Zaman: 14 Eki 2019 19:33

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Gani Üstaddan Borsa Tekniği Dersleri
Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2011 16:04 
Kullanıcı avatarı
Konum: oturma münkir ile alırsın sancı tutarsın pas paklamaz her kalaycı
Meslek: Belirtmedi

arkadaşlar dersimize kısa notlar şeklinde devam edelim
ortalamalar kısmını sanırım bir çok arkadaşımız anladılar anlamıyan olursa anlatım şeklini değiştirerek tekrardan anllatabilirim bu konuda sıkılmayın derim
bu gün kullandığım indikatörlerden 1 cisi olan momentumu nasıl okumalıyız bunun üzerinde durmak istiyorum genel manada bir okuma şekli olsada bu her analiste görede değişebilir biz kısa ve öz manada anlatmaya çalışalım
momentum 0 referans cizgisine sahip ve bu referans cizgisinin üzerindeki hareketleri makbul olarak görülen bir indikatördür ve daha öncede zikrettiğim üzere en erken tepki veren indikatörlerdendir nasıl okumalıyız burada mecburen bir hissenin grafiği üzerinden anlatım yapmak zorundayız bir tane seçiyorum anlamak için tarihli olarak yazacağım herkez kontrol edebilir hissemiz global yatırım holding tarih 22.12.2010 tarihinde momentumun referans cizgisi olan 0 noktasını yukarı kırmasıyla beraber ertesi gün hissede tavana yakın bir fiyat oluşmuş 21.01.2011 tarihinde ise momentum referans cizgisini aşağı kırmış durumda ve hissede desteklerde tutunma gayretleri var hulasa yapacak olursak referans noktası artı direnç algılamasını birbirine katarak bir sentez yapmalıyız yani momentum olumlu sahada hissede direnç neredeyse bunuda göz önüne alarak alım yaptık bakmamız gereken
1 momentum olumlu sahadamı
2 direnç geçilebilecekmi momentum olumlu sahada olsada direnç geçilemiyorsa bir süre sonra momentum zayıflayacak ve referans cizgisini aşağı kırmak isteyebilecektir okurken bu 2 argümana göre okumak gerekecektir yani bir bütün olarak bakmalıyız sadece momentumun olumlu sahada olmasıda bazen yetmeyebilir adam olumlu sahada yataya bağlar dersinki neden gitmiyorresmi bütünlemelisiniz

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2011 16:43 
Kullanıcı avatarı
Konum: oturma münkir ile alırsın sancı tutarsın pas paklamaz her kalaycı

momentumla alakalı bir soru soralım ve cevap aramaya çalışalım
soru momentum yükseldiği halde fiyatlar düşüyor bu ne demektir
cevap momentum yükselen değerlere ulaşırken fiyatların düşmesi aslen pozitif bir ayrışmanın sinyalleridir ve hissede yakında bir yukarı hareket olmasının işareti olabilir anlamak için tekrardan bir hisse kullanacağız hissemiz ISYHO 26.11.2010 hisse 1.19 daki desteğini muhafaza ediyor momentum eksi 90 aşağı az miktarda geçmiş durumda 17.12.2010 hisse 1.19 tekrardan düşüyor yanlız momentum bu düşüşü onaylamıyor momentum ortalama eksi 95 98 bölgesinde ve sizlerinde gördüğü gibi hisse birkaç gün sonra 1.55 hareketine başlıyor arkadaşlar mutlaka grafiklere bakın

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2011 21:03 
Kullanıcı avatarı

Sevgili Gani hocam,

Borsada yatirimci davranisi ve akabinde teknik analiz yorumlama ile ilgili bir sorum var.
1- Bedelsiz sermaya artirimi
2- Nakit temettu dagitimi

Daha aciklayici olmasi acisindan gercek durum senaryosu uzerinden yani gercek bir kagittaki hareketlerden yararlanarak sorumu sormak istiyorum. Sectigim hisse AFYON cunku AFYON 'da bu iki durum da 2010 yilinda canli yasanmis. Soyle ki?

AFYON 18/1/2010/da 2400% bedelsiz ile sermaye artirimina gitti ve fiyat bir gunde 80'den 476'cikti (Bu nasil oldu bilmiyorum cunku her seans max 10% artabilir diye biliyordum ama teknik grafiklere bakarsaniz bunu gorursunuz). 30/4/2010 da da 620% nakit temettu dagitti ve fiyat 470'den 235'e dustu. Bu fiyat degisimlerine bir anlam vermeye calisiyorum. Bu durumu genelleme yaparak ve mantigiyla aciklayabilir misiniz lutfen? Yani bir kagit sermaye artirirsa su su su olur ve AFYON'da da olan budur, Nakit temettu dagitirsa bu bu bu olur ve AFYON'da da olan budur diye.

Afyon bu sene 1629% bedelsiz potansiyelli bir kagit. Bizi nasil bir fiyat hareketi bekliyor ne dersiniz?

