Zaman: 21 Şub 2017 21:43

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Kaç Yıldır Borsadasınız?
Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2012 00:16 
Kullanıcı avatarı

2008 de başladım nalet borsaya :) üniversitede ilk senemin sonuydu artık çözmüştüm olayı. Sağolsun annem inandı bana bir miktar sermaye verdi. başladım alım satıma allahım kazanıyorum falan tabi akp kapatma davası sonuc gunu vardı hic unutmam, tcell almıstım az bi karla cıktıne oldu ki beklesene biraz dimi ertesi günlerde kagıtlar gitti ben baktım. sonra 2008 krizi geldi cattı. elimde kagtlar patladı eregli vardı elimde yarısından cogu gitti paramın sonra yurt parası yemek sigara parası derken bozdura bozdura sıfırı tükettim... Akabinde kış geldi anneme gittim dedim böyle böyle oldu bak ben bu işi yüzüme gözume bulastırdım ben iflah olmam ama bu iş böyle devam etmez bu borsa artacak bak.. sonra ne mi oldu tüm hesapları bana devretti ailedekiler al bunu işle dediler, onlardaki de cesaretmiş hani.. ilk hissem kriz sonrasında pegyo hiç unutmam 0.21 tlden aldım sonra 0.63 oldu tabi bekledim bikaç ay. sonra devamı geldi. bir yıl kadar bir ara verdim geçtigimiz aralık ayında tekrar başladım. iflah olmadım ne kazançla ne kayıpla. yanlış cok yaptım zarar da ettim 3yıldır bekledigim kagıdım da var ama umudumu kesmedim. sanırım bu işteki en buyuk kazancım aile içindeki saygınlıgım oldu ben de bir şekilde katkı sağlamaya başladım az çok ne varsa paylaştım.. allah herkese önce sağlık sıhhat sevdikleriyle huzurlu yaşamak nasip etsin sonrasında onlarında desteğiyle başarılamayacak birşey yok..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2012 00:21 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

1 senedir borsadayım kayıpta olan hisselerimde var elimde. kar edip elden çıkardığımda.
maliyet analizime göre hepsini satıp çıksam.az kardayım ama elimdeki kağıtlar maliyetine gelirse yüzde 10 kardayım.
benim bu zamana kadar öğrendiğim

1-Borsa oyun değilidir.Ev arsa gibi yatırım aracıdır.Önce bunu yerleştirmek lazım beynimize
2- treni kalkmış kağıda binme binenlere el salla selametle gitsinler.
3-kağıtlar şişirme kağıt değilse düşsse bile her zaman aynı değerine er yada gec gelir sabır.
4-Şu uçacak bu kaçacak yorumlarına aldanma.Kesebiliyorsan kendi göbeğini kendin kes.sonra gazını alırlar.Yatırım şirketlerine güvenme zırt pırt hedef fiyat değiştirirler.
5-Bir hedef fiyat belirle.Altında kalırsa satma.Üstüne çıkacağını düşünsende sat.Tabi savas veya büyük ekonomik krizlerde kağıda sarılma sal gitsin alttan alırsın gunu gelince.
6-Borçla hisse alma sonra başını duvarlara vurmak zorunda kalmazsın.
7-teknik öğrenemezsen bile bilanço okumayı öğren.Haberleride iyi takip et.

bunlar benim kendime göre düşüncelerim.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2012 03:12 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Doktor

7 temmuz 2011 den beri borsadayım. o zamanlar populer olan aslan çimentoya düşüş trendinde 85 ten girdim. param altı ayda üçte birine düştü. aralık ayı gibi ana param kadar tekrar hisse aaldım maliyetimi 50 lere düşürdüm. borsanın ocak şubat rallisinde hissemi 69 tl den sattım. sonra bütün paramla gsray hissesi aldım 165 lerden. gecen hafta gsry hisselerimi 245 ortalama ile sattım. bu arada ekstradan düşük para ile nugyo , uşak al sat yaptım biraz kazandım.
totalde paramı bir buçuk kat arttırdım.
borsanın b sini bile bilmiyorum. sadece haber ve yorumları takip ediyorum. tavsiem riske edeceginiz, ihtiyaç duymayacagınız veyahut yastık altı paranızla borsada yatırıne oldu kiız. ben orta vadede işlem yapmayı daha risksiz buluyorum. ve en önemlisi sabır. aldıgınız hisse çok düşebilir buna hazırlıklı olun. ve daima vaktınde maliyet düşürebileceginiz bir miktar paranızı ayırın. alacagınız hissenin gecmişini mutlaka inceleyin.
bu aralar da hisse araştırması yapıorum bakalım hayırlısı ile bir dala tutunmaya çalışacaz. vesselam...(YTD)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 May 2012 14:12 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Maden Mühendisliği

18 yaşındayım küçülükten beri babamın sayesinde borsaya ilgim var 1 hafta önce ziraat yatırım hesabı açtırdım .. Aslında çok heyecanlıyım şimdilik birikimimin hepsiyle değilde yavaş yavaş girmekten yanayım .. aklımda belli başlı kağıtlar var bana göre borsa kesinlikle uzun vadeli yapılmalı krizler beklenmeli ve fırsata dönüştürülmeli.. :) açıkcası galiba baya bi kalıcı olacam borsada..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 May 2012 14:18 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Çocuk Bakıcılığı

eczakardeş bizimlede düşüncelerini kağıt yorumlarını paylaşırsan sevinirizzz

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.