Zaman: 19 Şub 2017 14:47

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz. Sayfaya git Önceki  1 ... 4271, 4272, 4273, 4274, 4275, 4276  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 16:12 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Otel İşletmeciliği

şimdi bu örneğe bakınca gsray yönetiminin bizlere ve başka ky acıdıklarını anlıyorum. ütopyaya bakınca ne dolaplar döndüğü ve ky nin nasıl tokatlandığı daha net ortaya çıkıyor. ha bizimkiler de tokatladı ama daha insaflı davrandılar.

ütopya, bir gayrımenkulüne değerleme yaptırarak bedelsiz yapacam diyor ve büyük ortak hisse satmaya başlıyor. halbuki bu adamlar değerlemenin 2003 yılından sonra direkt olarak sermayeye eklenemeyeceğini adları gibi biliyor. çünkü profesyonel ekiplerle çalışıyorlar. ama ky bunu nereden bilsin? garipler atlamış tabi.tabi biz de tokat yedikçe bakıyoruz bu işlere ve aklımızın yettiği kadar anlıyoruz.

SPK hazretleri de tahtada olmayacak duaya rağmen yükseliş olduğunu görüyor ama aylarca sesini çıkarmıyor. ne zaman ki operasyon bitiyor diyor ki valla değerleme artış fonu sermayeye bu haliyle eklenemez. ancak enflasyon düzeltme farkını ekleyebilirsiniz. red sebebi yukarda yazıyor zaten.

şimdi bizimkiler de deseydi değer artış fonunu bedelsiz olarak veriyoruz ve oradan hisseyi ütopya gibi yükselttikçe satsalardı mesela 1000-1500 tl ve aylar sonra SPK ütopyaya dediği gibi böyle bedelsiz olmaz deseydi ne olurdu ky nin hali. şu ütopya örneğinden sonra halimize şükretmek gerekir herhalde.

black kardeşim sana ve tabi hepimize bir sürprizim var eğer senin dikkatini çekmedi ise sen de 6 aylık öz sermaye değişim tablosuna bir bak. (alakasız ama bir dizi oynuyor, araf zamanı diye : şirket yönetimi toplantı halinde adamlar bilmem ne haberi yaymışlar ky nin elindeki hisseleri toplamak için falan filan... len diyorum bu işler böyle ama ben yemem. tabi yediğimizi şimdiye kadar yedik te o ayrı mesele. aslında seyretmiyorum da senet menet deyince dikkatimi çekti.)

6 aylık bilançoda değer artış fonunu SIFIRLAMIŞLAR ve şimdiye kadar hiç dikkatimi çekmedi. gerekçesini de dipnot açıklamalarında zırvalamışlar. sanırım 8 ya da 9. sayfada dipnot2 de (d) bendinde.

benim anladığım tabi aklımın yettiği kadarı ile çünkü bu hukuk işleri beni aşıyor; değer artış fonunun ancak enflasyon düzeltme farkının sermayeye eklenebileceği şeklindedir. yine anladığım alırken kaçtı şimdi kaç ve çıkarmanı yap onu ekleyebiliyorsun o kadar.

YİNE SÖYLÜYORUM BU BENİM BAKTIĞIM KANUN MADDELERİNDEN AKLIMIN YETTİĞİ KADARI İLE ANLADIĞIM. SPK nın utopya örneği ve gerekçesi de ortada.

yine de bedelsizde kullanılabilecek 25 milyon tl (yaklaşık %900 bedelsiz ederi ) para var. istedikten sonra kullanabilirler. son bildirimde sanki bir ümit ışığı var gibi ama asla kesin olarak algılanmamalı.

yazdıklarım kesin bilgi içermediğinden ve yoruma dayalı olduğundan yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.