Kagidin grafigi Ocak 2010'larda bir zirve yapmis ancak sonrasi olusan fiyat hareketlerini kullanarak nasil bir teknik analiz yapilabilir bilmiyorum; hic tipik bir davranis degil gibi gorundu bana. Degerli yorumlarinizi beklerim. Saygilar

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2011 23:13 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Elektirik / Elektronik Mühendisliği

eros yazdı:
Sevgili Gani hocam,

Borsada yatirimci davranisi ve akabinde teknik analiz yorumlama ile ilgili bir sorum var.
1- Bedelsiz sermaya artirimi
2- Nakit temettu dagitimi

Daha aciklayici olmasi acisindan gercek durum senaryosu uzerinden yani gercek bir kagittaki hareketlerden yararlanarak sorumu sormak istiyorum. Sectigim hisse AFYON cunku AFYON 'da bu iki durum da 2010 yilinda canli yasanmis. Soyle ki?

AFYON 18/1/2010/da 2400% bedelsiz ile sermaye artirimina gitti ve fiyat bir gunde 80'den 476'cikti (Bu nasil oldu bilmiyorum cunku her seans max 10% artabilir diye biliyordum ama teknik grafiklere bakarsaniz bunu gorursunuz). 30/4/2010 da da 620% nakit temettu dagitti ve fiyat 470'den 235'e dustu. Bu fiyat degisimlerine bir anlam vermeye calisiyorum. Bu durumu genelleme yaparak ve mantigiyla aciklayabilir misiniz lutfen? Yani bir kagit sermaye artirirsa su su su olur ve AFYON'da da olan budur, Nakit temettu dagitirsa bu bu bu olur ve AFYON'da da olan budur diye.

Afyon bu sene 1629% bedelsiz potansiyelli bir kagit. Bizi nasil bir fiyat hareketi bekliyor ne dersiniz?

Kagidin grafigi Ocak 2010'larda bir zirve yapmis ancak sonrasi olusan fiyat hareketlerini kullanarak nasil bir teknik analiz yapilabilir bilmiyorum; hic tipik bir davranis degil gibi gorundu bana. Degerli yorumlarinizi beklerim. Saygilar

oldukca net ve başarılı bi soru tebrikler :) cevabını bizde sabırsızlıkla bekliyoruz.. Teşekkürler

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2011 23:23 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Otel İşletmeciliği

çok basit aslında bölünme sonrası ilk seans serbest seanstır yani isterse 10katta olabilir isterse en dipte yapabilir serbest hersey sonra taban tavan olayı devreye girer ikinci seansta temettü dağitan kağit ne kadar temettü dağitmişsa o kadar düşülür bunun tam olarak hesabını bilmiyorum artık gani arkdaş acıklasın

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2011 23:26 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

gani üstaddan birde ekgyo yorumu alsak mümkünmüdür....selamlar..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2011 12:47 
Kullanıcı avatarı

Gani hoca acmis burayi ama buralara ugramiyor galiba...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2011 12:53 
Kullanıcı avatarı
Konum: Acelenin meyvesi hatadır..hem hayatta hem borsada:):)
Meslek: Hemşire

Arkadaşlar Gani üstad rahatsızdı iyileştimi bilmiyorum, 3 gündürde ben rahatsızdım başlığa bakamdım KOCAMAN HARFLERLE başlıkta kağıt sormayın diye yazdık ama yok ısrarlar kagıt soruyorsunuz, LÜTFEN ilk sayfayı okuyun.
Gerçi eyordem hocanın başlığınada yüz kere soru yazmayın deinldiği halde yazıldı MOD lar silmekten bıktı değişen birşey olmuyor.

Sayın erosun sordugu tipteki sorular başlığa daha uygun olup fayda saglar, kagıt sorularını lütfen diğer başlıklarda sorunuz.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2011 09:14 
Kullanıcı avatarı

hukukçu yazdı:
Arkadaşlar Gani üstad rahatsızdı iyileştimi bilmiyorum, 3 gündürde ben rahatsızdım başlığa bakamdım KOCAMAN HARFLERLE başlıkta kağıt sormayın diye yazdık ama yok ısrarlar kagıt soruyorsunuz, LÜTFEN ilk sayfayı okuyun.
Gerçi eyordem hocanın başlığınada yüz kere soru yazmayın deinldiği halde yazıldı MOD lar silmekten bıktı değişen birşey olmuyor.

Sayın erosun sordugu tipteki sorular başlığa daha uygun olup fayda saglar, kagıt sorularını lütfen diğer başlıklarda sorunuz.

Dort gozle cevabinizi bekliyorum. Gani hocaya da size de gecmis olsun. Simdiden tesekkurler.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2011 01:16 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Gemi Mühendisliği

hocam ogrenciler geldi sınıf ta bekliyor ama hoca yok nerdesin afiyettsin inşallah biran once başlasak artık su işe

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.