Zaman: 21 Oca 2018 23:11

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: KRONT - Kron Telekomünikasyon Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2015 15:20 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Fotoğrafçılık

Resim
y.t.d.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2015 15:24 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

merhabalar.
bugün itibariyle kron telekoma tamamen veda ettim.
nedenlerine gelince; şirket hakkında en ufak bir kötü düşüncem yok. borsanın en beklentili ve gideceği bence belli olan bir şirket.
ama; rusyanın suriyeye hava saldırısı başlattığı dedikoduları, tüketici güveninin 2008 kriz seviyesine inmesi, ülke cds lerinin tarihi 300 zirveleri üzerine kalıcı oturmuş olması, malum seçim hükümet belirsizlikleri, fed faiz arttırımları neticesinde doların iyice çıkacağı beklentim vs. nedenlerle, tüm hisse portföyümü bugün boşalttım.
bundan böyle usd, euro, gr altın şeklinde devam etmek istiyorum.
ilaveten az evvel yatırım hesabımı kapatma dilekçesi verdim, bundan böyle borsadan şirket almayacağım. bu kararımda ise koskoca wosvagenin bile bu derece hileler yaparak dünyayı senelerdir uyutması neden oldu. şirketle uyumak bana artık güven vermiyor. hilemi yaptılar, yangınmı çıktı, siparişlermi düştü, fk mı ucuzladı ama neden gitmiyor, bu kara bu fiyat nasıl olur, başkanı istifa etti hisseler çakıldı, dolandırıcılar xx hissesinde işbaşında gibi gibi saçma haberler ile ilgilenmeyeceğim. kafam yoruldu, belim agrıdı, başım şişti. o zamanlar keyif alıyordum bu işlerden. ama şimdi? borsalardan artık hiç bir beklentim kalmadı.

bundan böyle piyasa benim için dip olduğunda endex30 fonu, endextemettü fonu gibi daha risksiz ama endex kadar getiri veren fonlara yöneleceğim. mesela 55-60-65 binlerde bu fonları alıp orta uzun bekleyip eger olursa 80-100 binlerde sat şeklinde. profesyoneller alıp satsın, bende fon ortaklığı ile ne kazanırsam kazanayım.
artık risk almak istemiyorum. borsada şirket ve seans izlemek beni sıkıyor. keyif vermiyor. ben borsavirus. hep derim. sinir stres sıkılma oldumu bu işe veda vakti gelmiştir. ben borsadan şirket almaya veda ettim.

bu vesile ile, geçmiş 7 sene süresince ara sıra borsavirus, temettuvirus, borsakaplani, ustadborsaci, borsaci2015 vb. isimlerie yazılarım olmuştu. bilenler hatırlar.
geride kalanlara bol kazançlar, hakkınızı helal edin.
döviz, altın, blikit, hızlı tepkilerde endex30 ve endextemettu fonları dısında artık şirketlere yatırım işleri ile uğrasmayacağım.

hepiniz Allah'a emanet olun, borsavirus. 30.09.2015.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2015 16:53 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

sn çerikli 2,36 üzerine çıktı şimdiki hedefler nelerdir

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2015 22:05 
Kullanıcı avatarı

fincecik yazdı:
sn çerikli 2,36 üzerine çıktı şimdiki hedefler nelerdir

HEDEFLERİ üstadborsacı YAZMIŞTI.TEMEL ANALİZDEN PEK ANLAMAM.

ustadborsaci yazdı:
fincecik yazdı:
Üstadborsaci,1-5aylık beklentinde değişiklik varnı krontta

yoktur. aksine senelik kar beklentim dolar ve euro kurunun iyice firlamasiyla daha da arttigindan, 10 fk ederi hedefim daha da artmis durumda..
tek yaptigim arkama yaslanip seansi keyifle izlemek..
dustukce az az ilave alirim, yukseldikce az az satarim mantigiyla surekli bir lot arttirma seanslari geciriyorum. sene sonu eldeki fazladan 1 lot bile iyi para edecek bence...insallah..senelik kar 4.5milyon tl yi gecmeyi garantiledi gibi artik...sermaye 14.2 milyon, 0.316 hisse basi kar minimumdan, 10fk icin 3.16 hisse hedefi, beklentiler+gelecek+citi 700bin lot alimi ile 15 fk rahat olmalidir, bence...15 fk ise 4.74tl heded fiyat yapar..senelik kar beklentim sahsen kur kariyla birlikte 6milyon tl dir.
daha irandan alinacak olan ama muamma olan 3 milyon dolar alacak var. onu yok sayiyorken 4.7 ler hesaplanabiliyorken, ilave 8 milyon tl kar daha yazarsa ?!?!?! ozaman gulmeyin ama rahat 14 milyon tl kar ederki, 14.2m sermaye ile direk 10tl olmalidir...
dolar arttikca keyiflenmeli kront yatirimcisi...
ama ulkem icin endiseleniyorum. insallah krize donmeden sikintilari atlatiriz..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2015 22:40 
Kullanıcı avatarı

Çerikli ben grafiksel olarak sormuştum teşekkürler

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2015 15:46 
Kullanıcı avatarı

Resim
y.t.d.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2015 10:27 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

3,09 zirvesni gören hisse bugün yükselse de zirveyi deneyebileceği sinyali vermiyor hatta yukarı çıkacak gibi yaparak milletin eline verip kar realizasyonuna geçilebilir..özellikle 2,95 te direnç var gibi..tabi ilk 5 kademede görüleni söylüyorum daha sonra 3,00 ve 3,09 da güçlü dirençler olabilir..kesinlikle YTD

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2015 11:24 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

10.44 itibariyle 2,90 ortalama ile 271 bin lot alım 2,88 ortalama ile 215 bin lot satış gerçekleşmiş... özellikle 2,93-2,94-2,95 te 90 bin lot alım olmuş ama yükselemeyecek gibi duruyoır..

11.22 itibariyle 305 bin lot alım 287 bin lot satış gerçekleşmiş.
yani son 38 dk da 34 bin lot alım 72 bin lot satış gerçekleşmiş. ve hisse 2,88-2,91 arası 3 kademede işlem gördü yani yüksekten mal mı çıkılıyor acaba???

Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2015 12:58 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

3.25lere dayanmis masallah.. halen cok ucuz:).. ama kisa al satcilara degil, uzun yatirimcilara..son 2 senede calisip kesfettigim 4 kagit vestl, armda, egeen, kront..hepsi birbirinden bereketli cikti..
gecmis gelecekte kaldi. onumuze bakmak adina, uzerinde calisip gelecek senenin flash hissesi olmaya aday 3 sirketi; arastirmalarim bitince paylasirim ki fikir alisverisi yapalim..
kront 1.60lardan beridir bagirdigim bir hisse. artik buradan alin denmez, ama tabiki orta uzun vadede daha cok gider var bence..
sira. yeni hisselerde..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2015 14:36 
Kullanıcı avatarı

üstaborsacı, ben yeni hisselerini bekliyorum, borçlusun, krontları obo var dediğin için seni takip ederek satmıştım.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.