Zaman: 21 Eki 2019 21:36

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: BORSADA KAZANMANIN SIRLARI
Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 00:07 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Gemi Mühendisliği

Alış&Veriş yazdı:
stormelf yazdı:
Alış&Veriş yazdı:
Arkadaşlar önce başka bir sitede sonra bu sitede başka bir bölümde yazmış olduğum, özetle bazı borsa tecrübelerim, zamanla geliştirmeye çalıştığım kazanç taktiklerim ve son olarak da yatırıne oldu ki veya yatırım sürecinde dikkat ettiğim temel hususlar konularını isteyen arkadaş olursa burada da paylaşabilirim. Özelilkle de yatırıne oldu ki veya yatırım sürecinde dikkat ettiğim temel hususlar halen işyeri bilgisayarımda maddeler halinde bekliyor hiç bir yerde yazmadım.

Düzenlemek isterken hata ile alıntı yapmışım, okuması zorlaştığı için yeniden yazdım arkadaşlar.

bence borsa okulu bolumunde bir balık acarak bunu yaparsanız herkese faydalı olacaktır.
paylasımlarınızı bekliyoruz

Sayın; stormelf'in talebi üzerine bu konuyu açmaya karar verdim. Belki bir şeyleri paylaşırsak, beyin fırtınası yaparsak, bazı şeyleri bizzat tecrübe etmeden de öğrenme imkanımız olabilir. Ne dersiniz arkadaşlar.

Bence tecrübe her zaman iyidir...Ben paylamanızı isterim ve sevinirim...5 hatadan 1 tanesini döndürmeniz bence çok güzel bişey olur ama birde şu var bir musubet bin nasihattan iyidir demişler herkez kendi tecrübesini kendi edinir ama sizinkileride okuyup kendilerine bişeyler katmaları güzel olacaktır diye düşünüp yazınızı bekliyor olacağım saygı ve sevgiyle...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 00:40 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Gemi Mühendisliği

Alış&Veriş yazdı:
Şimdi arkadaşlar nereden yazmaya başlamalıyım diye düşündüm ve tümden gelim metodu ile yazmanın uygun olacağı sonucuna vardım. Nedir bu metod ? bu metod da önce, konuyu tümden özetleyen genel fikir verilir. Konunun çerçevesi çizilir sonra da yukarıdan aşağıya doğru detaylara girilir.

Malum konumuz özellikle borsa ve borsada kazanmanın sırları. Ancak borsanın, öncelikle ülke ekonomisi ve ülke siyaseti sonra da dünya ekonomisi ve dünya siyaseti ve bu bağlamda dünya borsaları ile bağlantısınn da dikkate almak durumundayız.

Tecrübelerimiz sonucu oluşan kuralları toplayıp kendime bir yatırım prensiplerimi belirledim. Bu prensiplerle hareket ederek borsada kazanmanın daha kolay olduğunu düşünüyorum şahsen.

Sizlerle öncelikle onu paylaşıp onun üzerinden detaylara girmek daha uygun gibi geliyor bana böylece boşa vakit kaybı olmayacak isteyen doğrudan yatırım prensiplerimi okuyup geçecek.

Sahura kadar burdayız galiba hocam :) Yaşnmış olayları okumak her zaman keyif vermiştir özellikle ilgilendiğim alanda yani borsada kendime birşeyler katacağına inanıyorsam ki inanıyorum...Bu yüzden sabırsızlıkla bekliyorum hocam...Kolay gelsin...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 09:10 
Kullanıcı avatarı

bence borsa okulu bolumunde bir balık acarak bunu yaparsanız herkese faydalı olacaktır.
paylasımlarınızı bekliyoruz[/quote][/quote]

Sayın; stormelf'in talebi üzerine bu konuyu açmaya karar verdim. Belki bir şeyleri paylaşırsak, beyin fırtınası yaparsak, bazı şeyleri bizzat tecrübe etmeden de öğrenme imkanımız olabilir. Ne dersiniz arkadaşlar.[/qu

Yazı ve paylaşımların için teşekkürler

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 09:13 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Maden Mühendisliği

ellerine saglık :)
sahane tecrubelerini aktarmıssın.
hepsini okuyamadım daha ama genel olarak baktım.
faydalı olacaktır. borsa sindirilmesi geek bir yatırım aracı.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 09:15 
Kullanıcı avatarı

Alış&Veriş yazdı:
Galiba bir günde fazla yükleme yaptık ama biraz vakit ayırıp da baştan okursanız güzel olacağını düşünüyorum.

