Zaman: 16 Eki 2019 20:36

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Faiz Geliri Hiç Olmayan Şirket Var mı?
Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2011 07:34 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Kamu Yönetimi

Bime baktım da çok az getiri getirmiş yaa. Alsak uun süre tutsak da pek karı yok gibi.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2011 22:07 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

En temizi 0 faizlisi BİMdir. Az olsun helal olsun. Allah bereket verir de arttırır da.
Bugün bazı güçlerin ekonomiye hakim olmaları, birlikte çalışmalarının sonucu değil midir?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2011 23:06 
Kullanıcı avatarı

Bir arkadaşımız, AKENRJİ, İZOCAM, BAĞFAS, İTTİFAK, GUBRF, PINAR ET UN SÜT, KARDEMIR, NUH ÇİMENTO, BORUSAN ve ENKA hisselerinin alınabilirliğinden bahsetmiş. Bir diğer arkadaş Bankasyadaki alınabilecek hisse listesinde adı geçenler alınabilir demiş. Oysa şirketleri, kurucuları ve iştirakleriyle yani kimlerle çalıştıklarıyla da değerlendirmeli. Listede adı geçenlerden bir örnek vereyim:

alınabilir görünen PINAR süt/et vs dediğiniz Yaşar grubunun. Yani TUBORGun türkiyedeki kurucusu Yaşar Holdingin:
Batık bir banka dahil, diğer iştiraklerine buradan bakın.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Ya%C5%9Far_Holding
Ve size bir bilgi daha vereyim: TUBORG'un %95i IBBL (Israel Beer Breweries) tarafından alındı.

Yap işlet devret modeli mi sizce? :) Bilmiyorum.

Yukarıda adı geçen, Akenerji (Akkök Grubu), Borusan, Enka, Demir-Çelik, Çimento, Otomotiv sektörlerindekilerin patronları, baronları kimlerdir? KAPta tüm şirketler hakkında bilgiler açıkca yazıyor. Yazmıyorsa google var :) Bir bakın bakalım bunlardan hangileri doğan görünümlü şahin? :) Paranız nereden dolaşıp kimlere gidiyor ve size ne olarak geri dönüyor?

Listede adı geçen geçmeyen hiç bir şirketi zan altında bırakmak istemem. Sonuçta üreten ve topluma kazandıran kimse onun yanında olmak gerek. Benim kızdığım şey, kendini olduğundan farklı gösterip bu milletin sırtından para kazanıp, istemediği zaman da o sırta bıçak saplayanlar.

Son sözüm, araştırın ve paranızla rezil olmayın.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2011 20:57 
Kullanıcı avatarı

Zeki alasya kalkıyor "emek sineması sahnesinde namaz kılınacaksa hiç açılmasın" diyor. Arkasından tepki gelince de "Ben de temiz bir müslümanım" diyor.

İşkilleniyorsunuz. Arıyorsunuz googleda, ünlü masonlar listesinde adı çıkıyor. Hadi canım uydurmadır ne malum falan diyorsunuz. Biraz daha arayınca, kendi röportajında kendi ağzıyla diyor.

Okuyun Murat Menteş'in röportajı:

