurlar diye tahmin ediyorum, hepsi değerli üstadlar, kısace ben ara veriyorum şimdilik, herkese bol kazançlar dostlar.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2013 09:02 
Kullanıcı avatarı

Resim

Şirkete gönderilen ihtar mektubu Beyaz Filo hisselerinin perde arkasında olan biteni ortaya çıkarıyor

Beyaz Filo’yu halka arza aracılık ettiği öne sürülen spekülatörlerin 3 milyon liralık halka arz komisyonunu paylaşamayarak birbirleriyle kavgaya tutuştuğu ortaya çıktı. Halka açıldığı günden bu yana ismi spekülasyonla anılan Beyaz Filo’da halka arz öncesi büyük pazarlıklar yapıldığı ve birkaç spekülatörle yapılan anlaşmalar sonucunda 2.9 milyonluk komisyon verildiği iddia ediliyor. Bazı aracı kurum yöneticilerinin de bu pastadan pay aldığı ve halka arz sonrası emellerine ulaşamayan spekülatörlerin birbirleriyle kavgaya tutuştuğu öne sürülüyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan işlemler başta olmak üzere 3 aracı kurumun hesabına yatan paralar ve virmanları belgeleyen, hesaplara yatan paraların nerelerden geldiğini ortaya çıkaracak noter tasdikli ihtar mektubunun şirkete gönderildiği öğrenildi.

Borsagundem.com’a ulaşan iddialara göre 28 Mart 2012 tarihinde Galata Yatırım tarafından halka arz edilen Beyaz Filo’nun hisseleri birkaç aracı kurumun önceden belirlenmiş hesaplarında toplandı. Kemer Country çetesi liderinin bu organizasyonu yaptığı ve birlikte hareket etmeye ikna ettiği kişilere de aldıkları hisseler karşılığında ‘bonus’ sözü verdiği öne sürülüyor. Hissede alıne oldu ki kişilerin başında ise Takara, Erkan, Nevşehirli Mustafa, Necmi ve Yılmaz gibi yıllarını borsa da geçirmiş isimler geliyor.

EURO MENKUL’DEN ALIM YAPAN İSİM KİM

Kemer Country çetesi liderinin babasının Euro Menkul’deki hesabında para yokken yüklü alımlar yaptığı ve günün ilerleyen saatlerinde paranın bir valiz içerisinde Bağdat Caddesi’ndeki bir aracı kurumdan Gayrettepe’deki Euro Menkul binasına gönderildiği öne sürülüyor. Halka arzda yüklü alıne oldu kiına rağmen ismi gizli tutulan kişinin de bu şahıs olduğu söyleniyor. Mağdur olduklarını öne süren bazı yatırımcıların Borsagundem.com’a verdiği bilgilere göre, çok düşük miktarda para bulunan hesaba alıne oldu ki kişi de Kemer Country çetesi lideriyle birlikte hareket ediyor. SPK’nın halka arz günü yapılan işlemleri incelemesi halinde bütün gerçeklerin ortaya çıkacağı iddia ediliyor. T+0 ile yapılan işlemlerde 1.5 milyon liranın aynı gün Euro Menkul hesabına yatırıldığı, kalan kısmının da T+3’te yani 3 gün sonra hesaplara geçtiği dile getiriliyor. Borsagundem.com’a bu bilgileri veren isim, “Hesap hareketleri yapılan işlemler incelensin zaten her şey net bir şekilde ortaya çıkar” diyor. Şirket yöneticilerine Zeytinburnu’ndan noter aracılığıyla gönderilen ihtarnamede ise oldukça önemli iddialar yer alıyor. Mağdur olduğunu öne süren bir yatırımcı halka arz pastasındaki paydan hakkının ödenmemesi halinde her şeyi açıklayacağını söylüyor. Şirkete yakın bazı isimler ile Kemer Country çetesi liderinin yürüttüğü pazarlıkların detayına kadar, yapılan görüşmeler ve para transferlerinin yapıldığı hesapları, bu hesaplara komisyon olarak virmanlanan hisseleri ortaya çıkaran ihtarnamede birkaç aracı kurumdan yapılan işlemlerin ve para trafiğinin ayrıntılarına yer veriliyor.

ÇETE LİDERİNİ MARDİNLİLER DÖVMÜŞ

Aylardır piyasaların gündeminde olan Beyaz Filo’nun halka arzı şirket yöneticilerine noter aracılığıyla gönderilen ihtarname ile yeni bir boyut kazandı. Geçtiğimiz günlerde öldüresiye dövülen ve günlerce hastanede yatan, koluna platin takılan Kemer Country çetesi liderinin Beyaz Filo yüzünden bu hale getirildiği öne sürülüyor. Mardinli bir gruba yüksek miktarda hisse aldıran ve karşılığında senet imzalayan çete liderinin borcunu ödemediği ve bu kişilere yüksek miktarda zarar ettirdiği için dövüldüğü söyleniyor. Halka arzdan 3 milyona yakın komisyon aldığı iddia edilen Kemer Country çetesi lideri ve babasının bu parayı kimseyle paylaşmaması ve çevresindekilere büyük zararlar verdiği için hedefteki isimler haline geldiği iddia ediliyor. Mardinli borsacılar başta olmak üzere, çok sayıda kişinin baba oğulun peşine düştüğü söyleniyor. İzlerin kaybettirmek isteyen baba oğulun, “Arabalarımızı sattık, evlerimizi satışa çıkardık, artık yokuz” diye yakın arkadaşlarına mesajalar göndererek izlerini kaybettirmeye çalıştıkları söyleniyor.

