Zaman: 21 Ağu 2019 23:11

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz. Sayfaya git Önceki  1 ... 4270, 4271, 4272, 4273, 4274  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 13:51 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

arkadaslar ben bir yildir gs hissesindeyim ve bu forumu devamli takip ettim okudum hic yazmadim simdi size borsanin isleyisini anlatan bir hikaye anlatacam Bir gun bir koye bir adam gelmis ve demiski ben maymun basina 10 dolar verecem koylu gitmis maymunlari toplamis ve 10 dolardan adama satmis koyde az maymun kalmis adam bu sefer fiyati 25 e cikarmis koyde maymun kalmamis sonra 50 dolar demis ve benim isim var ben bu isi yardimcima devrediyorum demis ve ayrilmis yardimci demiski ben size maymunlari 35 dolardan satayim sizde adama 50 dolardan satarsiniz ve maymunlari 35 dolardan koyluye satmis bundan sonra ne adami nede yardimcisini goren olmus .....gs hisselerinizle ilgili islem yaparken burda yazilanlari tabiki okuyun ama burda adamin yardimcisininda olabilecegini mutlaka aklinizin bir kenarinda olsun burda kotumser bir tablo ciziliyor ama ben hisseme ve hislerime ve takimima guveniyorum

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 14:18 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

arkadaşlar müsadenizle bende hisse hakkında görüşlerimi açıklamak istiyorum,bedelli olayı kesinlikle bir oyundu,amaç hisse toplamaktı bence bu başarıldı,daha önce spk başkanıyla görüşüldü ve kayıtlıya geçileceğini bu yönetim kesinlikle biliyordu,yani kayıtlı olayı ani gelişen bir olay değildi,koskoca gs,yı yöneteceksin ve bunu bilmeyeceksin gülerler adama tamamen bilinçli hareketler,bundan sonra öngörüm nedir nasıl olucak bilmiyorum ama bedelli ve bedelsizi içinde barındıran yüksek bir arttırım bekliyorum,allahım hayırlısını versin

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 20:07 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Öğretmen

Herkese Hayırlı Akşamlar;arkadaşlar bir düşünün adamlar borsada ilke imza atıp rekor düzeyde bedelli açıkladı malları topladı ama gözden kaçırdıkları bişey vardı oda hakkını aramasını bilen ky lar yapılan başvuru ve şikayetler üstüne birde eski başkanın durumu pabuçta kıymetli geldi ikinci alternatifleri olan bu kayıtlı fasafisosona yöneldiler biliyordular ama salağa yatmışlardı,şimdi biz ky olarak bu saz heyetinin istediği gibi çalıp oynayamayacağını bilelim yeter EN önemli rahatlatıcı durum (bana ve arkadaşıma göre)faysalla azizimin düellosuki bence azaiz efendide faysala papuç bırakmayıp ky üzerinden faysala yüklenecektir faysalda mecburen iyi adam rolüne geçecektir YTD

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 22:06 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

bu kulupler uefa kriterlerine gelecekse dernek ve aş gelir giderleri bi çatı altında toplanması gerekmiyor mu birde ben ısrarlıyım bu kadar spekülasyona rağmen 160 lara demir atmışsa bunda var bi ibnelik kulup kağıdı geri topluyor herhalde şampiyonluga giden bi takımın mali durumu kasa dolu olmaz mı birde bu kulupleri yönetenler kuluplerden sorumlu tutumuyır mu bu kulupleri bu hale kimler getirdi

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 22:25 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Otel İşletmeciliği

kazimdamar yazdı:
slx1 yazdı:
zaman ayırıp soruma yardımcı olan black -luser -numaralı arkadaşlara teşekkür ederim , pzt kararımı kendim vermek üzere 60 tane gs alacağım ,likid fon olarak bankada yatan bedelli param zaten hazır zamanı gelince bozarım.
herkes insallah kazanır

bu haberi oku bidaha düsün bence
Şok! GS şike mi yaptı?

