Zaman: 24 Tem 2017 07:28

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: FONFK - Fon Finansal Kiralama Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2012 11:00 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

Türkiye’de yürürlükte olan yasa ile finansal kiralama faaliyeti kira süresinin sonunda mülkiyetin kiralama yapan firmaya devrini gerektiriyor. Bu nedenle yurt dışında operasyonel leasing olarak ifade edilen ve mülkiyetin leasing firmasında kalmasına olanak sağlayan kısa süreli fiili kiralama işlemleri yapılamıyor. Gedik Menkul Değerler'in hazırladığı 'Pusula' isimli raporda, Mayıs 2009 ‘da meclis gündemine giren ve Mart 2012 itibarı ile plan ve bütçe komisyonundan geçen Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu Tasarısının bu yılın son çeyreği içinde yasalaşması ( sektör yetkilerinin kamuoyuna yaptıkları açıklamalara istinaden ) beklendiği belirtiliyor. Raporda, söz konusu yasanın çıkması durumunda leasing şirketleri her alanda ( araç kiralama dahil ) kısa süreli fiili

kiralama işlemi yapma olanağına kavuşacakları vurgulanıyor.

Yapılan analizde, "Gelir ve kar atışı sağlama potansiyeli yüksek olan bu beklentinin biz önümüzdeki haftalarda sektör hisselerinde fiyatlanabileceği görüşündeyiz" deniliyorhttp://www.borsagundem.com/hab ... kat/112600

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2012 23:39 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Jeoloji Mühendisliği

bu tasarı ne zaman gelecek meclise yav.aylardır bekliyoruz...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2012 22:56 
Kullanıcı avatarı

BU ÜLKERİN KAGITLARI NEDEN BÖYLE ... BU KADAR KARA DAHA BEKLİYOR EL İNSAF.BEN BORSADA 3 5 KAGITLA 0 BİN ENDEKSE GELMEMİZE HALA AKIL SIR ERDİREMİYORUM...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2012 10:49 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

@visky1

senin 50000 lot duruyomu hala yoksa sattınmı ??

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2012 13:16 
Kullanıcı avatarı

8 trilyon kar 9 aylık... karın gene gizlendiğini düşühüyorum.huzur hakkı cart curt .parayı verecek yer buluyorlar.bu kadar toplanmış kağıt gitmez arkadaşlar...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2012 13:28 
Kullanıcı avatarı

Ben de sana katılıyorum.zaten uzun trendde kağıt hep düşüyor.Toplu kısımda hareket olmuyor,spek o kısıma dokunamadığı içinde kağıdı götüremiyor.Az lotla takla attırmaya çalışıyor kısaca.
ytd

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2012 10:46 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hukuk

slm evet ben ozaman 50 bin aldım tutacaktım baktım endeks kağıtları hareketli buda ozaman gidince saatım iyide kar bıraktı 50 bin lot arkadaşlar bu kağıdı kim yapıyosa tam bir eşek rüzgara karşı pisleyen kendini pisler dolayısıyla bundan sonra girsem bile 10 binden fazla almam gerek yok hacimli ucuz kağıtlar varken kaldıki her zaman derim elinde milyonlarca yüzbinlerce olan düşünsün bize maliyeti yok ama onlara var örnek senenin başında 1 36 dan aldım 1.50 den sattığım hatta benden sonada 1 94 e kadarda gitmişti ben erken satmıştım diğer kağıtlardan bereket versin iyi kazandık iyikide durmamışım bundaşimdi o tutanları bi düşünün senenin başında 1500 şimdi kaç hala aynı demekki bütün babalar elinde yüksek miktarlı olanlar babalara geelmiş 1 sene geçmişhep zarardalar nerde kalmış babalıkları teyze olmuş onlar kayanın selamı var onlara benden de selam olsun 2 sene daha beklesinler bence bu kafayla nacizsene
fikrimsahibi kasıtlı burda tutuyo çünkü piyasaya bıraksaydı bile bu kağıt burda durmazdı yazık koskaca ülker gurubuna prestiji yerlerde sürünüyo adamız diye ortalarda geziyolar bence bulaşmayın bırakın naparsa yapsın derim eziklerle ne uğraşılır nede laf anlatılır bunların düzeni hırsızlık üstüne alın ereğli petkim sağlam kağıtlar
neyse şimdilik bukadar

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2012 11:05 
Kullanıcı avatarı

yakında bi sıçrama yapaçak gibi çok yakında çokkk ytd

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2012 11:29 
Kullanıcı avatarı

giderse sizin adınıza sevinirim endeks 50 bindi oldu 75 e geliyo diyorum bu tahtayı yapan herkimse tam bir mal borsa düşerkende götürmeye kalkar spk danda bi ceza alır niye götürüyosun diye

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2012 19:24 
Kullanıcı avatarı

izledim tahtasını dediğim piyasa giderken ayak uydurmuyo düşerken uyduruyo demekki bi alıcı bulsa ne bulsa verecek hareket olmadığı için alıcıda gelmiyo çok düştüğü ve çıkmadığı içinde satıcıda gelmiyo anlıcanız bi cacık olmaz almasamda takibimde 1.66 geçmedende 1 lot almam

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.