Zaman: 21 Oca 2018 08:02

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: DESPC - Despec Bilgisayar Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2012 09:48 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Sevgili ghostmen ben bu hisseleri financial times dan da takip ediyorum. Nedenini bilmiyorum ama bu hisse icin 27 Temmuz yorumunda al sinyali vermis. Ayrica al sinyali verdigi hisse sayisi da o kadar cok degil. Bir suru bilinen hisseye yorum bile yapmiyor. Umarim senin ve FT nin yorumlari bu hafta dogru cikar. Beklemedeyiz.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2012 22:33 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

yav bu ne rezil hisseymiş 1,98 almıştım ögleden sonra 1.83 olmuş

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2012 12:06 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Gemi Mühendisliği

DESPC 2Ç12’de 1.5 milyon TL net kar açıkladı ve şirketin 6 aylık net karı 4 milyon TL seviyesine geldi. Şirketin satışları geçen yılın aynı dönemine göre %5’lik bir düşüş kaydederken, bir önceki çeyreğe göre %11’lik bir artış yaşandı. Satışlardaki azalmanın ilk çeyrekteki %23 düşüşün ardından yavaşlayadığı görülmektedir. Satışlardaki iyileşmenin başlıca nedeni talepteki iyileşme ve 2Ç12’^de sabit seyreden kurlar olarak açıklanabilir. Yılın ikinci çeyreğinde de iyileşmenin devam ederek yıl sonunda satıştaki düşüşün %10 seviyesine gelmesini beklemekteyiz(1Y12 satışları %14 azalmıştı).
Şirketin gros marjı 2Ç12’de %13 olarak gerçekleşti ve geçen yılın aynı dönemine göre %4.4 iyileşti. EBITDA marjında da operasyonel giderler/satışlar oranındaki 0.5% lik artışa rağmen %3.9’luk bir iyileşme yaşandı. Şirketin nakti 2Ç12’de 9milyon TL’ye düşerken, net çalışma sermayesi 3 milyon TL arttı. Şirket aynı zamanda 2Ç12’de 5 milyon TL’lik temettü ödemesi gerçekleştirdi.
DESPC için Endeksin Üzerinde Getiri ve hisse başına 4,57TL hedef fiyatımızı koruyoruz.oyak yatırımın raporu

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2012 23:09 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

İmkb 30 dışında yüzlerce şirket işi gücü bırakmış BORSADA PARA KAZANIYOR...............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kendi servetleri katlanıyor ama ne hikmetse hisseler yerlerde sürünüyor......................

Bir ttk çıkaracaklardı ama ona da ağalardan tepki gelince yapamadılar,yine bildiklerini yapıyor ve at koşturuyorlar....................

Bana yetki verseler imkb de 50 tane şirket bırakır digerlerini sip e gönderirdim...........???????????????

ADAM ENDEKS YÜKSELİRKEN BAZIYOR ELİNDEKİ HİSSELERİ NASIL OLSA DÜŞECEK YİNE TOPLARIM AŞAĞIDAN DİYE...........!!!!!!!!!!!

KÜÇÜK YATIRIMCI ŞÖYLE DÜŞÜNÜYOR...........!!!!!!!!!!

Ya bu şirketin piyasa degeri kadar malı mülkü parası var...arsası var...var da var...düşmez diyor ve yanılıyor.......ADAM fiyatı onun da yarısına hatta 4 te birine kadar basıyor....................Neticede de endeks illai düzeltmeye geliyor ve yükselişte çıkmayan hissesi düşüncede korkup satıyor..................

Buna kim cüret edebilir patrondan başka,ya da patrondan izin almadıktan sonra........!!!!!!!!!!!

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2012 23:16 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

LÜTFEN BU YAZIYI İBRETİ ALEM İÇİN OKUYUN OKUTUN,MEMLEKETİM DÜŞMÜŞ NE HALE!!!

