Zaman: 21 Ağu 2019 23:04


Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz. Sayfaya git Önceki  1 ... 4269, 4270, 4271, 4272, 4273, 4274  Sonraki
 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 17:20 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 29 Nis 2010 20:25
Mesajlar: 2753
Meslek: Otel İşletmeciliği

[/quote]

hele alsın bakalım lotlarını. ondan sonrasına bakacağız. en kötü ihtimalle birkaç yıl elimde tutarım diye düşünüyorum. tabi herkes kendi şartlarını gözönünde bulundurarak karar vermeli. sportiflerin uzun vadede prim yapmaya devam edeceğini öngörmekle birlikte beni bağlar ve kesinliği olmayan bir öngörüden öteye de gidemez.

o yüzden yatırım tavsiyesi değildir.[/quote]

kardeşim yazdıklarını dikkatlice okudum ama doğrusunu istersen ky olarak bir şey anlamadım.
şimdi ne demek istiyorsun?
yukarıdaki yazında 210 ortalamaları var buradan yukarı gitmez diyorsun
son yazında sonuna kadar devam diyorsun

zaten 3ün 1ini aldık yani üçün birini bedelli haberinden dolayı sattık
bize ne tavsiye buyurursun?
elimizde kalanları bir an önce satıp şu gs illetinden kurtulalım mı?
yoksa zararımızı bertaraf etmek için ütopya kuralım mı?[/quote]

:)

demin blackdragon bir soru sormuştu hatırlarsan, olası şampiyonluk satın alınmaya başlanır mı diye. 210 en iyi ihtimal olmakla birlikte yine de ümidim yok dedim, sanırım bu ifadeyi kaçırmışsın. yani şampiyonluğa rağmen bu yükseliş olmayabilir. olsa da 210 derneğin satış ortalaması ve daha ucuza geri alma söylemi olduğu için bu seviyeyi geçmez diye düşünüyorum.

bunlar kısa ve orta vadede olabilecek durumlar. sonuna kadar meselesi ise yıllar sonrasına işaret ediyor. olası iyi bir kar için ve bunun için de kesinlik ifade etmedim.

mert kardeşim ben sana sat ya da al diyemem, hiç kimseye de demedim şu ana kadar. ben kendi paramın riskini alabilirim o kadar. bu işin sonunda kazanır ya da kaybederim. hesap vereceğim tek kişi eşim olur ve o da bana yeter zaten:)

yani en kötü ihtimalle diyorum, ki şartların her zaman kötü olacağını kimse iddia edemez; kendi paramın riskini uzun vade alabilirim.

ya sen, OLASI AMA KESİN DEĞİL en kötüsüne, uzun vadesine hazır mısın? karar senin kardeşim ama istersen erken bir karar da verme, diyebileceğim sadece bu olur. hele şu kayıtlı sermaye tavanını görelim, yeniden bir sermaye arttırım kararını görelim, o zamana kadar küçük iniş çıkışlar olabilir.

ve son olarak yatırım tavsiyesi değildir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 17:28 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Şub 2012 14:28
Mesajlar: 41
Meslek: Meteoroloji Mühendisliği

Teşekkür ederim
Lakin benim vadem daraldı


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 18:01 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 27 Ara 2011 00:35
Mesajlar: 241
Meslek: Çocuk Bakıcılığı

CRIMEAN TATAR yazdı:
çıktığı yer 180 e geri gelecek bence
arz 35 olacak
16 ya düştüğünde 430 oldu
polatın aldıklarını faysal satacak 180 olacak bence

evet CRİMEAN TATAR yazdıkları ne kadar doğru ve yerinde imiş, tarih 3 ekim 2011 hisse değerii ozamanlar 270 civarı gerçekten tatarı tebrik etmek lazım işte gerçekten adam bildiğin paylaşmış nerdesin tatar kardeş keşke bu sitede biraz bize bilgi versen