Galatasaray eski başkanı Adnan Polat hakkındaki iddianame kabul edildi
http://www.borsagundem.com/haber/Sok-GS-sike-mi-yapti/86993

bunu artık geçelim arkadaşım. yaptıysa da yanına kar kaldı, görünen o. elde delil yok çünkü. olan adnan polata olur en fazla. olaya bir de şu açıdan bak: aylardır şike davası konuşuluyor, herhangi resmi bir ağızdan tek bir laf var mı şike yapıldığına dair, yok. aksine karar bile açıklanmış delil yok diye. delil olmadığından sadece görevi kötüye kullanma iddiası var.

ytd.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 22:28 
Kullanıcı avatarı

cesuryus yazdı:
bu kulupler uefa kriterlerine gelecekse dernek ve aş gelir giderleri bi çatı altında toplanması gerekmiyor mu birde ben ısrarlıyım bu kadar spekülasyona rağmen 160 lara demir atmışsa bunda var bi ibnelik kulup kağıdı geri topluyor herhalde şampiyonluga giden bi takımın mali durumu kasa dolu olmaz mı birde bu kulupleri yönetenler kuluplerden sorumlu tutumuyır mu bu kulupleri bu hale kimler getirdi

adı geçen isimler bağlı ortaklıklar şeklindedir. yani tek çatı aldında toplanma zorunluluğu yok. hisse toplama işine gelince yapmaya çalıştıkları şeyin bu olduğu sanıyorum hepimizin ortak kanısı.

ytd.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 22:33 
Kullanıcı avatarı

fializ yazdı:
birşey merak ediyorum futbol takımı şampiyon olursa şampiyonluk parası ve şampiyonlar ligi parası derneğemi şirketemi gidiyor...

sanıyorum sorunuzun karşılığı performans gelirleri olarak geçiyor ve bildiğim kadarı ile %70 gelir şirketin oluyor.

ytd.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 22:51 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Çalışma Ekonomisi

Arkadaşlar 6 Mart Salı günü bedellinin oranı açıklanacak mı? Bilgisi olan varsa sevinirim...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 22:51 
Kullanıcı avatarı

black kardeşim bir derleme çalışması yaptım bedelsiz ile ilgili. göz atıp fikrini yazarsan sevinirim.

14.5 Temettü
''Halka açık şirketler, temettü dağıtımlarını SPK’nın öngördüğü şekilde yapılmaktadır. Grup’un 30 Kasım
2011 ve 31 Mayıs 2011 tarihli konsolide bilançolarında dağıtılabilir kar oluşmamıştır.
Özsermaye enflasyon düzeltmesi farkları ile olağanüstü yedeklerin kayıtlı değerleri bedelsiz sermaye
artırımı; nakit kar dağıtımı ya da zarar mahsubunda kullanılabilecektir.''

yukardaki alıntı son gelen bilançodan. bedelsiz olarak verilebilecek miktar yaklaşık 25 milyon tl kadar oluyor bu durumda.

''5024 sayılı Kanun ile 213 sayılı Vergi Usul Kanunu'nun Mükerrer 298 inci maddesi -Enflasyon düzeltmesi ve Yeniden Değerleme Oranı- olarak yeniden düzenlenmiştir. Tam metnine bültenimizin sonundaki linkten ulaşabileceğiniz kanunla ilgili önemli konuların özeti aşağıda yer almaktadır.

1 Enflasyon Düzeltmesi Nedir

5024 sayılı Kanun'da Enflasyon düzeltmesi, parasal olmayan kıymetlerin enflasyon düzeltmesinde dikkate alınacak tutarlarının düzeltme katsayısı ile çarpılması suretiyle, malî tablonun ait olduğu tarihteki satın alma gücü cinsinden hesaplanması olarak tanımlanmıştır.''

yukardaki alıntı değerleme ile ilgili uygulamanın enflasyon düzeltme farkı olarak yansıtılması ile ilgili kanun.