Keyifle okudummm :D

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 09:19 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Psikoloji

sevgili alış veriş bey, öncelikle ben de sizin ramazanınızı kutlar hakkıyla geçirmenizi dilerim. borsa hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ve hepsini de başucu tavsiyeleri olarak görüyorum. ayrıca Allah hayırlı yolculuklar nasip etsin yollarda size hayırlı günler

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 09:24 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Sekreterlik

günaydınlar ramazan başlangıcı herkese hayırlı olsun allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin inşallah. Vermiş olduğunuz bilgileri ve yaşamış olduğunuz tecrübeleri bizimle paylaştığınız için teşekkürler. tüm bilgilerin çıktısını alıp okudum. tekrar teşekkürler.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 22:02 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Kamu Yönetimi

Alış&Veriş yazdı:
Burada asıl mesele önce endeksin yönünü, sonra da ona bağlı olarak stratejimizi belirlemek önemli bence.

Örn. borsanın düşeceğini tahmin ediyoruz? stratejimiz ne olmalı arkadaşlar, değerli fikirlerinizi bekliyorum.

2 hafta önce içgüdülerim bana borsanın gerilemesi gerektiğini söyledi. Kendimi korumak adına şunları yaptım. Bütün param tek bir hissede idi ( ki bu bence yanlış bir uygulama, burdaki hocaların pek çok yerde uyardığı ve benim ağzımın yandığı bir durum) ve hissenin fiyatıda maliyetimde idi. Bu yüzden hisseleri satıp nakite döndüm. Paramı 3 eşit parçaya böldüm. 1/3 ü ile çok gerileyen USD aldım. Diğer 1/3 ü ile madencilik, petrol ürünleri ve demirçelik üretimi yapan şirketlerin hisselerinden aldım. Kalan 1/3 ü ise şimdilik nakitte tutuyorum ve fiyatlar düştükçe sahip olduğum hisselerden biraz biraz alıp maliyetlerimi düşüreceğim. Benim endeksin düşeceğini tahmin edip uyguladığım plan bu. Endeksin düştüğü dönemlerde yapılabilecek başka ne olabilir, herkes düşüncelerini paylaşırsa herkesin bu düşüncelerden alacağı bişey vardır diye düşünüyorum.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 23:13 
Kullanıcı avatarı
Konum: oturma münkir ile alırsın sancı tutarsın pas paklamaz her kalaycı
Meslek: Belirtmedi

HOC yazdı:
Alış&Veriş yazdı:
Galiba bir günde fazla yükleme yaptık ama biraz vakit ayırıp da baştan okursanız güzel olacağını düşünüyorum.

Keyifle okudummm :D

arkadaşlar borsa vob yanında hikaye asıl iş vob ta o ranın tadını alan bırakamaz çift taraflı kesen bir bıçak düşerkende kazanırsın yükselirkende asıl soru sen doğru taraftamısın

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2010 00:14 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

sayın alış&veriş

***IHGZT***İHLAS GAZETECİLİK A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***IHGZT***İHLAS GAZETECİLİK A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : 29 Ekim Cad. No: 23 C Blok Kat 4 Yenibosna/İSTANBUL

Telefon ve Faks No. : 0 212 454 30 00 / 0 212 454 34 55

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 454 34 37 / 0 212 454 34 55

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)'ın Açmış Olduğu İhale Hk.

AÇIKLAMA:

Şirketimiz, Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)'ın açmış olduğu Bilim ve Teknik Dergisi, Bilim Çocuk Dergisi ile Meraklı Minik Dergisi'nin rotasyonlu baskı tekniğine göre Ocak 2011 - Aralık 2011 sayılarından başlayarak 12 ay süre ile 12'şer sayı, 3.780.000 adet dergi basılmasına ilişkin olarak, açık ihale usulü ile yapılan ihaleye bugün (11.08.2010) itibariyle teklif verilmiştir.

Verilen teklif, bedel itibariyle 4.038.774,68 TL + KDV'dir. Kesin olmayan sonuçlara göre, ihale şirketimiz uhdesinde kalmış olup, kesin netice ihale makamı tarafından yazılı bildirilince, sözleşme imzalanacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB
BU AÇIKLAMA SEANS BİTİMİNDEN 13 DAKIKA SONRA SAAT 17:43 DE YAPILDI,BİLDİĞİNİZ GİBİ MEB BAKANLIĞI İHALESİNİ ALMIŞTI VE 2-3 DEFA TAVAN YAPMIŞTI BU GÜN İSE KAĞIT DÜNE ORANLA %4 DEĞER KAYBETTİ KY KORKTU VE KAÇTI YARIN İÇİN DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR ?

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.