ytd.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 16:46 
Kullanıcı avatarı

elliot yazdı:
herkese iyi hafta sonları..
arkadaşlar ben adnan polat ibra edilmediği günün ertesinde çok büyük paralar kaybetmeye hazır bir şekilde pazartesi gününe başlamıştım..oysa kağıt 420 leri gördü ertesi gün..herkes spek beyfendinin adnan polatı sevmediğine ve aysalı daha uygun gördüğüne yordu mevcut yükselişi..oysa yapılan işlemler meğerse planın bir parçasıymış..birde aysal başkan sermaye artıracağız dediğinde herkes bedelsize yordu..benim gibi bazı arkadaşlarsa varsın bedelli olsun ne olur ki..olsa olsa %1000-2000 olur daha da ne olur diye düşünmüştük...ardından şike operasyonları spor kağıtlarını fener ,bjk,gs sırasıyla vurmaya başladı ve biz önce fenerde %20 sonra bjk da %20 ardından gs de%20 bıçağı yavaş yavaş yedik...hatırlayın fenerin taban açıldığı zamanlarda belki huzursuzduk ama pek te geleceği göremedik...bense burada farklı düşündüm ve olayı siyasi yönden değerlendirerek siyasi iktidarın sadece bir takım üzerine gitmeyeceğini(çünkü bunun oy kaybına sebep vereceğini)mutlaka diğer büyük takımlarııda içine alacağını düşünerek 389 dan aldığım kağıtları 367-9 dan sattım..en azından gece rahat yatarım demiştim...inanın o gün bugündür kağıdı hergün 2-3 saat geçmeden takip ediyorum...son bedelli lafında eyvah tren kaçtı derken %10000 görünce gözlerime inanamadım..sonra aysal başkanın kağıtları 250-300 aralığından göstere göstere satıp sonrada alttan alacağız dediğini hatırlayınca..yuh dedim..bir insan ne yapacağını bu kadar açık söylemesine rağmen nasıl da herkesi uyutabilirmiş diye şaştım kaldım.....ancak geri alacağız lafına da inanancağım..çünkü başka yolumuz kalmadı..ya bu adamın bize yaptıklarını telaf etmek için ona inanmaya başlayacağız ya da tahtayı büyük zararlarla terkedeceğiz...%30-50 den fazla zararı olan arkadaşlara sesleniyorum...battı balık yan gider..bekleyin...bende 1-2haftaya yanınızda olacağım..(maddi sebepler)...bu arada daha iyi bir hisse varsa bildiğiniz paylaşalım arkadaşlar...
sevgi ve saygılarımla...

hele alsın bakalım lotlarını. ondan sonrasına bakacağız. en kötü ihtimalle birkaç yıl elimde tutarım diye düşünüyorum. tabi herkes kendi şartlarını gözönünde bulundurarak karar vermeli. sportiflerin uzun vadede de endeks getirisinden daha iyi prim yapmaya devam edeceğini öngörmekle birlikte beni bağlar ve kesinliği olmayan bir öngörüden öteye de gidemez.

ama bedelli dışında para yatırmayı da düşünmüyorum. sportifler açısından aldığım riski bu sınırda kalmalı. bunlardan daha sağlam şirketler varken başka parayla macera aramaya gerek görmüyorum.

yatırım tavsiyesi değildir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 16:53 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Meteoroloji Mühendisliği

