Zaman: 21 Eki 2019 23:55

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Borsaya Yeni Başlayanlar veya Başlamak İsteyenler İçin
Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 20:37 
Kullanıcı avatarı

canli borsa ya bi sor hangi kurstan ögrenmiş borsayı

Ben hic bir fikre muhalif degilim sen dar bakıyorsan sorun bende degil. Süpheciyim hepsi bu. Ve eger reklam yapılacaksa site yönetiminden izin alınmalı...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 20:46 
Kullanıcı avatarı

focus_ank yazdı:
einstein yazdı:
canli borsa ya bi sor hangi kurstan ögrenmiş borsayı

Ben hic bir fikre muhalif degilim sen dar bakıyorsan sorun bende degil. Süpheciyim hepsi bu. Ve eger reklam yapılacaksa site yönetiminden izin alınmalı...

ben bı sıte ısmı vermesını kasdetmıyorum
borsayorumu yorumlarla dısıplınıyle kendını kanıtlamıs bı sıte zaten ama bazı arkadasların burda onerılerı tavsıyelerı eger olumlu yondeyse mahsuru yok bence mesela baslıgı acan arkadasım cok ıyı bı konuya degınmıs güzel bı fıkır tebrık edıyorum kendısını ..

Siz kursunuzu alın gerisi sizin sorununuz degil. Borsada işler nasıl yürür bilirmisin.? Manüpülasyonlarla.. Sana mal kucaklatırlar. Kaybetmeden bunu okuyarak ögrenemezsin.
Bir kitapta okumustum borsa spekülasyonları diye. Cok etkilendim. Ondan sonra yaşadım Bizzat
göz göre göre 7 bin lira kayıp ettim. Adrenalin en yüksek derecede. Kalp küt küt küt.
DÜsünme yetini kaybediyorsun heyecan panik. Amacım bi daha basıma bu ve dha kötüsü gelirse bu sekilde paniklemememdi. O duyguyu yasadım 7 bin lira zarar ettim. Ertesi hafta Garfa ve aygaz ile 10 günde o paradan fazlasını yerine koydum. Kazanan yine ben oldum tecrübe puanlarım arttı ( 2009 )

Umarım birseyler ifade etmiştir size mektepli cocuk :)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 20:50 
Kullanıcı avatarı

einstein allah rızası için girip www borsaegitimi com a baktın mı? yeni baslayanlar para kaybetmek zorunda mı? öyle bir yazmışsınki dedemi hatırladım o zaman tüm eğitim kurumlarını kursları kapayalım herkes deneme yanılma yoluyla öğrensin...ben reklam yapmıyorum katıldığım ve fayda gördüğüm kursu sadece benim gibi arkadaşlara tavsiye ediyorum eğer şüphe edeceksen şunu al bunu al diyenden şüphelen arkadaşım

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 20:54 
Kullanıcı avatarı

aysekorugil yazdı:
einstein allah rızası için girip www borsaegitimi com a baktın mı? yeni baslayanlar para kaybetmek zorunda mı? öyle bir yazmışsınki dedemi hatırladım o zaman tüm eğitim kurumlarını kursları kapayalım herkes deneme yanılma yoluyla öğrensin...ben reklam yapmıyorum katıldığım ve fayda gördüğüm kursu sadece benim gibi arkadaşlara tavsiye ediyorum eğer şüphe edeceksen şunu al bunu al diyenden şüphelen arkadaşım

bak güzel kardesim sen oradan kursunu al ben imkb den tasınmı taragımı toplayıp vob a tasınıyorum herkes bildigini yapsın bizde işimizi yapalım deilmi.
Hic kimse yenilmeden yenmeyi ögrenemez bu da küpe olsun.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 21:03 
Kullanıcı avatarı

analiz06 yazdı:
En iyi öğrenme yaparak yaşayarak öğrenmedir.Ama eğitim de tabi şart.Borsada eğitim ama yaşanmış eğitim çoğu zaman işe yarıyor.

Haklısın Su misali her zaman söylerler cocuga aman elini yakma yakma dersin gider sobaya dokunur eli yanar ondan sonra üff der sobaya. Ama sobaya dokunmadan elinin ne kadar yanacagını düsünemez.

Ben kimin o kursa para verip vermeyecegine karısmam. Benim sorunum da degil zaten. Ben o parayı kazanmak icin kac kez kalp krizi gecirme riski tasıyorum 1 kademe icin 100 bin liralık acıga satıs yapıp sonra düsmesini bekliyorum ters tepki gelirse 1 kademe üstten geri koyıuyorum ki zarar.

Saaatlerce bilanco analiz ediyorum mali tablolara bakıyorum dip notları kıyaslıyorum grafik analiz ediyrum Simdi sana soruyorum.

