Zaman: 15 Eki 2018 16:14

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: DOAS - Doğuş Otomotiv Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2012 12:36 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Gemi Mühendisliği

*STANDARD ÜNLÜ, DOĞUŞ OTOMOTİV İÇİN FİYAT HEDEFİNİ 5.5 TL'DEN 7.2 TL'YE ÇIKARDI, TAVSİYESİNİ 'ENDEKSE PARALEL GETİRİ' OLARAK KORUDU

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2012 00:26 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Gemi Mühendisliği

ANALİZ-OTOMOTİV SEKTÖRÜ RAPORU(TERA MENKUL DEĞERLER)
Tera Menkul Değerler (http://www.teramenkul.com) Tarafından Hazırlanan Otomotiv Sektörü Analiz Raporu: "Ağustos ayında yurtiçi hafif araç satışları (binek + hafif ticari) yıllık bazda neredeyse yatay gerçekleşti ve 58,148 adet oldu (bizim beklentimizin biraz altında: 59bin adet). Binek araç satışları yıllık bazda %6 artış gösterirken, hafif ticariaraç satışları yıllık bazda %13 geriledi. Kümülatif veriler açısından ise, binek araç ve hafif ticari araç satışları 8a12’de geçen yılın aynı dönemine göre sırasıyla %11 ve %24 daralma gösterdi. 2012 yılı ilk 8 ayında otomobil pazarını motor hacmine göre incelediğimizde, en yüksek paya %92 oranıyla 1600cc altındaki otomobiller sahip oldu. Dizel otomobil satışları 8a12’de geçen yılın aynı dönemine göre %15 oranında düşüş kaydetti. Ağır ticari araç segmenti ise yılın ilk 8 ayında %18 daralma gösterdi. Talepteki oldukça büyük yıllık daralmaya rağmen, yurtiçi talep hala son 5 yılın ortalamasının %16 üstünde seyretmektedir. Ağustos ayı rakamları sonrası yıl sonu toplam talep beklentimizi (traktör hariç) 790 bin’de sabit tutuyoruz. Buna bağlı olarak %13 daralma öngörüyoruz. Traktör satışları Ağustos ayında yıllık bazda %19 daraldı, Temmuz ayında da yıllık bazda %31 düşüş gözlenmişti. Düşüşe rağmen, Ağu’12 traktör satışları son 5 yıllık ortalama satışların halen %4 üzerinde seyretmektedir. Ağustos ayında ihracat yıllık bazda %12 azaldı, ancak Temmuz ayına kıyasla daha iyi bir performans gösterdi. TTRAK haricindeki halka açık şirketlerin ihracatı Ağu’12’de yıllık bazda %12 düştü (yılın ilk sekiz ayında geçen yılın aynı dönemine göre %14 azaldı). Türk ihracatının önemli bir kısmı Avrupa’ya yapılıyor ve Avrupa’nın resesyon etkisinde olduğu görülüyor. İthalat, binek araç satışının %73’ü, hafif ticari araç satışının ise %43’ü civarında bir oranı karşılamayı sürdürüyor özel tüketim vergisindeki artışa rağmen her iki veride az da olsa artış görüldü (oranlar geçen senekilerle benzer). Ağu’12 itibariyle binek araç segmentinde DOAS %20’lik payla tekrar pazar lideri olurken TOASO pazar payı kaybetti ve FROTO pazar payını arttırdı. Yılbaşından bu yana, binek araç segmentinde TOASO’nun kaybettiği pazar payını DOAS’ın ele geçirdiği görülüyor. Hafif ticari araç tarafında ise TOASO liderliğini koruyor. Bu yıl FROTO pazar payını korumak için bir başka atılım daha yaptı (yapılan yoğun satış kampanyaları nedeniyle 3ç12’de marjlar biraz düşebilir). Yılın ilk sekiz ayı itibariyle, DOAS hafif araçlarda pazar lideri. TL’nin sepet karşısında değer kazanması bize göre bu konuda önemli bir etken oldu." ******

