Zaman: 21 Eyl 2017 11:28

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 894, 895, 896, 897, 898, 899  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: IEYHO -Işıklar Enerji ve Yapı Holding Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2016 18:47 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Doktor

profesyonel orospu çocukları bir alıştımmı küfür yemeye duymamazlıktan gelir. çünkü evine ekmek götürüyor ama boklu ekmek. beş liraya bunların köyünü muhtarıyla beraber sikersin . demi lan ******.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2016 15:49 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İktisat

0,47 maliyet beklemeye devam zaten başka çere de yok

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2016 18:46 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Fotoğrafçılık

IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG A.Ş. / IEYHO [USAS] 07.06.2016 17:48:14

http://www.kap.gov.tr/Yay/Bildirim/Bild ... ?id=537320

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Özet Bilgi : Işıklar Enerji A.Ş- Usaş A.Ş.-Işıklar Holding A.Ş. Birleşmesi hk.

AÇIKLAMA:

1) Şirketimizin, İstanbul Ticaret Sicil Memurluğunun 130467 sicil numarası ile
kayıtlı Işıklar Holding A.Ş. ve 231820 sicil numarası ile kayıtlı Usaş Yatırımlar
Holding A.Ş. ile 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 136'ıncı maddesi ve birleşme ile
ilgili diğer maddeleri, Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 18, 19 ve 20'inci maddesi hükümleri,
6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23-2 numaralı
Birleşme ve Bölünme Tebliğ ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde 30.06.2016
tarihli finansal raporlar esas alınarak bütün aktif ve pasifi ile kül halinde devralma
yolu ile (Şirketimiz bünyesinde) birleşmesine ilişkin gerekli işlemlerin
başlatılmasına,

2) SPK'nın II-23-2 Birleşme ve Bölünme Tebliğinde istenilen diğer bilgi ve belgelerle
birlikte birleşmeye ilişkin duyuru metnini onaylatmak üzere SPK'ya müracaat edilmesine,

3) Şirketimiz esas sözleşmesinin birleşme işlemine uygun olarak gerekli görülen
(unvan, faaliyet konusu, sermaye vb.) maddelerinin değiştirilmesi için gerekli
çalışmaların yapılmasına,

4) Söz konusu birleşme işlemi 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 23'üncü
maddesinde sayılan önemli nitelikteki işlemlerden olduğundan, aynı Kanunun 24'üncü
maddesi ve Ayrılma Hakkı Tebliğinin 10'uncu maddesi hükümleri çerçevesinde hesaplanan
ayrılma hakkı fiyatının pay başına 0,243 TL olarak duyurulmasına,

(Bağımsız üyeler dahil) Oybirliği ile karar verilmiştir.

Saygılarımızla,

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016 17:09 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

maliyet 1,25 di ama su anda maliyeti 0.28 kurusa dusurdum ve satmayida dusunmuyorum beklemeye devam nasil dustuyse oyledevcikacak birgun coook bekleyen herzaman kazanir beklemeye zarari yuklenir

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2017 01:00 
Kullanıcı avatarı

endekssin yuz karasi grubun hissesinde beklemeye devam nerdeyse ortak olcam sirketine 5 yildir aliyorum sonunda ya batcam yada cikacam her ay para buldukca yatiriyorum sonuna kadarda devam eninde sonunda en az 0,65 geleceksin

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2017 17:07 
Kullanıcı avatarı

hadibe endeks cikarken cikmadin duserken cik eninde sonnunda cikacak cok ucuz kaldi alima devam

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2017 23:16 
Kullanıcı avatarı

IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG A.Ş.
IEYHO

Gönderim Tarihi
14.08.2017 17:01:40

İlgili Şirketler
USAS
Yönetim Kurulu Karar Tarihi
07.06.2016
Birleşme Yöntemi:Devralma Şeklinde Birleşme
Birleşmeye Esas Finansal Tablo Tarihi:31.12.2016

1,6473

Mevcut Sermaye:286.121.264,21 TL
Birleşme Nedeniyle Artırılacak Sermaye Tutarı:257.474.469
Ulaşılacak Sermaye:543.595.733,21 TL

Birleşmeye İlişkin SPK Başvuru Tarihi:24.03.2017
Birleşmeye İlişkin SPK Başvuru Sonucu:ONAY
Birleşmeye İlişkin SPK Onay Tarihi:07.07.2017

