Zaman: 24 Tem 2014 08:24

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321 ... 341  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: CEYLN - Kervansaray Yatırım Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2014 11:58 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

ZARARDA OLANLAR HARİÇ KİMSE BU KAĞIDA GÜVENMEZ ZATEN GÜVENMESİ İÇİN BİR NEDENİ DE YOK. SPK ÇAĞRI YAP DİYOR BEN YAPMAM DİYE MAHKEMEYE GİDİYOR, YILLIK GRAFİĞE BAKIYORSUN TUTMUŞ GELMİŞ 0,90 DAN 0,35 E, ZARARI OLMAYAN ŞİRKET 36 MİLYON ZARAR AÇIKLIYOR.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2014 16:11 
Kullanıcı avatarı

ALINTIDIR..

"Benim gözlemlediğim kadarıyla BİST i SPK yı herseyi iyi bağlamışlar. yoksa bugüne kadar olan okadar manupilatif hareketi göstere göstere yapmaya cesaret edemezlerdi! zaten şirket birleşmeleri sonrasında çok işlem yapıldı. çağrı fiatı 0.35 olma olasılığıda yuksek. zaten farklı bir çağrı fiatı düşünülseydi spk birleşmedeyle birlikte yapılmasını isterdi! hersey danışıklı döğüş! Spk sadece çok tepkilere karşı çağrı fiatı muhabeti yaptı yapmacık olarak okadar işlemden sonrada patronların istedği rakamdan olacak çağrı fiatı."

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2014 17:06 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Meteoroloji Mühendisliği

Binbir turlu oyun hesap vardir donen gercekten, valla ben aldim bekliyorum, umarim duserse de cok dusmez...
Allah herkese sabir versin.. sabreden dervis muradina ermis....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2014 09:05 
Kullanıcı avatarı

ALINTIDIR..

Aslında herşeyin nekadar net olduğunun nerede ise ispatı olmuş bu durum.(NETHOLDİNG)
- %67 sine sahip olunca çağrı yapma zorunluluğu doğmuş
- Muafiyet başvuruları red edilmiş
- şimdide çağrıyı yapıcaklar.

bizdeki durum nedir?

- %72 hisseye sahip biri var bu nedenle çağrı zorunluluğu doğmuş durumda
- muafiyet başvurusu yapmışlar SPK red etmiş
- kervn ek olarak mahkeme yolunu seçti (başından beri bununda sadece zaman kazanmak için olduğunu düşünüyorum)

yani kısacası yakında herşey ortaya çıkacak ve çağrıyı fiyatı bilirlenerek çağrıyı yapacaklar diye düşünüyorum.

Bu arada fiyat konusunda bazı arkadaşların yine onun bunun yorumuna göre, bu fiyattan çağrı yapmasınlar gibi yazılarını okudum.

Arkadaşlar kimsenin fikriyle, bencesiyle fiyat belirlenmiyor. mevzuat o kadar net açıklamış ki durumu, defalarca bu forumda bu maddeler paylaşılmasına rağmen halen bu şeklde yazılara şaşırıyorum doğrusu

ama yine de son kez çağrı fiyatı belirlenmesi ile ilgili maddeyi paylaşmak isterim

Zorunlu çağrı fiyatı
[B]MADDE 8 – (1)
Ortaklara önerilecek fiyat, çağrıda bulunan kişilerin, çağrıyı doğuran pay alımları dahil
olmak üzere, çağrı yükümlülüğünün doğduğu tarihten önceki altı ay içinde, ortaklığın aynı grup paylarına
ödedikleri en yüksek fiyatın altında olamaz. Fiyat ayarlama mekanizmaları, ilave ödeme opsiyonları ve benzeri
unsurlarla çağrıyı doğuran pay alım fiyatında artış olması halinde söz konusu ilave unsurlar, çağrı fiyatının
hesaplanmasında dikkate alınır.
Tam mevzuat metni : http://www.spk.gov.tr/apps/teblig/di...enuheader=null

Yani birleşme dolayısı ile Zeynep tümer %72 hisseye sahip olduğu günden (temmuz 2013) 6 ay geriye dönük bakılacak ve zeynepin 0.96 dan alış yaptığı görülecektir. Bu durumda Açıkça şunu diye biliriz ÇAĞRI FİYATI 0.96 DAn AZ OLMAZ

Ama bu üstü olmaz demek değildir tabiki inşallahta öyle olur diyelim

Ben sabırlıyım paramı yatırdım bekliyorum günlük 0.37 olmuş 0.35 olmuş açıkçası bakmıyorum. Kendi açımdan kafamda herşey net bana göre. Bu nedenle de tam olarak dayanağı olmayan kulak dolma olduğunu düşündüğüm yazılara pek itibar etmiyorum.

Burada yazdıklarımda sadece mevzuatta olan bilgileri tekrar hatırlatmaktı.[/b]

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2014 11:36 
Kullanıcı avatarı

ne adi bir şirketmiş arkdaş. kağıdın yüzde 80 i patronda. 0,96 dan ayrılma hakkı tanımış daha 6 ay önce ve bugün 0,35 fiyat. nasıl oluyor bu işler..
kağıdın çoğu patronda olan şirketlerde en azından eskiden bu kadar düşüş olmazdı,olursada primlendikten sonra satış yapılır öyle olurdu. allah belanızı versin. galip öztürk bile şirketlerine ve yatırımcısına en azından 2 yılda bir sahip çıkıyor düştüğü yere getiriyor. ama böyle SPK ya böyle patronlar layık...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2014 16:56 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Jeoloji Mühendisliği

memski yazdı:
ALINTIDIR..

