Zaman: 20 Eki 2018 17:46

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: KATMR - Katmerciler Ekipman Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2010 09:57 
Kullanıcı avatarı
Konum: Her hissenin yönünü bilseydim İSTANBUL un yarısı benim olurdu!!
Meslek: Astronomi ve Uzay Bilimleri

Şirket Bilgileri
Şirket Adı Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş.
IMKB Kodu KATMR E
Pazar Bölgesel Dahil Endeksler Kayıtlı Sermaye - YTL
Öd. Sermaye 12.500.000 YTL
Tak. Sak. Oranı % 24,00
Kuruluş Tarihi 09/10/1985
Halka Aç. Tarihi 03.11.2010
Faaliyet Alanı Damper, ilave dingil, ziraat makinaları, zirai römork, yarı römork, kamp tipi römork, mini yük römorku, sandal tasıma römorku, treyler römorku, tanker ve vidanjör ve her türlü araç üstü ekipman imali
İlk İşlem Tarihi 11.11.2010
Genel Müdür Mehmet Katmerci

İnternet Adresi http://www.katmerciler.com.tr

Mesaj Başlığı: Re: KATMR - Katmerciler Ekipman Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2010 18:57 
Kullanıcı avatarı

***KATMR***KATMERCİLER ARAÇ ÜSTÜ EKİPMAN SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

AÇIKLAMA:Şirketimiz ,Bağdat Belediyesi'nin Temizlik İşleri ihalesini alan Akdeniz Temizlik Gıda Elektronik Makine ,Teknik Servis Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. ile bu ihaleye konu 104 adet " Çöp ekipmanı,Su Tankeri,Yol Süpürme ekipmanı" vb. araç üstü ekipmanların üretilmesine ilişkin 5.964.000 TL ( Beş Milyon Dokuz Yüz Altmış Dört Bin TL ) lik sözleşme imzalamıştır. Sözleşmeye konu ekipmanların 90 Adedinin teslimi 30.12.2010 ,14 Adedinin teslimi en geç 20.01.2011 tarihine kadar gerçekleştirilecektir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2011 03:13 
Kullanıcı avatarı

KATMR- İzmir Çiğli Belediyesi ile 24 Adet araç üstü ekipmanların (çöp, vidanjör, damper vb) üretilmesine ilişkin 3.17 Mn TL + KDV lik sözleşme imzalandı. Şirket ilk dokuz ayda 36 Mn TL lık satış yapmıştı.18.01.2011

KATMR–Dünyada itfaiye ekipmanı üretiminin öncü şirketlerinden Fransız Gimaex Int SAS ile İzmir’de %50-50 ortaklık esasına dayanan bir şirket kurulmasına karar verildi. Yeni kuru-lacak şirketin üretimleri uluslararası pazarlarda satılması planlanmaktadır.19.01.2011

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2011 12:10 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Otel İşletmeciliği

7,75 maliyet. Hedef nedir? Borsada dönen lot az olduğu için 10 lu rakamlara gelmesi zor olmaz diye düşünüyorum. Sizin görüşleriniz nedir?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 11:04 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

bu borsaya girdiğim günden beri bana sıcak olan ve yeni bir borsaya giriş yapan hisse katmercilerdi bu hisseden halka arz sonrası 5küsürler düştü ben bunu alamadım başka hisse almaktan 5.88lerde gezerken almaktı niyetim 8lere fırladı kısmet değilmiş ne yapalım hayırlısı olsun düşerse alıcam

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2011 13:52 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Gemi Mühendisliği

Katmerciler'den yatırımcılarına bonus

Halka arzdan aldığı Katmerciler hisselerini 90 gün elinde tutan yatırımcılar yüzde 5 bonus hisse alıyor

Katmerciler’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Katmerciler Araç Üstü Ekipman (KATMR) şirketinin, 3-5 Kasım 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen halka arzından aldıkları hisse senetlerini, ilk işlem günü olan 11 Kasım 2010 tarihinden bu yana 90 gün süreyle satmayan hisse sahipleri, yüzde 5 oranındaki “bonus (ilave) hisselerine” 28 Şubat 2011 tarihinde kavuşuyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya ilişkin detaylar şöyle:

Bonus hisseler, halka arzdan alınıp elde tutulan hisse miktarı üzerinden yatırımcıların hesaplarına aktarılacak. Dolayısıyla, miktarın hesaplanmasında 90 günlük süre içerisindeki en düşük gün sonu bakiye esas alınacak. Halka arzdan satın aldıkları hisse senedinin tamamını elinde tutanlar ise, hisselerin toplamının yüzde 5’i oranında ilave hisse sahibi oldular.

