Zaman: 21 Şub 2017 23:00

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 266, 267, 268, 269, 270

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: OTKAR - Otokar Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2013 07:50 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diş Hekimliği

Bazı insanlar diline hakim oluncaya kadar,tahtada yokum,kalanlara bol şans.12 lira inip-12 lira çıkan bir kağıdın adı ne olursa olsun,ilgi alanımın dışındadır.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2013 08:07 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Halkla İlişkiler ve Tanıtım

demireege yazdı:
Bazı insanlar diline hakim oluncaya kadar,tahtada yokum,kalanlara bol şans.12 lira inip-12 lira çıkan bir kağıdın adı ne olursa olsun,ilgi alanımın dışındadır.

AYNEN KATILIYORUM HOCAM...42 TL'DAN 99 A TAŞIRLARKEN TAHTADA TAKSİne oldu ki HİÇ YOKTU...ANCAK NE ZAMAN 99'DAN 66 YA KADAR GERİ DÜZELTMESİNİ YAPTI HERKEZ TAKSİne oldu ki OLDUĞUNU GÖRDÜ...OTKAR TAHTASI KÜÇÜK BÜYÜK HERKEZİN GÜVENDİĞİ BİR ŞİRKET OLMUŞTUR. ANCAK BU GÜVEN TAKSİne oldu ki TARAFINDAN ZEDELENMİŞTİR. BEN ŞAHSIM ADINA SPK'YI ARAYACAĞIM..GEREKİRSE AVUKATIMIZ ARACILIĞIYLA BAŞVURUDA BULUNACAĞIZ...TAKSİne oldu ki YAPTIĞI İŞLEMLERİN İNCELENMESİNİ VE BU İŞLEMLERİ YAPAN KİŞİ VE KURUMLAR HAKKINDA İŞLEM YASAĞI GETİRİLMESİNİ İSTEYECEĞİM...(BİR SUÇ VARSA) TARİHİNDE PEK ENDER OLARAK KAPA ÖZEL DURUM AÇIKLAMASI YAPAN BİR ŞİRKET OLAN OTOKAR ŞİRKETİNE KÜÇÜK YATIRIMCININDA SAHİP ÇIKARAK SPK'YA BAŞVURUDA BULUNMASI EN HUKUKSAL HAKKIMIZDIR...OTOKAR DEĞİL TAKSİne oldu ki BENİ HASTANELİK ETTİ VE BEN SAĞLIĞIMA KAVUŞUR KAVUŞMAZ HİÇ BORSAYA BAKMAYACAĞIM...ZARARDA OLAN TÜne oldu ki ALLAH SABIR VERSİN...(YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2013 10:40 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diş Hekimliği

ARET yazdı:
demireege yazdı:

AYNEN KATILIYORUM HOCAM...42 TL'DAN 99 A TAŞIRLARKEN TAHTADA TAKSİne oldu ki HİÇ YOKTU...ANCAK NE ZAMAN 99'DAN 66 YA KADAR GERİ DÜZELTMESİNİ YAPTI HERKEZ TAKSİne oldu ki OLDUĞUNU GÖRDÜ...OTKAR TAHTASI KÜÇÜK BÜYÜK HERKEZİN GÜVENDİĞİ BİR ŞİRKET OLMUŞTUR. ANCAK BU GÜVEN TAKSİne oldu ki TARAFINDAN ZEDELENMİŞTİR. BEN ŞAHSIM ADINA SPK'YI ARAYACAĞIM..GEREKİRSE AVUKATIMIZ ARACILIĞIYLA BAŞVURUDA BULUNACAĞIZ...TAKSİne oldu ki YAPTIĞI İŞLEMLERİN İNCELENMESİNİ VE BU İŞLEMLERİ YAPAN KİŞİ VE KURUMLAR HAKKINDA İŞLEM YASAĞI GETİRİLMESİNİ İSTEYECEĞİM...(BİR SUÇ VARSA) TARİHİNDE PEK ENDER OLARAK KAPA ÖZEL DURUM AÇIKLAMASI YAPAN BİR ŞİRKET OLAN OTOKAR ŞİRKETİNE KÜÇÜK YATIRIMCININDA SAHİP ÇIKARAK SPK'YA BAŞVURUDA BULUNMASI EN HUKUKSAL HAKKIMIZDIR...OTOKAR DEĞİL TAKSİne oldu ki BENİ HASTANELİK ETTİ VE BEN SAĞLIĞIMA KAVUŞUR KAVUŞMAZ HİÇ BORSAYA BAKMAYACAĞIM...ZARARDA OLAN TÜne oldu ki ALLAH SABIR VERSİN...(YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR)

