Zaman: 24 Oca 2017 12:08

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 93, 94, 95, 96, 97  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: NETAS - Netaş Telekom Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2016 17:55 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Otel İşletmeciliği

mezedu yazdı:
Eğer bir başka oyun değilse müthiş bir kapışma var, madde şöyle:

a) Çağrı ve bildirim yükümü
Madde 376 – (1) Son yıllık bilançodan, sermaye ile kanuni yedek akçeler toplamının yarısının zarar sebebiyle karşılıksız kaldığı anlaşılırsa, yönetim kurulu, genel kurulu hemen toplantıya çağırır ve bu genel kurula uygun gördüğü iyileştirici önlemleri sunar.
(2) Son yıllık bilançoya göre, sermaye ile kanuni yedek akçeler toplamının üçte ikisinin zarar sebebiyle karşılıksız kaldığı anlaşıldığı takdirde, derhâl toplantıya çağrılan genel kurul, sermayenin üçte biri ile yetinme veya sermayenin tamamlanmasına karar vermediği takdirde şirket kendiliğinden sona erer.
(3) Şirketin borca batık durumda bulunduğu şüphesini uyandıran işaretler varsa, yönetim kurulu, aktiflerin hem işletmenin devamlılığı esasına göre hem de muhtemel satış fiyatları üzerinden bir ara bilanço çıkartır. Bu bilançodan aktiflerin, şirket alacaklılarının alacaklarını karşılamaya yetmediğinin anlaşılması hâlinde, yönetim kurulu, bu durumu şirket merkezinin bulunduğu yer asliye ticaret mahkemesine bildirir ve şirketin iflasını ister. Meğerki, iflas kararının verilmesinden önce, şirketin açığını karşılayacak ve borca batık durumunu ortadan kaldıracak tutardaki şirket borçlarının alacaklıları, alacaklarının sırasının diğer tüm alacaklıların sırasından sonraki sıraya konulmasını yazılı olarak kabul etmiş ve bu beyanın veya sözleşmenin yerindeliği, gerçekliği ve geçerliliği, yönetim kurulu tarafından iflas isteminin bildirileceği mahkemece atanan bilirkişilerce doğrulanmış olsun. Aksi hâlde mahkemeye bilirkişi incelemesi için yapılmış başvuru, iflas bildirimi olarak kabul olunur. [*]

Acaba RHEAG satmaya mı zorlanıyor:ölümü gösterip sıtmaya razı mı ediyorlar..
Bilançoda kısa vadeli yükümlülükler beni sıkıntıya sokuyor..Karın artması veya azalmasında bahsettiğim ihalenin parasının tahsil edilip edilmediği önemli olacak yani netaş+probil+kapışmanın sonucu

Aşağıda dün ot ile tweter üzerinden yaptığım paylaşım, suçlamaya bak "sen hangi açıkçının tetikçisisin" hisseyle oynayan benmişim gib...şirketin satılmamasından ve hissenin yerinde saymasından acayip rahatsız..basit bir soruya dahi cevap veremiyor...yok spk kanunlarına soracakmışım, % 1 ile şirket yönetirken SPKnlarından istifade et uyarı gelince kanunlardan rahatsız olduğundan dem vur...hissenin 40 krştan 6 tl oluşundan gururla bahset 6 TLden 60 krşlara gelişine kız...0.40tan 6ya getiren kim 6dan 0.60a getiren kim..

mezedu:Bildiklerinizden bahsedelim, şu anda SPK kanunlarına göre Netaşın satılmaması durumu RHEAG'ya zarar verir mi?..
ot: onu spk kanunlarin soracaksin...ne bicim soru bu
mezedu: Onur Bey, siz SPKnlarını bilmeden mi RHEAG'yı yönetiyorsunuz. Netaş'ın satılmaması şirketinize nasıl bir zararı olabilir.
mezedu: 30lara çıkan şimdilerde 10 küsürlerdeki Netaş-6TLlerden 1lere düşen RHEAG:başarı...siz vazgeçene kadar hisse yükselmez..
ot: yuh diyorum yani hisselerin son on senesinde gordugu fiyatlardan feyz alip... dilimde tuy bitti..
ot:6 ya cikan rheag 40 kurustan cikmis oraya, sen hangi acikcinin tetikcisinin anlamsiz analizle karalama sizin kokunuzu kaziyacagim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2016 18:55 
Kullanıcı avatarı
Konum: Edvin Lefevre'in dediği gibi. Borsada para tradingle değil,kağıdın üzrinde sıkı oturmakla kazanılır.
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

Valla helal olsun mezudu. OT tomsurmus senin yazdiklarina..
netas daki satis olayi zaten bizans oyunundan farksiz..Ama suda bir gercekki Rheag satilmaya zorlaniyorsa OT buralarda tutmaz hisseyi. Yani 1 sene icinde 14 lerden 11 lere dusmus bir hisse var ortada..OT de yapar bir kurnazlik cikarir hisseyi kanimca..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2016 10:50 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

gidecek mi ne?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2016 19:23 
Kullanıcı avatarı
Konum: Edvin Lefevre'in dediği gibi. Borsada para tradingle değil,kağıdın üzrinde sıkı oturmakla kazanılır.

Bedelsiz verdiginden bu yana bu hissedeyim. Bir suru beklenti vardi ve bu beklentiler yuzunden yapisip kaldik hisseye.. Ama yuzumuzu kara cikardi malesef..
Satis durumundan dolayi hissede beklemedeyim yoksa cikardim hisseden..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2016 21:03 
Kullanıcı avatarı

Mezudu Kardesim Bu lanet hisse yataya bagladi.. Ya gercekten operasyon yapacaklar yada biktirip mal bosaltma icin yapiyorlar..

Senin bir fikrin zikrin yokmu bu hissede..

Keske Eregl alsaydim bu hisseyi alacagima.. 2 ay olmadi alali eregli resmen %34 kar yaptik.. Bedelsizden buyana bu hissedeyim resmen saclarim agardi...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2016 13:41 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

uzun düşeni kırdı daha neyi bekliyor bu kağıt???

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2016 17:13 
Kullanıcı avatarı

bunu beklerken kaç tane fırsat kaçırdım aha çıktı aha çıkacak derken hala bekliyoruz umarım değer...Bu hafta bir atak bekliyorum 13 lere

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2016 16:31 
Kullanıcı avatarı

10.98 i de kırdı :( bu ne yaa haftalardır bekle aha çıktı şimdi çıkacak derken gömüldü dibe :( spek buralardan aldı aldı yoksa yedik ...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2016 16:18 
Kullanıcı avatarı

mal mı topluyolar napıyolar anlamadım ki. 10.77 yi gördü

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016 10:27 
Kullanıcı avatarı

düştükçe düşüyor be

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 93, 94, 95, 96, 97  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.