Zaman: 21 Oca 2018 19:32

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Eagle_Tim Hisse Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2017 14:26 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Sn Eagle-Tim iyi günler.Kira gelirleri dolara bağlı olduğu için düşüyor diye tahmin ediyorum. Gözümden kacan bir habermi var acaba.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2017 23:13 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

hayır yeni bir bilgi yok. ben 46.00 aşağı kırılınca az miktar sattım ama keşke daha fazla satsaydım diyorum şimdi. Borsada düşüceğini bile bile beklemek en büyük hatadır. Ama bende yapıyorum işte :) Genelde düşene bir tekmede ben vururum yoksa tekmeyi yiyen ben olurum. bu böyle gelmiş böyle gider. ALGYO seri düşüşlerde 4-5 gün devamlı düşebiliyor. Yani geçmişteki gibi hareket ederse salı günü düşüşü kesmesi hatta + kapatması gerekir. He biri her fiyattan satıp mal çıkıyorsada zaten 3 günde çıkan mal ortada. Çok devam edeceğini sanmam. Kağıt, her nekadar adi şirket yetkilileri hissedara koklatmasada çok karlı bir kağıt. Aksi taktirde bizde alıp beklemezdik 99 bindeki borsda. Ama bu tabloya göre biraz zaman kaybettireceği görünüyor. Zaten borsada paradan çok zaman değerlidir. Bekleyip göreceğiz. Aşağıda 41,50 VE 39.00 var 39.00 dan sonrası karanlık 33.00 kadar. Yukarıda 44.00 var üzerinde kapatırsa tekrar yukarı döner. YTD.

Herkese Bol Kazançlar...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2017 17:20 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diğer

Hocam o kadar kırılma ihtimali olur mu 33 e kadar.Sonbahardaki 63.5 TL hedefini koruyormusunuz.Bir şeyler yapmak için bu sene yasal süre doluyor mu.Birde hocam herhangi bir kriz dahilinde kasadaki paralar Türk bankalarındami yani olası kriz durumunda paralar korunaklı mı.Simdiden teşekkürler yorumlariniz icin

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2017 13:47 
Kullanıcı avatarı

Sayın Kale34; öncelikle dediğiniz gibi bu sadece bir ihtimal. Yani kesin olarak böyle olur desek zaten elimizde kağıt tutmaz hepsini satarız ki, Kesin bir şey söylemekte borsa için kolay iş değildir.
iyi ve kötü seneryoları konuşuyoruz sadece. ALGYO Şimdiye kadar genel olarak borsayla ters korelasyon halinde hareket etti. Borsadaki şişkinlik sadece bizde değil bütün dünyada böyle. Ve merkez bankları artık buna dur demek için hamlelere başlıyor, devamı da gelir. Her halukarda hiçbirşey herzaman yukarı gitmez, gidemez. Dolayısıyla borsada neler olacağına göre ALGYO nun durumuda ortaya çıkacaktır. 63.50 hedefi 46.50 üstü kaldığı sürece geçerliydi. Altında kaldığı müddetçe hedef süre uzar diye düşünüyorum. Şirketi yönetenler adam olsaydı zaten ALGYO 80.00 li rakamlardaydı şimdi. Beklemek şuan için yapılabilecek tek şey bence, Tabiki benim portföyümün %20 si ALGYO da onuda söyleyim. Yani bütün malı bu şişkinlikte her ne kadar banko dursada ALGYO ya da yatırmadım. Borsa 99 binlerde, Mevduat faizleri % 14-15 lerde Dolar alım seviyelerindeyken çokta akıllaca olmaz zaten. Gerçi ben Euro ve likit fondan yanayım. Faiz kelimesi beni biraz rahatsız ediyor. Neyse kısacası şuan ki düşüşün ne kadar süreceğini bi görelim. Salı günü durumdan bir reçete çıkarabiliceğimizi düşünüyorum.

Herkese Bol Kazançlar...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2017 00:53 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Fotoğrafçılık

Yılbaşından günümüze kadar hisselerin performansı.
Kazanç durumuna göre sıralanmış.
Resim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2017 00:57 
Kullanıcı avatarı

Çerikli hocam emeğiniz için teşekkür ederiz. Hayırlı Ramazanlar..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2017 15:42 
Kullanıcı avatarı

Merhaba hocam bu düşüş heralde yatırım finansman elindeki son kötü satana kadar düşecek heralde.Ne düşünüyorsunuz

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2017 19:02 
Kullanıcı avatarı

Salı çarşamba kafamızda bir görüntü oluşur demiştik ve görünen o ki 41.50 yide test etmesi muhtemel. Kimin sattığı önemli değil, satış yedikçe düşmesi hazır fiyattan hisseyi yerinde tutabilecek kadar alıcı olmadığını gösterir. Aşağıda 41.50 ve 39.00 var. Düşüş devam ederse buralardan yüklü alış gelip gelmeyeceğine bakacağız. Satış, satışı tetiklerse aşağı devam edebilir. Açıkçası bu aşamada düşmesi benim işime gelir ama tamamen malda olanlar için umarım, kısa süre içinde tekrar 44.00 üzerine atar. 44.00 altında kaldığı sürece yukarı yeni bir atak yapması zor olur. Bütün bunları hiçbir olumlu şirket haberi gelmeyeceğini varsayarak söylüyorum. Çünkü bana göre Şirket hisselerini geri toplamak için fırsat kollayan aç gözlü şirket yetkilileri için bulunmaz fırsat tabi bu düşüş planlı değilse. Darbe girişimi sonrasında şirketlerin kendi hisselerini geçmiş yıl karlarından kullanarak geri alabilmesi için bir yol açılmıştı diye hatırlıyorum. Hissedarına para koklatmak istemeyen bu adi herifler de bunu yaparsa hiç şaşırmıcam. YTD

Herkese Bol Kazançlar...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2017 17:34 
Kullanıcı avatarı

Bizi bu dolar yaktı hocam.Simdi 3.70 perde olsaydı bu fiyaatlarda tutunamazdi.Bakalim 6 aylikta ne kadar zarar ne kadar kar yazacak.Birde hocam dolar kuru bu ayın sonundaki kurdan alacak heralde 6 aylikta yanlış mı biliyorum

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2017 13:04 
Kullanıcı avatarı

Ben böyle düşünmüyorum, Şuan için düşüşün nedeni Dolar kurudur demek yanlış olur. 6 aylıkta zarar yazacağını da düşünmüyorum. Sonuçda DTH ların % 2 civarında net faiz getirisi mevcut. Ayrıca 3 aylıktan öncede doların güç kaybetmesine rağmen kar açıkladığını unutmayalım. Kısacası düşüş devam ediyor 41.50 nin altına gelip gelmeyeceğine bakıcaz. Bana göre neden şirket çok karlı bir şirket olsada karını hissedarına koklatmayınca millette borsa fiyatları üzerinden kar realize etmeye başlıyor artık. Ben böyle düşünüyorum. Sonuçta bi çok şirketin hisse fiyatı şuan % 50-70 gibi artışlar yaparak doyuma iyice yaklaştı. ALGYO yıl başından bu yana %13-14 gibi bir artış sağlamış. Buda işlerin kısa vadede tersine dönüp %30-40 aralığına gelme ihtimali olduğunu gösteriyor. Tabiki dünya genelinde bir satış dalgası başlarsa ALGYO da payına düşeni alır. Hangisi önce olursa artık Yazı-Tura meselesi. YTD.

Herkese Bol Kazançlar...

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.