22081975 yazdı:
elliot yazdı:
herkese iyi hafta sonları..
arkadaşlar ben adnan polat ibra edilmediği günün ertesinde çok büyük paralar kaybetmeye hazır bir şekilde pazartesi gününe başlamıştım..oysa kağıt 420 leri gördü ertesi gün..herkes spek beyfendinin adnan polatı sevmediğine ve aysalı daha uygun gördüğüne yordu mevcut yükselişi..oysa yapılan işlemler meğerse planın bir parçasıymış..birde aysal başkan sermaye artıracağız dediğinde herkes bedelsize yordu..benim gibi bazı arkadaşlarsa varsın bedelli olsun ne olur ki..olsa olsa %1000-2000 olur daha da ne olur diye düşünmüştük...ardından şike operasyonları spor kağıtlarını fener ,bjk,gs sırasıyla vurmaya başladı ve biz önce fenerde %20 sonra bjk da %20 ardından gs de%20 bıçağı yavaş yavaş yedik...hatırlayın fenerin taban açıldığı zamanlarda belki huzursuzduk ama pek te geleceği göremedik...bense burada farklı düşündüm ve olayı siyasi yönden değerlendirerek siyasi iktidarın sadece bir takım üzerine gitmeyeceğini(çünkü bunun oy kaybına sebep vereceğini)mutlaka diğer büyük takımlarııda içine alacağını düşünerek 389 dan aldığım kağıtları 367-9 dan sattım..en azından gece rahat yatarım demiştim...inanın o gün bugündür kağıdı hergün 2-3 saat geçmeden takip ediyorum...son bedelli lafında eyvah tren kaçtı derken %10000 görünce gözlerime inanamadım..sonra aysal başkanın kağıtları 250-300 aralığından göstere göstere satıp sonrada alttan alacağız dediğini hatırlayınca..yuh dedim..bir insan ne yapacağını bu kadar açık söylemesine rağmen nasıl da herkesi uyutabilirmiş diye şaştım kaldım.....ancak geri alacağız lafına da inanancağım..çünkü başka yolumuz kalmadı..ya bu adamın bize yaptıklarını telaf etmek için ona inanmaya başlayacağız ya da tahtayı büyük zararlarla terkedeceğiz...%30-50 den fazla zararı olan arkadaşlara sesleniyorum...battı balık yan gider..bekleyin...bende 1-2haftaya yanınızda olacağım..(maddi sebepler)...bu arada daha iyi bir hisse varsa bildiğiniz paylaşalım arkadaşlar...
sevgi ve saygılarımla...

hele alsın bakalım lotlarını. ondan sonrasına bakacağız. en kötü ihtimalle birkaç yıl elimde tutarım diye düşünüyorum. tabi herkes kendi şartlarını gözönünde bulundurarak karar vermeli. sportiflerin uzun vadede prim yapmaya devam edeceğini öngörmekle birlikte beni bağlar ve kesinliği olmayan bir öngörüden öteye de gidemez.

o yüzden yatırım tavsiyesi değildir.

kardeşim yazdıklarını dikkatlice okudum ama doğrusunu istersen ky olarak bir şey anlamadım.
şimdi ne demek istiyorsun?
yukarıdaki yazında 210 ortalamaları var buradan yukarı gitmez diyorsun
son yazında sonuna kadar devam diyorsun

zaten 3ün 1ini aldık yani üçün birini bedelli haberinden dolayı sattık
bize ne tavsiye buyurursun?
elimizde kalanları bir an önce satıp şu gs illetinden kurtulalım mı?
yoksa zararımızı bertaraf etmek için ütopya kuralım mı?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 17:20 
Kullanıcı avatarı

[/quote]

hele alsın bakalım lotlarını. ondan sonrasına bakacağız. en kötü ihtimalle birkaç yıl elimde tutarım diye düşünüyorum. tabi herkes kendi şartlarını gözönünde bulundurarak karar vermeli. sportiflerin uzun vadede prim yapmaya devam edeceğini öngörmekle birlikte beni bağlar ve kesinliği olmayan bir öngörüden öteye de gidemez.

o yüzden yatırım tavsiyesi değildir.[/quote]

kardeşim yazdıklarını dikkatlice okudum ama doğrusunu istersen ky olarak bir şey anlamadım.
şimdi ne demek istiyorsun?
yukarıdaki yazında 210 ortalamaları var buradan yukarı gitmez diyorsun
son yazında sonuna kadar devam diyorsun

zaten 3ün 1ini aldık yani üçün birini bedelli haberinden dolayı sattık
bize ne tavsiye buyurursun?
elimizde kalanları bir an önce satıp şu gs illetinden kurtulalım mı?
yoksa zararımızı bertaraf etmek için ütopya kuralım mı?[/quote]

:)

demin blackdragon bir soru sormuştu hatırlarsan, olası şampiyonluk satın alınmaya başlanır mı diye. 210 en iyi ihtimal olmakla birlikte yine de ümidim yok dedim, sanırım bu ifadeyi kaçırmışsın. yani şampiyonluğa rağmen bu yükseliş olmayabilir. olsa da 210 derneğin satış ortalaması ve daha ucuza geri alma söylemi olduğu için bu seviyeyi geçmez diye düşünüyorum.