BDP'li Demirtaş'tan cenaze açıklaması
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "BDP hedef gösterme ve kışkırtmalar nedeniyle Gaziantep' teki cenaze töreninde bulunamadı." dedi.
Güncelleme:23 Ağustos 2012 17:21

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP’nin hedef gösterme ve kışkırtmalar nedeniyle Gaziantep’teki cenaze törenleri ve taziyelere katılamadığını söyledi.

KUCAKLAŞMA AĞIRLARINA MI GİDİYOR

Demirtaş, BDP milletvekillerinin Şemdinli’de PKK’lılar ile kucaklaşması konusunda ise, "Orada insani bir refleks olarak insanlar birbirine sarılıyor. Niye insani bir kucaklaşmaya bu kadar tepki gösteriyorlar anlamakta zorlanıyorum. İnsanların canlı canlı kucaklaşması ağırlarına mı gidiyor?" diye sordu.

BİNALARI YAKANLAR, SONUÇLARINA KATLANIRLAR

BDP binalarına yapılan saldırıları da değerlendiren Demirtaş, "Polis binalarımızı koruyamayacaksa biz ve halkımız koruruz. O binaları yakanlar sonuçlarına da katlanırlar. Olacaklardan biz sorumlu olmayız" diye konuştu.

Diyarbakır’da BDP’nin Siyaset Akademisi’nin sonbahar eğitimleri için düzenlenen törende konuşan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, aç***********ı siyaset akademilerinin, üzerinde baskılar olmasına rağmen çalışmalara devam ettiğini belirtti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Demirtaş, Gaziantep’te meydana gelen bombalı saldırı ve PKK’nın eylemi üstlenmemesi ile ilgili, "Bir örgüt yaptığı bir eylem konusunda açıklama yapacak tek mercidir. Üstlenir ya da üstlenmez. Yaptığı açıklama herkes açısından bağlayıcı olmalıdır. Aksini söyleyenler ispatlamak zorundadır" dedi.

'CENAZELERE KATILACAK TEK PARTİ BDP İDİ’

Parti olarak tavırlarını ilk saatlerde ortaya koyduklarını belirten BDP lideri Demirtaş, şöyle konuştu:

"Dün aslında Antep’te hem cenazelerde, hem taziyelerde bulunabilecek tek parti BDP idi. O saflarda bulunan hangisi bugüne kadar BDP kadar barışı savundu. Tezkereyi savunan ve savaş politikasını savununlar değil miydi onlar. Ama, hedef gösterme ve kışkırtmalar üzerine BDP orada taziye ve cenazelerde bulunamamıştır. Katledilen bizim halkımızdır. Fakat savaş politikasını savunanlar, kendi politikalarını gözden kaçırtmak için ısrarla bizi hedefe koydular. Dün orada biraraya gelenlerin hiç biri BDP’nin ortaya koyduğu barışçıl siyaseti savunmadılar, desteklemediler. Biz ’PKK ve Öcalan ile konuşun’ dedik, bizi tehdit ettiler, bize saldırdılar. ’Siyasetle sorunu çözelim’ dedik, bize ’devlet ve örgütü aynı kefeye koyuyorsunuz’ dediler. Dün cenazede saf tutanlar, savaş politikalarını savunanlar ve tezkere çıkaranlar değil mi? Dün Antep’e gidenler Roboski’de (Uludere’nin Ortasu Köyü) başsağlığına bile gidemedi. Roboskili’ler bu ülkenin vatandaşları değil miydi? BDP her ölüm ile ilgili tavrını ortaya koymuştur. Kimse meseleyi sağa sola çekmesin. Türkiye’de iki anlayış var. Biri BDP diğeri de Antep’te savaşı savunan zihniyet vardır. Antep’teki durum hükümetin savaş politikalarının bir sonucudur. Suriye midir, İran mıdır iç midir, dış mıdır bunları bilemeyiz ama, hükümetin savaş yanlısı tutumu ülkeyi içeri de ve dışarıDa savaşa sürüklüyor."

