Zaman: 22 Şub 2017 01:20

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323 ... 329  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: MRSHL - Marshall Boya Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2013 13:43 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İletişim-Teknoloji

alınan ihalelerin şirketin satış kalemlerini artıracağı kesin karlılık olayına katılmıyorum. ihaleler zararına alınan işlerdir o yüğzden kar hanesine artı olarak geçeceğini düşünmüyorum 450milyon faaliyet cirosu olan bir şirketin zarar açıklması düşündürücü olmasının yanında hem satışlarını hersene katlaması hende toplam varlıkları artırması şirket için olumlu gellişmeler ilk çeyrek zarar açıklayacağını düşünüyorum. hissedeki düşüşte kimseyi yanıltmasın bir aydaki düşüşünü 1günde telafi edecek poyansiyele sahip bir hisedir. tecrübelerim dahilinde yorum yapacaksamda marsahl her destekli yükselişini uzun süre yatayda geçirme akabinde iyi bir geri çekilmeden sonra yapacağını düşünüyorum bu hisedede iyi bir yereden maliyetleneceklerin iyi kar yazacağınıda söyleyebiliriz. 45altı maliyetlenmey4e başlayacak seviye olarak görüyorum. hisedeki beklentim daha önceki yorumlarımdada belirtmiştim 42seviyerei benim için önemli ve tam anlamı ile hisede posizyon alınacak seviyerdir. 49.50kapanışlarda satışların hızlanacağını düşünüyorum. takaslardada ciddi bir tolanma emareleri gözükmüyor. herşeye rağmen uzun yılar portföyde olması gereken nadir hiselerden bir tanesidir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2013 16:41 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

GonulADAMI yazdı:
AĞIR_ABİ, biraz karışık olmuş, heleki ilk çeyrek bilanco neden iyi gelecek kısmını anlamadım doğrusu..

Birde Sn mert_izmirin verdiği bilanço bilgilerine bakarsak 3. bilançoda hep OLUMLU gelmiş.

2012-5. ayda- 8,1 bin ton, ( 21.085.000 TL) bu ihalenin 3. çeyrekdeki 4.600.000 bilançoya yansıdığını düşünürsek
2012-12 ayda- 17,13 bin ton (41.809.000 TL) bu ihaleninde 1. çeyrek bilançosuna yansıyacağını varsayarsak,
8,1 bin ton ihaleden sonra 4m600k kar oluşursa
16.2 bin ton ihaleden sonra 9m200k kar oluşur,
Burada 16 değilde 17,13 bin ton mal verildiği için diğer ihaleden (2012 5.ay) daha ucuz alınmış. Yaklaşık bin ton
diğer ihaleye göre iskontolu alınmış ihale. Dolayısı ile 9m200 değilde maliyetlerle beraber 6m gibi bir bilanço bekliyorum. Kişisel basit hesabım olduğundan kesinlikle al sat tut tavsiyesi değildir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2013 08:51 
Kullanıcı avatarı

AGIR_ABi yazdı:
Şirketlerin konsolide olmayan mali tablolarını son gönderme tarihleri 3 Mayıs, konsolide mali
tablolarını son gönderme tarihi ise 17 Mayıs olarak belirlendi.
Ben bu düşüşte lot sayımı iki katına çıkarttım.
Ayrıca kapanışı 50'den yapması düşündürücü. 25 kademe adımı ile çok kademe atlamayı hesaplıyor olmalı. Görünen o ki çok güçlü bir spekle karşı karşıyayız.

sevgili arkadaşım sizin dediğiniz gibi kapanış fiatı değil....ortlama fiatdan artışa gider yani 10 krş dannn

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2013 08:55 
Kullanıcı avatarı

GonulADAMI yazdı:
metsur86 yazdı:
2012 DE alınan ihalelerden dolayı yerel satışlarını mecburen düşermek zorundadır yoksa ihale şartlarındaki mal teslimatını asla teslim edemezler....2012 bütçesine girilmeyen nakitler azla mal girişli nakit girişi olarak aktarılamaz takiii ihale şartnamesini tam yerine getirerek ve sonuçlanarak hak ediş tarihini beklemek sorunluluğu vardır. (4735 ihale sözleşmeler kanunu)...şayet HL düşük fiyat vermiş ve zararına ihaleye girmiş ise vayyy vaayyy hem ona hem yatırımcıyaaa....ama hiç bir şirket hele de böyle koca bir HL asla bunu yapmaz.... :))) ben bu sene için değilde 2014 için çok şeyler olur düşüncesindeyim....ama temelleride mayıs 2013 de atılmalı derim...asla yt değildir...aeo.

Şartnamaeye göre Malı 3 ay içinde teslim etmek zorunda değillermi?

şartnameleri bilmediğimiz gibi ihale dosyasında ne raiç fiyatı ne de verilen teklif fiatlarını bilmiyoruz araştırmak gerekir.şayet ihale dosya numarısını bilen var ise ben araştırırım...artı hak ediş tarihi nedir yani saymanlığın ödeme çıkarma tarihi...nedir bilmiyoruz.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2013 15:43 
Kullanıcı avatarı

Genel kurul öncesi tahtayı yukarı sürebilir ama neden?
RCC ülkelerinde slav güzeller ile malı yüklediği ky nin paralarını yemek için olabilir mi?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2013 22:15 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

Çok şukur %1 tepkide iyidir. Fakat işlem hacmi çok düşük. Tepkiler uzun sürmeyecek unutmayın adı üstünde tepki:) +%5 de iyidir.

