Zaman: 19 Oca 2018 10:09

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: KARKM - Karkim Sondaj Enerji Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013 22:29 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

şu güzel haberler de gelsin, daha da iyi gidecektir. yüksek temettü açıklama kararını bekliyoruz. endeksin çöktüğü bu günkü duruşu mükemmeldi.temel,teknik çok iyi. yarın ola hayrola...(bu yorum ve bilgi yatırım tavsiyesi değildir)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2013 23:33 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hukuk

http://www.borsagundem.com/haber/Satili ... ket/132640

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=261675

Hayırlı uğurlu olsuuuunn:):)..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2013 09:53 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

düşen borsada koruyucu şemsiye oldu. 2.40 çağrı fiyatı çok iyi oldu...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2013 12:16 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Eczacı

muhfin yazdı:

büyük adamMIŞINDR. ÜMİT YAŞARK karakaya ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.duacıyız.eger bir gün bir şirketin halka arz edlirse yemin ederim tüm varlığımla şirketine yatırıne oldu kiım.sen iş adamının nasıl adam gibi olmasını gösterdin ispatladın örnek oldun.TÜRKİYEM senin gib,ilerle şahlanacak tır.ilerde seni çok yükseklerde göermek isterim bir öğretmen olarak dr. bey.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2013 00:02 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

tunga yazdı:
muhfin yazdı:

büyük adamMIŞINDR. ÜMİT YAŞARK karakaya ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.duacıyız.eger bir gün bir şirketin halka arz edlirse yemin ederim tüm varlığımla şirketine yatırıne oldu kiım.sen iş adamının nasıl adam gibi olmasını gösterdin ispatladın örnek oldun.TÜRKİYEM senin gib,ilerle şahlanacak tır.ilerde seni çok yükseklerde göermek isterim bir öğretmen olarak dr. bey.

Ben öyle düşünmüyorum. Çok büyük ayıp etti.
2 sene önce halka 2,40 dan kakaladığı şirketi, kayserili gerçek fiyatından aldı.
Halka da aldığı fiyattan satma imkanı verdi.
AMA 2 SENE GEÇTİ, BOŞA GEÇEN KOCA 2 SENEDE TÜne oldu ki ARAÇLARI GİTTİ....,
Tabi arzdan alan kaldıysa ben sanmıyorum.

Bu satış rakamı halka arz rakamını sorgulatır.
Bu halk bunu unutmaz , yemez.
Son 2,40 çabası şirinliği yetmez affetmek için,
kıyamet gününe kaldı hesaplaşmalar.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2013 12:10 
Kullanıcı avatarı

Karkim satışında alıcı firma kayıtsız şartsız kabul ettiği 2,40 çağrı fiyatını uygulamazsa ne olacak?
..Kanımca Bu resmi taahhütün taraflrı alıcı ve satıcı olması sebebiyle, her ne kadar ilk bakışta durum satıcının yani Sn Karakaya'nın hukuki işlem yapma (satış iptali, vaadin tazmini davası vsvs) keyfiyetine bağlı gibi görünse de..nihai tahlil de bu fiyat hukuk aleminde kayıtsız şartsız taahüd edilmiş bir çağrı fiyatı olarak yer aldıysa ve zaten bu satış her halükarda SP kurulunca zorunlu çağrıya tabi tutulacaksa SPK'nın çağrıya ilişkin tebliğinin dışında olmasına rağmen, SPK bu fiyat taahüdünün hukuki dayanak olarak kullanıp zorunlu çağrı fiyatını 2,40 olarak belirleyebilecektir,İdari dava konusu bile olsa İdare mahkemesinden de 2,40+yasal faiz rakamı çıkar kanımca..Neyse erken yorum oldu...KAP haberi bekleyelim bakalım
yatırım tavsiyesi değil

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2013 14:59 
Kullanıcı avatarı

Şirket yönetim kurulumuz 25.03.2013 tarih ve 2013/15 sayılı toplantısında,

1) Şirketimizin unvanının ek 1 deki ana sözleşme tadil tasarısı ve ek 2 deki Holdinge dönüşüm raporu çerçevesinde unvanın değiştirilerek "Celik Holding Anonim Şirketi" olması yönünde ilgili merciler nezdinde başvuruda bulunulmasına,

2) Şirketimizin mevcut faaliyetlerinin korunarak geliştirilmesine, mevcut faaliyetlerle ilgili olarak yurtdışında da müşteri teminine yönelik olarak gerekli çalışmaların yapılmasına karar verilmiştir. Bununla birlikte Şirketimiz faaliyet konularının yeni iş alanlarına da yatırıne oldu kiılmasına imkan verecek şekilde yeniden revize edilmesine ve bunun için ana sözleşmenin ilgili maddelerinin tadil edilmesine,

