Zaman: 21 Oca 2018 19:32

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Eagle_Tim Hisse Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 May 2017 21:44 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

BIST100 doyumda, bu fiyatlar bir daha görülmeyebilir. Beklenti, Önce Euro, Sonra Altında. Ama benim tercihim Euro. Yıl sonuna kadar 5.00 - 6.00 TL arasına gelebilir. elimde 5.000 var. Enaz %25 artış potansiyeliyle takip ediyorum. 3.90 ları görürse 5.000 daha takviye düşünüyorum. YTD.

Herkese Bol Kazançlar...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2017 11:23 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diğer

Merhaba hocam bugünden itibaren Algyo yorumunuzda kısa vade ve uzun vade beklentisinde değişiklik varmi.Bu yükselisin nedeni nedir sizce tekrar geri atarmisin.Degerli yorumlarınızı bekliyorum.Tesekkurler

Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2017 22:48 
Kullanıcı avatarı

Eagle_Tim yazdı:
Merhaba,

ALGYO: Herhangi olumlu yada olmusuz bir haber gelmediği taktirde 1 Hazirandan sonra % 9 -10 kadar yeni bir hareket olmasını bekliyorum.

Merhaba bir önceki yorumumda bu yükselişi beklediğimi söylemiştim. Tutmayada bilirdi ama aşağı yukarı tuttu. Tabi bu süreçte az miktarda yeni mal al-sat yapıp kar etmeyede çalıştım. Eh çok değil ama biraz karda ettim. Yeni bir rekor kırması kağıt için iyi oldu. 46.50 den dönseydi 43.50 -44.00 bandına doğru geri sarabilirdi. şimdi 46.50 üzeri kapanışlara bakacağız. Buralarda kalabilirse ilk adım olarak 48.00 üstü kapatması sonrada 51.00 üzerine atması gerekir. Benim bu sonbahara kadar bir haber gelmezse 2 ileri bir geri lerle 63.50 yi görmesini bekliyorum. Uzun zamandır elimde tuttuğum ve borsada şuan elimdeki tek kağıt.

Herkese Bol Kazançlar...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2017 01:20 
Kullanıcı avatarı

Eagle_Tim yazdı:
RTALB: Bedelsiz açıklandığından bu yana zaten %33 artış sağlamış. Bana göre 2014 yılında borsaya giriş fiyatı olan 12,50 lerden yukarısını geçmesi zor görünüyor. Borsaya girdiği tarihten bu zamana kadar geçen sürede 1 defa o seviyeleri görüp dönmüş. İlerki yıllarda şirketin başarısına göre kazandırma ihtimali var. Ama yine bana göre bedelsizden belirli bir süre sonra alınırsa. Yine bana göre ve kabaca 10.00 liradan bölüneceğini varsayıyorum, bölünme sonraki düşüşlede birlikte, bu fiyat 3.00 rakamının altında bi fiyat olmalıdır diye düşünüyorum. Atı alan üsküdarı geçmiş bence. Bu saatten sonra ele verme operasyonu heran olabilir. Zaten bedelsiz dediğin nedir ki ? yatırımcıya temettü ödememek için aç çakalların türettiği legal bir cukka yöntemidir, bence başka birşey değil. :)

Diye bir tahminimiz vardı. Sonradan takipte etmemiştim ama kap haberlerinde 2-3 gün önce bölündüğünü gördüm. Merak edip baktım nolmuş ntice diye. Soran arkadaşta fena celallenmişti bu yanıta ama sonuç beklediğim gibi olmuş ilk aşamada. Bedelsiz verilen hisseler de satışa çıkınca ya 2.00 TL dayanır yada ters speküle ile 4.00 TL gösterirler. İstisnalar kaideyi bozmaz dersek 2.00 TL doğru gitmesi daha standart görünüyor. YTD

ALGYO: Soru gelirse diye önceden belirtmek istedim, 46.50 üstü kaldığımız sürece yukarı zorlamaya devam eder, 46.50 ve 46.00 kapanışlarda 44.00 e kadar çekilme muhtemel. YTD

Herkese Bol Kazançlar...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2017 10:21 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Sn Eagle-Tim hayırlı ramazanlar. Algyo da haber derken bedelsiz haberinimi kast ediyorsunuz. Teşekkürler

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2017 15:18 
Kullanıcı avatarı

Bedelsiz, bedelsiz ve temettü, şirket satın alma, bir şirkete ortak olma, yer satın alma, otel satın alma, avm satın alma VS..