bunlar kısa ve orta vadede olabilecek durumlar. sonuna kadar meselesi ise yıllar sonrasına işaret ediyor. olası iyi bir kar için ve bunun için de kesinlik ifade etmedim.

mert kardeşim ben sana sat ya da al diyemem, hiç kimseye de demedim şu ana kadar. ben kendi paramın riskini alabilirim o kadar. bu işin sonunda kazanır ya da kaybederim. hesap vereceğim tek kişi eşim olur ve o da bana yeter zaten:)

yani en kötü ihtimalle diyorum, ki şartların her zaman kötü olacağını kimse iddia edemez; kendi paramın riskini uzun vade alabilirim.

ya sen, OLASI AMA KESİN DEĞİL en kötüsüne, uzun vadesine hazır mısın? karar senin kardeşim ama istersen erken bir karar da verme, diyebileceğim sadece bu olur. hele şu kayıtlı sermaye tavanını görelim, yeniden bir sermaye arttırım kararını görelim, o zamana kadar küçük iniş çıkışlar olabilir.

ve son olarak yatırım tavsiyesi değildir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 17:28 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Meteoroloji Mühendisliği

Teşekkür ederim
Lakin benim vadem daraldı

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 18:01 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Çocuk Bakıcılığı

CRIMEAN TATAR yazdı:
çıktığı yer 180 e geri gelecek bence
arz 35 olacak
16 ya düştüğünde 430 oldu
polatın aldıklarını faysal satacak 180 olacak bence

evet CRİMEAN TATAR yazdıkları ne kadar doğru ve yerinde imiş, tarih 3 ekim 2011 hisse değerii ozamanlar 270 civarı gerçekten tatarı tebrik etmek lazım işte gerçekten adam bildiğin paylaşmış nerdesin tatar kardeş keşke bu sitede biraz bize bilgi versen

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 18:08 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Çocuk Bakıcılığı

bence burdaki üstadları sürekli izlemeli bence,bunlar tatar ,luser ve 22081975 teşekkürler keşke hisseyi almadan önce bu siteyi takip etseydim, adamalar bizim için elinden geleni yapıyorlar ama genel bir laf vardır doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye ama bazı arkadaşların ortamı geren nankörlük yapan arkadaşlar yüzünden burdan kaçtılar.
22081975 teşekkür ederim benim takip ettiğim kadarıyla sürekli ky lari kendi arşatırmalarınla bilgilendirmeye çaılışıyorsunuz burda şahsım adına sizi takip etmeye devam edecem ltfn sizde bizi derin fikirlerinizde ve bize nerelere yatırıne oldu kiğımız konusunda bilgilendirmeye devam ediniz.
hepinizi saygı ile selamlıyorum...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 18:26 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

22081975 yazdı:
black kardeşim sana ve tabi hepimize bir sürprizim var eğer senin dikkatini çekmedi ise sen de 6 aylık öz sermaye değişim tablosuna bir bak. (alakasız ama bir dizi oynuyor, araf zamanı diye : şirket yönetimi toplantı halinde adamlar bilmem ne haberi yaymışlar ky nin elindeki hisseleri toplamak için falan filan... len diyorum bu işler böyle ama ben yemem. tabi yediğimizi şimdiye kadar yedik te o ayrı mesele. aslında seyretmiyorum da senet menet deyince dikkatimi çekti.)

6 aylık bilançoda değer artış fonunu SIFIRLAMIŞLAR ve şimdiye kadar hiç dikkatimi çekmedi. gerekçesini de dipnot açıklamalarında zırvalamışlar. sanırım 8 ya da 9. sayfada dipnot2 de (d) bendinde.

benim anladığım tabi aklımın yettiği kadarı ile çünkü bu hukuk işleri beni aşıyor; değer artış fonunun ancak enflasyon düzeltme farkının sermayeye eklenebileceği şeklindedir. yine anladığım alırken kaçtı şimdi kaç ve çıkarmanı yap onu ekleyebiliyorsun o kadar.