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 18:08 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 27 Ara 2011 00:35
Mesajlar: 241
Meslek: Çocuk Bakıcılığı

bence burdaki üstadları sürekli izlemeli bence,bunlar tatar ,luser ve 22081975 teşekkürler keşke hisseyi almadan önce bu siteyi takip etseydim, adamalar bizim için elinden geleni yapıyorlar ama genel bir laf vardır doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye ama bazı arkadaşların ortamı geren nankörlük yapan arkadaşlar yüzünden burdan kaçtılar.
22081975 teşekkür ederim benim takip ettiğim kadarıyla sürekli ky lari kendi arşatırmalarınla bilgilendirmeye çaılışıyorsunuz burda şahsım adına sizi takip etmeye devam edecem ltfn sizde bizi derin fikirlerinizde ve bize nerelere yatırıne oldu kiğımız konusunda bilgilendirmeye devam ediniz.
hepinizi saygı ile selamlıyorum...


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 18:26 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 16 Şub 2011 09:35
Mesajlar: 935
Konum: Tanrı Dağlarının Zirvesinden
Meslek: Belirtmedi

22081975 yazdı:
black kardeşim sana ve tabi hepimize bir sürprizim var eğer senin dikkatini çekmedi ise sen de 6 aylık öz sermaye değişim tablosuna bir bak. (alakasız ama bir dizi oynuyor, araf zamanı diye : şirket yönetimi toplantı halinde adamlar bilmem ne haberi yaymışlar ky nin elindeki hisseleri toplamak için falan filan... len diyorum bu işler böyle ama ben yemem. tabi yediğimizi şimdiye kadar yedik te o ayrı mesele. aslında seyretmiyorum da senet menet deyince dikkatimi çekti.)

6 aylık bilançoda değer artış fonunu SIFIRLAMIŞLAR ve şimdiye kadar hiç dikkatimi çekmedi. gerekçesini de dipnot açıklamalarında zırvalamışlar. sanırım 8 ya da 9. sayfada dipnot2 de (d) bendinde.

benim anladığım tabi aklımın yettiği kadarı ile çünkü bu hukuk işleri beni aşıyor; değer artış fonunun ancak enflasyon düzeltme farkının sermayeye eklenebileceği şeklindedir. yine anladığım alırken kaçtı şimdi kaç ve çıkarmanı yap onu ekleyebiliyorsun o kadar.

YİNE SÖYLÜYORUM BU BENİM BAKTIĞIM KANUN MADDELERİNDEN AKLIMIN YETTİĞİ KADARI İLE ANLADIĞIM. SPK nın utopya örneği ve gerekçesi de ortada.

yine de bedelsizde kullanılabilecek 25 milyon tl (yaklaşık %900 bedelsiz ederi ) para var. istedikten sonra kullanabilirler. son bildirimde sanki bir ümit ışığı var gibi ama asla kesin olarak algılanmamalı.

yazdıklarım kesin bilgi içermediğinden ve yoruma dayalı olduğundan yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.

ytd.


Hocam son 2 bilançoda 114 milyon luk rakam bulunan değer artış fonu 0... Orakamı iç etmişler. Böyle bir tahta olunca insanın aklına binb ir türlü dalavere geliyor artık. O rakam 0 lanınca bedelsiz hayal oluyor... Belkide o rakam bilerek sıfırlandı. Bedelsiz verebileceğimiz bir kalem yok şeklinde belki ky ye belkide genel kurulda delegelere göstermek için. Benim beynimi karıştıran hep şu ara bilanço oldu. Bir şirket aynı tarihe ait neden 2 bilanço yapar. Birinde -264 milyon diğerinde +505 milyon öz kaynak. Birinde bedelsiz imkansız diğerinde görmeden birşey denmez ama belkide bedelsiz olabilir. Üstelik sen ana bilançoyu gönderiyorsun öz kaynaklarım -264 milyon oldu ama ben aynı tarihte ara bilanço yaptım odan +505 milyon neden diyorsun. Göndersene + bilançonu...

