Zaman: 22 Şub 2017 01:17

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 157, 158, 159, 160, 161  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: KLMSN - Klimasan Klima Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2013 20:52 
Kullanıcı avatarı
Konum: üstat sanar kendini vurgudan aciz kalfa serseri..sago laaann
Meslek: Ekonometri

gecen sefer 3.17 denemesi sonrası geri cekilmişti..düzeltmeyi yaptı..
mahpus talihini 3.08-3,30-3,40 ları kırmadıkca düzelmicek..
herşey 2 tavana bakar..
bakalım bakalım bu sefer kırabilecekmiyiz..
peki kırdıkmı nereler hedef olur????

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 May 2013 00:24 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

İnşallah 3.50 nin önü açıldı sırasıyla yavaş adımlarla 3,50 sonra 4 leri görüyor olacağız.
Y.T.D

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2013 10:32 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

Bazı forumlarda okuyorum;hisse düştüğü zaman "Allah belanı versin..!" , hisse yükseldiği zaman "seni seviyorum" nidaları yükseliyor.Merak ettiğim bu hisse size kendisi mi geldi? Yada zorla kendisini mi aldırdı? Bunu anlamak güç....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2014 09:19 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

2012 - 1 Ocak - 30 Eylül Hisse başına kazanç 0,12 Kuruş
----------------------------------------------------------------

2013 - 1 Ocak - 30 Eylül Hisse başına kazanç 0,49 Kuruş

2013 - 1 Ocak - 31 Aralık Tahminim Hisse başına kazanç 0,70 Kuruş
----------------------------------------------------------------------------

Al - Sat - Yatırım - Yap - Değildir...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2014 09:26 
Kullanıcı avatarı

Grup içi yeniden yapılanma kararı alan Klimasan Klima'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'na yaptığı açıklama şöyle;

Şirketimiz Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin % 61.01 oranında ortağı olan Şenocak Holding A.Ş

ile Metalfrio Solutions Soğutma San. ve Tic. A.Ş.'nin doğrudan ve dolaylı olarak 0'üne sahip olduğu

Şenocak Soğutma Sistemleri Tic ve San A.Ş. ve Klimasan Dış Tic. A.Ş. firmaları , Metalfrio Solutions

Soğutma San. ve Tic. A.Ş.'nin bünyesinde aktif ve pasifi devralma yoluyla 31.12.2013 tarihi itibariyle birleşmiştir.

Operasyonel verimliliği arttırmak amacıyla yapılan bu vergisiz birleşme sonucunda Şenocak Holding A.Ş ,

Şenocak Soğutma Sistemleri Tic ve San A.Ş ve Klimasan Dış Ticaret A.Ş. infisah olmuştur. Bu itibarla,

Metalfrio Solutions Soğutma San. ve Tic. A.Ş. , Şirketimiz Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin % 61.01oranında doğrudan ortağı haline gelmiştir

ŞAŞKIN yazdı:

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2014 09:51 
Kullanıcı avatarı

ŞAŞKIN yazdı:
Grup içi yeniden yapılanma kararı alan Klimasan Klima'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'na yaptığı açıklama şöyle;

Şirketimiz Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin % 61.01 oranında ortağı olan Şenocak Holding A.Ş

ile Metalfrio Solutions Soğutma San. ve Tic. A.Ş.'nin doğrudan ve dolaylı olarak 0'üne sahip olduğu

Şenocak Soğutma Sistemleri Tic ve San A.Ş. ve Klimasan Dış Tic. A.Ş. firmaları , Metalfrio Solutions

Soğutma San. ve Tic. A.Ş.'nin bünyesinde aktif ve pasifi devralma yoluyla 31.12.2013 tarihi itibariyle birleşmiştir.

