Zaman: 25 Eyl 2017 12:51

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: NETAS - Netaş Telekom Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2015 15:40 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Araba Tamirciliği

İhaleye IMT-Advanced kullanılması şartı getirilmiş. Ne tesadüftür ki ULAK IMT-Advanced’in bir çeşidi olan LTE-Advanced kullanıyor. İlk üç yıl için kullanılması zorunlu yerli ürün miktarı sırasıyla yüzde3-yüzde 8 ve yüzde 15’ten yüzde 30-yüzde 40 ve yüzde 45’e çıkartılmış. Ki bu “yerli ürün” tanımını ilk karşılayacak cihaz yine ULAK. 4G ihalesi milyarlarca dolarlık bir pasta ve görünen o ki ASELSAN-NETAŞ-ARGELA ortaklığındaki ULAK projesinin bu pastadan aslan payını alması için birileri elinden geleni ardına koymuyor. ( evrensel.netten alıntıdır)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015 23:25 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Otel İşletmeciliği

Bakıyorum da bizim Netaş'a rağbet artmış...Kimse yüzüne bakmazken her nedense şu anda en popüler hisselerden biri olmuş...Benim anlatmama artık gerek kalmadı o günlerde şirketi yerin dibine sokanlar bugün benden daha fazla bahseder olmuş..Şimdi Ulak denemeleri operatörler tarafından yapılıyor, operatörlerin tek tek veya birlikte alacağı karar çok önem arz edecek..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015 23:40 
Kullanıcı avatarı

Ayrıca Huawei'in alacağı tavır da çok önemli, bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde birçok teknolojik hamleler, piyasanın büyük oyuncuları tarafından engellenmeye çalışılıyor; ya ürünlerde büyük indirimlere gidiyor ya da o teknolojiyi üreten şirketi satın alarak kendi hakimiyetlerini güçlendiriyorlar..Buradan yine Huawei Netaş'ı alacak sonucuna kimse ulaşmasın, çünkü sadece Netaş'ı almak Ulak'ı bitirmek anlamına gelmiyor çünkü bu proje SSMnın, isterse SSM üretimi istediği kuruluşa verebileceği gibi baz istasyonu üretecek yeni bir şirket bile kurabilir..buradaki en büyük tehlike Huawei'in yerlilik kıstasına uymak için Türkiye'den bir şirket bile satın alarak baz istasyonu pazarında önemli bir yer edinebilir....

Artık sadece oturup izlemek tadını çıkarmak gerekiyor ve ben artık Karel'de olacağım arkadaşlar, bu gelişmelerden mutlaka Karel'in de istifade edeceğini düşünüyorum; bir ara kapta bir haber geçmişti, eğer bu açıklamalarda bahsedilenler gerçekleşecekse 2016 nisanından önce olacağını tahmin ediyorum.

Selamlar...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2015 10:10 
Meslek: Psikoloji

NETAŞ İÇİN BUYRUN GELİN 558-984-430 İSİM ALINIZ GİRERKEN SAYGILAR

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2015 13:36 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Eczacı

Son goruntü bu sekıldedir

https://twitter.com/muradizmmm/status/6 ... 6183187456

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2015 00:17 
Kullanıcı avatarı

O kadar çok belirsizlik var ki ne zaman sis dağılıp önümüzü görüyoruz dediğimizden önce Netaş hareketini yapmış olacak ama düşerek ama çıkarak...Keşke çok güzel şeyler paylaşabilsek, yazıyor yazıyor sonra siliyorum...Her türlü denklem içerisinde Netaşı yerleştirebiliriz ancak 4,5 G'de Netaşı birileri nereye yerleştirir bilinmez.. Huwai veya Ericssonun izleyeceği yol da önemli..yerlilik konusu en azından bizim için muamma...Birileri Netaşa ihtiyaç hissetmeli, hissettirilmeli...Ulak bir proje tek başına Netaş ben yapıyorum a ha da fabrikayı kuruyorum diyemez projenin sahibi MSB.......Netaş satılır satın alan şirket kendi 4,5 G ekipman ve yazılımlarını kullanır..O halde iki sonuç var Netaş 4,5 G için kurulacak konsorsiyumla birlikte üretim aşamasına geçer, ya da satın alan şirketle büyümeye devam eder..Olumsuz senaryoda Ulak projesinden vaz geçilir(bunun mümkün olacağını sanmıyorum) ya da hayata geçirilmesi(üretim aşaması)zaman alır, yabancı şirketler kendi üretimlerini gerçekleştirir Netaş'a ve yatırımcılarına bir süre daha hamallık kalır...Bu arada 4,5G derken diğer alanlardaki olabilecek sürprizler unutuldu....Selamlar..
Yatırım tavsiyesi değil sadece paylaşım....
kimse boş durmuyor
http://www.milliyet.com.tr/isvecli-dev- ... efault.htm