3) Yapılan görüşmelerde; çağdaş yönetim anlayışına uygun olarak tüm hissedarların eşit oy ve haklara sahip olması, şirket yönetimlerinin hesap verilebilir yönetim tarzı belirlemesi ve katılımcı bir yönetime sahip olunmasına imkan sağlanması amacıyla, Kurumsal Yönetim İlkelerinde yer verilen hususlara azami özenin gösterilmesi ve bu kapsamda olmak üzere Şirket yönetim kuruluna üye seçiminde ve denetim kurulunun seçiminde imtiyaz içeren A grubu paylarla ilgili olarak imtiyazlı olan A Grubu payların imtiyazlarının kaldırılarak tüm payların imtiyazsız hale getirilmesinin genel kurul onayına sunulmasına,

4) Şirketin hızlı ve sağlıklı büyümesini temin etmek amacıyla kayıtlı sermaye tavanının 200.000.000 TL'na çıkarılması için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına,

5) Şirketin faaliyet konularının genişletilmesi, daha yüksek gelir ve karlılık hedeflerine ulaşmak, grup şirketlerinin tek çatı altında toplanmasını sağlamak amacıyla, iştiraklerimiz arasına Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş.'nin eklenmesi için Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş.'nin 8.250.000 TL nominal değerli paylarının (Şirket Sermayesinin %55'i) satın alınmasına, satın alma bedeli olarak ise Sermaye Piyasası Kurulundan lisanslı iki bağımsız denetim şirketine hazırlatılan değerleme raporlarının ortalaması olan 50.900.237 TL'nin Şirket değeri olarak belirlenmesine, belirlenen bu değerden % 10 iskonto edilerek bulunan 45.810.213 TL üzerinden Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş.'nin % 55 paylarını için 25.195.617 TL'nin ödenmesine, İş bu alımın gerçekleşmesinin Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş. nin mevcut ortaklarından 2013 yılı sonu için Çelik San. ve Tic. A.Ş. nin en az vergi öncesi 4.000.000 TL kar edeceğine ilişkin taahhütname alınması şartına bağlanmasına,(Ek. 3 Taahhütname)

6) Şirketimiz Ana Sözleşmesinin, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: IV, No:56 "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ" ine tam uyumlu hale getirilmesi amacıyla bu karar ekinde yer aldığı gibi eski ve yeni şekilleri verilen 2, 3, 4, 6, 7, 8, 11, 13, 15 ve 16'ncı maddelerinin değiştirilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan alınacak izinleri takiben yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına,

7) Şirket merkezinin İstanbul'a taşınması ve şirket mülkiyetinde bulunan Ankara'daki mevcut merkezin şube olarak tescil edilmek üzere ilgili merciler nezdinde başvuruların yapılmasına,

8) Şirket esas sözleşmesinde yapılması planlanan değişikliklerle ilgili olarak Sermaye Piyasası Kanunu'nun 24'ncü maddesinde düzenlenen şekilde, şirketimiz pay sahiplerinin ortaklıktan ayrılma hakkının korunmasına,
9) İş bu kararın Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 "Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği" gereği kamuya duyurulmasına,

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2013 15:02 
Kullanıcı avatarı

4) Şirketin hızlı ve sağlıklı büyümesini temin etmek amacıyla kayıtlı sermaye tavanının 200.000.000 TL'na çıkarılması için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına,

5) Şirketin faaliyet konularının genişletilmesi, daha yüksek gelir ve karlılık hedeflerine ulaşmak, grup şirketlerinin tek çatı altında toplanmasını sağlamak amacıyla, iştiraklerimiz arasına Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş.'nin eklenmesi için Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş.'nin 8.250.000 TL nominal değerli paylarının (Şirket Sermayesinin %55'i) satın alınmasına, satın alma bedeli olarak ise Sermaye Piyasası Kurulundan lisanslı iki bağımsız denetim şirketine hazırlatılan değerleme raporlarının ortalaması olan 50.900.237 TL'nin Şirket değeri olarak belirlenmesine, belirlenen bu değerden % 10 iskonto edilerek bulunan 45.810.213 TL üzerinden Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş.'nin % 55 paylarını için 25.195.617 TL'nin ödenmesine, İş bu alımın gerçekleşmesinin Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş. nin mevcut ortaklarından 2013 yılı sonu için Çelik San. ve Tic. A.Ş. nin en az vergi öncesi 4.000.000 TL kar edeceğine ilişkin taahhütname alınması şartına bağlanmasına,(Ek. 3 Taahhütname)

Alıntının sonuna böyyük bir ünlem koyuyorum..yorum yok hocca:)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2013 15:08 
Kullanıcı avatarı

Hadi yapiim bir yorum.tutamadım kendimi..eğer eyfel dikilecekse bunun ne amaçla yapılacağı belli olduğundan yeni mağduriyetler olmaması için evdeki bulgurun kıymetinin bilinmesi gerektiğini düşünüyorum..
böyle bir op..sonuçları açısından hem çağrıya katılımı engeller hemde yeni bedelliler için para toplanacak kadar hisseyi satmak için cazip bir patika ilizyonu yaratır..

yatırım tavsiyesi değil dikkatli olun tavsiyesidir..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2013 10:36 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

ne tuhaf kağıt
1,66 al bekle aylarca
2,45 cuma bazertesi sattım hepsini
ne olduda yükselişe geçtin
benim satmamı beklediler

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.