Eldeki parayla yapılabilcek çok şey var :))

Herkese Bol Kazançlar...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017 00:07 
Kullanıcı avatarı

Eagle_Tim yazdı:
Merhaba,

ASELS: Gerçekten beklentileri aşan bir trendle 9 lardan başladığı yükselişini 20.70 lere kadar getirdi. Daha ne kadar gider tahimini güç. Çünkü sürekli yeni silah ve teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Bu haberlerde geldikçe yeni bir ateşleme yapıyor her kademede. Bu ay kritik ALTAY tankı mayısta seri üretime girecek denilmişti. Bana göre son ASELS ve OTKAR yükselişi birazda bu haber öncesinde pozisyon alma. Haber gelince bu 2 kağıttada bi ateşleme daha olur. Ama OTKAR da daha fazla olur bence. OTKAR Mayıs ayı için beklentisi yüksek bir kağıt. Tabi bu noktada Altay tankı için verilen röportajlardaki sözlerin tutulacağını varsayıyorum. Bilindiği üzere kimse motor vermiyor. Kendimizde üretemiyoruz. En son Ukraynadan alınacağı söyleniyordu. Ayrıca Yabancıların Mayıs Sat klasiği bu yılda nekadar olucak görmek lazım. YTD

Şeklinde bir yorum yapmıştık. Cuma günü saat 18.11.00 yani borsanın kapanış saati itibariyle aşağıdaki haber kap girilmiş. OTKAR için iyi olmadığını söyleyebiliriz. Zaten haberi bilenler Cuma satışınıda yapmışlar. Ama pazartesi asıl fırtına kopabilir.

İşin verileceği kişi kurumda %99 ihtimalle FNSS olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü FNSS in %51 hissesi hükemete çok yakın olan Nurol Holdingin. Zaten bunun da haberini almışlar ki NUGYO cuma %20 yapmış. :) Tabi bunlar hep kişisel görüş ve tahmin. Ama borsadaki fiyatlamalarda bu görüşü destekliyor yani. YTD

************************OTKAR*******************************
Altay Projesi Dönem II Seri Üretim Projesi teklif sonucu

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) "Milli İmkanlarla Modern Tank Üretim Projesi" (Altay Projesi) ile ilgili olarak en son 29.08.2016 tarihinde yaptığımız özel durum açıklamasında SSM'ye BAFO (Best And Final Offer/En İyi ve En Son Teklif) sunulduğu kamuya duyurulmuştu.

SSM tarafından Şirketimize bugün tebliğ edilen yazıda teklifin idari, mali ve teknik tüne oldu kiönleri ile değerlendirildiği ancak fiyat başta olmak üzere sözleşme şartlarında anlaşma sağlanamaması nedeniyle teklifin uygun bulunmayarak, ihtiyacın ihale yöntemiyle karşılanmasına karar verildiği bildirilmiştir.

SSM'nin süreçle ilgili açıklamaları takip edilerek, ihale sürecine Şirketimizce katılma kararı alınması halinde ilgili düzenlemeler uyarınca gerekli açıklamalar yapılacaktır.

Şimdilik Durumlar Böyle.

Herkese Bol Kazançlar..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017 22:25 
Kullanıcı avatarı

Bundan sonrası için otkarda olanlar nasıl bir yol izlemeli hocam. Kısa zamanda toparlanmasını bekliyor musunuz

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2017 23:53 
Kullanıcı avatarı

Bana göre OTKAR ın beklentisi gelen ret haberiyle bitti. Uzun yada kısa vade bilinmez ama geldiği yere geri dönecektir diye düşünüyorum. Tabi şuanda borsada ne düşse alınıyor ne çıksa yine alınıyor. Boş yere şişirilen bir sürü kağıt görüyorum. Millette hep çıkıyor diye atlıyor. Yada düştü yeniden çıkar diye. Bunun sonunu hep birlikte göreceğiz ama ben 2008 de bu filmin sonunu görmüştüm. Bir domino taşı devrilir ve bir bahane ile başlar herşey gerisi çorap söküğü gibi gelir... YTD

Herkese Bol Kazançlar...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2017 12:30 
Kullanıcı avatarı

Merhaba hocam çok soru soruyoruz hakkınızı helal edin.Algyo şelale gibi düşmeye başladı sizce dip noktası neresidir.Tekrsr yeni bir hareket başlar mı.Tesekkurler

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.