Zaman: 14 Eki 2019 18:25

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: En güvenilir ve uygun aracıkurum hangisi
Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2011 22:09 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Elektirik / Elektronik Mühendisliği

arkadslar ben iş bank kullanıyorum değiştircem bi wakt bulabilsem geçen mısır olayında hisseyi satıyım dedim bi kitlendi içimde patladı resmen rezil etti bizi

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2011 20:06 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

Arkadaşlar ben bu günlerde Garantinin Internet Şubesi üzerinden borsa oynamayı düşünüyorum..Galiba E-Trader isimli program kullanılıyor..Bu programın sıkıntısı var mı veya herhangi bir konuda problem çıkarttığı oluyor mu?

Ayrıca alım-satımlarda kesilen ücretler nedir?Binde 2 civarı banka komisyonu haricinde kesilen ücret var mı?Akbank la da çalışıyorum, oradaki müsteri temsilcisi nerden alırsam alayım,komisyon kesintisine artı olarak yıllık bakım ücreti ve birde her senet al-sat yaptığımda 40-120 tl arası fiyatlar kesileceğini falan söyledi!Bu son söylediği çok gerçekçi gelmesede diğer 2 kesinti oluyor herhalde..yoksa 10 TL lik de 100 TL lik senet alan olabilir,bu 40-120 TL kesilse adamın direk içerde olması gerekir..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 May 2011 09:44 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Gıda Mühendisliği

arkadaşlar bankalardan uzak durun hem komisyonu yuksek hem sistemleri yavaş, acil durumda al sat yapamıyorsunuz bazı arkadaşların dedigi gibi 3,5 kuruş komisyonuna bakmayın, aracı kurumlarla çalışın , en kuvvetli olanlarla, bazı arkadaşlar bankaları yazmış, ya bu arkadşlar bankacı yada arkadaşları kek zannediyorlar, tavsiyelerimden ilk aklıma gelenlerden
global
tacirler
ata
gedik
vb

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 May 2011 09:54 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

shogun yazdı:
arkadaşlar bankalardan uzak durun hem komisyonu yuksek hem sistemleri yavaş, acil durumda al sat yapamıyorsunuz bazı arkadaşların dedigi gibi 3,5 kuruş komisyonuna bakmayın, aracı kurumlarla çalışın , en kuvvetli olanlarla, bazı arkadaşlar bankaları yazmış, ya bu arkadşlar bankacı yada arkadaşları kek zannediyorlar, tavsiyelerimden ilk aklıma gelenlerden
global
tacirler
ata
gedik
vb

Doğru söylüyorsun ama bu saydığın aracı kurumlardan işlem yapabilmek için programlarını kurmak gerekiyor sanırım. İş yerleri için pek uygun değiller bu bakımdan.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2011 01:12 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

hepsi güvenilir en verimli hizmet veren diyecektin sanırım..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2011 21:34 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Elektirik / Elektronik Mühendisliği

cenk_chess yazdı:
rakamlarda yanlışlık yapıyorsunuz

bankalar = binde 2 yada binde 1.50 arası komisyon alırlar
aracı kurumlar on binde 2 yada on binde 8 arası komisyon alırlar

akbank binde 1.8
finansbank binde 1
denizbank binde 2

tacirler menkul onbinde 7.5
sanko menkul onbinde 2 (gözümle görmedim duydum müşteri hizmetleri berbat deniyor)

bu tarz durumlarda üçe beşe bakılmaz piyasanın en şok düşüşlerinde emir iletimi sistem alt yapısı kuvvetli olanı tercih edin bu baglamda yogun müşterisi olan işbanktan uzak durun... Sonra ayda 50 tl daha az komisyon vericem derken kagıdınız çakılırken sistem yok yazısı ile karşılaşıp mal çıkamazsınız midyat a pirince giderken evde ki bulgur dan olmayın...
ben sankodaydım onbinde 2 komisyona şimdi integraldeyim o da onbinde 2 komisyon artı günlük paranın 5 katı kadar günlük kredi ve paran kadar kalıcı kredi ver,yor iternetten anında alınıp satılıyor bankalardan ve aracı kurumlardan farkı yok sizlerede tavsiye ederim 1 kademede bile kazanc sağlıyor tam kücük yatarımcıya göre

