Zaman: 28 May 2017 09:45

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Kaç Yıldır Borsadasınız?
Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2012 22:09 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

1997 asya krizinden beri borsadayım. Tecrübe hayatta yenilmiş kazıkların toplamıdır. Borsada biraz tecrübem varsa onlarıda sizinle paylaşayım.
Küçük yatırımcıya kaybettiren nedenler
1-Bu işi yapacaksanız bu işi iyice öğrenip (teknik analiz,temel analiz vb.) konuları iyice öğrenip ondan sonra kağıt alıp satın. Yatırıne oldu kiğınız kağıdı kendiniz seçin. Ondan bundan medet umup hocam şu kağıt ne olur, üstadım şu kağıt nereye gider, abi kağıt düşermi? tipinde oyuncuysanız bu işi hemen bırakın.
2-Sermayenizin hepsini aynı anda kağıda yatırmayın. Herzaman kenarda bir miktar paranız hazır bulunsun. Kendinizi sağlama alın. Böyle durumda borsa çöksede mutlu olursunuz. Çünki maliyetinizi düşürürsünüz veya fırsatı değerlendirirsiniz.
3-Ve en önemlisi paranızın hepsini tek bir kademeden mal almayın. Alışlarınızı kademelere bölün. Böylece karda olduğunuz kademeleri satıp zararda olduklarınızı bekleyebilirsiniz.
4-Bir kağıtla ilgili olumlu bi beklenti varsa 2 kere düşünüp öyle alın. Kağıt yükselecek derken elinize malı vermesinler.
Şimdilik bu kadar
YATIRIM TAVSİYESİDİR! :)))

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2012 22:06 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hemşire

Merhaba Arkadaşlar, geçen hafta yatırım hesabı açtırdım. İki gün sonra işlem yapabileceğimi söylediler, yarın ilk işlemime arkadaş tavsiyesi üzerine Akfen GYO alarak başlayacağım. Şu an değerinin çok altındaymış, uzun vadede kazanacağımı düşünüyorum, kısmet artık

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2012 01:16 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

[color=#800040]ARKADAŞ TAVSİYESİYLE GİRDİM 1 AY OLDU HEMEN HEMEN 10,000 LOT BİMEKS ALDIM 5 BİN TL KARLA SATTIM ŞUAN İŞİ ÇÖZDÜM HER AKŞAM ŞİRKETLERİ TAKİP EDİYORUM ANALİZLERE BAKIYORUM YILLIK AYLIK İYİ KAR YAPAN ŞİRKETLERE BAKIYORUM BATMAYACAK ŞİRKETLERİ ARAŞTIRIYORUM HER AKŞAM 1 SAAT ZAMAN AYIRIYORUM EE OTURARAK PARA KAZANMAK KOLAY DİİL İNŞ HERKES KAZANIR TEK DİLEĞİM BU HEPİNİZİE GÖNÜLDEN BOL ŞANS DİLİYORUM

Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2012 22:59 
Kullanıcı avatarı

Bir ay gibi kısa bir sürede iyi çözmüşün !!!!

Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2012 02:55 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Psikoloji

Ben 2 yıldır borsadayım 5 bin tl ile giriş yaptıne oldu kiş ilerleyen bir hisse önermişlerdi,,
birgün vahiy geldi sanki emek elektirik aldım :) 2 günde 1000 tl kazandırdı hemen sattım tabi bu beni çok mutlu etmişti,, sonra ısrarla türk hava yolları al demişlerdi onu aldım 2.30 felandı 2. 79 dan sattım sonra
ondan da kazandım ama birgün şeytana uydum UŞAK gözüme çokk güzel göründü, tavan tavan gidiyordu 2 seansta tüm parayı ona yatırdım 4.81 den 5 dakika lavaboya git gel derken bir baktım 4.20
ne oluyor demeye kalmadan 5 dakikada beşikaş yaptılar, sonra indi indi 3.85 ten sattım
hiçbir zaman insanın gözü aç olmamalı özellikle borsa konusunda, borsa yüksek faiz veren bir banka gibi görülmeli sadece, ve doğru kağıtlarda uzun vade beklenmeli , nerde ineceğinide bilmeli insan duygusallığa yer yoktur bu işte.. aç gözlü olursan 5 dakikada beşiktaş yaparlar, sonra benim gibi atletle kışın odada yandığını hissedersin,, birisi gelir ne oldu hastamısın der :)) kısık bir sesle yok iyiyim dersin ....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2012 21:52 
Kullanıcı avatarı

Bir ay gibi kısa bir sürede Akfgyo'dan ilk karımı yaptım, elimdeki hisseleri sattım. Şimdi tekrar almak için hisselerin düşmesini bekliyorum

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2012 21:57 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

zahit yazdı:
Borsayla yılları geçirmek değil, ders almak önemli..Yıllarını borsaya vermiş,ev, araba , arsa ne var ne yok satıp, hisseden hisseye dalan ve sermayeyi sıfırlayan çok insanla tanışma fırsatı oldu.. Borsada hiç zarar etmedim diyen külliyen yalan söylüyor..
TİMSAHIN AVINI SABIRLA BEKLEDİĞİ GİBİ TEMEL VE TEKNİK ANALİZİNİ YAPARAK ORTA VE UZUN VADELİ YATIRIM YAPIP SABREDENLERİ BORSA İHYA ETMİŞTİR..ÖRNEĞİN ADELİ OCAK 2009 DA 2.50 LİRADAN ALANIN KARI ORTADA..

güzel bir tespit:)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2012 22:06 
Kullanıcı avatarı

ne itiraflar var:), en çok tahtası kapananların durumuna üzüldüm, ALlah kimsenin başına vermesin.
demkki neymiş, bir masası bir odası olan şirketlerin hissesini almamak lazımmış,
patronnu dürüst olan (adel, nugyo, tüpraş gibi), son 5 yıllık grafiği düzgün olan A gurubu münkünse imkb 100 hisselerinden bakmak kaybedenler için iyi bir tercih olur kanaati azinanemce.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2012 23:08 
Kullanıcı avatarı

olbilir tabi tnt kardeşim, doğrusu sayfayı ben açmadım, şöyle geçerken okudum, tahtası kapananlara üzüldüm, yazdım gitti, yatırım tavsiyesi olamaz tabi.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2012 23:22 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

Bu uzman azmanları 2008 sonlarında dow jones için 3000 yazdılar çizdiler şimdi ne demişler bakalım?

Hisseler hayatının fırsatını sunuyor
Goldman Sachs, müşterilerine gönderdiği araştırma raporunda, "hisse senetleri 'hayatının fırsatını' sunuyor" ifadelerini kullandı

Goldman Sachs´ın 40 sayfalık strateji raporunda, Goldman Sachs küresel hisse senetleri baş stratejisti Peter Oppenheimer, şu ifadeleri kullandı:

"Mevcut değerlemeleri göz önüne aldığımızda tahvillere uzun bir güle güle deyip, hisse senetlerinde alıne oldu ki zamanının geldiği düşüncesindeyiz. Hisse senetlerinin gelecek birkaç yılda yukarı trendde hareket etmesini bekliyoruz."

Anlaşıldı birkaç içinde dow jones 9.500 görürmü acaba?

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.