Bende bugün özgürlüğümüm ilan ettim,vedalaştım.Ta ki istikrar sağlanana kadar....Sert mesajlar ve inatlaşma bir fayda getirmez.Uludere ve Reyhanlı ve binlerce karakol baskını şehitlerimizin olaylarının üstüne sünger çekilip,neden se bu gerginlik sürekli hale geldi-getirildi.Nedenini anlamadım.O yüzden bir süre uzak kalmakta fayda var.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2013 21:34 
Kullanıcı avatarı

Economist'in Patronundan Şirketlerine Gezi Mektubu

Erdoğanlı kapağıyla çıkan The Economist'in başında olan yayıncı kuruluş, yöneticilerine Gezi mektubu gönderdi

09 Haziran 2013 Pazar 19:50
Gezi Parkı protestolarını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı 'Democrat or Sultan?' (Demokrat mı sultan mı?) başlığıyla kapağına taşıyan İngiliz ekonomi dergisi The Economist'i bünyesinde barındıran yayıncılık kuruluşu Pearson, yöneticilerine gönderdiği e-postada 'Türkiye'de varlık ve yatırımlarınız için acil bir risk yok” dedi. Türkiye'deki bazı uluslararası şirketlere de gönderilen ve Türkiye'nin geçen hafta son yılların en büyük protestoları ile sallandığına değinilen e-postada, "Bu protestolar ne bir devrimin başlangıcı ne de Arap Baharı'na benziyor. Orta sınıf, daha fazla demokratikleşme ve Başbakan Erdoğan'ın artan gücüne bir sınır istiyor. Eğer polis şiddeti önemli ölçüde artmazsa, protestolar gelecek 2-3 hafta içinde kendi kendine tükenecektir" denildi.

‘YATIRIM ORTAMINI ETKİLEMEZ’

Protestoların Türkiye'deki yatırım ortamını etkilemeyeceği görüşüne yer verilen e-posta'da, yaşanan olayların olası sonuçları da tek tek sıralandı. Pearson'a göre Gezi Parkı protestolarının şu etkileri olacak: Bazı yatırımcılar, Türkiye'yi öncesine göre daha riskli görüp, yatırımlarını erteleyebilir veya azaltabilir. Daha az riskten kaçınan şirketler için, bu durum önde rekabet etmek için bir fırsat sağlayabilir. Türk Lirası, zayıf ve volatil (dalgalı) kalacaktır. Durum normale döndükten sonra (stabilize olduktan sonra) TL kayıplarını geri toplayacak.

PEARSON 169 YILLIK BİR KURUM

1844 yılında Samuel Pearson tarafından kurulan Pearson, 1950'lerde İngiliz finans gazetesi Financial Times'ı bünyesine kattıktan sonra ekonomi dergisi The Economist'in de yüzde 50'lik hissesini satın aldı. 1960'ların sonunda yayıncılık şirketi Longman'ı ve 1970'de Penguin Books'u satın alan Pearson, New York ve Londra Borsa'larında da işlem görüyor. Yönetim Kurulu Başkanlığını Glen Moreno'nun yaptığı Pearson, 2012 yılında 6.1 milyar sterlinlik (18 milyar TL) satış geliri ve 936 milyon sterlinlik (2.7 milyar TL) faaliyet karı açıkladı.

İŞTE ŞİRKETLERE VERİLEN 4 MESAJ

- Şu an için Türkiye'deki varlık veya yatırımlarınız için acil bir risk bulunmuyor.

- Ülke çekici yatırım ortamı olmaya ve yabancı şirketlere çok açık olmaya devam edecek.

- Hükümetin popülerliği devam edecek ve bunun azalması pek olası görünmüyor.