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2012 16:14 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

fernik yazdı:
cenk_chess yazdı:
rakamlarda yanlışlık yapıyorsunuz

bankalar = binde 2 yada binde 1.50 arası komisyon alırlar
aracı kurumlar on binde 2 yada on binde 8 arası komisyon alırlar

akbank binde 1.8
finansbank binde 1
denizbank binde 2

tacirler menkul onbinde 7.5
sanko menkul onbinde 2 (gözümle görmedim duydum müşteri hizmetleri berbat deniyor)

bu tarz durumlarda üçe beşe bakılmaz piyasanın en şok düşüşlerinde emir iletimi sistem alt yapısı kuvvetli olanı tercih edin bu baglamda yogun müşterisi olan işbanktan uzak durun... Sonra ayda 50 tl daha az komisyon vericem derken kagıdınız çakılırken sistem yok yazısı ile karşılaşıp mal çıkamazsınız midyat a pirince giderken evde ki bulgur dan olmayın...
ben sankodaydım onbinde 2 komisyona şimdi integraldeyim o da onbinde 2 komisyon artı günlük paranın 5 katı kadar günlük kredi ve paran kadar kalıcı kredi ver,yor iternetten anında alınıp satılıyor bankalardan ve aracı kurumlardan farkı yok sizlerede tavsiye ederim 1 kademede bile kazanc sağlıyor tam kücük yatarımcıya göre

evet ben de integraldeyim. bazen emir düzeltmelerinde "emir iletilemedi" hatasıyla karşılaşıyorum. ama bu ileti web tarayıcısından mı? javadan mı? yoksa aracı kurumdan mı kaynaklanıyor bilemiycem.
program falan kurmaya gerek yok, bilgisayarda java yüklü olması yeterli.
güvenli mi? değil. yalnızca bir şifreyle sisteme giriş yapabiliyosunuz. belki ileride geliştirirler...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012 00:24 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

Akbank la çalışıyordum fakat bakım ücreti ve hesap ücreti kesmeye başlayınc iptal ettim şuan atayatırımdayım matriks kullanıyo tavsiye ederim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012 00:41 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

en acımasız aracı kurum denız yatırım denızbank üzerınden kredılendıryor komsyn ekstra masrafı bsm masrafı temetrüt faızıde 100%10 hesap ışletım ücretı noter masrafı 10 bnde yaklaşık 40 tl alıyor ınsanların resmen kanını emıyor resmen 5 yıl çalıştım resmen soyulmuşsum haberıne oldu kiş kücük işlemler yapardım önceden fark etmıyordum ama buyuk ışlem yapınca oturdum hesapladım resmen soygun yapıyor

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012 01:34 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

Finansdaydım (ki gayet güzel aslında, matrix filan başarılı)..Ama komisyonlar çok yüksek bankalarda. 1000 de 1 yada 1000 de 2

Sanko ya yeni geçtim. Eleman eve kadar geldi, imzaları aldı gitti, ertesi gün açıldı
Komisyon 10 binde 4...Webden al sat, emir zinciri vs verilebiliyor. Arayüz finansdan sonra kötü geldi ama şimdi euroline alacağım bunlardan..3 aylık 75 tl, yüzeysel..Derinlik olursa 3 aylık 175 tl..Komisyonlarıda düşününce gayet iyi

Örnek

GARAN alalım 1000 lot ve 1 kademe üstten satalım

6.90 aldık, 6.92 satacağız...

Bankadan yaparsak

1000 lotta kar 20 tl eder

6900 alış + 6920 satış = 13820 tl hacim...1000 de 1 de 13.8 tl komisyon..20-13.8 =6.2 tl kar..
1000 de 2 de zaten 6 tl içeri gireriz

SANKO da bakalım
13820 tl hacimde ödenecek komisyon 5.5 tl yapar..Kar 14.5 tl...Farka bakın

Günde tek kademeden 3-4 işlem yapsanız 50-60 tl karınız olur..Ama bankada bu sadece 25-30 tl civarı eder, oda 1000 de 1 se..Diğer türlü zarar :D

hesap işletim ücreti gibi masraflarda yok

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.