Zaman: 21 Şub 2017 19:29

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 324, 325, 326, 327, 328

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: tecrube
Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016 01:30 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

tecrube yazdı:
Tsk mi geçiyorsun, bir bildiğin mi var? Ikide bir ne bombası anlamadık gitti.

hakansavas nerelerde?

şirket gencellerle aynı iş merkezine taşındı , gencellerle olan esemin ucretsiz marka bedeli doluyor, Yuzde 6 lık rotary geliri ESEM markasında 2017 yılında gelmeye başlayacak? acaba gencellerle birlikteliği dahada derinleştirmeyi mi amaçlıyorlar?

Flo da slazenger göremedim kütahya sera avm de ama boyner de ayakkabıdan eşofmana kışlık monttan polar ürünlere birçok ürün var idi slazenger la ilgili üstelik made in turkiye yazıyordu önceden çin e de üretim yaptırıyorlardı ama şimdi tamamen türkiyede üretim var. Flo biraz daha halk için satış yapar ama boyner mağazaları orta ve üst elit müşerileri hedefler müşterileride ona göredir? bu satış stratejisi hakkında düşünceleriniz nelerdir?

LA GEAR markasıyla ilgili olarak ; her ne kadar anlaşma yapılsada ki ben yazın şirketi aradığımda üretim için siperiş verdiklerinden bahsetmişti kış sezonu için; AMA ORTADA LA GEAR LA İLGİLİ BİR ÜRÜN NE MAĞAZALARDA NEDE İNTERNETTE ÜRETİM VAR?

esemspor internet sayfasındaki ürünler GÜNCELLENMİYOR? sanki ürünler donmuş bitmiş

satışlara bakıyorum azalma var floda ürün yok AMA AKSİNE BOYNER DE YIĞINLA SLAZENGER ÜRÜN VAR

SORUYORUM ÇALIŞANA GENCELLER TARAFINDAN ÜRÜN TEDARİKİ OLUYOR DİYOR ESEMLE Bİ İLİŞKİMİZ YOK DİYOR BAKIYORUM ÜRÜNÜN ETİKETİNE ESEM SPOR LİSANS HAKLARINI KULLANIYOR DİYOR? BU ÇELİŞKİLER NE BÖYLE?

ŞİRKETİN WEB SATIŞ YERİ DONMUŞ RESMEN; GEÇEN SENEKİ ÜRÜNLER ÇİN DE ÜRETİLİYOR DU FLODA GÖRÜYORDUK MALLAR BENCE KALİTESİZDİ; ŞİMDİ KALİTE ARTMIŞ AMA FLODA MAL YOK BOYNER DE YIĞINLA MAL VAR, BU YIL MALLAR TÜRKİYEDE ÜRETİLMİŞ; benim çıkardığım sonuç şu; ESEM sadece tabela şirketi olmuş görüntüsü veriyor; nerdeyse tüm faaliyet gencellere geçmiş ; türkiyede ürettiriliyor ve boynerle anlaşmışlar bu benim kendi yorumum ona göre ytd

ve yani çinden üretim türkiyeye kaymış ; kalite artmış ; boyner üzerinden mal satıyorsun AMA kap açıklaması yapmıyorsun? esem olarak boyner mağazalarıyla anlaştık diye, üretimi şu firma yapıyor diye anlaşmada yok

kredi çekiyorsun rahat rahat nereye harcadığın bilançoda belli değil

LA GEAR la anlaştın ortada ürün yok

var mı karnı açıkan; ben kokoreç yemeğe gidiyom:)

Mesaj Başlığı: Re: ESEMS - Esem Spor Giyim Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016 01:31 
Kullanıcı avatarı

bu arada M.Ö nün hisse leri ne yaptığını v.s hiç sormuyorum buda bi ayrı bir nokta

Mesaj Başlığı: tecrube
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017 00:10 
Kullanıcı avatarı

