Zaman: 22 Şub 2017 10:23

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: GSDDE - GSD Denizcilik Gayrımenkul AŞ Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2012 21:57 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

evet hocam 1,29 civarı daha önce denediği tepedir. %25-30 hareketlilik olabilir olursada güzel olur inşallah.

Mesaj Başlığı: Re: GSDDE - GSD Denizcilik Gayrımenkul AŞ Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2012 23:27 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

Bu seviyeleri gördükçe nereden girdim bu kağıda Allahım diyip duruyorum hergün.3 haftadır yukarı yönlü yaprak kımıldamadı gördüğü max seviye 1.05 maliyet 1.06 keşke satsaydım bu mıymıy hisseye parayı bağlayacağıma Brisa Goodyear Netaş Alcatel alırdım.Arkadaşlar daha önce de yazdım, tecrübeli ve yorumlarına güvendiğim insanlardan da görüş aldım ama girdik bir kere bu zararla çıkıp başka yerden mi telafi etsek yoksa bu eşşeğin kımıldamasını beklesek hangisi mantıklı sizce ?

Mesaj Başlığı: Re: GSDDE - GSD Denizcilik Gayrimenkul Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2012 14:48 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Havacılık Uçak Mühendisliği

ha32110 yazdı:
Site sakinlerin yanıltılmaması amacıyla, GSDDE nin 01,01,2012 tarihinden 29,06,2012 tarihine kadar düşüş oranı Sayın cikletin yazdığı gibi gibi düşüş oranı % 41.5 değil sadece % 5.75 dir. Sanırım Sayın Ciklet başka bir tarih aralığına bakmış olabilir. 01,01,2012 tarihinde GSDDE Kapanış rakkamı 0,87 dir, Sayın Cikletin yazdığı 29.06.2012 tarihinde kapanış ise 082 dir. Bu verilerle düşüş miktarı % 5.75 yapmaktadır. Site sakinlerin bilgilerine. Herkese bol kazançlar, saygılar

şunuda belirteyim üslubundan dolayı seni tebrik ediyorum ve san teşekkür ediyorum. sitede birçok kişide olmayan bir beyfendilik ve tarz ile sana göre yanlış olanı ifade ettiğin için gerçeten bazı "insan görünümlü davarların" ( bu sayfay değil sözüm) senden ders alması gerekiyor.
iyi günler.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2012 07:51 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hukuk

GSD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Yılmaz, iyileştirilmeyen mevzuatlar yüzünden gümrüklerde zırt pırt kırmızı hatta düştüklerini belirterek, “Artık varlığımızın bir anlamı kalmadı” dedi.

EKONOMİYİ büyütmek ve küçük ihracatçıyı bürokratik işlemlerden kurtarmak için kurulan dış ticaret şirketlerinin ilklerinden olan GSD Dış Ticaret kapandı. GSD Dış Ticaret Şirketi’ni çatısı altında bulunduran GSD Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Yılmaz, 26 yıl önce kurulan ilk dış ticaret şirketlerinden biri olduklarını hatırlatarak, “Sektörel dış ticaret şirketi olarak devam etmemesi kararı aldık. Artık ihracata aracılık faaliyetleri yapmayacağız. Bir süre önce bunu İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na da (İMKB) bildirdik” dedi.

Alanında en büyüktü

GSD’nin kendi alanındaki en büyük şirket olduğunu vurgulayan Turgut Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Dış ticaret şirketleri kurulurken amaç ihracatın artmasıydı. Bunun için küçük ihracatçıların bürokratik işlemlerini üstlenerek, güçlü bir kuruluş olarak zorluklarla mücadele etmekti. Ufak ihracatçılar dış ticaret işlemleriyle uğraşmasınlar, kuvvetli bir şirket üzerinde yapsınlar... Yarın bir yanlışlık anında güçlü şirket olarak çıksınlar diye kuruldular. Kuruluş formülü buydu. 1986 yılındadır mevzuatın çıkışı.”

Varlık amacı yok oldu

Müfredatta gerekli değişiklikler yapılmadığı ve kâr edemedikleri için kapatma kararı aldıklarını belirten Turgut Yılmaz, “Müfredatta gerekli değişiklikler yapılmayınca ufak tefek anlaşmazlıklar da bile dış ticaret şirketleri işlevini yapamaz hale geldi. Böylece ekonomiye katkı sağlayamadığı gibi küçük imalatçıya da faydası yok” dedi.