Ek Açıklamalar:
Işıklar Enerji ve Yapı Holding Anonim Şirketi'nin bu gün yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında
Usaş Yatırımlar Holding A.Ş.'nin tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde Şirketimiz tarafından "devir alınması" ve tasfiyesiz sona ermesi (infisahı) suretiyle Şirketimiz bünyesinde birleşilmesi işleminin, bu kapsamda Yönetim Kurulumuzca hazırlanan Birleşme Sözleşmesinin ve işbu Birleşme nedeniyle Şirketimiz Esas Sözleşmesi'nin "Şirketin Sermayesi, Sermaye Payları ve Pay Senetleri" başlıklı 6'ıncı maddesinin Sermaye Piyasası Kurulu'ndan ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nden izin alındığı ekteki şeklinde değiştirilmesi elektronik ve fiziki ortamda yapılan oylama ile 602,195 adet red oyuna karşılık 87.595.849,834 adet kabul oyu olmak üzere oy çokluğu ile kabul edilmiştir.
Saygılarımızla,
Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2017 23:45 
Kullanıcı avatarı

Sermayede Doğrudan %5 veya Daha Fazla Paya veya Oy Hakkına Sahip

Ortağın Adı-Soyadı,,,,,,,,,,,,Sermayedeki Payı,,,,,,,Sermayedeki Payı(%)
IŞIKLAR HOLDİNG A.Ş.,,,,,,,,,82.260.119,88,,,,,,,,,,,,,,,,28,75
TURGUT IŞIK MAHDUMLARI,,,,,2.561.724,90,,,,,,,,,,,,,,,,,0,90
DİĞER,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,201.299.419,43,,,,,,,,,,,,,,,,70,36
TOPLAM,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,286.121.264,21,,,,,,,,,,,,,,,,100

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2017 09:14 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

burada bir serbest marj kokusu alıyorum..
usas ieyho birleşme gününde elinde usas hissesi olanların lotlar ieyhoya dönüşecek fakat işleme kapalı olacak;
ieyho hissesi olanlar ise serbest marjda açılış keyfini yaşayabilir..
fiyat 1 2 3 5 e de gidebilir, 0.2 0.3 0.4 e de gidebilir..
fakat hissenin pddd 0.24 lerde olduğu düşünüldüğünde ve 5-7 senedir taşıma maliyetini bile çıkartamadığı düşünüldüğünde, 7 senenin acısını çıkartabilir..
az miktar yaşayıp görmek adına ieyho aldım..
10-15 sene kadar evvelden aslan çimentoda serbest marj yaşamıştım, fiyatın 40 lardan 700 lere gidişini hayranlıkla izlemiştim..
neden olmasın? ne de olsa patron da 7 senedir kuruşlarda beklemede..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017 23:36 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

• Şirket devralma ve devrolma durumlarının bazılarında marj serbest bırakılabilmektedir;
a.) Hisse senetleri Borsa’da işlem gören bir şirketin, hisse enetleri Borsa’da işlem gören bir şirketi/şirketleri devralması durumunda devralma nedeniyle artırılan sermayeyi temsil eden hisse senetlerinin dağıtımına başlandığı gün, hisse senetleri serbest marjla işlem görür.
b.) Hisse senetleri Borsa’da işlem gören bir şirketin, hisse senetleri Borsa’da işlem görmeyen bir başka şirkete devrolması ve devir sonrası devralan şirket hisse senetlerinin Borsa’da işlem görmeye başlayacak olması durumunda devrolma nedeniyle artırılan sermayeyi temsil eden hisse senetlerinin devrolan şirket ortaklarına dağıtılmasına başlandığı gün, devralan şirketin hisse senetleri serbest marjla işlem görür.
• Sırası beş işgünü ve üzerinde süre ile kapatılan hisselerde, Borsa Yönetim Kurulu tarafından aksine karar alınmadıkça, hisse senedinin sırası serbest marj ile açılır.
• Bir aylık süre içinde işlem görmeyen hisse senedinin, bir ayı takip eden ilk seansta fiyat marjları serbest bırakılıp, Bültende ilan edilir. Fiyat marjlarının serbest bırakılmasını, takip eden beş işgünü süresince işlem gerçekleşmemesi halinde hisse senedi ilgili pazarlardan Yönetim Kurulu Kararına kadar Başkanlıkça geçici olarak çıkarılır.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 894, 895, 896, 897, 898, 899  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.