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2012 11:40 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Maden Mühendisliği

artık düşer mi gene artar mı sizce?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2012 00:52 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

9.00 fiyatını göreceğini düşünüyorum.
YTD

Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2013 11:35 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

sağ gösterip sol vuracak gibi şahsi fikrim a.o bakarak alıne oldu kiılmalı suan 10 un altı malı verirlerse şaşırmam

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2013 13:05 
Kullanıcı avatarı

Ky kalmamış sanırım burada:)) Hedefine erken mi varmış ne? YTD.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2013 14:08 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

BU HABER YÜKSELTİR Mİ HİSSELERİ PAZARTESİ ALALIM MI ?
Finansal Duran Varlık Satışı
Ortaklığın Adresi : Maslak Mahallesi, G-45, Ahi Evran Polaris Caddesi, No:4, Ayazağa- Şişli/ İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : (262) 676 95 26 - (262) 676 95 96
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (262) 676 90 58 - (262) 676 95 55
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
Özet Bilgi : Tüvturk İstanbul Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş. hisselerinin satışı
Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 02.09.2013
Satılan Finansal Duran Varlığın Ünvanı : Tüvturk İstanbul Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş.
Satılan Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Taşıt Muayene İstasyonları İşletimi
Satılan Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 67.000.000 TL
İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 06.09.2013 tarihinde tamamlanmıştır
Satış Koşulları : Peşin
Satılan Payların Nominal Tutarı : 11.257.070 TL
Beher Pay Fiyatı : 3,375 TL
Toplam Tutar : 37.992.611 TL
Satılan Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : 0,1680
Satış Sonrasında Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : 0
Satış Sonrası Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlığın Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : 0
Satılan Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : 0,3913
Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Bulunmamaktadır
Satış Sonucu Oluşan Kar/Zarar Tutarı : 26.641.437 TL
Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği : Belirlenmemiştir
Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : -
Satın Alan Kişinin Adı/Ünvanı : TÜVTURK Kuzey Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim AŞ TÜVTURK Güney Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim AŞ
Satın Alan Kişinin Ortaklıkla İlişkisi : Alıcılar şirketimizin "Müştereken Kontrol Edilen Ortaklık"larıdır.
Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Ernst Young Kurumsal Finansman Danışmanlık A.Ş. ve DRT Kurumsal Finans Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. (Deloitte) şirketleri tarafından hazırlanan Değerleme Raporları esas alınmıştır
Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Düzenlenmiştir
Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : -
Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : Beher Hisse Bedeli 3,375 TL
İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : -
EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimizin, Bağlı Ortaklığımız Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ile birlikte İstanbul'da 13 adet muayene istasyonu işletmekte olan Tüvturk İstanbul Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş.'nde sahip olduğu %16,80 oranındaki hissesi Değerleme Raporları esas alınarak "Müştereken Kontrol Edilen Ortaklık"larımız olan Tüvturk Kuzey Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş. ile Tüvturk Güney Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş.'ne satılmıştır.
Söz konusu hisse satışı sonucunda, Tüvturk İstanbul Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş.'nin yeni hissedarlarının Tüvturk Kuzey Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş. ile Tüvturk Güney Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş. olması nedeniyle, Şirketimizin dolaylı ortaklığı (%33,33) sürmektedir.
Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 May 2014 20:21 
Kullanıcı avatarı

Resim

kısada 120 dk grafik marjlar bu şekilde YTD

9 geçerse hedef 9.55 civarı YTD

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2015 14:37 
Kullanıcı avatarı

Otomotiv sektöründe bu yıl da satış rekoru bekleniyor ve bu şirketlerin başında da en çok binek oto satan Ford, Renault, Doğuş, Toyota gibi gruplar geliyor. Kur artışının da finansal tablolara olumlu yansıyacağı düşünülürse bu seviyeler alım için gayet uygun gözüküyor.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015 07:15 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Fotoğrafçılık

Resim
y.t.d.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.