YİNE SÖYLÜYORUM BU BENİM BAKTIĞIM KANUN MADDELERİNDEN AKLIMIN YETTİĞİ KADARI İLE ANLADIĞIM. SPK nın utopya örneği ve gerekçesi de ortada.

yine de bedelsizde kullanılabilecek 25 milyon tl (yaklaşık %900 bedelsiz ederi ) para var. istedikten sonra kullanabilirler. son bildirimde sanki bir ümit ışığı var gibi ama asla kesin olarak algılanmamalı.

yazdıklarım kesin bilgi içermediğinden ve yoruma dayalı olduğundan yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.

ytd.

Hocam son 2 bilançoda 114 milyon luk rakam bulunan değer artış fonu 0... Orakamı iç etmişler. Böyle bir tahta olunca insanın aklına binb ir türlü dalavere geliyor artık. O rakam 0 lanınca bedelsiz hayal oluyor... Belkide o rakam bilerek sıfırlandı. Bedelsiz verebileceğimiz bir kalem yok şeklinde belki ky ye belkide genel kurulda delegelere göstermek için. Benim beynimi karıştıran hep şu ara bilanço oldu. Bir şirket aynı tarihe ait neden 2 bilanço yapar. Birinde -264 milyon diğerinde +505 milyon öz kaynak. Birinde bedelsiz imkansız diğerinde görmeden birşey denmez ama belkide bedelsiz olabilir. Üstelik sen ana bilançoyu gönderiyorsun öz kaynaklarım -264 milyon oldu ama ben aynı tarihte ara bilanço yaptım odan +505 milyon neden diyorsun. Göndersene + bilançonu...

Bu tahta acaip ne düşünürsek tersi çıkar. Bunlara cinler bile şapka çıkartır artık. Kayıtlıya geçerler bir bakarsın zart ara bilanço %3500 bedelsiz bir bakarsın %5000 bedelli. NE yapacakları belli olmaz artık. Bu -264 milyon öz sermaye + %9900 bedelli bana göre aylardır dökülmeyenleri dökmek için yapıldı ve başarıldı. Kaç aydır benimgibi 38x maliyet ile bekleyen ortaklar döküldü kağıttan. Şimdi diyen olabilir sata isterse geri alabilir diye. Eminmiyiz... Derinlikten bakıyorsunuz tavana kadar 20 25 bin lot oluyor. %9900 bedelli diye kağıdını veren kaç tane ky malını geri almak isterse alabilir?

Birde gözden kaçırmamamız gereken konu. Bedelli olur ve bunlar 800 bin lotu verdikleri kişidenrüçhanları beleşe alırlar ise hisselerini alttan geri almış olurlar. Buradada esas ve kayıtlı farkı çıkar. Esas olsa yeni hisseler 1-3 ay içinde hesaba geçerdi kayıtlıda anında... Eğer kulüp bunları 3 5 kuruşa kapatıp üstten satmak fikrinde ise kayıtlı bunlar için vazgeçilmez olacak.

Son bir eklenti daha yapayım... Değer artış fonunun sıfırlanması ile bedelsiz hayal oldu demiştik. Ara bilançodada bu rakam 0 ise bu demektirki bakın bizim bedelsiz verebileceğimiz bir kalem yok mecburen bedelli. Bedellide rüçhan ile en ucuz yolsan hisseleri geri almaktır. Rüçhanları 0.01 kuruştan açsan 1 TL den hisseni geri alıyorsun. %9900 bedellide 174 ve 214 ortalama ile verdiklerini 99 TL den geri alıyorsun :)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2012 23:42 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

birşey merak ediyorum futbol takımı şampiyon olursa şampiyonluk parası ve şampiyonlar ligi parası derneğemi şirketemi gidiyor...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 00:11 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Eczacı