Aslında herşeyin nekadar net olduğunun nerede ise ispatı olmuş bu durum.(NETHOLDİNG)
- %67 sine sahip olunca çağrı yapma zorunluluğu doğmuş
- Muafiyet başvuruları red edilmiş
- şimdide çağrıyı yapıcaklar.

bizdeki durum nedir?

- %72 hisseye sahip biri var bu nedenle çağrı zorunluluğu doğmuş durumda
- muafiyet başvurusu yapmışlar SPK red etmiş
- kervn ek olarak mahkeme yolunu seçti (başından beri bununda sadece zaman kazanmak için olduğunu düşünüyorum)

yani kısacası yakında herşey ortaya çıkacak ve çağrıyı fiyatı bilirlenerek çağrıyı yapacaklar diye düşünüyorum.

Bu arada fiyat konusunda bazı arkadaşların yine onun bunun yorumuna göre, bu fiyattan çağrı yapmasınlar gibi yazılarını okudum.

Arkadaşlar kimsenin fikriyle, bencesiyle fiyat belirlenmiyor. mevzuat o kadar net açıklamış ki durumu, defalarca bu forumda bu maddeler paylaşılmasına rağmen halen bu şeklde yazılara şaşırıyorum doğrusu

ama yine de son kez çağrı fiyatı belirlenmesi ile ilgili maddeyi paylaşmak isterim

Zorunlu çağrı fiyatı
[B]MADDE 8 – (1)
Ortaklara önerilecek fiyat, çağrıda bulunan kişilerin, çağrıyı doğuran pay alımları dahil
olmak üzere, çağrı yükümlülüğünün doğduğu tarihten önceki altı ay içinde, ortaklığın aynı grup paylarına
ödedikleri en yüksek fiyatın altında olamaz. Fiyat ayarlama mekanizmaları, ilave ödeme opsiyonları ve benzeri
unsurlarla çağrıyı doğuran pay alım fiyatında artış olması halinde söz konusu ilave unsurlar, çağrı fiyatının
hesaplanmasında dikkate alınır.
Tam mevzuat metni : http://www.spk.gov.tr/apps/teblig/di...enuheader=null

Yani birleşme dolayısı ile Zeynep tümer %72 hisseye sahip olduğu günden (temmuz 2013) 6 ay geriye dönük bakılacak ve zeynepin 0.96 dan alış yaptığı görülecektir. Bu durumda Açıkça şunu diye biliriz ÇAĞRI FİYATI 0.96 DAn AZ OLMAZ

Ama bu üstü olmaz demek değildir tabiki inşallahta öyle olur diyelim

Ben sabırlıyım paramı yatırdım bekliyorum günlük 0.37 olmuş 0.35 olmuş açıkçası bakmıyorum. Kendi açımdan kafamda herşey net bana göre. Bu nedenle de tam olarak dayanağı olmayan kulak dolma olduğunu düşündüğüm yazılara pek itibar etmiyorum.

Burada yazdıklarımda sadece mevzuatta olan bilgileri tekrar hatırlatmaktı.[/b]

değerli yorumun için kendi adıma tsk ederim. inş. çağrı yaparda zararımızı kurtarırız.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2014 17:19 
Kullanıcı avatarı

yok dostum bu adamlar ne çağrı yapar ne de başka bir iyilik..adamlar resmen kural tanımaz,sağolsun spk.da bunlara hiçbir yaptırım uygulamıyor hesap sormuyor. ondan sonra neden küçük yatırımcı borsaya gelmiyor. gelmez tabi. zararımı yüzde 50 ye düşürsem bir daha yüzlerine bile bakmam. bırak kar etmeyi, zararı yarıya düşürmeye bile razı hale geldik bu kan emiciler yüzünden...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2014 21:12 
Kullanıcı avatarı

Arkadaslar birakalim hayal kurmayi, cagri yapacak sirket enayi mi insanlara bu fiyattan aldirp 0,90 dan geri alsin bizlerden. Resmen elimizde patladi bu kervanda..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2014 21:59 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

sn memski seve seve yapmıyacak cagrıyı siiii siiii yapacak eli mahkum tilkinin ha yapmadı ne olacak zaten gözaltı pazarındakıler bile bundan serefli karsısındakıler bu sefer kararlı hepsi batmayıda göze almıslar tilkinin bu sefer işi zor
ı

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2014 22:02 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

memski yazdı:
Arkadaslar birakalim hayal kurmayi, cagri yapacak sirket enayi mi insanlara bu fiyattan aldirp 0,90 dan geri alsin bizlerden. Resmen elimizde patladi bu kervanda..

onun elinde de patlamayacak mı? ilk 10 aracı kurumdaki hisse mevcudu %92... bu kime ait? bana göre piyasada fazla hisse yok. satışa başladıkları 01.10.2013 den bu tarafa sadece birkaç aracı kurum değişmiş, hisseler yine toplu vaziyette duruyor. çağrı kararının kabulünü müteakip, hisse piyasa tarafından zaten çağrı fiyatına, ya da daha üstüne çıkacaktır. zeynep tümer isterse, yüksekten satar, çağrıya katılacak az sayıda hisseyi de alır. bu profesyonel hırsızlar her türlü hesabı yapıyorlardır. şirketin önünde bir sürü hikaye var ama, hiç olumlu açıklama gelmiyor. nedenini kendileri biliyor. biz sadece tahmin yaparak beklemeye devam ediyoruz. hakkımızda hayırlı olur inşallah...

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321 ... 341  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız hemen bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.