Zaman: 28 Ağu 2014 03:01

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 71  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: KUYAS - Kuyumcukent Gayrimenkul Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2013 11:10 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

NAKİT KAR PAYI DAĞITIMI HİSSE İÇİN OLUMLU YÖNE CEVRİLEBİLİR, MAYIS SONUNA KADAR DAĞITILACAGINI KAP TA YAYINLADILAR, ONDAN ÖNCE BÖLÜNME GERCEKLERŞİRSE ESKİ YENİ HİSSELERİ TEKRAR ATAĞA GECİREBİLİRLER, COĞU HİSSE DE BU YAŞANMIŞTIR. KUYAŞ IN BUNU BİZLERDEN DAHA İYİ DÜŞÜNECEGİNİ VAR SAYIYORUM, GERÇİ YÖNETİM SERMAYE ARTIŞINI ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI AMA İNŞALLAH TELAFİ EDERLER. '''yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez '''

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013 12:29 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

sayın maydanooz....bedelsizi 2380.664 rakamıda dahildi.....şimdi bu 2380.664 rakamının yarısını temmettü veriyor....o zaman bunlar bedelsizdenmi vazgeçti yoksa yeni bir planlamamı yapacak...bedelsiz başvurusunda bu rakamların hepsini bedelsiz verecekti.....o zaman bedelsizi kırpacaklarmı yoksa vazmı geçecekler...yada yeni eskimi olacak......saygılar....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013 10:34 
Kullanıcı avatarı

mr fiks yazdı:
sayın maydanooz....bedelsizi 2380.664 rakamıda dahildi.....şimdi bu 2380.664 rakamının yarısını temmettü veriyor....o zaman bunlar bedelsizdenmi vazgeçti yoksa yeni bir planlamamı yapacak...bedelsiz başvurusunda bu rakamların hepsini bedelsiz verecekti.....o zaman bedelsizi kırpacaklarmı yoksa vazmı geçecekler...yada yeni eskimi olacak......saygılar....

sayın,
mr fiks, bize verecegi bedelsiz tutarı ve oranı noter tastıkli ve spk basvurusunda haftalık bultende acıklandı, fırmanın zaten gecmiş yıllardan karı cok, 2012 zararını bile bu karlardan karsılıyor, birinci temettü dedigi tutar olan 2.380.000 kusur kadar da aynısını yine karlardan ayırarak, yarısını nakıt temettü digerinide olagan üstü yedeklere bırakılmasına karar verilmiş, bunun bizle bir alakası yok..///ben bunu böyle anladım, yanılabilirimde /// spk dan gelecek olumsuz bir yanıt da olamaz, fırma elındekı karlardan sermaye arttırımına gidiyor. ne diye bilirki. bunların tek hatası acıklamaları anlaşılır bir dille olmaması, bu olumsuz hareketler ondan kaynaklanıyor. yoksa sip dede olsan bire onyedi veren firmanın hissesini ucururlardı, benim gibi sizin gibi kücük yatırımcılar panikleyip satısa gectiler. yoksa deniz yatırımda hisseler duruyor. asıl 2. ulasala gecip tam zamanlı borsaya baslarsa o zaman daha da iyi olacagını sanıyorum.. ama şuda gercek ki, herkezin parası kendisi için kıymetlidir, bu yüzden karar alırken iyi düşünmek lazım, tasarruflarımızı burda degerlendırırken gözü kapalı atlamamak lazım derim kendi adıma.. . hisse de olan ların nasipleri acık ve bol olsun, bekleyip görecegiz. ne olucak.. hisse hakkında yazı yazan arkadaslar da var diger borsa ile ilgili linklerde, ama nedense bunlar hiç ortada gözükmezler ne zaman bir yüksek bedelsiz ortaya cıkar baslarlar hisseyi kötülemeye mantar gibi türerler, ben bunlara itibar etmem kendi aklım ve gözlemlerim var. okur güler gecerim,herşeyin hayırlısı..
verecegi temettü tutarını mayıs sonuna kadar diye belirtmiş, eğer bundan önce bölünme gerceklerşirse eski ve yeni diye ayrılır, bunun sebebi almış oldugumuz ilk hisseler temettüden faydalanılacaktır,, temettüyü hisse bölünmeden önce alırsak eski yeni diye birsey olmaz. hisse bire onyedi den bölünür cıkan rakamdan tek olarak devam eder..
eski yeni olursa harekler biraz daha iyi olur, zaten bir ay içinde de birleştirirler(( asıl birleşme süresi 6 ay dır.)))ama ben 6 ayı bekleyeni görmedim...