Bonus hisse hesaplaması, halka arzdan hisse senedi alan Katmerciler yatırımcılarının Merkezi Kayıt Kuruluşu’ndaki kayıtlarına göre yapılacak ve yatırım hesaplarına otomatik olarak aktarılacak. Bonus hisse almak için yatırımcıların herhangi bir işlem yapması gerekmiyor.

90 günde %22 değer kazanan hisseye %5 de bonus hisse

Yüzde 24’ünü halka açan ve 6 liradan halka arz edilen Katmerciler’in hisse senetleri, 90 günün sona erdiği 8 Şubat 2011 tarihinde, günü 7,30 liradan kapatmıştı. Bu durumda, halka arzda 6 liradan satın aldığı hisse senedi, 90 gün sonunda yüzde 22 oranında değer kazanan Katmerciler yatırımcısı, bu tutarın yanı sıra yüzde 5 oranında da ilave hisse senedi kazanmış oldu.

Katmerciler Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Katmerci, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yatırımcıları korumak ve uzun vadeli yatırımı özendirmek amacıyla geliştirdikleri “Yatırımcı Koruma ve Ödüllendirme Programı” kapsamında; Geri Alım Garantisi ya da Bonus Hisse teşviki uygulama taahhüdünü halka arz sürecinde duyurduklarına belirterek, halka arzdan aldığı hisse senetlerini elinde tutan Katmerciler hissedarlarını ödüllendirmiş olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Türkiye’de ilk kez uygulanan koruma ve teşvik programını Deniz Yatırım’la birlikte geliştirirken, özellikle küçük yatırımcıların korunmasının hedeflendiğini ifade eden Katmerci, hisse senedinin yüzde 22 değer kazandığı 90 günlük dönemin sonunda, hisse senetlerini elinde tutan yatırımcılara ayrıca yüzde 5 ilave hisse kazandırdıklarını kaydederek, “Yatırımcımızın güvenini boşa çıkarmamış olduk” dedi.

Bonus hisseler, Onursal Başkan İsmail Katmerci’nin payından

Yurt İçi Bireysel ve Kurumsal Yatırımcılar ile Katmerciler Grubu Çalışanları için geçerli olan ve hisse senetlerini 90 gün süreyle elde tutma üzerine şekillendirilen bu ödül programının süresi, 11 Kasım 2010 tarihindeki ilk işlem gününde başladı ve 8 Şubat 2011 tarihinde sona erdi.

Söz konusu ilave hisseler, Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından, şirketin kurucusu ve Onursal Başkanı olan İsmail Katmerci’nin sahip olduğu paylardan, bonus hisse kazanmaya hak kazananların hesabına 28 Şubat 2011 tarihinde otomatik olarak aktarılacak.

Sadece halka arzdan satın alınan hisse senetleri için geçerli olan bonus hisse teşviki, şirket paylarının İMKB’de işlem görmesini takiben İMKB’den satın alınan paylar için uygulanmayacak. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyen yatırımcılar, Deniz Yatırım tarafından 3 Şubat 2011 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu’nda (kap.gov.tr) yayınlanan “Halka Arz Teşvikleri Uygulamasıyla İlgili Duyuru” başlıklı duyuruyu inceleyebilirler.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2011 21:22 
Kullanıcı avatarı

Katmerciler Araç Üstü Ekipman şirketinin, 3-5 Kasım 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen halka arzından aldıkları hisse senetlerini, ilk işlem günü olan 11 Kasım 2010 tarihinden 8 Şubat 2011 tarihine kadar 90 gün süreyle elinde tutan hisse sahipleri, yüzde 5 oranındaki “bonus (ilave) hisselerine 22 Şubat 2011 tarihinde kavuşacaktır. Bonus hisse hesaplaması, halka arzdan hisse senedi alan Katmerciler yatırımcılarının Merkezi Kayıt Kuruluşu’ndaki kayıtlarına göre yapılacak ve yatırım hesaplarına otomatik olarak aktarılacak. Bonus hisse almak için yatırımcıların herhangi bir işlem yapması gerekmemektedir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2011 20:06 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

8.4 Ü GEÇİNCE KATMR 20 TL KAĞIDINIZA SAHİP ÇIKIN SPEK İŞİNİ BİLİYOR.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2011 13:09 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Otel İşletmeciliği

hedef needir arkadaşlar?? yorum yazan neden yok gayet istikrarlı bir hisse dandik dundik hisselerde bir sürü yorum yapan var bu hissede sessizlik hakim ?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2011 23:12 
Kullanıcı avatarı

Katmerciler net kârını yüzde 63 artırdı

Katmerciler 2010 yılında net kârını yüzde 63 artırdığını açıkladı

2010 yılı mali sonuçlarını açıklayan Katmerciler, net aktif toplamını yüzde 42, faaliyet kârını yüzde 46 oranında artırırken, net kâr marjını da yüzde 7’den yüzde 13’e çıkardı. Şirketin özkaynak kârlılık ise oranı yüzde 30 olarak gerçekleşti.

