Zaman: 23 Eyl 2017 08:47

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: FORTS - Fortis Bank Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010 17:15 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Doktor

bende aldım fortıs ama tum senetler dustu o yuzden endeksle bırlıkte kaldıgı yerden devam edecektır...sonucta bır beklentısı var ve ıyı bır beklentı fıyat olarakda oldukca makul sevıyede

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2010 10:57 
Kullanıcı avatarı

türkbeyli06 yazdı:
sevim yazdı:
merhaba...

ben sabah haberi okuyunca etkilenip aldım biraz (FORTİS)
sonra düşmeye başladı...
beklesem mi acaba bilemedim...

önerisi olan var mı...[/qusana
su bile yok

sen kimsin ya...
cins misin nesin...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2010 11:13 
Kullanıcı avatarı

Fortis bana göre alıne oldu kiılabilecek bir hisse fakat unutmamak lazım ki hissenin bi beklentisi kalmadı desekte yalan olmaz birleşme birleşme dediler buyrun birleşecekler yani demek istediğim çok büyük tepkiler gelmeyeceği kanaatindeyim haa bu saatten sonra hisse birleşmesi olcağından muhakkak artıya geçecektir tabi borsanın seyride önemli genede bi tepki alımı gelir fakat avrupa çalkantılı olduğunuda göz ardı etmeyiniz bu sebebten ben kendimce hafta sonları kağıtta kalmıyorum cuma günü tüm pörtföyümü boşaltıyorum malum ülkelerde ekonomik gerginlikler baş göstermeye başladı dikkatli olmak lazım

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2010 21:35 
Kullanıcı avatarı

fortis hakkında bilgisi / yorumu olan ???? :shock:

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2010 09:22 
Kullanıcı avatarı

TEB-Fortis Bank: TEB’in ana ortağı Çolakoğlu Grubu ve Fortis’ in ana ortağı BNP Paribas, iki bankanın TEB bünyesinde birleştirilmesi kararı aldı. İki grup birleşme sonucunda yüzde 50’şer pay sahibi olacakken, birleşme oranı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Mevcut rakamlar baz alındığında, birleşme sonucu ortaya çıkacak banka, aktif büyüklüğüne göre Türkiye’ nin 9’uncu büyük bankası olacak. Birleşmenin 2011 yılı başında tamamlanması bekleniyor. Ancak bu tip birleşmelerde 1+1 = 2 etmeyebiliyor ve çoğu zaman sonuçta 2’den ufak bir rakam çıkabiliyor. Öz sermaye karlılığı ve operasyonel performans yönünden TEB daha iyi konumda. Bu durumda birleşme, pazar payı kaybeden Fortis hissedarları için daha avantajlı olacak. Öte yandan birleşmeyle, operasyonal maliyetlerin yanı sıra yakınlık nedeniyle bazı şubelerin kapatılıp personel sayısında indirime gidilmesi beklenebilir. Büyük banka ketegorisinde yer alan iki banka benzer ürünler sunduklarından, know-how anlamında artı bir değer oluşmayacaktır. Birleşme oranının açıklanmasının ardından hisse fiyatlarında bazı ayarlamalarla hareketlenme yaşanabilir ancak, olumlu beklentilerin fiyatlara yansımış olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle hisselerin yatay bir trende girebileceğini öngörerek, “ağırlığın azaltılmasını” öneriyorum.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2010 11:32 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Biyoloji

"TEB A.Ş. ve Fortis Bank A.Ş. tarafından yürütülen birleşmeye ilişkin fizibilite raporu hazırlık çalışmalarını takiben birleşme ve yapılandırma çalışmalarının uygulanmasına başlanması için 12 Temmuz 2010 tarihli Fortis Bank A.Ş. Yönetim Kurulu kararı uyarınca, söz konusu birleşmenin, birleşmeye taraf bankaların 30 Haziran 2010 tarihli mali tablolarının esas alınarak gerçekleştirilmesine, bu tarihten sonra gerçekleştirilecek yapılandırma çalışmalarının birleşmeye esas mali tablolara etkilerinin, denetim raporunda ve uzman kuruluş tarafından yapılacak değerleme çalışmalarında ve birleşme oranının belirlenmesinde dikkate alınmasına, değerleme çalışmalarını yürütmek üzere bağımsız uzman kuruluş olarak Ernst Young Kurumsal Finansman Danışmanlık A.Ş'nin (Ernst&Young) tayin edilmesine karar verilmiş, birleşme işlemleri için BDDK'nın ilgili yönetmeliği uyarınca, BDDK'dan, birleşme işlemlerine başlamak ve devam etmek üzere ön izin almak için Fortis Bank A.Ş. Genel Müdürlüğü yetkilendirilmiştir
Bu hisse borsanın gözdesi olacak diye düşünüyorum. (YTD)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2010 11:37 
Kullanıcı avatarı

milano1 yazdı:
fortis hakkında bilgisi / yorumu olan ???? :shock:

