Zaman: 21 Oca 2018 19:32

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Eagle_Tim Hisse Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2014 20:10 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

Elinizde mevcut bulunan veya almayı düşündüğünüz hissler ile alakalı sorularınız olması durumunda şirketlerin mali durum, bilanço, piayasa değerleri, gerçek değerleri gibi birçok kalemin durumuna bakarak yorum yapmaya çalışacağım. Alın-Satın şeklinde değil % lik olasılık şeklinde ihtimaller üzerinde durmaya çalışacağım. Umarım ihtiyaç duyan herkese faydalı olur.

Herkese Bol Kazançlar..

Mesaj Başlığı: Re: Eagle_Tim Hisse Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2014 21:46 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

üsyad CEMAS BJK yorumlarmısın

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2014 22:42 
Kullanıcı avatarı

CEMAŞ: Bilançosunu yüzeysel olarak inceleme fırsatım olmuştu. Geçen yıla göre iyi bir bilanço açıkladı. Sonra kafa karıştıran açıklamalar geldi. Sonuç olarak ise bu yıl hisse başı karı 0,10 TL gibi bir rakama denk geliyor. 0,70 olan hisse başı fiyatına göre iyi bir kazanç oranı. Hisse fiyatı yıl içindeki en düşük seviyesine göre de çok yukarıda sayılmaz buda pozitif. Ancak kasası zayıf bir kağıt bu negatif, borsadaki dolaşım payının çok yüksek olmaması ve % 10 nun altında da olmaması güzel, Aşağıda 0,49 yukarıda 1,06 TL benim hesapladığım taban ve tavan sınır fiyatları.. Bugün gelen kar payı dağıtımı olmayacağına dair açıklamanın da hisse üzerinde bir etksi olmadığı görülüyor. Bu sepeble hissenin pozitif yönde seyretmesi ihtimali yüksek. Ancak Spekülatif bir durum olmadıkça 1.06 değerinin üzerine çıkması çok zor bunu tekrar belirtmek isterim. YTD.

Spor hisselerinin tamamı spekülatif olduğundan bu kağıtlar ile ilgili takibim bulunmuyor kusura bakamayın.

Herkese Bol Kazançlar..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2014 22:47 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Yayıncı

HOCAM HAYIRLI GECELER OSMEN IEYHO VE İHYAY İÇİN NE SÖYLEYEBİLİRSİN ŞİMDİDEN TŞK

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2014 22:59 
Kullanıcı avatarı
Konum: YAZDIKLARIM SADECE BİRER ÖNGÖRÜ OLUP KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR....
Meslek: Belirtmedi

SAYFAN HAYIRLI OLSUN....
Eagle_Tim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2014 23:29 
Kullanıcı avatarı

Öncelikle teşekkürler BAY ÜLGEN-ŞAH..

OSMEN: Bildiğiniz gibi şirketin çoğunluk hissesi topbaş ailesine ait görünüyor. Diğer bütün verilerden ziyade olarak belediye seçimlerinde kadir topbaşın kazanmasına kalmış bir iş diyebilirim. Şuanki en büyük beklentisi budur bence. Kişsel düşüncem bu hisse için seçimlerden sonra yorum yapmak daha iyi olur.

IEYHO: Hisse başına düşen kar oranı çok düşük, geçmiş yıl zararları sermayesinin % 50 sini buluyor.
takas saklama oranı % 73 görünüyor ki bu çok yüksek bir rakam ve iyi değil. Aslında hissenin fiyatıda durumunu özetliyor. şuan yıllık en düşük seviyelerinde ve uykuda. Arada küçük dalgalanmalar olabilir ancak istikrarlı bir yükseliş için güzel haberler gelmesi yada karını enaz 10 milyonun üstüne taşıması gerekiyor.

İHYAY: Uzun vadeli düşüş trendi henüz tamamlanmış gibi görülüyor. Bilanço ve kasa durumu olumsuz buda piyasa değerini düşürüyor. Elinizde mevcut bulunmuyorsa dikkatli olmanızı tavisye edebilirim... YTD.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2014 23:50 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diş Hekimliği

Hocam sayfanız hayırlı olsun. KRSAN (karsusan) yorumu alabilir miyim. tşkler

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2014 00:11 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

sayfanız hayırlı olsun
krdmr b ve dyo

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2014 00:43 
Kullanıcı avatarı

Sayfanız hayırlı Olsun
Burce hissesi yorum alabilirmiyim tşk.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2014 17:56 
Kullanıcı avatarı

Öncelikle herkese teşekkürler, zaman buldukça cevaplar yazmaya çalışıyorum. Bunun yanında belirtmeliyim ki uzun bir borsa tecrübem olmasına rağmen yorumlarım sadece matematiksel verilere bağlı tahmin niteliğinde. Lütfen bunu unutmayalım..