Operasyonel verimliliği arttırmak amacıyla yapılan bu vergisiz birleşme sonucunda Şenocak Holding A.Ş ,

Şenocak Soğutma Sistemleri Tic ve San A.Ş ve Klimasan Dış Ticaret A.Ş. infisah olmuştur. Bu itibarla,

Metalfrio Solutions Soğutma San. ve Tic. A.Ş. , Şirketimiz Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin % 61.01oranında doğrudan ortağı haline gelmiştir

ŞAŞKIN yazdı:

Kaç Şirket Kalacak Satın alma, birleşme, pazardan çekilme ya da iflas…

Daha az şirket, yani konsolidasyon…

Uzmanlara göre, gelecekte her sektörü bu gerçek bekliyor. Üstelik bu güçlü trend Batı’da başladı, Türkiye’yi ...

Satın alma, birleşme, pazardan çekilme ya da iflas… Daha az şirket, yani konsolidasyon… Uzmanlara göre, gelecekte her sektörü bu gerçek bekliyor. Üstelik bu güçlü trend Batı’da başladı, Türkiye’yi de etkileyecek. İlk uygulama bankacılıktan ve finanstan geldi. Gıda ve perakendenin sırada olduğu söyleniyor. Bunları ise diğer sektörler izleyecek…

Türkiye’de durum nedir?

Türkiye beyaz eşya pazarında Arçelik, BSH PEG, Merloni, Vestel ve Teba olmak üzere 5 büyük şirket bulunuyor. Bunların dışında özellikle Kayseri bölgesinde ve Manisada faaliyet gösteren pişirici üreticileri ve Uğur, Klimasan, SFA gibi ticari soğutucu üretimi yapan orta ölçekli yaklaşık 50 civarında şirketin olduğu tahmin ediliyor. Üretim, pazarlama, satış ve satış sonrası servis teşkilatlarıyla ön plana çıkan Arçelik’in, BSH PEG’in ve Merloni’nin payı yüzde 90’a yaklaşıyor. Bu açıdan beyaz eşya için konsolide bir pazar denebilir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2014 19:53 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Otel İşletmeciliği

GOOLL OLURRR BU YAZ, BUNU YAZ.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2014 10:52 
Kullanıcı avatarı

gool yazdı:
GOOLL OLURRR BU YAZ, BUNU YAZ.

Piyasa değeri en az 420 milyona kadar beklemedeyim sende bunu yaz.

Varsın 5 yılda gerçekleşsin hiç önemi yok beklerim!

Tekkeyi bekleyen çorbayı içer misali...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2014 22:39 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Gazetecilik

iş yatırıma göre f/k 6.40 nasıl olur anlamış degilim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 May 2014 15:02 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