MKK BİLGİLERİ SPEKÜLATÖRLERİN ELİNDE Mİ?

Ancak, Kemer Country çetesi lideri ve babasının yurt dışına kaçtılar havası yaratarak İstanbul’da saklanmaya devam ettikleri iddia ediliyor.

Bu arada elinde senet olan Mardinli grubun çete liderinin bazı varlıklarına haciz koydurduğu da borsa kulislerinde konuşuluyor. Çete liderinin kendisi ve babası üzerine kayıtlı olan diğer varlıkları da kaybetmemek için aceleyle her şeyi elinden çıkarmaya başladığı belirtiliyor.

Tabii bu arada şirkete ait Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK), bilgilerinin spekülatörlerin eline nasıl geçtiği de bilinmiyor.

Son günlerde 4-5 kuruma virmanlanan Flap hisseleri karşılığında kullandırılan krediler ve karşılığında alınan Beyaz Filo hisselerinin ve yapılan tüm işlemlerin incelemeye değer olduğu belirtiliyor.

kaynak haber: http://www.borsagundem.com/haber/Beyaz- ... vga/138398

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2013 14:52 
Kullanıcı avatarı

Haftanın en fazla kazandıran hisse senedi ARTOG

Resim

Haftanın en fazla kazandıran hisse senedi ARTOG Ar Tarım Organik Gıda

Borsa İstanbulda geçen hafta en yüksek oranlı artış yüzde 82,39 ile Ar Tarım Organik Gıda hisselerinde görüldü. Söz konusu kağıt, önceki hafta da yüzde 23,08'lik yükselişle haftanın en fazla yükselen 2. kağıdı olmuştu.

Borsa İstanbulda geçen hafta ARTOG Ar Tarım Organik Gıda'nın ardından yüzde 40,35'lik artışla Güler Yatırım Holding, yüzde 31,44'lük artışla da Yibitaş Yozgat hisseleri haftanın en fazla yükselen hisse senetleri oldu.

Geçen hafta en çok değer kaybeden hisse ise bir önceki hafta yüzde 46,13 oranında değer kaybeden Orge Enerji oldu. Kağıt yüzde 49,54 oranında değer kaybederken, bu hisseyi yüzde 19,80 ile Bilici Yatırım ve yüzde 14,53 ile Feniş Alüminyum izledi.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2013 23:24 
Kullanıcı avatarı

Resim

Hisseler yüzde 700 prim yaptıktan sonra müşteriye alıne oldu kiırdı, taban taban düşmeye başlayınca kurumdan ayrıldı

Borsada spekülatif hissede alıne oldu ki mağdur olan yatırımcılara her gün bir yenisi ekleniyor. İntegral Menkul Değerler müşterisinin Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yaptığı başvuruyla yeni bir mağduriyetin yaşandığı ortaya çıktı. İddiaya göre çalıştığı aracı kurumun dealer’ının önerisiyle yüzde 700 prim yapmış bir hisseyi alan yatırımcı, kısa sürede parasının yarısını kaybetti. Mağdur yatırımcı hakkını aramak için SPK’ya başvurdu.

Son dönemde halka arz edilen ve fiyatı 3 liradan 25 liraya kadar yükselen bir hissede dealer’ın tavsiyesi üzerine alıne oldu kiığını öne süren yatırımcı, SPK’ya verdiği suç duyurusu dilekçesinde, F.K isimli İntegral Menkul dealerı’nın kendisini organize bir şekilde mağdur ettiğini iddia etti. SPK’ya verilen suç duyurusu dilekçesinde, “Borsa ve hisse senetleri konusunda çok fazla bilgiye sahip değilim. İntegral Menkul Değerler’de çalışmakta olan F.K. isimli dealer aracılığıyla portföyümü yönetmekteydim” diyen yatırımcı, mağduriyet iddiasını şöyle aktardı:

“HİSSELERİMİ SATMASINI SÖYLEDİM AMA BENİ ENGELLEDİ”

“Portföyümde spekülatif olmayan hisseler taşımaktaydım. İşlem yaparken telefonla iletişim kurduğum F.K, Mart 2013 sonlarına doğru bana bir hisse önerdi. Çalıştığım aracı kurumun görevlendirdiği bir kişinin önerisi üzerine bu hisseyi aldım. Ben aldıktan sonra hisse bir miktar prim yapınca F.K’yı arayarak hisselerimi satmasını söyledim. Ancak F.K. biraz daha beklememi hissenin yükseleceğini söyledi ve hisseleri satmamı engelledi. Daha sonra Nisan ayının ilk günlerinden itibaren hissede sert düşüş başladı. Hisseler alıcısız bir şekilde gerilemeye başladığında İntegral Menkul Değerleri arayarak hisseleri bana aldıran ve satılmasını talep ettiğimde beni engelleyen F.K.’ya ulaşmak istedim. Ancak kurumdan ayrıldığını öğrendim.

