Zaman: 19 Oca 2018 16:21

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: CELHA - Çelik Halat Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2013 00:26 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Öğretmen

Çelik Halat
ÇELİK HALAT VE TEL SANAYİİ A.Ş./CELHA[] 18/01/2013 17:32:25 EK AÇIKLAMALAR: Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü bünyesindeki Kozlu Taşkömürü İşletme Müessesi Müdürlüğü'ne ait Yenikuyu Tesisinde, 20/01/2001 günü halat kayması nedeniyle meydana gelen kaza sonucu oluşan hasarın tazmini talebiyle ortaklığımız aleyhine açılan dava sonucunda; davacı TTK Genel Müdürlüğü'nün talebinin kabulu ile 476.923,58 TL alacağın dava tarihi olan 31/05/2001 tarihinden; 319.991,97 TL alacağın ise ıslah tarihi olan 18/01/2002 tarihinden itibaren ticari temerrüt faizi ile birlikte Şirketimizden alınarak, temyiz yolu açık olmak üzere, davacıya verilmesine karar verilmiştir. Aleyhimize sonuçlanan söz konusu Mahkeme Kararı, süresi içerisinde tarafımızdan bir üst Mahkemede temyiz edilecek olup, her türlü yasal hakkımız kullanılacaktır.Konuya ilişkin bilgiler, finansal tablo dipnotlarımızda yer almakta olup; söz konusu dava ile ilgili olarak önceki dönemde, muhasebenin ihtiyatlılık prensibi gereğince tahmini dava risk tutarının %50'si oranında ve 1.969.290 TL tutarında karşılık ayrılması uygun bulunmuştur. 01.01.2012-31.12.2012 hesap dönemine ait yıllık finansal raporun hazırlanması sürecinde, ilave karşılık ayrılıp ayrılmayacağı hususu ayrıca değerlendirme konusu yapılacaktır. Diğer taraftan dava konusu işlemin 1 milyon ABD Doları tutarında ürün mesuliyet sigortası bulunmaktadır. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. Ortaklığın Adresi : Beşevler Mah. Şehitler Cad. No:2 Kartepe/ KOCAELİ Telefon ve Faks No. : 0262 371 12 80- 0262 371 51 15 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0262 371 12 80- 0262 371 51 15 Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : - Özet Bilgi : Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü bünyesindeki Kozlu Taşkömürü İşletme Müessesi Müdürlüğü'ne ait Yenikuyu Tesisinde, 20/01/2001 günü halat kayması nedeniyle meydana gelen kaza sonucu oluşan hasarın tazmini talebiyle ortaklığımız aleyhine açılan dava ile ilgili yapılan açıklama Dava Açılma Tarihi : 31/05/2001 Davanın Öğrenilme/Ortaklığa Tebliğ Tarihi : 23/08/2001 Davanın Konusu : Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesindeki Kozlu Taşkömürü İşletme Müessesi Müdürlüğü' ne ait Yenikuyu Tesisinde 20/01/2001 günü halat kayması sonucu meydana gelen kaza sonucu oluşan hasarın tazmini Karşı Taraf/Taraflar : Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Davanın Tutarı : 796.915,55 TL Dava Tutarının Kamuya Açıklanan Son Mali Tablodaki Aktif Toplamına Oranı (%) : %1,01 İlgili Mahkeme : Zonguldak 2. Asliye Hukuk Mahkemesi Dosya No : 2003-98 Esas Davanın Duruşma Tarihi : 17/01/2013 Alınan Karar : Davanın kabulu ile 476.923,58 TL alacağın dava tarihi olan 31/05/2001 tarihinden 319.991,97 TL alacağın ise ıslah tarihi olan 18/01/2002 tarihinden itibaren ticari temerrüt faizi ile birlikte davalıdan alınarak davacıya verilmesine dair kararın tebliğinden itibaren 15 gün içinde temyiz yolu açık olmak üzere karar verilmiştir. [Mahkeme Kararı henüz tarafımıza resmi olarak tebliğ edilmemiştir] Bir Sonraki Duruşma Tarihi : Temyiz Varsa Mali Tablolarda Ayrılan Karşılık Tutarı : Muhasebenin ihtiyatlılık prensibi gereğince tahmini dava risk tutarının %50'si oranında ve 1.969.290 TL tutarında karşılık ayrılması uygun bulunmuştur. 01.01.2012-31.12.2012 hesap dönemine ait yıllık finansal raporun hazırlanması sürecinde, ilave karşılık ayrılıp ayrılmayacağı hususu ayrıca değerlendirme konusu yapılacaktır. Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Yoktur. Haberin orjinal hali ve eklerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=256863
Kamuyu Aydınlatma Platformu 18/01/2013