- Eğer ciddi bir müdahale olmazsa Gezi’deki protestolar yavaş yavaş bitecek.

ensonhaber

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2013 21:36 
Kullanıcı avatarı

KÖTÜ NİYETLİ SPEKÜLATÖRLER (OTOKAR TAHTASINI REVİRE ÇEVİREN TAKSİne oldu ki) ÜMÜĞÜNÜZÜ SIKACAK BÜYÜK USTA RTE

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2013 23:02 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Arkadaşlar otokara yeni girdim açıkçası beklenti var mı sağlam şirket diye düşünerek girdim ama doğru mu yaptım bi yorum yazarmısınız

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2013 18:14 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

ne olmuş bu sayfaya çığırtkanlar tüymüş ara gazcılar nereye gitmiş işte böyle şimdi burda kimse olmaz çıkarkende gelirler ahkam keserler 75 den sattırdık diye cart curt ediyordunuz bu kağıt erıkomu diyodunuz atıp tutuyodunuz.hadi gelinde bir kaç grfk verinde millet aydınlansın kuru gürültücüler.bidahada elinizin hamuruyla teknikcilere laf söylemeyin olurmu.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2013 00:58 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

poyraz2008 yazdı:
ne olmuş bu sayfaya çığırtkanlar tüymüş ara gazcılar nereye gitmiş işte böyle şimdi burda kimse olmaz çıkarkende gelirler ahkam keserler 75 den sattırdık diye cart curt ediyordunuz bu kağıt erıkomu diyodunuz atıp tutuyodunuz.hadi gelinde bir kaç grfk verinde millet aydınlansın kuru gürültücüler.bidahada elinizin hamuruyla teknikcilere laf söylemeyin olurmu.

Sayın Poyraz söylediklerinizden üzerime alınmıyorum.Fakat böyle bir ortamda hangi hisse olursa olsun değerlendirmeniz özellikle de teknik olarak değerlendirmenizin doğru olacağını sanmıyorum.Otokar hissesinde ki yabancı çıkışlarının hisseyi aşağı çektiğini tahmin ediyorum.Uzun vadede hikayeleri,temettü verimiyle yatırıne oldu kiılıp beklenecek ender hisselerden birisi olduğunu inkar edemeyiz.Aldım 3 gün sonra satarım mantığıyla alınmış bir hisse olarak bakılıyorsa söyledikleriniz tümüyle doğru.yt değildir

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2013 11:28 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

Herkese merhabalar OTKAR ın BMC yi satın alınacağı yönünde haberler var doğruluğu varmı acaba ?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2014 18:57 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

Mali Analiz

Net Dönem Kârı 2010 – 2011 dönemi 20.8m, 2011 – 2012 54.8m, 2012 – 2013 76.4m, 2013 – 2014 96.6m. 2011’de bir önceki yıla göre %163, 2012’de %39.4, 2013’te %26.4’lük bir Net Dönem Kârı büyümesi var. Şimdi bu rakamları enflasyondan arındırırsak (ÜFE’den, TÜFE’den değil) 2011 için %150, 2012 için %37 ve 2013 için ise %19.4 oranında bir reel Net Dönem Kârı artış rakamına ulaşabiliriz. Dikkat ederseniz “Azalan Verimler Yasası” gibi işleyen bir büyüme oranı var. Kâr artıyor; fakat her sene azalan oranlı olarak.

2013’ün başında lot fiyatı 41.25, 2014 başında ise 53.5 TL. %4’lük bir artış var. 2013 yılında enflasyonun (TÜFE’nin, ÜFE’nin değil) %7.4 olduğunu düşünürsek yatırımcı için reel getiri (%4 - %7.4) %-3.4 olmuş, ki sene başında bu hisseyi alan kişi sene sonunda hissenin fiyatı %4 artsa dahi %3.4 oranında bir değer kaybına uğramış. 2013 senesi içinde 95.5’lere kadar hisse fiyatının arttığını görüyoruz, ki bu da tamamen spekülatif bir olaydan kaynaklanıyor.

2013 – 2014 döneminde Net Dönem Kârı nominal %26.4 oranında büyüyen bir şirketin hisseleri yine aynı dönemde %4 nominal bir getiri sağlıyorsa bu şirketin lot fiyatlarının doyuma ulaştığını sezebilirsiniz. Bu yüzden OTOKAR çok kısa vadede kârlı veya zararlı bir yatırım olabilir; fakat kısa vadede (1 senelik dönem için) yatırımcısını reel açıdan zarara uğratan bir firma olacağı kanısındayım.

Sene sonunda 112m – 118m arasında bir Net Dönem Kârı ve hisse senedi fiyatının ise 55.1 – 57.2 bandında olacağını tahmin ediyorum.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 266, 267, 268, 269, 270

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.