Katmerciler’den yapılan yazılı açıklamaya göre, 2010 yılında net kârını yüzde 63, faaliyet kârını yüzde 46 ve net aktif toplamını da yüzde 42 artırarak 59,550 milyon liraya yükseltti.

2010 yılını 61,6 milyon liralık toplam satış geliriyle kapatan Katmerciler, 2009 yılında 4,870 milyon liralık net kârını, 2010 yılında yüzde 63 oranında artırarak 7,927 milyon liraya yükseltti. Şirket, 2009 yılındaki 7,137 milyon lira olan faaliyet kârını yüzde 46’lık artışla 2010’da 10,405 milyon liraya çıkardı. Net kâr marjını da 2009 yılındaki yüzde 7 düzeyinden, yüzde 13’e yükselten Katmerciler’in faaliyet kârı marjı da 2010’da yüzde 11’den yüzde 17’ye yükseldi. Özkaynağını bir önceki yıla göre yüzde 137 oranında artırarak 26,474 milyon liraya yükselten 2010 yılında 26 milyon liralık ihracat yapan şirket, toplam gelirlerinin yüzde 42’sini yurtdışı pazarlardan elde etti.

Katmerci: “Özellikle yatırımcılarımız adına kâr artışımızdan çok memnunuz”

Katmerciler Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Katmerci, 2010 yılı mali sonuçlarına yönelik değerlendirmesinde, Katmerciler’in 2010 yılının, büyük ölçüde öngörülerine uygun bir şekilde tamamlandığını belirterek, “2010 yılında sağlıklı, istikrarlı ve en önemlisi oldukça kârlı bir performans ortaya koyduk. İMKB’ye yeni adım atmış ve Kasım 2010’dan bu yana işlem gören bir şirket olarak, özellikle elde ettiğimiz kâr artışı, kurumumuz, hissedarlarımız ve yatırımcılarımız adına bizleri çok mutlu etti. 25 yıllık tarihimizle geldiğimiz borsada açıkladığımız ilk mali performansla, yatırımcılarımızın güvenine karşılık verebilmiş olmanın huzurunu taşıyoruz. Hedefimiz, yeni yatırımlarımızla birlikte bu trendi devam ettirerek, bir yandan pazarın büyümesinde öncü rol oynarken, diğer yandan ulusal ve uluslararası pazardan daha fazla pay alabilmek” dedi.

Katmerciler’in, şirketin yurtiçi ve yurtdışı büyüme politikası doğrultusunda yeni yatırımlara hız verdiğini ifade eden Mehmet Katmerci, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki mevcut üretim tesislerini büyütmek üzere inşa edeceği fabrikanın temelinin önümüzdeki haftalarda atılacağını hatırlattı. Katmerciler’in sektörünün en büyük ihracatçısı olduğuna dikkat çeken Mehmet Katmerci, sözlerini şöyle sürdürdü:“Yaklaşık 6 milyon liralık yatırım öngördüğümüz ve 100 kişiye istihdam imkanı sağlayacak yeni fabrikamızla üretim kapasitemizi yüzde 30 düzeyinde büyüteceğiz. Bu fabrikamızda yeni ve ileri teknolojiye dayalı farklı ürün modelleri üretimini planlıyoruz. Böylece, rekabet gücümüzü artırmayı, özellikle yurt dışı pazardaki konumumuzu daha da güçlendirmeyi, yeni pazarlara ulaşmayı hedefliyoruz. İhracata yönelik her yeni üretim ve satış, sadece Katmerciler için değil ülkemiz ekonomisi için de katma değer yaratacaktır. Yeni fabrikamızda Temmuz ayında üretime geçmeyi planlıyoruz.”

Mehmet Katmerci, Fransız Gimaex International ile İzmir merkezli olmak üzere yüzde 50’şer ortaklıkla yeni bir şirket kurma yönündeki görüşmelerin de olumlu bir seyir içerisinde devam ettiğini kaydetti.

Yeni şirketin temel hedefinin uluslararası pazarlar olacağını belirten Katmerci, “Uluslararası pazarlarda çok büyük bir potansiyel var. Kendi alanının öncü ve lider şirketlerinden Gimaex International, ileri teknolojisi ve farklı ürün geliştirme yetenekleriyle Katmerciler’e yeni pazarlar kazandırabilecek bir şirket. Bu ortaklığın, hem şirketimiz, hem de hissedar ve yatırımcılarımız için değer yaratacağına, sektörünün en büyük ihracatçısı durumundaki Katmerciler’in bu konumunu daha da güçlendireceğine inanıyoruz” dedi.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.