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013 01:02 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

Kararın resmi olarak bildirilmesi temyiz'e gidilmesi derken geçecek zaman bence hemen yansımaz gibi fırsatçılar bunu değerlendirmezse tabiki.Sonra en sonunda notunu düşmüş zaten 1 milyon dolar ürün mesuliyet sigortası bulunuyor diye sigortada araya girerse zaman dahada uzar

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013 19:34 
Kullanıcı avatarı

evet sorun yok 50 kere okudum demiştim ama fırsatçılar değerlendirdi

En son akrep07 tarafından 21 Oca 2013 21:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2013 21:07 
Kullanıcı avatarı

artık soluğu nerde alır bakalım düşüş trendine tekrarmı döndük acaba

Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2013 20:24 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Havacılık Uçak Mühendisliği

takibimde bir kağıt. bana göre çok iyi yerde duruyor.endexte bir silkeleme olursa geri gelmesinde pozisyon açmayı düşünüyorum. ytd.3.10-3.15 arası alıne oldu ki. daha aşağı denemesi durumunda çıkmak şartıyla tabi.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2013 18:51 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Eczacı

CELHA-Çelik Halat'a dava şoku ! 4 Milyon ödeme yapacak!

Turkıye Taskomuru Kurumu Genel Mudurlugu Bunyesındekı Kozlu Taskomuru Isletme Muessesı Mudurlugu'ne Aıt Yenıkuyu Tesısınde, 20/01/2001 Gunu Halat Kayması Nedenıyle Meydana Gelen Kaza Sonucu Olusan Hasarın Tazmını Talebıyle Ortaklıgımız Aleyhıne Acılan Dava Sonucunda; Davacı Ttk Genel Mudurlugu'nun Talebının Kabulu Ile 476.923,58 Tl Alacagın Dava Tarıhı Olan 31/05/2001 Tarıhınden; 319.991,97 Tl Alacagın Ise Islah Tarıhı Olan 18/01/2002 Tarıhınden Itıbaren Tıcarı Temerrut Faızı Ile Bırlıkte Sırketımızden Alınarak, Temyız Yolu Acık Olmak Uzere, Davacıya Verılmesıne Karar Verılmıs Idı.

Dava Sonucunda Sırketımızce Odenmesıne Karar Verılen 4.189.782,90 Turk Lırası Tutara Ilıskın Olarak Kesın Ve Suresız Temınat Mektubu Verılmek Suretıyle Odemenın Ertelenmesı Yoluna Gıdılecektır. Dolayısıyla Mevcut Durum Itıbarıyle Sırketımızden Herhangı Bır Nakıt Cıkısı Olması Beklenmemektedır. Soz Konusu Mahkeme Kararı Ile Ilgılı Olarak Yasal Suresı Icerısınde Bır Ust Mahkeme Nezdınde Temyız Basvurusu Yapılacak Ve Her Turlu Yasal Hakkımız Kullanılacaktır. Konuya Ilıskın Bılgıler, Fınansal Tablo Dıpnotlarımızda Yer Almakta Olup; Soz Konusu Dava Ile Ilgılı Olarak Oncekı Donemde, Muhasebenın Ihtıyatlılık Prensıbı Geregınce Tahmını Dava Rısk Tutarının %47'sı Oranında Ve 1.969.290 Turk Lırası Tutarında Karsılık Ayrılması Uygun Bulunmustur. Dıger Taraftan Dava Konusu Islemın 1 Mılyon Abd Doları Tutarında Urun Mesulıyet Sıgortası Bulunmaktadır.