Altın gibi slazengeri da ic ettiler demek. Ben bunlarin bomontide sattiklara yere bile inanasim gelmiyor. Sirketten arakladiklarinla taksitleri rahat odeyebilir. Sirketi satayim desen o da anlamsiz artik. Esem isim hakki gitti ( %6 pay may alacak guya), Slazrnger gitti. LA gear ve kangroos piyasada zaten yok. Sonra niye satsin. Iyi kotu calacaklari bir kapi var. Ne yiyecek sonra haram severler. Bunlar senin benim gibi kurufasulye ile doyar mi. Yilbasi gecesi cenk de oradadir diye umdum ama cikmadi. Arada MO ye yazik edecekler.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017 21:04 
Kullanıcı avatarı

Bunlar ne yapmaya çalışıyor?sanırım şirketi batırmaya çalışıyorlar şirkete mail attım slazenger satışların kaçını karşılıyor diye ...gelen cevap %60 bu kötü senede bile 10-12 milyon ciro demek geçen seneyi baz alırsak 20-24 milyon ediyor...dalga geçer gibi bir de demesin mi esem ve la gear markasıyla devam edeceğiz diye cevap yollamış yatırımcı sorumlusu.Sormazlar mı adama bu kadar ciro var da kar nerede amme hizmeti mi yapıyorsunuz orada ?Bunlar niyeti bozmuş anlaşılan...bilinir bir markayı iç ettiler tıpkı elektro işlemi gibi,isim hakkı gibi,satılan bomonti ofisi gibi,darbukatöre verilen hisseler gibi...yazacak çok şey var ama...çok sinirliyim enayi yerine konmak hiç hoş değil.sağlam bir avukat tutacaksın yakalarına yapışacaksın ama yapamıyoruz ...akşam akşam sinirlendim yine.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017 16:50 
Kullanıcı avatarı

Slazenger anlaşması bitti. Kalan satılmayan ürünleri de elden çıkatırlar herhalde.

Geriye;

kangroos , esem ve la gear markaları var

kangroos: zaten pek satılmıyor, olsada olur olmasada olur

esem: 6 yıllık anlaşma yapıldı, 3 yıl ücretsiz kullanım hakkı + sonraki 3 yıl ürün başı %6 royalty hakkı.

La gear: yeni giren bir marka ilk etapta slazenger gibi yüksek satış beklenmiyor

Eldeki veriler şu ; Esem gencellerle aynı yere taşındı. Daha önce belirtmiştim defalarca http://www.esemsport.com güncellenmiyor. bişiler olacağını düşünmüştüm. Slazenger ile yapılan FESİH haberi geldi.Ara ara şirketin ayakkabı satışı için olan web sayfasını ziyaret ediyordum.Uzun zamandan beri güncellenmiyordu. Yani slazengerla olan fesih görüşmesi bence slazengerın yerine LA GEAR markası onlar için daha cazip geldiğinden 2016 haziran ayında LA GEAR ile yapılan anlaşmayı baz alırsak; zaten slazenger ı 2016 yılının başında kafalarından silmiş oldukları çok AÇIK. La GEAR slazengerın boşluğunu ilk etapta olmasada zamanla doldurur mu? Bunu göreceğiz. Eldeki başka veri 5 milyon TL ye yaklaşan bankalardan alınan KREDİ . Diğer veri sayın M.Ö nün elindeki hisseleri şirkete olağanüstü genel kurul başvurusunu çektikten sonra virmanlaması veya herneyse...Bunların hepsi 2016 YILI İÇERSİNDE OLDU. Elektropak ile ilgili tüm makine ve üretim bantlarının bir kısmının kiralandığı söylensede ne olduklarını bilmiyoruz. Cenk Cankurtaranın elektrikli ev aletleriyle ilgili bir firma kurması vesaire vesaire. 2016 YILI içinde oldu hepsi.