Şirketimiz 23 Mayıs 2014 tarihinde yapılan 2013 yılı ile ilgili Olağan Genel Kurul toplantısında
1. Toplantı Başkanlığına Serkan Güleç, Tutanak Yazmanlığına Fatma Çağlayan Orhaner Dündar, Oy Memurluğu'na Serkan Uyanık'ın seçilmelerine oybirliği ile karar verildi.
2. Genel Kurul toplantı tutanağının hissedarlar adına, Toplantı Başkanlığı tarafından imzalanması hususu oybirliği ile kabul edildi.
3. Şirketin 2013 yılı faaliyet yılına ilişkin yönetim kurulu faaliyet raporu konusunda ortaklar önceden bilgilendirilmiş olduğu için okunmuş kabul edilmesi oylamaya sunuldu.Şirketin 2013 yılı faaliyet yılına ilişkin Yönetim Kurulu, Faaliyet Raporunun okunmuş sayılmasına oybirliği ile karar verildi.
4. 2013 yılı hesap dönemine ilişkin bağımsız denetim şirketinin raporunun okunmuş sayılmasına oybirliği ile karar verildi.
5. 31 Aralık 2013 tarihi itibariyle düzenlenmiş finansal tabloları oybirliği ile onaylandı.
6. Yönetim Kurulu üyeleri, Şirketin 2013 yılı faaliyetlerinden dolayı ayrı ayrı oybirliği ile ibra edilmiştir.
7. Kar Dağıtım Politikamız;
"İlgili düzenlemeler ve finansal imkanlar elverdiği sürece, ülkenin genel ekonomik koşulları, piyasa öngörüleri, uzun vadeli şirket stratejimiz, yatırım ve finansman politikamız çerçevesinde, karlılık, borçluluk ve nakit durumu uygun olmak kaydıyla, Sermaye Piyasası Düzenlemelerine göre hesaplanan dağıtılabilir dönem karının asgari %25'inin nakit ve/veya bedelsiz hisse şeklinde ortaklara dağıtılması yönündedir.
Kar payı ile ilgili Yönetim Kurulu tarafından her hesap dönemi için ayrı karar alınır ve Genel Kurul onayına sunulur. Kar payı dağıtımına, en geç Genel Kurul toplantısının yapıldığı yılın sonuna kadar olmak kaydıyla, Genel Kurul tarafından belirlenecek tarihte başlanır. Şirket yürürlükteki mevzuat hükümlerine uygun olarak kar payı avansı dağıtmayı veya kar payını eşit veya farklı tutarlı taksitlerle ödemeyi değerlendirebilir."
Genel Kurul bilgisine sunulmuş olup oybirliği ile kabul edilmiştir.
8. Sermaye Piyasası Kurulu'nun
Mevzuatına göre hazırlanan Mali Tablolarında 2013 yılı net dönem karı 12.795.675.-TL olup, 796.179,81 TL 1.Tertip Yasal Yedek Akçe düşüldükten sonra kalan net dağıtılabilir dönem karı 11.999.495,19.-TL'dir. 11.999.495,19.- TL net dağıtılabilir dönem karının 3.000.000.-TL'sinin sermayeye ilave edilip, bedelsiz hisse şeklinde pay sahiplerine hisseleri oranında dağıtılmasına, bakiye 8.999.545,19 TL'nin dağıtılmayıp olağanüstü yedek akçe olarak ayrılması hususunun Olağan Genel Kurul'un bilgisine sunulmuş, oybirliği ile kabul edilmiştir.
9. 2014 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısına kadar geçecek sürede görev yapmak üzere; A Grubunun gösterdiği adaylar arasından ortak olmayan gerçek kişiler, Sn. Marcelo Faria De Lima, Sn. Petros Diamantides, Sn. Serkan Güleç, Sn. Pedro Manuel Jacinto Casanova Guerra'nın Yönetim Kurulu Üyesi olarak ve C Grubunun gösterdiği adaylar arasından ortak olmayan gerçek kişi Sn. İsmail Selim Hamamcıoğlu ile B Grubunun gösterdiği adaylar arasından ortak olmayan gerçek kişi Sn. Mert Engindeniz'in ise Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmeleri oybirliği ile kabul edilmiştir.
10. Yönetim Kurulu üyelerinin ve üst düzey yöneticilerin ücretlendirme esasları oybirliği ile kabul edilmiştir.
11. Yönetim Kurulu Üyelerinin her birine aylık brüt 8.400.-TL ödenmesine ve Denetimden Sorumlu Komite'ye başkanlık edecek üyeye ayrıca aylık brüt 1.600.-TL ilave ödeme yapılması, mezkur ödemelere Haziran 2014 tarihinden itibaren başlanması oybirliği ile kabul edilmiştir.
12. Şirketin 2014 yılı mali hesapları ile ilgili olarak Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Mevzuatına göre yapılması gereken Bağımsız Dış Denetleme için DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'nin seçilmesi konusunda Yönetim Kurulu tarafından alınan kararın aynen onaylanmasına oybirliği ile karar verildi.
13. 2013 yılında yapılan bağış ve yardımlar ve 2014 yılındaki bağış ve yardım politikası oybirliği ile kabul edilmiştir.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 157, 158, 159, 160, 161  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.