'''yazdıklarım yatırım tavsiyesi icermez'''

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2013 11:02 
Kullanıcı avatarı

global yatırımın elindeki hisseler bittiği zaman normal durumu dönecektir... hisseyi dagıtan bunlar oldu, kasten yapılmış gibi , iş bankasında ki ky. da panige gelip işlemleri hızlandırdılar.., glabol , 2000 kusur lot elinden cıkarmış olması lazım, sıg hissede önemli bir rakam,,//YTD//

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2013 19:23 
Kullanıcı avatarı

kuyas ın yönetim kurulu başkanı reşat calıskan 2 günde 1000 lota yakın satıs yaptı, her ne sebeple olursa olsun, geminin kaptanı böyle yaparsa tayfalar ne yapmazki. birde sermaye artırımına başvurmuşken, buna bir anlam vermiş değilim.. allah sonumuzu hayırlı etsin...//YTD//

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2013 08:21 
Kullanıcı avatarı

sayın maydanooz...öyle anlaşılıyorki, şirketin kasası boşalmış , giderleri karşılamak için hisse satıyorlar....alıcıda yok kağıt aşşağı aşşağı gidiyor...ulusal pazara geçip satsa yüksekten satar....demekki ulusala da başvurusu zor görünüyor....bedelsizde herangi bir yerde görükmüyor....bir karışıklık var bunlar düzeltmiyor....bence bedelsizde bi iş var yoksa 17 bedelsiz kağıt batak bile olsa uçurur.....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2013 14:53 
Kullanıcı avatarı

valla ne oldugunu bende anlamadım, ama kasa boşaltmayla alakası yok fırmanın karları yeter, yoksa temettü nerden cıkardı.onun içinde hisse satacak halleri yok herhalde, aynısını aslan cimentoda yasadım, 1,5 senem onla gecti ama sonunda fazlası ile meyvalarını toplamıştım ben ve bekleyenler,bu ikinci vakam bu hisse ile tabi aynısı olucak diye birsey yok ama gidişat ona benziyor, aglat bezdir, bıktır taktiği, ama bu cok erken başladı, yönetimin saglıksız acıklamaları ve beceriksizlikleri buna eklenince sürec hızlandı,(( eldeki altını degerlendirememe buna deniyor olsa gerek)) birde genel kurulda hazirun cetvelinin acıklanması da iyi olmadı kimin elinde ne var isim soyad ve hisse adet ine kadar yazıyor. saklımız gizlimiz kalmadı...birde adresi verselermiş tam olucakmış... bu düşüş oyunda olabilir, kücük hisse sahiplerini kacırmak içinde .. aklımıma her türlü senaryo geliyor.. borsada herşey mübah.. bekle gör taktiği, coğunlugun söyledigi, bakalım...///YTD///