Bu tahta acaip ne düşünürsek tersi çıkar. Bunlara cinler bile şapka çıkartır artık. Kayıtlıya geçerler bir bakarsın zart ara bilanço %3500 bedelsiz bir bakarsın %5000 bedelli. NE yapacakları belli olmaz artık. Bu -264 milyon öz sermaye + %9900 bedelli bana göre aylardır dökülmeyenleri dökmek için yapıldı ve başarıldı. Kaç aydır benimgibi 38x maliyet ile bekleyen ortaklar döküldü kağıttan. Şimdi diyen olabilir sata isterse geri alabilir diye. Eminmiyiz... Derinlikten bakıyorsunuz tavana kadar 20 25 bin lot oluyor. %9900 bedelli diye kağıdını veren kaç tane ky malını geri almak isterse alabilir?

Birde gözden kaçırmamamız gereken konu. Bedelli olur ve bunlar 800 bin lotu verdikleri kişidenrüçhanları beleşe alırlar ise hisselerini alttan geri almış olurlar. Buradada esas ve kayıtlı farkı çıkar. Esas olsa yeni hisseler 1-3 ay içinde hesaba geçerdi kayıtlıda anında... Eğer kulüp bunları 3 5 kuruşa kapatıp üstten satmak fikrinde ise kayıtlı bunlar için vazgeçilmez olacak.

Son bir eklenti daha yapayım... Değer artış fonunun sıfırlanması ile bedelsiz hayal oldu demiştik. Ara bilançodada bu rakam 0 ise bu demektirki bakın bizim bedelsiz verebileceğimiz bir kalem yok mecburen bedelli. Bedellide rüçhan ile en ucuz yolsan hisseleri geri almaktır. Rüçhanları 0.01 kuruştan açsan 1 TL den hisseni geri alıyorsun. %9900 bedellide 174 ve 214 ortalama ile verdiklerini 99 TL den geri alıyorsun :)


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 23:42 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 21 Nis 2011 00:28
Mesajlar: 90
Meslek: Makina Mühendisliği

birşey merak ediyorum futbol takımı şampiyon olursa şampiyonluk parası ve şampiyonlar ligi parası derneğemi şirketemi gidiyor...


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 00:11 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 19 Nis 2011 16:47
Mesajlar: 45
Meslek: Eczacı

Borsacılar futbol kulüplerini gözden düşürmüyor...
Futbolda şike operasyonu ile yaşanan kayba rağmen futbol hisseleri son beş yıllık getirileri ile göz kamaştırıyor. Bu süre zarfında endeks yüzde 37 prim yaparken, spor endeksi yüzde 128 arttı. Son olarak Galatasaray Sportif’in yüksek bedelli açıklaması kayıplara neden olduysa da hisselere ilgi sürüyor.
Futbolda şike operasyonu ile düşmeye başlayan Fenerbahçe hisselerine, son olarak yüksek bedelli sermaye artırım kararı ile Galatasaray da eklenince, gözler tekrar borsadaki futbol kulüplerinin hisselerine döndü. Transferleri, maçları, derbileri ile borsa yatırımcısının gündeminde sürekli yer almayı başaran futbol kulüpleri, zaman zaman yatırımcısını üzmesine rağmen bu güne kadar ilgi odağı olmasını başardı.
Borsada ilk işlem görmeye başladıklarından bu yana her zaman gündemde bulunuyorlar. Kulüp hisselerini son 5 yıldır ellerinde tutanlar ise yaşanan sert düşüşe rağmen hâlâ kârda bulunuyorlar. Kazanç endeksin en az üç katı. İMKB 100 endeksi son beş yılda yüzde 37 kazandırırken, spor endeksi yüzde 128 getiri sağladı. Üstelik ciddi sarsıntıya neden olan şike soruşturması ve Galatasaray’ın açıkladığı yüksek bedelli sermaye artırım kararına rağmen.

Hisseler toplu
Borsada işlem gören futbol kulüplerine ait hisselerin yüzde 50’den fazlası ilk beş kurumun elinde bulunuyor. Bunlar İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Garanti Bankası ve Deniz Yatırım. Son yaşanan dalgalanmalarda da bu kurumların saklamalarında bulunan hisselerde ciddi satışlar olmadığı gözleniyor. Bir ara yabacı yatırımcıların ciddi boyutta ilgi gösterdiği ve operasyonlar yaptıkları Kulüp hisselerine şimdilerde yabancı ilgisi görülmüyor. Yabancı saklaması yapan kurumlardaki hisseler ancak sembolik düzeyde oranları ifade ediyor.