• Masonlukla bir ilginiz var mı?
Ben Masonum.
• Masonların dünyayı yönettiği söyleniyor. Siz de yönetiyor musunuz?
Hayır, dünyayı yönetmiyorum. Masonluk bir ahlak ve kardeşlik sistemidir. Bir din değildir kesinlikle. İnsanların kardeş olması gerektiğini öne çıkaran bir yapıdır. Çok kötü tanınıyor. Ben Mason olmaya kalktığım günlerde ailem dehşete kapıldı.
• Ne zaman Masonluğa geçtiniz?
15 sene oldu.
• Metin Akpınar ‘Zeki bana Mason olmayı önerdi, kabul etmedim’ diye bir açıklama yapmıştı. Öyle mi sahiden?
E tabii, ben Mason olunca, Metin’in de Mason olmasını istedim. Fakat yanaşmadı.
• Kimler Mason oluyor?
Mesleğinde ileri gitmiş kişiler kabul ediliyor. Zenginlerin toplandığı bir yer değildir. Ben Mason olduğumda kiralarımı ödemekte zorluk çekiyordum.
• Kaç Mason var?
Dünyada 6 milyon, Türkiye’de de 15 bin. Masonluk ulusal bir kuruluştur. Sanıldığı gibi kökü dışarıda, Siyonist filan değildir. Ateistseniz Mason olamazsınız.
• Hangi dinden olmak gerekiyor?
Belli bir dinden ziyade, Yaratıcıya inanmak gerekir. Yaratıcı’ya ‘Evrenin Ulu Mimarı’ diyoruz. Bence çok güzel bir tabir. Masonluğu vahşi ve aşağılık bir şey olarak anlatan kitaplar okumuştum. Halbuki ahilik, Bektaşilik, Mevlevilik gibi bir oluşum.
• Masonluk size çok şey kattı mı?
Çok. Sabırlıydım, sabrım arttı. Paylaşmayı severdim, paylaşımcılığım arttı. Üç-beş kişi bir araya gelip saçma sapan şeyler konuşuyorduk. Futbol, para, kadınlar, dedikodu... Bir arayışa girmiştim. Masonlukta karar kıldım. Çok memnunum.
• Çok ilginç... Masonlar genellikle Masonluklarını gizler.
Evet. Başlarına bir şey gelecek diye korkuyorlar. Mesela Devlet Tiyatrosu’nda çok Mason var, söylese işinden olacak.
• Eklemek istediğiniz bir şey var mı üstadım?
Bu üstat lafını çok severim, biz Masonlar çok kullanırız... Hayatta her şey olur, para gelir, şöhret gelir, bilgi gelir... Hepsinden önemlisi iyi insan olmaktır.

....

İşte dün benim yazdığım aynen buydu: Doğan görünümlü şahinler.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2011 21:10 
Kullanıcı avatarı

bu konuda LUSER hocamız bir liste yayınlamıştı. linkten bakılabilir

http://www.borsayorumu.com/luser-in-takip-listesi-t3416-190.html

Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2011 21:35 
Kullanıcı avatarı

Maalesef Luser hocanın listesi bence geçerli bir liste değil. Şirketlerin arka plandaki ilişkilerini inceleyerek o listedeki yüzde 95ini kesinlikle elemek gerekiyor. Hatta son çıkan katılım endeksine bakmak bile yeterli değil.

Görünen sebeplerin ötesine geçmek zordur. Yani faizli banka olduğu için GARAN almayın diyebilirsiniz ama kolayca görünmeyen sebeplerden dolayı SARKY almayın demek için, önce şirketin kurucularından başlayıp, iş ilişkilerini incelemeniz ve buna göre sebep göstermeniz gerekir.

O yüzden herkesin kendi gözünü açması en doğrusu olacaktır.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2011 19:38 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

böyle bir konuyu açan ve yorumlarıyla katkıda bulunan herkese çok teşekküı
bir aracı kurumdan sngyo nun da faizsiz çalıştığını duydum bilgisi olan var mı cevaplarsanız memnun olurum

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2011 23:54 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

Faizsiz bankaclık yapan bankalar yazılmış ancak, onlarında faiz geliri var... Sadece adına faiz demiyorlar...
En azından bankalar için faizsiz çalışan bir banka mevcut değil.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2011 23:59 
Kullanıcı avatarı
Konum: DOGRU OLSAN OK GİBİ UZAKLARA ATARLAR SENİ EGRİ OLSAN YAY GİBİ EL ÜSTÜNDE TUTARLAR SENİ
Meslek: Belirtmedi

bu konuda en temiz şirket bim dir ama onunda az bu pisliggten pislenmesi var onuda fakirlere temizlenme niyetiyle dagıtırsın sevap beklemeden haramdan sevap beklenmez kardeş saglıcakla kal

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2011 23:25 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

faiz geliri olmayan bir şirket yoktur . finans müdürleri zaman zaman paraları devletin bonolarına yatırmaktadır. özelikle kriz dönemlerinde büyük şirketleri kim ayakta tutmaktadır . saygılar

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.