Milyarlar riske ediliyor

200-300 kadar firmanın ihracatını üstlendiklerini hatırlatan Yılmaz, dış ticaret firmasının işlemi kırmızı ve sarı hatta düştüğü zaman hangi firmaların etkileneceğinin meçhul olduğunu, alttaki firmalara yardımcı olmak için kurulmuşken bu imkanın ortadan kalktığını söyledi. Yılmaz şöyle konuştu: “Yapılan uygulamalar çok yanlış. Milyarlarca dolarlık ihracat firmalarının bütün kamyonlarının içinin boşaltılması yanlış. Bunu 3-5 milyon dolar için yapıyorlar ama milyarlarca dolar riske ediliyor. Bu, Türk ihracatına bir fayda getirmez. Zırt pırt kırmızı hatta düşmekten usandık. O yüzden bitirme kararı verdik. İlk kurulan dış ticaret şirketiydik ve ilk kapatanlardan olduk.”

Geçmişte el üstünde tutulurduk

KÜÇÜK anlaşmazlıklar yüzünden dış ticaret şirketlerinin işlevini yerine getiremez hale geldiğini anlatan GSD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Yılmaz, “Ülke ekonomisine güç vermek için, ihracatta küçükler büyüsün diye kurulmuştuk. Eskiden ihraca teşvikler vardı. Geçmişte el üstünde tutulurdu bu şirketler” diye konuştu.

Deniz taşımasına girdi

GSD Holding’in başka alanlarda büyüyeceğini belirten Turgut Yılmaz, “GSD olarak deniz taşımacılığına girdik. Yeni gemi siparişlerimizi verdik. İhracat yapmayacağız, artık ihracatçıların nakliyesini yapacağız. Ama bunu da Türkiye’de yapmayabiliriz” dedi.

GSDDE; GRUBUN GÖZ BEBEĞİ HALİNE GELDİĞİ ANLAŞILIYOR. (Ytd)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2012 21:59 
Kullanıcı avatarı

bu gsdde nezaman yükselicek neyi bekliyolar anlamadım gitti...can sıkıcı olmaya başladı artık ...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2012 21:41 
Kullanıcı avatarı

mesut077 yazdı:
ha32110 yazdı:
GSDDE, Günlük ve haftalık MACD yukarı kesti ama henüz teyit olmadı. İşlem hacmi adeta durdu. Burdan mutlaka bir yöne gidecektir. Kağıt çok sıkıştı (Al sat değildir)

valla kardeş seni tebrik ediyorum sabırla ve azimle bekliyosun ne zamandır..yanlız değilsin her nekadar yazmasakta bizlerde burda beklemedeyiz...

Teşakkür :))

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2012 02:14 
Kullanıcı avatarı

GSDDE de simetrik üçgen iyice sıkışmış durumda, bir tarafa patlıyacak ama ne yöne olur bilinmez. Aşağı kırılma noktası 077 ve yukarı kırılma noktası 0,81 (Kesinlikle al sat değildir)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2013 11:19 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Yazar

damla yazdı:
bugün yarın yukarı çizerler diye düşünüyorum tekstil ve gsdhol ün %20-30 çıkışları bu hisseye şimdi yansıyacaktır. şimdiye kadar genelde öyle olmuştu.ytd.

arkadaşlar tavandan aranızdan şimdilik ayrıldım.öğleden sonra gsdhol ve tekst tavandan çıkarlar ve biraz düşerlese 86 lara gelebilir tam tersi tekst tavan açarsa da yukarı devam eder diye düşünüyorum sesli olarak ytd.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013 10:43 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Yazar

84 lerden yazmamak için bir sebeb yok heralde.ytd.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013 14:07 
Kullanıcı avatarı

şuan devlet tahvili gibi bişey satın alıyorsun sadece devlet tahvilinden daha fazla getirisi olacak bugün tekstil bank nedeniyle hareketlenen bu hisse mayıs haziranda kendi faaliyetinden dolayı hareketlenecek ve inşallahta 2 nin üzerine çıkacaktır. en az 1,8 bekliyorum. bugünlerde al satlar yaptım ama hep elimde az da olsa kaldı şimdi az ama mayısa hazirana %80 paramla bunda gireceğim 2 yıllık beklemenin karını alacağım 84 e alırsan 81 görebilir 76 yı görse bile üzülme sadece 3-4 ay kaldı. bu rakamlar çok komik olacak inşallah. aslında şirket kapatıyoruz dese kasasında nakit borçsuz 62 milyon var 30 milyon hissesi var hisse başı 2,1 verir şirketi kapatır nasıl ama bu yüzden bekliyorum. YTD

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.