Özsermayeleri güçleniyor

Besiktaş ve Galatasaray’ın mali yapılarındaki yetersizlik ciddi sıkıntı yaratıyor. Bu sıkıntı ister istemez şirketlerin sermayelerini güçlendirme arayışına sevk etmekte. Bu kapsamda Galatasaray’ın uzun süredir aktif bir çaba içersinde olduğu görülüyor. Bilindiği gibi daha önce Futbol A.Ş.’yi şirket bünyesine alarak gelir ve gideri tek çatı altında konsolide etti. Ardından büyük ortak Galatasaray Spor Kulübü’nden gelen satışa bağlı olarak fiyatta ciddi kayıplar yaşanırken kulübün kasasında kayda değer bir gelir oluştu.
Son olarak açıklanan yüzde 9.900 oranındaki bedelli sermaye artırımı ile dışardan nakit yaratılmasına çalışılmakta. Henüz SPK incelemesinde olan sermaye artırım kararı sonrası hisselerdeki düşüş sadece yüzde 12.50. Sermaye artırım kararına şu ana kadar ciddi bir tepkinin gelmemesi her şeye rağmen kulüp hisselerinin borsacıların gözdesi olmaya devam ettiğini ve bu düşüşleri alım fırsatı olarak gördükleri anlaşılıyor.
YATIRIMCILAR DİKKATLİ OLMALI
Şirketlerin büyük ortaklarından satış yönlü karar alınması haberlerini yatırımcıların özellikle dikkatle izlemesi gerekiyor. Zira şirketin büyük ortağın hisse satışı eğer ihtiyaçtan kaynaklanmıyorsa çoğu zaman hissenin fiyatının yüksek olduğu anlamına geliyor. Galatasaray Sportif’de büyük ortağın satışı buna örnek olarak verilebilir. Son olarak Afyon Çimemto’da büyük ortağın hissesini piyasa fiyatının çok altında bir fiyata satması da benzer bir duruma örnek olarak gösterilebilir.

Antakyadan Mehmet kardeşime selamlarımı sunuyorum zararları ancak sabırlar çıkartacaktır zamanı yaklaştığında bana hak verdiğini anlayacaksın güzel kardeşim.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 00:40 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 19 Nis 2011 16:47
Mesajlar: 45
Meslek: Eczacı

İşte uefa kriterleri;
Mali kriterler

Kulüplerin ekonomik ve mali kapasiteleri ile şeffaflık ve kredibilitelerinin artırılması, yatırımcılara gerekli önemin verilmesinin yerleştirilmesi, ulusal ve uluslararası turnuvaların devamlılığının temini ve mali yönden fair play'in yerleştirilmesi amaçlarına dönük kriterlerdir.
Önemli olması bakımından bu kriterleri burada sizlerle paylaşmak istiyorum.

Lisans alabilmek için kulüp aşağıdaki şartları sırasıyla yerine getirmek zorundadır.

1-Dönem içerisinde meydana gelebileceği planlanan bütün yükümlülüklerini yerine getirebilecek yeterli mali kaynaklara ve kullanılabilir kredi olanaklarına (gerektiğinde) sahip olduğunu gösteren kanıtlar;
a-Fon akım tablolarının hazırlanması
Tablo, kulübün belli bir dönem boyunca sağladığı fonları, yatırım ve finansman faaliyetlerini özetler. Dönem boyunca finansal durumda meydana gelen değişikliklerini açıklar.
Fon akım tabloları temel mali tablolar ile birlikte sunulur. Bu tabloda fon kavramı tüm finansal araçları kapsar. Fon akım tabloları düzenlenirken fon kavramının hangi anlamda kullanıldığı açıkça belirtilir.
Kulüplerin federasyonumuza verecekleri fon akım tabloları homojenlik sağlayarak karşılaştırmalarda kolaylık sağlamak ve anlam birliği oluşturmak amacıyla düzenlenecektir.
b- Nakit akım tablolarının hazırlanmasıBu tablo bir kulüpte, belli bir dönemde ortaya çıkan nakit akış kaynakları ve kullanıne oldu ki itibariyle gösteren tablodur. Bu tabloda fon kavramı kasa mevcudu ve bankadaki mevduatları kapsar.
c- Bankalar ve özel finans kurumları ile yapılan kredi sözleşmelerinin ve varsa banka garantilerinin orijinal veya noter tasdikli kopyalarının ibrazı.