http://www.hissenet.net/imkb-kulis/celh ... h4916.html

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2013 21:26 
Kullanıcı avatarı
Konum: Yatırımlarınızı Bilinçli Yatırımcı Anlayışında Kendi Araştırmalarınız Neticesinde Gerçekleştiriniz.
Meslek: Belirtmedi

İyi akşamlar sevgili dostlar, umarım keyifler iyidir.

Hisse senetlerini incelediğimde gözüme çarpan CELHA verilerini pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere şahsi düşüncem olarak paylaşmak istiyorum.Dilerseniz siz de araştırabilirsiniz.

Celha(2.78): Hisse 2.70 desteğine sahip olup 2.67 stop yapılabilir.İlk direnci 2.91 olan senette görünen ilk tepe noktası 3.12, dip seviyesi 2.26 görünmektedir.

Yatırım Tavsiyesi Olmadığı Unutulmamalıdır.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2013 00:05 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

ghostmen_fear yazdı:

Hisse senetlerini incelediğimde gözüme çarpan CELHA verilerini pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere şahsi düşüncem olarak paylaşmak istiyorum.Dilerseniz siz de araştırabilirsiniz.

Celha(2.78): Hisse 2.70 desteğine sahip olup 2.67 stop yapılabilir.İlk direnci 2.91 olan senette görünen ilk tepe noktası 3.12, dip seviyesi 2.26 görünmektedir.

son bir kaç aydır takip ediyorum...seans içi 2.71 gördü 2.78 kapadı...
ayırmak lazım biraz diye düşünmüyor değilim...
polho yu kaçırdım kaçırmamam gereken bir kağıt arıyorum acaba o celha mı???

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2013 22:32 
Kullanıcı avatarı
Konum: Yatırımlarınızı Bilinçli Yatırımcı Anlayışında Kendi Araştırmalarınız Neticesinde Gerçekleştiriniz.

kor_guv_gor yazdı:
ghostmen_fear yazdı:

son bir kaç aydır takip ediyorum...seans içi 2.71 gördü 2.78 kapadı...
ayırmak lazım biraz diye düşünmüyor değilim...
polho yu kaçırdım kaçırmamam gereken bir kağıt arıyorum acaba o celha mı???

Polho ile ilgili yorumum senet ilk çıktığı zamandan mevcuttu.Nitekim utandırmadı da ve hisse uzun vadede hala cazibesini korumakla birlikte(doğru noktalardan alıne oldu kiılmalıdır) daha fazla dillendirilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Celha ile ilgili öncelikle vadesel yatırım hedefini belirlemeli sonrasında gerek temel gerek teknik bilgileri resmi veya güvenilir kaynaklardan araştırmanı yapıp bilinçli yatırımcı anlayışında karar vermelisin.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2013 10:30 
Kullanıcı avatarı

ghostmen_fear yazdı:

Cumartesi günü analizini yaptığım Celha endeksin beklenmedik sert düşüşle açılmasından dolayı şuana kadar 2.55 seviyesine kadar geriledi.Celha'yı şahsım adına bugün güniçi hareketine bağlı almayı düşünürken şuanda dataları yeni açtığımin için zamandan dolayı bu olmadı.

Şansa inanan bir insan değilimdir, bana göre insan kendi şansını kendisi yaratır.Ama şuanda olan bu durumun insanın kendi yarattığı bir şansla da ilgisi yoktu.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.