Zaman: 17 Eki 2019 06:23

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Borsaya Yeni Başlayanlar veya Başlamak İsteyenler İçin
Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:05 
Kullanıcı avatarı

ya arkadaslar bu konuyu bu kadar irdelemeye ne gerek var? kim nerden eğitim alıyorsa alsın.kimimiz tecrübe ile kimimiz eğitimle kimimiz her ikisini de harmanlayıp bişeyler öğrendik işte.önemli olan burda olmamız ve düşüncelerimizi, bildiklerimizi aile ortamı tadında paylaşmamız.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:11 
Kullanıcı avatarı

kuşcu yazdı:
einstein yazdı:
analiz06 yazdı:
Reklamcı arkadaşların kokusu niyeyse hemen alınıyor.Akıllı bi adam bi kere borsanın tecrübeden ibaret olduğunu bilir.Tecrübesi olan adam bile yine borsada toslayabiliyor.Borsa bu, kim kime dum duma.Başka söze ne hacet.

Baska söz demişken aklıma geldi yazmadan duramayacam.
"Burası borsa kim kime k.rsa" :)

Bu kelime hic bir nedeni yok iken düsüs gösteren aselsanın düşüşünü de acıklıyor geniş bakınca. Örnegin adam tutmuş 13 e kaldırdıgı hisseyi oırtalama 12.70 fiyat ile hem portfölylerini bosaltmış hemde acıga sat sat yapmış 12 .oo dan da toplamaya baslamıstır. Bu para bir degil iki deil en az 10 milyon tl. Bunlara akıl sır ermez Lakin su da bir gercekiyi olan hisse yükselecektir. gercek degerni bulacaktır. B unu gidin kurstan ögrenin Ama derinligi izlemeden sadece duydunu zokudunuz n ebileceksiniz sadece bilgiden ibaret. Benim 12.90 dan satıp 12.10 dan geri aldıgım tahtaya kafalama atlarlar haber cıktıgı gibi ky. Bu bir reflekstir kimse kendini suclamasın Tecrübe ile duygusal lıgın önüne gecilebilir

Arkadaşım düzeltmek istedim sen KORDSa demek istedin değilmi :P :P

dostum bugün formundasın ha.nakitte misin ne? :lol:

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:12 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar herkese iyi akşamlar ben vakıfbank yatırım hesabı aracılığıyla hisse senedi alım satımı yapıyorum.ama Afyon y nin kapanışından sonra satış için talimatı verdiğimde bu senette exapi işlemi yapamazsınız mesajı geliyor bilgisi olan arkadaş varmı yanıtlarsanız memnun olurum teşekkürler. Haa birde Afyon y nolur ;)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:13 
Kullanıcı avatarı

kuşcu yazdı:
einstein yazdı:
analiz06 yazdı:
Reklamcı arkadaşların kokusu niyeyse hemen alınıyor.Akıllı bi adam bi kere borsanın tecrübeden ibaret olduğunu bilir.Tecrübesi olan adam bile yine borsada toslayabiliyor.Borsa bu, kim kime dum duma.Başka söze ne hacet.

Baska söz demişken aklıma geldi yazmadan duramayacam.
"Burası borsa kim kime k.rsa" :)

Bu kelime hic bir nedeni yok iken düsüs gösteren aselsanın düşüşünü de acıklıyor geniş bakınca. Örnegin adam tutmuş 13 e kaldırdıgı hisseyi oırtalama 12.70 fiyat ile hem portfölylerini bosaltmış hemde acıga sat sat yapmış 12 .oo dan da toplamaya baslamıstır. Bu para bir degil iki deil en az 10 milyon tl. Bunlara akıl sır ermez Lakin su da bir gercekiyi olan hisse yükselecektir. gercek degerni bulacaktır. B unu gidin kurstan ögrenin Ama derinligi izlemeden sadece duydunu zokudunuz n ebileceksiniz sadece bilgiden ibaret. Benim 12.90 dan satıp 12.10 dan geri aldıgım tahtaya kafalama atlarlar haber cıktıgı gibi ky. Bu bir reflekstir kimse kendini suclamasın Tecrübe ile duygusal lıgın önüne gecilebilir

Arkadaşım düzeltmek istedim sen KORDSa demek istedin değilmi :P :P

Dedigin tahtada hic işlem yapmadım Aselsan demek istemiştim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:21 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

başlığı okuyunca sevinmiştim işte buradan bişeyler öğrenebilirim diye ama maalesef buradada herkez bişeyleri kanıtlama çabasında lütfen biraz duyarlı olup benim gibi yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olup tecrübelerinizi aktarırsanız sizlere minnettar oluruz iyi akşamlar

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:34 
Kullanıcı avatarı

teşekkür ederim analiz06. neolur bana biraz yardımcı ol çünki 4 gündür alıp satıyorum zararım filan yok karda ediyorumda imkb100 dışına çıkmıyorum ama orada daha hareketli kağıtlar var bu kağıtların riski ne? yada bu kağıtları alırken neye dikkat etmeliyim?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:43 
Kullanıcı avatarı

ben oraları onlarca kez okudum on aydır taki ediyorum. zamanını almayım sadece iki soru bu kadar ceaplarsan sevinirim. imkb100 harici kağıtları alıp satarken neye dikkat etmeliyim? bide şuanada 15000 tl karşılığı hisselerim var ben paramın hepsi bu. ben şimdi bu hisselerim mukabilinde başka hisse alabilirmiyim. tşşkkür ederim iyi akşamlar

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:53 
Kullanıcı avatarı

vaktini almayım sizin başlığınızda yazmağa devam edecem

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2010 18:50 
Kullanıcı avatarı

e hani burada eğitim vardı. tartısma var gibi geliyor bana. eger burada bulunan arkadaslar bırbırlerıyle bıseyler paylasmak ıstıyorsa yazsın lutfen. ben bunu bılıyorum desın ve bıldıgını anlatsın. ucretlı egıtım almak ısteyen zaten ınternnetten arastırma yapar ve bulur. yada bununla ılgılı baslık acar.

sımdı varmı gonullu olan arkadas. burada su su anlama gelır. bunu boyle dusunmek gerekıyor. sunu soyle yapman lazım dıyebılecek arkadaslar .

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2010 19:12 
Kullanıcı avatarı

mebex yazdı:
e hani burada eğitim vardı. tartısma var gibi geliyor bana. eger burada bulunan arkadaslar bırbırlerıyle bıseyler paylasmak ıstıyorsa yazsın lutfen. ben bunu bılıyorum desın ve bıldıgını anlatsın. ucretlı egıtım almak ısteyen zaten ınternnetten arastırma yapar ve bulur. yada bununla ılgılı baslık acar.

sımdı varmı gonullu olan arkadas. burada su su anlama gelır. bunu boyle dusunmek gerekıyor. sunu soyle yapman lazım dıyebılecek arkadaslar .

burda paylaşım var görüş alışverişi var kardeş.bunların olduğu yerde tartışmanın olması kaçınılmaz.önemli olan tartışmanın karşılıklı saygı içerisinde hakarete varmadan yapılması.sizin de görüşlerinizi ve önerilerinizi bekleriz.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.