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2013 13:46 
Kullanıcı avatarı

sayın maydanooz....kuyasın 3 aylık karı iyi gelebilirmi....bu kağıt bölünme açıkladı tersi oldu, bir anlamı kalmadı sermaye artırımının....şimdi önem kazanan beklenti , ulusal pazara geçiş......projeninde önemi kalmadı.....herkesin elinde proje var....bunun sermaye ufak ama bütün lotları halka açık sayılır o yüzden işi bozan çok oluyor....pazar değişikliği için bir girişimde bulundularmı acaba...herkesin elindeki malları bildikleri için almadan götürmüyorlar....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2013 16:06 
Kullanıcı avatarı

mr fiks yazdı:
sayın maydanooz....kuyasın 3 aylık karı iyi gelebilirmi....bu kağıt bölünme açıkladı tersi oldu, bir anlamı kalmadı sermaye artırımının....şimdi önem kazanan beklenti , ulusal pazara geçiş......projeninde önemi kalmadı.....herkesin elinde proje var....bunun sermaye ufak ama bütün lotları halka açık sayılır o yüzden işi bozan çok oluyor....pazar değişikliği için bir girişimde bulundularmı acaba...herkesin elindeki malları bildikleri için almadan götürmüyorlar....

sayın
mr fiks, kuyaş ın 3 aylık karı olabılırmı onu bılemiyorum, sermaye arttırımına gelince , spk dan onay cıksın sip te olması önemli değil muhakkak hareket olucaktır..bende onu beklıyorum, fiaatı zaten ilk cıktıgı rakama göre düşük(ilk cıktıgı gün 192 tl. yi görmüştü.)bu bedelsizle en az şu anki rakamın 3 katı olması lazım, tabi bu kendi düşüncem..kimseyi etkilemek istemem, halka acıklık oranına gelince dogrudur %68 halka acık ama bizlerin elinde olan 26.000 bin lot gerl kalan kendilerinde 500.000 lotun 330.000 bini deniz yatırımda 140.000 bin lot daha kayıt olmamış bile (MKK), buna göre bizdekiler hiçbirsey demektir. %6' yı bıle bulmuyor, sermaye arttırımında hareket olmassa ve ulusal pazara gecişi hızlandırmazlarsa bu hisseleri sip te dagıtamazlar kendi ellerinde kalır, o yuzden süreci hızlandırmaları , genel kurulda söylediklerini en kısa zamanda adım adım yapmaları lazım, bu yönetimle nasıl yaparlar, kendi becerilerine kalmış. bende sizin bildiginizden fazlasını bilmiyorum, günlük hisseyi takip ediyorum, ..hakkımızda inşallah hayırlısı olur. bu kadar beklediğimize deger de kacırdığımız diğer hisselere üzülmeyiz.. iyi akşamlar...

acıklanan harirun cetvelini incelerseniz 5 veya 6 kişinin hisse toplamı bizlerin elinde olan %6'nın üzerinde bırakalım onlar daha fazla kafa yorsunlar. o zamandan bu yana o kadar hisse cıkılmadıgına göre onlarında beklentisi daha fazla..bizdeki denizde bir damla,

'''Yazdıklarım yatırım tavsiyesi icermez'''

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2013 15:40 
Kullanıcı avatarı

kuyumcukent hisseniz iki haftadır küçük hisselerle asagı düşüyor sizler bakıyorsunuz ya, elinizden gelecek cok şey var ama birsey yaptığınız yok, başınızda ki borsa deneyimli..!!!!!! profesyonel ler varken, onuda burda benmi söyliyeyim size, bu portföyü yöneten kimse yokmu ya koca şirkette. Bi, birlik olun ya, yoksa borsada hisseniz oldugunu mu unuttunuz , beklentinizimi tükettiniz, atı alan üsküdarı geçti diğer hisselerde, sizde birşey yok. bahsettiğiniz projeler nerde kendinizemi saklıyorsunuz söylemiyorsunuz. yoksa biz arap atıyız sonramı acılacagız diyorsunuz. bezdirdiniz be.. SPK onayında da böyle giderseniz ...........!!!!!! bulursunuz akıllı yatırımcı....

İNSANIN SABRINI ZORLUYAN HİSSE ,OLARAK ANILACAKSINIZ.!!!!

'''YTD'''

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 71  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız hemen bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.