OLUMLU BEKLENTİLER
1- Petrol emtia vs. dusuyor, Kimya sektörü bundan en başta etkilenecektir. Maliyetler azalacaktır. Karlılıkta paralel.
2- Alınmış ihalelerın henüz bilamçoya yansımamış. 80 trılyon boru değil. Gelecek bilançolarda bu rakkamların görülecek olması
3- Henüz takaslarda değişen olumsuz bır durum yok.
4- Endekse göre oldukça geri kalmış.
5- Mayısda GK var.. Yoksa Temmuzmuydu?
6- kurulmuş bomba gibi, iki yıldan onceki fiyatlarında
7- Mayısın ilk haftası Konsolide bilanço 3. haftası konsolide olmayan ilk çeyreK bilanço gelecek.
8- Takaslar dağınık değil
8-Bankalar iyi gitti (fakat daha yolu var, bunu nerden anlıyoruz endeksdeki geri cekilemler kadar gerilemediği gibi, kucuk artışlarda daha cok kazandırıyor), SIRA DİĞER HİSSELEREDE GELECEK. HİÇ GİTMEMİŞ KAÇ HİSSE VAR. Bu hisselerden sizce hangisi gider. ÖR. Borsaya yeni girecek olsanız. Bankamı alırsınız. Beklentili kağıtlarımı. PEKİİİİİ, Beklentili kağıtlardan hangisini alırdınız. NEDEN?

OLUMSUZ BEKLENTİLER

1-Her ne kadar 52 cok onemli destek isede. 49 - 43 a kadar teknık sarkma olabılır.
2-Takaslarda çok önemli alımlar yok
3-....
SİZDE BİLDİĞİNİZ NRGATİF VE POZİTİF BEKLENTİLERİ EKLESENİZE

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2013 22:33 
Kullanıcı avatarı

sanki birisi desteklerin altına sarktırmayacak gibi duruyor, hoş şahsımda destek attı. 49- 49,5 a döşedik alımları. Ama vermedi.
İşlem hacmini düşüklüğünü bu cennahta müspet yorumlasamda, olumsuz düşünürsek 1-Neden buralardan hala mal alan yok (mal toplamak için ne bekliyor cırdon), 2- Biraz satıcı gelse sanki 49 u da kıracak!!

Selametle...

Bütün Dünya çocukları daha mutlu yarınlara umutla bakabilsin..
Geçmişte doğmamış çocukları borçlandıran, savaş çığlıkları atan, ulvi çıkarlar diye zavallı ülke insamı kandıran ve kanan, insanım diye geçinipte sadece kanla beslenen yerli yabancı bilumum Drakulaların, Çetelerin, komplocuların, her iki cihanda, çocukların, yetimlerin ahını alacaklarını hatırlatır.. Herkese nice mutlu, güzel, barış dolu bir dünya hayatı diliyorum.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2013 22:50 
Kullanıcı avatarı

S.a. G.adami
sahsen gectigimiz bilanco senaryosunu yapabilir yani 55 ustune gotur servis et k y...
atkan in dedigi ne katiliorum illaki bi dip yaptircak lanet cirdon ???

BORSA İSTANBUL
yatirima deger
tv de reklam gecti simdi de spk isini gorevini yapmazken borsada ky parasini sogusleyen spikilator varken
Neye deger katio acaba?????????

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2013 23:27 
Kullanıcı avatarı

Sn atkan 55 üzeri gorecek demişmiydi? (Bu arada değerli katkılarından dolayı kensine teşekkür ederim şahsım adına)
kanımca 42 senaryosu gecerli olsa bile huüüuup değip kalkacak.
Ama ben demiyrumki 42-43 e değecek. Evet ihtimal dahilindedir. Endeks düşerken sadece prim yapmamış hisselerin düşmesi, cırdonun bundan medet umması olabilir. Eğer endeks 78 laltını gorurse neden olmasın. Ama bizde çooooooook uzak şimdilik...
Yarın için korku endeksi negatif, futurelar pozitif, umarım çarşambada öyle olur.
55 üzeri iyidir hem:)

Reklam deyince Mrs HL de reklam yapıyor ama Derya Byakal hanım ile :( Bunada şükür Sibel Can ile yapmıyoruz en azından:))))) Tassarruf iyidir. Bialnçoya yansır.
Yunan müd. sanatı seviyor en azından. Kalite takılıyoruz :) Flash TV gibi Pavyon edebiyatı değil...

En son GonulADAMI tarafından 22 Nis 2013 23:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2013 23:30 
Kullanıcı avatarı

GonulADAMI yazdı:
Sn atkan 55 üzeri gorecek demişmiydi? (Bu arada değerli katkılarından dolayı kensine teşekkür ederim şahsım adına)
kanımca 42 senaryosu gecerli olsa bile huüüuup değip kalkacak.
Ama ben demiyrumki 42-43 e değecek. Evet ihtimal dahilindedir. Endeks düşerken sadece prim yapmamış hisselerin düşmesi, cırdonun bundan medet umması olabilir. Eğer endeks 78 laltını gorurse neden olmasın. Ama bizde çooooooook uzak şimdilik...
Yarın için korku endeksi negatif, futurelar pozitif, umarım çarşambada öyle olur.
55 üzeri iyidir hem:)

Reklam deyince Mrs HL de reklam yapıyor ama Derya Byakal hanım ile :( Bunada şükür Sibel Can ile yapmıyoruz en azından:)))))
Yunan müd. sanatı seviyor en azından. Kalite takılıyoruz :) Flash TV gibi Pavyon edebiyatı değil...

Yok atkan demedi 55 die benim gorusum sadece hissi..
Ytd

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323 ... 329  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.