4 yıl mühendislik egitimi(aramızda vardır) alan bir arkadasımıza sorun. Mühendisliği okulda mı ögrendi yoksa stajda ve deneyim ile mi . Zaten özel şirketler yeni mezunları almamaya gayret ediyor 5 yıl tecrübe istiyor O tecrübeyi okul veerebilir mi ?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 21:13 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar ben aldığım eğitimde canlı canlı piyasa verileri üzerinde çalıştırılıyorum bir çeşit uçuş simülasyonu gibi ve bu tip eğitim çok araştırdım piyasada yok ya sırf teorik işe yaramaz bilgiler yada şunu al bunu al beni izle diyen şarlatanlar vardı ama tecrübeli bir oyuncu ile çalışmak demek bütün bu yazdıklarınızı fazlasıyla yaşamış biriyle paylaşmak demek dünkü derste grafiği açıp anlatırken derinlikteki verilerdeki tutarsızlıkları canlı canlı gördüm neticede bu ülkede de piyasada da bir çok şey değişiyor artık amatörler yalnız değil profesyonel yardım alarak sizlerin uzun sürede öğrendiğiniz bir çok şeyi daha kısa sürede öğrenebiliriz bunu adına ilerleme deniliyor... bu arada iyiki www borsaegitimi com dedim canımı çıkardınız...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 21:25 
Kullanıcı avatarı

aysekorugil yazdı:
arkadaşlar ben aldığım eğitimde canlı canlı piyasa verileri üzerinde çalıştırılıyorum bir çeşit uçuş simülasyonu gibi ve bu tip eğitim çok araştırdım piyasada yok ya sırf teorik işe yaramaz bilgiler yada şunu al bunu al beni izle diyen şarlatanlar vardı ama tecrübeli bir oyuncu ile çalışmak demek bütün bu yazdıklarınızı fazlasıyla yaşamış biriyle paylaşmak demek dünkü derste grafiği açıp anlatırken derinlikteki verilerdeki tutarsızlıkları canlı canlı gördüm neticede bu ülkede de piyasada da bir çok şey değişiyor artık amatörler yalnız değil profesyonel yardım alarak sizlerin uzun sürede öğrendiğiniz bir çok şeyi daha kısa sürede öğrenebiliriz bunu adına ilerleme deniliyor... bu arada iyiki www borsaegitimi com dedim canımı çıkardınız...

İkinizde aynı kişisiniz cözdüm olayınızı :)) HAtta biri daha vardı Takılın siz kursunuza bakın reklamınızı yaptınız uzayın

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 21:33 
Kullanıcı avatarı

analiz06 yazdı:
aysekorugil yazdı:

Borsaya simülasyon falan sökmez ayrıca sen şu an yollarda emeklerken biz senin gideceğin yollardan geri döneli çok oldu.şarlatan olarak nitelendirdiğiniz insanlardan öğreneceğiniz çok şey var diye düşünüyorum.saygılar.

Ben senin tahtana öyle bi satıs baskısı yaratırım ki feleğin şaşar. ISamb gibi. Bunlar ekip işi grup işi.
esasen spekülasyon yaratmak icin bazen 50 bazen 500 bin bile yeter Yeterki sistemin dogru calıssın tahtayı iyi yönlendir

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 21:37 
Kullanıcı avatarı

kuşcu yazdı:
analiz06 yazdı:
aysekorugil yazdı:

Borsaya simülasyon falan sökmez ayrıca sen şu an yollarda emeklerken biz senin gideceğin yollardan geri döneli çok oldu.şarlatan olarak nitelendirdiğiniz insanlardan öğreneceğiniz çok şey var diye düşünüyorum.saygılar.

:D :lol: :lol: :D
Yawww bu angaralı turguttan bişi yokmu çalak

Hislerime tercuman oldun kuşcu kardes :)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 21:57 
Kullanıcı avatarı

analiz06 yazdı:
Reklamcı arkadaşların kokusu niyeyse hemen alınıyor.Akıllı bi adam bi kere borsanın tecrübeden ibaret olduğunu bilir.Tecrübesi olan adam bile yine borsada toslayabiliyor.Borsa bu, kim kime dum duma.Başka söze ne hacet.

Baska söz demişken aklıma geldi yazmadan duramayacam.
"Burası borsa kim kime k.rsa" :)

Bu kelime hic bir nedeni yok iken düsüs gösteren aselsanın düşüşünü de acıklıyor geniş bakınca. Örnegin adam tutmuş 13 e kaldırdıgı hisseyi oırtalama 12.70 fiyat ile hem portfölylerini bosaltmış hemde acıga sat sat yapmış 12 .oo dan da toplamaya baslamıstır. Bu para bir degil iki deil en az 10 milyon tl. Bunlara akıl sır ermez Lakin su da bir gercekiyi olan hisse yükselecektir. gercek degerni bulacaktır. B unu gidin kurstan ögrenin Ama derinligi izlemeden sadece duydunu zokudunuz n ebileceksiniz sadece bilgiden ibaret. Benim 12.90 dan satıp 12.10 dan geri aldıgım tahtaya kafalama atlarlar haber cıktıgı gibi ky. Bu bir reflekstir kimse kendini suclamasın Tecrübe ile duygusal lıgın önüne gecilebilir

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.