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2015 19:12 
Kullanıcı avatarı

2004-2010 yılları arasında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Kurul Üyesi olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılından itibaren Probil / Netaş İcra Komitesi üyesi olarak görev yapmaktadır.

Havelsan'ın Yeni Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay Oldu
06 Ağustos 2015, Perşembe :)

http://www.turk-internet.com/portal/yaz ... ziid=50638

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2015 23:58 
Kullanıcı avatarı
Konum: Edvin Lefevre'in dediği gibi. Borsada para tradingle değil,kağıdın üzrinde sıkı oturmakla kazanılır.
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

Mezudu kardesim
Bu haberin Netasa olan etkisi nedir onu anlamadim :)
Bugünde mynette okumustum , Havelsana satildi diye ama pek inandirici gelmedi :)
Peki sence gidisat neyi gösteriyor ?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2015 15:43 
Kullanıcı avatarı

dl_burak yazdı:
Mezudu kardesim
Bu haberin Netasa olan etkisi nedir onu anlamadim :)
Bugünde mynette okumustum , Havelsana satildi diye ama pek inandirici gelmedi :)
Peki sence gidisat neyi gösteriyor ?

HÜKÜMET DÜNYA MARKASI ÇIKARMAK IÇIN ÖZELLIKLE ASELSAN VE HAVELSAN GIBI TÜRK SILAHLI KUVVETLERINI GÜÇLENDIRME VAKFINA BENZER KURUMLARIN ORTAK VEYA SAHIP OLDUĞU ŞIRKETLERIN TEK BIR NOKTADAN YÖNETILMESI STRATEJIK ÖNEME SAHIP ÜRÜNLERIN DESTEKLENMESI AMAÇ EDINILEREK ÇALIŞMALARA BAŞLANMIŞTI.BELKI BU ÇALIŞMALAR NETAŞ IÇIN DE BIR DÖNÜM NOKTASI OLACAKTIR. 4,5 G VE SONRASI ÜRETIM VE GELIŞTIRME ÇALIŞMALARI IÇIN HENÜZ BIR YOL HARITASI YOK(VAR BIZ BILMIYORUZ) DEVLET ÖZEL SEKTÖRE NETAŞIN ÜRETTIĞINI KULLANACAKSIN BASKISINDA BULUNAMAYACAĞINDAN ÇÜNKÜ SERI ÜRETIM ZAMAN ALACAKTIR.BAZ ISTASYONLARININ ÇIPINI NETAŞ USADAN ALMIŞTI. ASELSANDA BU YIL ÇIP FABRIKASINI KURMUŞTU. DAHA ÖNCE DE SÖYLEMIŞTIK.MERKEZI NOKTALARDA OPERATÖRLER KENDI BAZ ISTASYONLARINI KULLANMAYI TERCIH EDEBILIR ANCAK ORTAK BAZ ISTASYONU HEM OPERATÖR HEM HALK HEM DE DEVLET IÇIN DAHA KARLIDIR.MERKEZ OLMASA BILE KIRSAL ALANLARDA ORTAK BAZ ISTASYONU(ULAK) TERCIH EDILECEKTIR.
SELAMLAR

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2015 08:13 
Kullanıcı avatarı
Konum: Edvin Lefevre'in dediği gibi. Borsada para tradingle değil,kağıdın üzrinde sıkı oturmakla kazanılır.
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

EywAllah kardesim saol.Peki havelsana satilma durumu, asparagas bir habermi ?
Yoksa Havelsanin basina Ahmet Hamdi Atalayin gelmesine bagli Netaş'da da gelisme olabilir düşüncesimi .
2011 den buyana Netastayim resmen kağidin ustune oturduk bekliyoz cikmasini..
Allah sonumuzu hayir etsin..

Selametle

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.