2- Profesyonel futbol kulüplerimizin muhasebeleri, futbol faaliyetlerinin ve sonuçlarının sağlıklı ve güvenilir bir biçimde muhasebeleştirilmesi, mali tablolar aracılığı ile ilgililere (federasyonumuza, diğer kamu kurumlarına vs.) sunulan bilgilerin tutarlılık ve mukayese edilebilirlik niteliklerini koruyarak gerçek durumunu yansıtmanın sağlanması ve kulüplerimizde denetimin kolaylaştırılması amacıyla Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan, "Tek Düzen Muhasebe Uygulama Genel Tebligi" hükümlerine uygun olarak tutulacaktır.
Profesyonel futbol kulüplerinin faaliyetleri ile ilgili tüm gelir ve giderlerini VUK'da belirtilen usul ve esaslara uygun olarak belgelendirmeleri zorunludur.

3- Profesyonel futbol kulüplerimiz tüzüklerine ve genel kurul tarihlerini göre hesap dönemlerine uygun olarak (takvim yılı veya futbol sezonu itibariyle) bağımsız denetleme kuruluşlarınca denetlenmiş ve genel kurulca ibra edilmiş hesaplarına göre gerekli mali bilgileri TFF'ye vereceklerdir.

4- Federasyon ayrıca futbolla ilgili (futbol transferleri, futbolcu maliyeti, vergi, SGK vs.) lisans verme yönteminin ayrılmaz parçasını oluşturacak bilgi de isteyebilir.

5- Kulüplerin federasyonumuza, oyuncularına, teknik direktörlerine ve diğer kulüplere olan kesinleşmiş borçları ile FIFA ve UEFA kararları doğrultusunda futbolculara, başka federasyonlara bağlı kulüplere, teknik direktörlere ve maç organizatörlerine olan kesinleşmiş borçlarının ve sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmiş olduğunun kulüp tarafından teyidi. 6. Tüm kulüpler, tescil yönteminin bir parçası olarak bağımsız denetçiler tarafından denetlenmek ve bu denetçiler tarafından hazırlanacak raporları süresinde futbol federasyonuna göndermek zorundadırlar.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 00:43 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 19 Nis 2011 16:47
Mesajlar: 45
Meslek: Eczacı

UEFA kriterlerine uymayan kulüplere uygulanacak yaptırımlar

Öncelikle belirmemiz gerekir ki, UEFA kriterlerine uygun yapılanmasını gerçekleştirememiş kulüpler, federasyondan kulüp lisansı alamayacakları için, sportif performans sergileseler bile Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi mücadelelerine katılamazlar.

Bunun dışında yine lokal federasyonlar bu kriterlere uyum sağlamamış kulüplere aşağıdaki yaptırımları uygulama hakkına sahiptirler.

a)İhtar;
Tüm kriterlerin birinci kez ihlali halinde uygulanır.
b)Para cezası;
İhlalin ihtardan sonra tekrarında uygulanır.
c)Yeni futbolcu alımının yasaklanması;
Kulüplerin futbolcu, teknik kadro, federasyona olan borçlarının kapatılmaması veya FIFA - UEFA tarafından verilen karalara uygun işlemlerini yerine getirmemesi halinde uygulanır.
d-Puan indirimi;
Para cezasına rağmen tekrarı halinde cari veya sezon puanlarından indirim şeklinde uygulanır.
e- Futbolcuya lisans verilmemesi veya geri alınması;
Puan indirimine tekrarı halinde uygulanır.
f-Küme düşürme;
Puan indirimine rağmen tekrarı halinde uygulanır.
g- Tescil iptali;

Küme düşürmeye rağmen tekrarı veya hukuki kriterlerin 17. maddesinde yazılı hususların ortaya çıkması halinde uygulanır.