Durumu aracı kurum yetkililerine aktardım ve mağdur olduğumu söyledim. Aracı kurum yetkilileri inceleme yapıp beni bilgilendireceklerini söyleseler de net bir sonuç alamadım. SPK lisanslı ve İntegral Menkul Değerler çalışanı olduğu için güvendiğim F.K’nın bana kısa sürede yüzde 700 prim yapan bir hisseyi aldırdığını sonradan öğrendim. Ayrıca ben hissemi satmak isteyince engellemesi ve hissede sert düşüş başlayınca kurumdan ayrılması beni kuşkulandırdı. Yapılan bu işlemlerin organize ve kasıtlı olduğunu düşünüyorum. F.K’nın şirketten ayrılması ve yaşadıklarımdan dolayı paniğe kapıldığım için hisseleri büyük zararla sattım. Olay sonrası cep telefonundan yaptığım aramada F.K. 100 bin lotluk beklenmedik bir satış geldiğini bu satış bitince fiyat hareketlerinin normale döneceğini söyledi, daha sonra kendisini birileriyle konuşup yeni alıne oldu kiıracağını söyledi. F.K’nın bu açıklamaları ve hissede yaşanan sert fiyat hareketleri kendisinin organize bir işin içerisinde olduğunun hisseyi indirip çıkaranları yakından tanıdığını bir göstergesi.

Daha sonra yaptığım araştırmalarda benim gibi çok sayıda kişinin bu şekilde mağdur olduğunu öğrendim. Bazı spekülatörler aracı kurumlarda çalışan dealerlarla işbirliği yaparak fiyatını yukarı çektikleri hisseleri elden çıkarıyorlarmış, hisseleri yüksek fiyattan müşterilerine satan aracı kurum çalışanlarına da komisyon veriyorlarmış. Bu iddialar ve İntegral Menkul Değerler Dealerı F.K.’nın yaptıkları bu işin organize bir iş olduğunu gösteriyor.

F.K’nın hisse fiyatı rekor seviyeye ulaştıktan sonra bana hisse aldırması, daha sonra bu hisseleri satmamı engellemesi ve ardından sert düşüşün başlaması ile birlikte İntegral Menkul Değerler’den ayrılması tesadüf olamaz.”

SPK’DAN İNCELEME TALEP ETTİ

Mağdur yatırımcı suç duyurusu dilekçesinde; yatırımcı güvenini kötüye kullanma ve sahtecilik, sermaye piyasası araçlarını kendisinin veya başkasının menfaatine satmak, kullanmak suçunun işlenmiş olduğu iddiasıyla SPK’dan konuyla ilgili inceleme yapmasını talep etti. İddialarla ilgili bilgi almak için aradığımız İntegral Menkul Değerler ise açıklama yapmayacağını beyan etti.

kaynak:http://www.borsagundem.com/haber/Dealer-dan-buyuk-tokat/141999

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2013 12:22 
Kullanıcı avatarı

Resim

Son günlerde hızla yükselen Kardemir hisseleri bugün düşüşe geçti

Kardemir hisselerinde son aylarda yaşanan yukarı hareket geçtiğimiz günlerde hız kazandı. Özellikle üretim ve yatırım projeleriyle hareketlenen hisselerde şirkete yakın bazı isimlerin yüklü alımları da hisseleri kısa sürede yüzde 50'ye yakın prim yaptı.

Özellikle Kardemir B hisselerinde Deli Bekir lakabıyla tanınan oyuncu ve Futbolcu Spekülatör'ün pozisyonun olduğu biliniyor. İki oyuncunun çevresindeki birçok isime yüklü miktarda alıne oldu kiırdığı ve hisselerde yaşanan yukarı hareketi de lehlerine çevirmek için harekete geçtiği söyleniyor. Bugün yüzde 6 ile yüzde 11 oranında değer kaybeden hisseler taban seviyesine yakın işlem görüyor.

Bir manipülasyon davasından 2 yıl hapis cezasına çarptırıldığı için Bulgaristan'a kaçan ve bu yüzden Türkiye'ye dönemeyen Futbolcu Spekülatör'ün operasyonlarının Türkiye ayağında Deli Bekir'i kullandığı dile getiriliyor. İki oyuncunun zaman zaman yurtdışında buluştukları da borsagundem.com'a gelen bilgiler arasında yer alıyor.

http://www.borsagundem.com/haber/Kardem ... sov/142955

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 May 2013 14:56 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

selam hocam uyum bjk ve kiler bu hisselere girilirmi tavsıye edermısınız

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.