Zaman: 24 Tem 2017 07:35

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: CMENT - Çimentaş Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2011 09:14 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

bugün yukarı çıkış yapacagız içimde öyle bir his var :)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2011 16:39 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Resim

hisse euro bazında 2001 yılındaki cementir holdingin çimentası aldığı fiyata geriledi.Bu ne demek oluyor eğer italyanlar istese 2001 yılındaki fiyattan euro bazında hisseyi alabilecekler.Bana kalırsada alıyolar..Büyük bir baskı var hissenin dolaşımdaki payını azaltımışlar.2011 yılı mart bilançosuna göre %2,20 yani 1,900,000 hisse varken şu anda bu rakam %1,52 ye yani 1,300,000 lota düşmüş nasıl yapmışlarsa fiyatı düşürerek 600,000 lotu dışarı çekmişler.Hisse anlamsız şekilde defter değerininde altına düşmüş. Şirketin özsermayesi 2001 yılından bu yana 10 kat büyümüş ama fiyat olarak 2001 yılında geziyor.Cementir holding italyadan Tl getiripte bu şirketi almadı.Euro getirip Tl ye çevirip aldı.Şu andada aynı euroyla 10 kat büyümüş şirketi tekrar alabiliyor.Her lot altın değerinde kağıdınızın değerini bilin aşağıdaki birinci resimdeki mart bilançosuna göre dolaşımdaki payı ikinci resimdeki ise şu andaki piyasadaki lot miktarını gösteriyor.Hepi topu 1,300,000 lot kaldı.Bununda belli bir kısmı yine kendilerinde hisse satmak isteseler çimbeton gibi yapıp çok kolay satarlardı.hisse almak isteyince ne kadar ucuzdan alınırsa o kadar kar.Şu anda bıktırma politikasıyla hisseyi topluyorlar.Sabreden parayı götürecek.

Resim
Resim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 14:23 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

kağıt çok sağlam bir şekilde toplanmış.son zamanlarda sabancı grubunun çimento sektöründe alımlar yapacağız açıklamasından sonra gözler bu şirkete döndü.sabancı grubunun alıne oldu kiı düşündüğü bölgelerde bu firmanın fabrikaları var.bakalım ne gibi bir etki oluşturacak şirkette

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2012 22:31 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diğer

vallaha analızı yapıp kagıt ıcın olumlu ongoru veren arkadasları tebrık edıyorum.para yatırmıs olsaydık borsa zengını olmustuk kendı capımızda.daha artar mı tren kactı mı..kalın saglıcakla

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012 12:05 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır ufak bi miktar cment hissem var 10 tl den almıştım zararım cıksada satsam diyordum yaklaşık zararım cıktı ama hissede cok hareketli beklenti nedir acaba bilgisi olan varsa öneri verebilirmi şimdi ben satarım ucar gider zaten gsray dan dolayı cok büyük zararım var bari birazcık zararımızı telefi edelim istiyorum... teşekkürler

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012 18:13 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

+

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2012 22:03 
Kullanıcı avatarı

slm arkadaslar
kağıt cok dengesız ve altı bos olarak gıdıyor ama gıdıyor ılk hedef 13 ler
asagı salarsa 7 lere kadar duser gıbı gorunuyor. ama 11 lerı deneyecektır
ytd.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2012 22:40 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

+

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2012 12:20 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Jeofizik Mühendisliği

yarından ıtıbaren her an yukarı........ eller tetıkte olsun 9.08 saglam destek olmalı

eller tetikte ama hareket yok.fakat sana katılıyorum her an hareket gelebilir.çünkü kaç gündür hep yerinde sayıyor.eğer düşseydi şimdiye kadar çoktan 7 leri görmüş olması lazımdı.demekki düşmiyecek

Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2012 23:59 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Eczacı

cment i 960 dan aldıne oldu kiükselecek diye :( haftaya ne olur acaba fikri olan var mı?

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.