'PKK’LILARLA KUCAKLAŞMA İNSANİ REFLEKS'

Demirtaş, BDP milletvekillerinin Şemdinli’de PKK’lılar ile kucaklaşmaları ve savcılığın konu ile ilgili soruşturma açması ile ilgili soruyu da şöyle yanıtladı:

"Orada insani bir refleks olarak insanlar birbirine sarılıyor. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, Van Cumhuriyet Başsavcılığı veya hükümet adına açıklama yapanlar, bugüne kadar PKK’lıların cesetleri üzerine ayak basanlar ile ilgili soruşturma açtılar mı? Niye insani bir kucaklaşmaya bu kadar tepki gösteriyorlar anlamakta zorlanıyorum. İnsanların canlı canlı kucaklaşması ağırlarına mı gidiyor. Orada vekil arkadaşlarımız şiddet propagandası yapmadılar, şiddeti övmediler. Barış mesajı verdiler. Bu kadar insani tutumdan dolayı BDP ve vekil arkadaşları linçe tabi tutması, çirkin politikalarını örtmeye yöneliktir."

'BDP BİNALARINI YAKANLAR SONUÇLARINA KATLANIR'

Kendilerinin de diğer partiler gibi milliyetçilik pompalaması halinde ülkede kan gövdeyi götüreceğini öne süren Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Etnik çatışma çıkmıyorsa BDP ve Kürt halkının sağduyulu tutumundan kaynaklanıyor. Parti binaların yakanlara sesleniyorum. O binalar olmazsa bu ülkede barışı savunan kimseyi bulamazsınız. Polis binalarımızı koruyamayacaksa biz ve halkımız koruruz. Eğer AKP koruyamayacaksa, her halkın meşru savunma hakkı vardır. O binaları yakanlar sonuçlarına da katlanır. BDP kurbanlık koyun değildir. Açıkça uyarıyorum, herkesin meşru savunma hakkı vardır. Partilerimiz kendisini savunur, olacaklardan biz sorumlu olmayız."

Konuşmadan sonra siyaset akademisinde ilk dersi BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş verdi.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2012 23:19 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Truva 3000 kardesim dediklerinin %500 u dogru. Hele borsaya yeni kote edilen hisselerin hepsi ky yi soymak icin buradalar. Yeni girecekler de ayni mantikta. Yok Etiler Bufe yok kokorreciler birligi yok altin ve telekominikasyon a.s Isin kolayini buldular. Piyasa durgun bedava para burada. Bence 4-5 ay yeni hic bir hisseye girmiyelim hep beraber . Spekler calip oynasin akillari baslarina gelsin. Paramiza sahip cikalim artik. ytd

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2012 00:40 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

Karları bıraktım Petkm diğerlerini çıktım......

Gelelim endekse bence çok öenmli bir eşiğe gelindi...!!!!!!!!

Buraları geçmesi tüm dünya endekslerinin kısa sürede zor görünüyor..........?????????

XU100 66 000-68 000 aralıgı bence ideal dönüş noktaları.......!!!!!!!!!!

Bu aralıgın içine henüz girdik risk almayı düşünmüyorum açıkçası..............!!!!!!!!!

Eğer realize başlarsa da kimse sanmasınki sadece bankalar düşecek hiç çıkmayanlar da düşecek ve belkide bankalardan daha çok düşecektir.................??????????????

Benim izledigim ve edindigim izlenim bu yönde sanki elbirliği etmişçesine ikincil piyasa kagıtlarında dagıtıne oldu kiıyorlar................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Askerlikte girişte burada mantık arama yazarmış..........!!!!!!!!!!!!!!!!

Bence istinyeye de bu yazıdan asmak lazım.....................??????????

Çok kişiyi hunharca telef ediyorlar................................

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 17:32 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Doktor

sen ne biçim bir kağıtsın ya hiçmi utanma yok kardesım bu şirketin sahibinde hiçmi bir kimse uyarmıyor. bu kadar adilik olmaz yaa.
spk ya şikayet dilekcesi yazdım.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2012 14:32 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Öğretmen

ha gayrett

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2012 11:20 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Doktor

bilanco n zmn acıklanacak bılen avarmı acaba

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.