Sonuç: Yazacaklarım tamamen eldeki verilere göre tahminseldir. Yatırım tavsiyesi değildir:). Slazenger ı gencellere devrettilerse eğer; karşılığında gencellerden beklentileri nedir? La GEAR slazengerın boşluğunu dolduramayacaksa bunlar 2017 yılında ne satacaklar? ve Esem markasından gelirde gelmiyor:) 2018 yılında gelecek mevcut anlaşmaya göre:) ve çekilen bu 5 milyon TL lik kredi ne için?
Genceller eğer slazenger ürünleri satacaksa; BANA GÖRE ESEMSPOR ; LA GEAR ÜRÜNLERİNİ İLK ETAPTA SATAMAYACAKSA GERİYE TEK MARKA ESEM KALIYOR. NASIL Kİ, SLAZENGER MARKASI İLE FESİH YAPILDI, ESEM MARKASI İLE İLGİLİ OLARAK GENCELLERLE FESİH VEYA YENİ BİR ANLAŞMA YAPILMIŞ VEYA YAPILACAĞI ANLAMINA GELEBİLİR. Şu an kangroos ürünleri piyasada yok ama ESEM ürünleri piyasada var. Yani bundan sonra ESEM SPORT benim kendi markam var, o markayla yürümek istiyorum diyebilir neden? dolar fiyatlarının artmasıyla birlikte hem markaya ödenen ROYALTY bedeli artacak 2017 de hem de üretim çin gibi yerlerde olduğundan bunlarda dolar üzerinden geldiğinden bu da baya maliyeti artırıyor. E alım gücüde azaldı. O halde ESEM MARKASINI PARLATMA STRATEJİSİNE GİRMİŞ OLABİLİRLER. bu yüzden ESEM MARKASI ile yapılan SÖZLEŞME YA FESİH EDİLECEĞİNİ YADA REVİZE EDİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. Ayrıca LA GEAR markası ile yapılan anlaşma SLAZENGER a göre DAHA CAZİP OLABİLİR ki bunun başka bir açıklaması YOK. Gelelim şu 5 milyon krediye; bu kredi ESEM MARKASINI parlatmak ve üretim maliyetini azaltmak için ve LA GEAR markası ile hızlı bir giriş yapabilmek için yapacaklarını düşünüyorum.

Şöyle bir maliyet hesabı yapın dolar 3,6 TL yi geçti. çinde slazenger ı ürettir, getir , royalty bedeli öde v.s
ama esemi türkiyede üret daha hesaplı.
Slazenger ın boşluğunu LA GEAR ile değil bence ESEM markası ile dolduracaklar.

Ayakkabı dünyasında bile satılıyorsa bu ürün ki birçok yerde satılıyor , terlikten ayakkabıya , bot a, spor ayakkabıya kadar 80 li yıllarda ve 90 lı yılların başındaki yerli marka ESEM i küllerinden doğurtabilirler. Zümrüdüanka kuşu gibi.

Bu 5 milyon TL ile 1000 kamyon dolusu ucuz ve sert tuvalet kağıdı almayacaklarına göre mutlaka yeni bir iş için olduğu bence çok açık. Bu kredi ya şirketle iş yapan zengin bir işadamının referansıyla yada eğer bu kredilerle bişi aldılarsa bunu teminat göstermiş olabilirler .

Ayrıca ESEM in yüzde 10 luk hisselerini şirket için nakte cevirme konusunda fikileri varsa, bu planlarım düşündüğüm gibiyse ve kapta açıklarlarsa ESEM hisselerini nakte cevirmek isteyebilirler mi? acaba?
ve esem ile ilgili anlaşma fesih edilecekse edildilseye veya revize edilecek edildiyse ve esem markası üzerinden iş yapacaklarsa 2017 de; ki 2017 ye girdik, bu olacak ise eğer, ihtimal dahilinde olabilir, yani kişisel görüşüm böyle bir düşünceleri varsa, bu haberi kapta yakın bir zamanda yayınlamak zorundalar.

Yatırım tavsiyesi değildir

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 18:44 
Kullanıcı avatarı

Kasim ayi basinda boyner outlet magazasindan slazenger marka ayakkabi aldim 109 tl ye kutunun altinda ne yazsin butun lisans haklari genceller ayakkabicilik yaziyor ...bunlar tam sahtekar olmus 31 aralikta bitirmislerdi sozlesmeyi hani 2 kasimda bu yazi var kutuda...ayrica magazadaki yuzlerce kutu satilmis cok az kalmisti gecen hafta gittigimde yone parayi kacirdilar...yoksa guzel bilancolar gelirdi degil mi ?canini kurtaranlar...batiracaksiniz sirketi az kaldi..

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 324, 325, 326, 327, 328

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.