Zaman: 28 Mar 2017 01:28

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Endeks
Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2011 18:55 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar borsadaki bu düşüş kesinlikle mısırdaki olaylar. bence bizi pazarteside sallar. ama fazla degil . ex hüsnü mübarek seçimde yaptığın hile oğlunu velihattı ilan etmesi bunlara sebeb oldu fakat mısır 1-2 güne kadar istikrara kavuşur.orta vadede hüsnü mübarek gider.kanatimce 61500-62500 aralığında tepki vereçek. enkötü ihtimalle 60000 bini görürüz sonra dengeler oturur. merkez bankası 0.25 puan indirdi diye yabançı kaçmaz. banka kağıtları daha fazla düşemez belki %2 en fazla bu mantığa aykırı banka endexsi 7 ay önçesine geldi. bilançolar açıklanacak

Mesaj Başlığı: Re: endexs
Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2011 18:59 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Gıda Mühendisliği

pazarteside düşüş bekliyormusunuz? birde bişey sorucam?
seçimler geliyo seçimler yaklaştıkça endex düşer deniyor bu hep böylemidir? bu konuda yorum yapabilirmisiniz?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2011 19:01 
Kullanıcı avatarı
Konum: Suya düştüğünüz için değil, sudan çıkamadığınız için boğulursunuz...
Meslek: Belirtmedi

ne alakası var Allahını seversen mısırla....yabancı çıkıyor işte.ne zaman geri gelir Allah bilir...soru şu1-ya gelmezse geri?soru 2-mbnın politikası ya tutmazsa? soru 3-mısır bizi etkilemez ama ya yine bi ab ülkesi çalkalanıyor söylentisi çıkarsa?hiç acımazlar indirirler 50.000 lere....tepki mepki vız gelir....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2011 17:22 
Kullanıcı avatarı

mühüm olan endexsdeki düşüşün nerde duracağı. benim öngörüm tarihi destek 62500 altına sarkarsa 61000 onunda altı son durak 58000 61000 altına gelmesi zorbir ihtimal. pazartesi bu momentumla düşüş azalarak devam edecek bu benim kendi kanatim ytd.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2011 17:35 
Kullanıcı avatarı

size olacakları söylüyüm...ben yabancı olsam merkez bankasının almış olduğu bu kararları keriz silkelemek için yapardım...nereden döneceğini bilemem ama ben şahsen mantıksız olan bu düşüşün burdan döneceğini düşünüyorum.eğer herkes düşecek diyorsa emin olun yükselir...ha ya olmazsa derseniz???o zaman ben kaybederim....olsun...ama ya olursa??? o zaman da siz benim aldığım kağıtları daha yüksekten almış olursunuz...ben riski seviyorum...siz risk almayabilirsiniz.endeksin 58.000 demesi garantinin 6.00 işbankasının 4.00 liraya inmesi demek...zannetmiyorum arkadaşlar....belki boşuz ama o kadar da boş bi ülke değiliz....58.000 demek 5.000 puan daha demek..zaten bir hafta içinde 3.000 puan saldık.(zirveden 8.000 puan)daha da düşmez bence.Allah herkesin gönlüne göre versin...En kötü karar kararsızlıktan iyidir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2011 17:41 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

fatih3018 yazdı:
size olacakları söylüyüm...ben yabancı olsam merkez bankasının almış olduğu bu kararları keriz silkelemek için yapardım...nereden döneceğini bilemem ama ben şahsen mantıksız olan bu düşüşün burdan döneceğini düşünüyorum.eğer herkes düşecek diyorsa emin olun yükselir...ha ya olmazsa derseniz???o zaman ben kaybederim....olsun...ama ya olursa??? o zaman da siz benim aldığım kağıtları daha yüksekten almış olursunuz...ben riski seviyorum...siz risk almayabilirsiniz.endeksin 58.000 demesi garantinin 6.00 işbankasının 4.00 liraya inmesi demek...zannetmiyorum arkadaşlar....belki boşuz ama o kadar da boş bi ülke değiliz....58.000 demek 5.000 puan daha demek..zaten bir hafta içinde 3.000 puan saldık.(zirveden 8.000 puan)daha da düşmez bence.Allah herkesin gönlüne göre versin...En kötü karar kararsızlıktan iyidir.

62.000 den yukarı tepki verir kağıtlar aşırı düştü bu fiyatlardan çıkmak işlerine gelmez

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2011 17:49 
Kullanıcı avatarı

ANALİZ yazdı:
fatih3018 yazdı:

62.000 den yukarı tepki verir kağıtlar aşırı düştü bu fiyatlardan çıkmak işlerine gelmez

kesinlikle bence de öyle olur Analiz hocam ama 62.000 gibi net olarak bişey demek doğru olmaz...geçen hafta değil ondan önce perşembeyi hatırlayan var mı????öğleden önce aşşağı basmışlardı 1.000 puan(baktım düşüş saçma 2.37 den petkim 2.72 den asyab falan almıştım.)sonra lavaboya gittim.5 dakka sonra bi geldim verdiğini almış bi de üstüne nerdeyse 1.000 puan koymuştu endeks.20 dakkada asyab 2.80 petkim 2.42 oluverdi...demek istediğim şu ki düşüyoruz diye panik yapmayalım arkadaşlar.zararına satmayalım.adamları zengin etmeyelim.yarın yine 2 ssaatte 65.000 e değmeyeceğini kim bilebilir.b urası imkb....her an her şey olabilir.bizim tek sorunuz sabır ve daldan dala atlamak.( bi de yanlış kağıt seçimi)ytd

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2011 18:26 
Kullanıcı avatarı

evet doğru söylüyorsunuz fakat stratejiyi anlık yükseliş ve çıkışlara göre kurmamak gerekir. 62500 desteği aşşaya sarkarsa ozaman kimse teknik meknik dinnemez direk 61000 kadar panik satış.sonra ımkb kendine destek arar bunun olma ihtimali pazartesi salı oldukça yüksek . sonra almak daha mantıklı.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2011 18:53 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Öğretmen

EGER ULUSLAR ARSI SERMAYE VE İSRAİL AB VE ABD ŞUAKİ İKTİDARDAN MEMNUNSA ENDEKS YAYA RIN YA SALI GERİ DÖNER EGER İNDİRMEK İSTERSE BENCE ENDEKS KADEMELİ OLARAK 48 500 GELCEKTİR.BUDA BENİM DÜŞÜNCEM SİYASİ İKTİDAR İNDİRİLECEKSE ANCAK BÖYLE İNEREKONOMİDEN İNER YOKSA BU SEÇ,MDE ALACAGI OY YÜZDE

Mesaj Başlığı: Re: Endeks
Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2011 18:57 
Kullanıcı avatarı

şu iki günde endeks hakkında 25.000 diyen de gördüm 130.000 diyen de gördüm...arkadaşlar Allahınızı severseniz böyle uçuk kaçık rakamlar sallamayalım.Değerlendirmelerinizi mantıklı nedenler üstüne oturtalım da insanlar '''olabilir''' desin.galaksi dostum sen de haklısın ama inşallah görmeyiz oraları...çünkü oraları görüp bi de oralarda kalmak demek çoğu insanın ocağının sönmesi demek.Allah herkesin gönlüne göre versin

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.