''D. DUYURULAR
1. Kurulumuzun 16.12.2011 tarih ve 42/1122 sayılı kararı:
a) Kurulumuz kaydında bulunan Ģirketlerin, enflasyon düzeltmesi haricinde, mahkemece atanan bilirkiĢi marifetiyle ya da Kurulumuzca yetki verilen değerleme Ģirketlerince maddi duran varlıklarını değerlemeye tabi tutmaları sonucu ortaya çıkan fonu yasal kayıtlarına alarak sermayeye ilave etmelerinin mümkün olmadığına,

Elbeton Elazığ Beton Sanayi A.ġ., UĢak Seramik Sanayi A.ġ. ve Utopya Turizm ĠnĢaat İşletmecilik A.ġ.’nin bu nitelikteki mevcut sermaye artırımı baĢşvurularının olumsuz karşılanmasına karar verilmiştir.

http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/index.aspx?submenuheader=-1

yukardaki SPK açıklaması da değer artış fonlarının sermayeye eklenemeyeceğine dair açıklaması.

''4- Değer Artış Fonları

V.U.K. mükerrer 298. maddesi değişmeden önce mükellefler, aktifindeki maddi duran varlıkları her yıl yeniden değerleme oranıyla değerlendirerek bilançonun pasifinde "Sermaye Yedekleri" hesabının altında, MDV Yeniden Değer Artışları, İştirakler Yeniden Değer Artışları ve G.V.K.'nun 38/4. maddesine göre oluşturulan Maliyet bedeli değer artışları adı altında fonlar oluşturulmaktaydı. Oluşturulan bu fonlar istenilmesi halinde sermayeye ilave edilebiliyordu. Sermayeye ilave edilme kâr dağıtımı sayılmadığından vergilemede söz konusu değildi. G.V.K.'nun 38/4. maddesi 5024 sayılı kanunun 9. maddesiyle kaldırılmıştır. V.U.K.'nun mükerrer 298. maddesi ise 5024 sayılı kanunun 2. maddesiyle değiştirilmiştir. Değişen ve 1.1.2004 tarihinde yürürlüğe giren madde de, 1.1.2004 tarihinden itibaren yeniden değerleme yapılmayacağı, bunun yerine şartlar oluştukça bilançoların enflasyon düzeltmesine tabi tutulacağı hükme bağlanmıştır. Daha önceki yıllarda yapılmış olan yeniden değerleme değer artışlarına ait fonlar, 2003 yılı bilançolarının enflasyon düzeltmesine tabi tutulmaları sırasında sıfırlanmıştır. Dolayısıyla da 2003 ve sonrası yılların bilançolarında değer artış fonları yer almamaktadır.''

yukardaki alıntıda değer artış fonunun sermayeye eklenemeyeceğine dair açıklama mevcut. yani sermayeye eklenebilecek bir kalem olmaktan 2003 yılından sonra sona erdirilmiş.

yukarda alıntı yaptığım bilgilerin ışığında malesef %3500 gibi değer artış fonundan kaynaklanan bir bedelsiz söz konusu olamaz. ancak 25 milyon tl kadar bir rakam (enflasyon düzeltme farkı ve o. üstü yedekler toplamı, bu da yaklaşık %900 bedelsiz demek oluyor) mümkün görünüyor.

uygun olduğunda sen de bir göz at, benim anlayabildiğim bu, umarıne oldu kiış anlamışımdır:)

ytd.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 23:01 
Kullanıcı avatarı

NESİMİ yazdı:
Arkadaşlar 6 Mart Salı günü bedellinin oranı açıklanacak mı? Bilgisi olan varsa sevinirim...

şimdilik o durum ertelendi. önce kayıtlı sermayeye geçilecek.

ytd.

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz. Sayfaya git Önceki  1 ... 4270, 4271, 4272, 4273, 4274  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.