Kısaca;
2011-2012 sezonu ile bu şartlar daha da ağırlaştırılarak uygulanmaya başlıyor.

2012 finans raporları (Bilanço) esas alınarak 2013-2014 sezonunda tam olarak devreye girecek.
Bu durumda;


1. Futbol Takımlarının giderleri gelirlerini aşamayacak.

2. Son 3 yıllık toplam geliri, borçlar; 5 Milyon Euro aşabilecek. Bu rakama kadar 2015’e kadar ; 45 Miyon, 2018’e kadar 30 milyon Euro ve sonrası için 5 Milyon Zara edebilecekler

3. Gelir Hesapları; Stad Gelirleri (Bilet Satışları), Yayın Hakları, Sponsorluk gelirleri, Futbolcu Satış Gelirleri hesaba katılacak. Kısaca Parasal olmayan gelirler hesaba dahil edilmeyecek ve bunun dışındaki gelirler futbol dışı gelir olarak sayılacak.

4. Hiçbir futbolcuya, Kulübe yada yasal otoritelere vadesi geçmiş burç bulunmayacak.

5. Mali Genel Kurullarda onaylanan bir sonraki dönem bütçeleri UEFA’ın onayına sunulacak.

6. Öz sermayesi negatif duruma düşmeyecek. (Mal varlıkları+Alacaklar toplamı borçlardan fazla olacak.

7. Her takımın bir finans direktörü olacak. Kısaca sertifikalı mali denetçisi olacak.

8. Bütçesi 5 Milyon EURO nun altında olan takımlar bu kriterlerden muaf tutulacak.Kısaca takımların bol keseden yaptıkları transferler yada borçlanmaları önlenmiş olacak.
Yani vadesi geçmiş borç yada Özkaynakları eksiye düşen takımların liglerde mücadele edemeyecekler.

UEFA ise hiçbir organizasyona dahil etmeyecek.
Bir örnek verecek olursak;
Örnek;
Lig Sonunda;
1-Fenerbahçe (Borçlu)
2-Trabzonspor (Borçlu)
3-Galatasaray (Borçlu)
4-Kayserispor (Borcu Yok)
5-…
6-.. olsun;
Bu 4 takımın Mali Durumlarını UEFA onayına bakılacak.
Borcu olan takımların lige katılması engellenecek.

Yani;
Borçlu takımlar yerine; 4 ve 5. Takım Şampiyonlar ligine gidecek.
Borçlu olan takımlara , Borç durumlarına göre;
Puan silme,
Transfer yasağı ve son olarakta bir alt lige ( 4.lige kadar BAL) gönderecek.
Bu cezayı UEFA zorlaması ile TFF uygulamak zorunda.
Eğer uygulamaz ise;
Türk takımların Avrupa Kupalarında ve Milli Takımın Uluslar arası maçlardan UEFA men cezası verecek.
Kısaca;
Bu sezon 2012 sonuna kadar tüm takımlar yatırımlarını yapmış ve hazır olarak liglere girmelidir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 04:07 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 10 Tem 2010 10:07
Mesajlar: 394
Meslek: İnşaat Mühendisliği

slx1 yazdı:
zaman ayırıp soruma yardımcı olan black -luser -numaralı arkadaşlara teşekkür ederim , pzt kararımı kendim vermek üzere 60 tane gs alacağım ,likid fon olarak bankada yatan bedelli param zaten hazır zamanı gelince bozarım.
herkes insallah kazanır


bu haberi oku bidaha düsün bence
Şok! GS şike mi yaptı?


Galatasaray eski başkanı Adnan Polat hakkındaki iddianame kabul edildi
http://www.borsagundem.com/haber/Sok-GS-sike-mi-yapti/86993


Çevrimdışı
 Profil  
 

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz. Sayfaya git Önceki  1 ... 4269, 4270, 4271, 4272, 4273, 4274  Sonraki


 Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafirGeçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.