Borsanın gelecekteki gözdesi olmaya aday bir hisse (YTD)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2010 11:40 
Kullanıcı avatarı

Canlı Borsa yazdı:
imkb100 yazdı:
selamlar ustam..

teb le ilgili bilgin varmi nedir durumu?
fortis birlesme vs..
varsa bi bilginiz yada ilginiz bilmek isterim

iyi calismalar

Evet bu birleşme işlemi henüz bitmedi, Bu bakımdan elinizde bu tip hisseler var ise tutulmasında yarar var çünkü hareketlilik olabilir. Esasen bu iş yılan hikayesine dönmeden halledilmeli diye düşünüyorum, Esasen 04/03/2010 tarihli Sabah gazetesinin haberinde "TEB- Fortis evliliği için geri sayım sürerken Fransız BNP Paribas Grubu birleşme operasyonunu yönetmesi için Jean Paul Sabet'i görevlendirdi" ğini ifade edilmiş bu gün ise KAPa düşen haberde atamanın gerçekleştiği görülmektedir. Yani burada bir şeyler olmaya başladı çünkü referansın haberine göre "Temmuz 2006'da İtalya'nın altıncı büyük bankası olan BNL'yi 11 milyar dolara satın alan Fransızlar birleşme operasyonunu yönetmesi için o zaman da Sabet'i görevlendirdiği"de yazılmaktadır.
Demek oluyor ki Jean Paul Sabet bu birleşmeyi yapacak.
Bunların dışında Bu birleşmeden sonra çalışanların sayısında azalmaya gidilecek mi?, Bazı şubeler kapatılacak mı? veya bu şubeleri kimler satın alabilir? (bu durumda olasıdır çünkü artık şubeleri Özyeğin ilgileniyor) gibi bazı sorular var. Tabi bu soruların cevabı birleşmeye ne derecede etkiler bilinmeza ama birleşme gerçekleşir ise ( ki öyle görülüyor) Türkiye’nin en büyük dokuzuncu bankası olması bekleniyor,
Bu bilgiler ışında hissede yukarı yönlü hareketlerin olabileceğini düşünüyorum.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "TEB A.Ş. ve Fortis Bank A.Ş. tarafından yürütülen birleşmeye ilişkin fizibilite raporu hazırlık çalışmalarını takiben birleşme ve yapılandırma çalışmalarının uygulanmasına başlanması için 12 Temmuz 2010 tarihli Fortis Bank A.Ş. Yönetim Kurulu kararı uyarınca, söz konusu birleşmenin, birleşmeye taraf bankaların 30 Haziran 2010 tarihli mali tablolarının esas alınarak gerçekleştirilmesine, bu tarihten sonra gerçekleştirilecek yapılandırma çalışmalarının birleşmeye esas mali tablolara etkilerinin, denetim raporunda ve uzman kuruluş tarafından yapılacak değerleme çalışmalarında ve birleşme oranının belirlenmesinde dikkate alınmasına, değerleme çalışmalarını yürütmek üzere bağımsız uzman kuruluş olarak Ernst Young Kurumsal Finansman Danışmanlık A.Ş'nin (Ernst&Young) tayin edilmesine karar verilmiş, birleşme işlemleri için BDDK'nın ilgili yönetmeliği uyarınca, BDDK'dan, birleşme işlemlerine başlamak ve devam etmek üzere ön izin almak için Fortis Bank A.Ş. Genel Müdürlüğü yetkilendirilmiştir

Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2010 03:22 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diğer

FORTS:

Hisse TEBNK ile 2011 yılının ilk çeyreğinde birleşme kararı aldı. Bundan dolayı piyasaya fazla tepki vermeyen hisse çok sıkışık bant içine girdi. İşlem hacminde artış oluştuğunda yukarı yönlü hareket beklemekteyiz.

destek noktası 1,77
ikinci destek 1,66,
direnç noktası 1,82
ikinci direnç 1,92.
hedef fiyat 2,22

sabah gazetesinden alıntıdır ytd..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2010 02:25 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diğer

goldman yazdı:
FORTS:

Hisse TEBNK ile 2011 yılının ilk çeyreğinde birleşme kararı aldı. Bundan dolayı piyasaya fazla tepki vermeyen hisse çok sıkışık bant içine girdi. İşlem hacminde artış oluştuğunda yukarı yönlü hareket beklemekteyiz.

destek noktası 1,77
ikinci destek 1,66,
direnç noktası 1,82
ikinci direnç 1,92.
hedef fiyat 2,22

sabah gazetesinden alıntıdır ytd..

:twisted:

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.