Borsacılar futbol kulüplerini gözden düşürmüyor...
Futbolda şike operasyonu ile yaşanan kayba rağmen futbol hisseleri son beş yıllık getirileri ile göz kamaştırıyor. Bu süre zarfında endeks yüzde 37 prim yaparken, spor endeksi yüzde 128 arttı. Son olarak Galatasaray Sportif’in yüksek bedelli açıklaması kayıplara neden olduysa da hisselere ilgi sürüyor.
Futbolda şike operasyonu ile düşmeye başlayan Fenerbahçe hisselerine, son olarak yüksek bedelli sermaye artırım kararı ile Galatasaray da eklenince, gözler tekrar borsadaki futbol kulüplerinin hisselerine döndü. Transferleri, maçları, derbileri ile borsa yatırımcısının gündeminde sürekli yer almayı başaran futbol kulüpleri, zaman zaman yatırımcısını üzmesine rağmen bu güne kadar ilgi odağı olmasını başardı.
Borsada ilk işlem görmeye başladıklarından bu yana her zaman gündemde bulunuyorlar. Kulüp hisselerini son 5 yıldır ellerinde tutanlar ise yaşanan sert düşüşe rağmen hâlâ kârda bulunuyorlar. Kazanç endeksin en az üç katı. İMKB 100 endeksi son beş yılda yüzde 37 kazandırırken, spor endeksi yüzde 128 getiri sağladı. Üstelik ciddi sarsıntıya neden olan şike soruşturması ve Galatasaray’ın açıkladığı yüksek bedelli sermaye artırım kararına rağmen.

Hisseler toplu
Borsada işlem gören futbol kulüplerine ait hisselerin yüzde 50’den fazlası ilk beş kurumun elinde bulunuyor. Bunlar İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Garanti Bankası ve Deniz Yatırım. Son yaşanan dalgalanmalarda da bu kurumların saklamalarında bulunan hisselerde ciddi satışlar olmadığı gözleniyor. Bir ara yabacı yatırımcıların ciddi boyutta ilgi gösterdiği ve operasyonlar yaptıkları Kulüp hisselerine şimdilerde yabancı ilgisi görülmüyor. Yabancı saklaması yapan kurumlardaki hisseler ancak sembolik düzeyde oranları ifade ediyor.

Özsermayeleri güçleniyor

Besiktaş ve Galatasaray’ın mali yapılarındaki yetersizlik ciddi sıkıntı yaratıyor. Bu sıkıntı ister istemez şirketlerin sermayelerini güçlendirme arayışına sevk etmekte. Bu kapsamda Galatasaray’ın uzun süredir aktif bir çaba içersinde olduğu görülüyor. Bilindiği gibi daha önce Futbol A.Ş.’yi şirket bünyesine alarak gelir ve gideri tek çatı altında konsolide etti. Ardından büyük ortak Galatasaray Spor Kulübü’nden gelen satışa bağlı olarak fiyatta ciddi kayıplar yaşanırken kulübün kasasında kayda değer bir gelir oluştu.
Son olarak açıklanan yüzde 9.900 oranındaki bedelli sermaye artırımı ile dışardan nakit yaratılmasına çalışılmakta. Henüz SPK incelemesinde olan sermaye artırım kararı sonrası hisselerdeki düşüş sadece yüzde 12.50. Sermaye artırım kararına şu ana kadar ciddi bir tepkinin gelmemesi her şeye rağmen kulüp hisselerinin borsacıların gözdesi olmaya devam ettiğini ve bu düşüşleri alım fırsatı olarak gördükleri anlaşılıyor.
YATIRIMCILAR DİKKATLİ OLMALI
Şirketlerin büyük ortaklarından satış yönlü karar alınması haberlerini yatırımcıların özellikle dikkatle izlemesi gerekiyor. Zira şirketin büyük ortağın hisse satışı eğer ihtiyaçtan kaynaklanmıyorsa çoğu zaman hissenin fiyatının yüksek olduğu anlamına geliyor. Galatasaray Sportif’de büyük ortağın satışı buna örnek olarak verilebilir. Son olarak Afyon Çimemto’da büyük ortağın hissesini piyasa fiyatının çok altında bir fiyata satması da benzer bir duruma örnek olarak gösterilebilir.

Antakyadan Mehmet kardeşime selamlarımı sunuyorum zararları ancak sabırlar çıkartacaktır zamanı yaklaştığında bana hak verdiğini anlayacaksın güzel kardeşim.

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz. Sayfaya git Önceki  1 ... 4271, 4272, 4273, 4274, 4275, 4276  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.