KARSN: Şirketin hisse dağılıne oldu kiısı iyi. Ancak geçen yıl ciddi bir zarar yazdı. Bu yıl ise toparlanma göstermiş ve 15.849.219 TL gibi hisse başına 0,03 TL gibi bir kazanç elde etmiş durumda. Geçmiş yıl zararları 235 milyon gibi büyük bir rakam olsada diğer fonlarda bulunan paralarına bu yıl ki karıda katarsak kasası 45 milyon civarında bir zarara iniyor. 235 milyona direk bakınca burakam çok daha makul görünüyor. Ancak kişisel düşüncem yasada bir engel var mı bilmiyorum ama yoktur diye tahmin ediyorum eğer şirket bu fonlarda birikmiş olan parayı geçmiş yıl zararlarını kapatmak için kullanırsa bu hem şirket için hemde hisse için müthiş bir sıçrama sağlar. Bunun dışında şuanda matematiksel açıdan bir kaç yıl iyi kar yazıp geçmiş yıl karnesini toparlamadıkça bu kağıtta işlem yapmak dart oynamaya benzer. Kısa vadelerle iniş çıkışlar yapıyor 12 den vurana kazandırır kara vanaya atanada kaybettirir diye düşünüyorum.

TURCAS: Yorum istenilen hissler içinde en pozitif gördüğüm hisse diyebilirim. Geçen yıla göre karı 3 te 2 azalsa da pozitif olan şirket karnesini çok etkilemeyecek bir durum 3 aylık bilanço iyi gelirse hisse için güzel olur. BIST te % 24,91 hissesi işlem görüyor görünüyor. Ancak diğer hisselerin değişik ellerde bulunması bir risk. bunlardan birisi borsada satışa geçerse hissede dramatik hareketler olabilir. Tabi bunlar senaryolar ama az bir paramızı borsada arttırmak istediğimizde tüm seneryoları düşünmek zorundayız, akis halde zor kazandığımız bu parayı kaybetme riski ile karşılaşabiliriz. Sonuç olarak şuan bana göre defter değeri 2.14 olarak görünmekte. Ancak 52 günlük ortalama 2.29 görünüyor ve düşük işlem hacimi ile hızlı yukarı gidebilen bir hisse, ileri yönde bir harekette 2.49 seviyesi ilk baraj burayı aşacağını düşünmüyorum ama aşarsa da yukarıda çok duramaz diye düşünüyorum, olurda aşar ve yukarıda durabilirse ozaman ki şartlarda yeniden yorum yapılabilir. Negatif yönde hareket durumunda alt baraj 1.79 buraya kadar da çekilebileceğini düşünüyorum. Kişisel fikrim pozitif yönde küçük bir hareket seçimlerden sonra gelebilir. YTD.

KRDMB: Piyasa değeri çok yüksek, benim hesapladığım defter değeri 2.21 seviyesine işaret ediyor. Bir süredir taban gidiyor sanırım 2,21 e kadar duramazsa kişsel düşüncem tabanları burada kesmesi gerekir. Burada da duramazsa düşüş çok aşağıya kadar uzanabilir. birkaç yıl öncesinde 0.60 kuruştan işlem gören bir hisse olduğunu da hatırlatmak isterim. YTD.

DYO: Bu hissenin spekülatif hareketler ettiğini hatırlıyorum. Bir ara gözaltı pazarına düşmüştü yanlış hatırlamıyorsam. Kısa vadeli iniş çıkışları olan bir hisse ama bu hareketlerin maddi yapısıyla alakası olduğunu düşünmüyorum. Buyüzden verilerle tahimn yapmak zor, hareketsel tahminde % 50 ihtimalle tutabilir. Benim şahsi görüşüm buradan 0.90 lara doğru bir hareket olabileceği yönde bunuda düşüş trendinde olduğunu varsayarak söylüyorum. Benim şahsi düşüncem yazı-tura kağıdı olduğu yönünde çok kaybedebilirsiniz çok kazanada bilirsiniz.. YTD.

BURCE: Bölünmeden önce 10 lot almıştım. Bölündükten sonra 1 kez zararsız satma fırsatım oldu ve sattım şimdiki fiyatları görünce sonu dramatik olmuş. Maddi durumu ve sermayesi dikkate alındığında burçelik spekülasyon ile % 100 belki dahada üzeri potansiyelini koruyan bir hisse diyebilirim. Benim hesapladığım taban fiyatı 2.20 seviyeleri. yukarıda spek 13,00 ü bile gösterebilir ona bişey demek çok zor..

Herkese Bol Kazançlar..

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.